Latvijas hokeja valstsvienība 2019. gada pasaules čempionātā sestdien B grupas spēlē Bratislavā ar rezultātu 1:3 (1:0, 0:3, 0:0) piekāpās Krievijas izlasei, kurā šogad spēlē vairākas Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznes.

Jau no pirmajām spēles minūtēm Krievijas valstsvienība veidoja bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs Ņikita Kučerovs "baroja" komandas biedrus ar piespēlēm, ātrā tempā spēli sāka arī Aleksandrs Ovečkins.

Taču rezultātu atklāja tieši Latvijas izlase, kura izmantoja skaitlisko vairākumu, spēlējot četratā pret trim krievu hokejistiem. Oskars Cibuļskis no labā iemetienu apļa trāpīja vārtu tuvējā stūrī pēc precīzas Mika Indraša piespēles.

Spēle arīdzan turpinājās Latvijas izlasei parocīgā gultnē, tomēr drīz vien sekoja pamatīga ķibele. Ronaldam Ķēniņam, izpildot metienu no zilās līnijas, salūza nūja, kuras atlūza trāpīja pa seju Aleksandram Ovečkinam. Acīmredzot, tiesneši pārprata notikušo un Latvijas izlases uzbrucējam piesprieda 2+2 minūšu noraidījumu.

Šī mazākuma laikā Ņikita Gusevs un Ņikita Kučerovs katrs pēc otra piespēles norībināja Latvijas izlases vārtu stabus, bet latvieši izturēja kā mazākumu, tā pēdējas pirmā perioda minūtes, neielaižot vārtus.

Gluži kā spēlē pret Čehiju, liktenīgs izrādījās otrais periods. Tā pirmajā pusminūtē no zilās līnijas vārtus guva Dmitrijs Orlovs. Turklāt pēc nevajadzīga Artūra Kuldas noraidījuma, kurš tika nopelnīts, kamēr ripu kontrolēja Latvijas izlase, vadību pretiniekiem panāca Ņikita Gusevs.

Perioda 13. minūtē Krievijas izlase savu pārsvaru jau dubultoja. Zvaigžņotā valstsvienība izmantoja latviešu kļūdu viduszonā, un pret Merzļikinu gandrīz vienatnē izslidoja Ņikita Kučerovs, kura raidītais metiens gan skāra Kristapa Sotnieka nūju, taču ielidoja Latvijas vārtos – 3:1 Krievijas labā.

Otrās trešdaļas atlikušajā daļā nesodīts par sitienu ar elkoni pa Oskara Batņas galvu palika Orlovs, tomēr Latvija pašā tās izskaņā paguva nopelnīt lielo skaitlisko vairākumu, kurš gan palika neizmantots.

Pēdējā periodā iniciatīva piederēja tieši iedzinējiem. Latvijas valstsvienība izpildīja 16 metienus, bet Krievijas izlase vien desmit. Taču neizmantotas palika vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, un rezultāts tā arī netika mainīts.

Par labāko izlases rindās tika atzīts Teodors Bļugers, bet Krievijas izlasē pie šī goda tika pirmo vārtu autors Dmitrijs Orlovs.

Krievijas izlase pēc šīs spēles ieņem pirmo vietu B grupā, pateicoties piecās spēlēs izcīnītām piecām uzvarām. Savukārt Latvijas valstsvienība ar sešiem punktiem piecās spēlēs joprojām ieņem piekto pozīciju.

Vienas uzvaras attālumā turnīra tabulā atrodas Zviedrijas valstsvienība, kura sestdien pulksten 21.15 spēkosies ar līdz šim nezaudējušo Šveices izlasi. Zviedri ir arī nākamie latviešu pretinieki. Abas komandas uz ledus tiksies pirmdien, 20. maijā, pulksten 17.15.

Latvija - Krievija 1:3
Vārtu guvēji: Oskars Cibuļskis (10:28 min., vair., 1:0), Dmitrijs Orlovs (20:27 min., 1:1), Ņikita Gusevs (23:50 min., vair., 1:2), Ņikita Kučerovs (32:40 min., 1:3)
Soda minūtes: 12 - 18
Metieni pa vārtiem: 27 (5+6+16) - 33 (13+10+10)

$duelID=1255;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu notikumu attīstību: