Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā pirmdien, 20. maijā, ar rezultātu 4:5 Bratislavas grupas spēlē piekāpās pašreizējai pasaules čempionei Zviedrijai un zaudēja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Spēles sākums bija diezgan mierīgs, lai gan jau tās pirmajās minūtēs kļūdījās Latvijas aizsardzība, kas ļāva Ekmanam-Larsonam izpildīt metienu no vārtu priekšas. Zviedrijas izlases kapteinis trāpīja pa vārtu stabu.

Perioda gaitā Latvijas izlase veidoja bīstamus pretuzbrukumus, no kuriem neviens gan netika realizēts. Tomēr Zviedrijas valstsvienība gan izmantoja sev dotās iespējas, realizējot skaitlisko vairākumu. Eliass Petersons spēles 11. minūtē raidīja ripu tuvajā, augšējā stūrī.

Pāris minūtes vēlāk divatā pret vienu aizsargu aizbēga Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers. Balcers komandas biedram atdeva izcilu piespēli, izvirzot viņu vienu pret Henriku Lundkvistu, taču Pitsburgas "Penguins" uzbrucējs vārtus neguva. Trešdaļā izpildīti četri metieni pret zviedru 11, tomēr iespēju skaits abām komandām, visticamāk, saucams par līdzvērtīgu.

Otrās trešdaļas sākumā iniciatīvu sagrāba skandināvi. Zviedri divreiz trāpīja pa vārtu stabu, kā arī vienā uzbrukumā izkombinēja līdz tukšiem vārtiem, taču Petersonam metiens bija jāizpilda praktiski no vienas līnijas ar vārtiem.

Toties Latvijas izlase savu iespēju šoreiz izmantoja. Zviedrija nopelnīja spēles pirmo mazākumu, kura laikā skaitlisko pārsvaru ar skaistu metienu realizēja Roberts Bukarts.

Pretinieki atbildēja ar jau ceturto spēles stabiņu, kā arī Adriana Kempes vārtu guvumu, uzbrukumam tiekot uzsāktam pēc labas, garas vārtsarga Lundkvista piespēles.

Trešā perioda sākumā Latvija gan sagādāja zviedriem "aukstu dušu", bet ne bez pašu pretinieku palīdzības. Robertam Bukartam tika ieskaitīti vārti vairākumā, kad Matiass Ekholms meta ripu ārā no zonas, bet trāpīja Luī Ēriksonam pa kājām. Turklāt divas minūtes vēlāk Lauris Dārziņš un Rihards Bukarts izkārtoja Jānim Jakam izdevību panākt 3:2, metot tukšos vārtos.

Prieki gan bija relatīvi īsi. Pēc 49 aizvadītām minūtēm Antons Landers izmantoja Gudļevska pārvietošanos pa vārtsarga laukumu un raidīja ripu starp viņa kājsargiem. Minūti vēlāk Patriks Hornkvists izmantoja pāris Latvijas nelaimes. Vispirms salūza Uva Balinska nūja, bet tad ripa atleca perfekti pie Hornkvista no Māra Bičevska slidas. Latvija jau zaudētājos 3:4.

Trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Roberts Bukarts sasniedza "hat-trick", nodemonstrējot izcilu meistarību. Pirmo viņa metienu Lundkvists atvairīja, bet uzbrucējs raidīja atlēkušo ripu vārtos no gaisa. Vispirms tika skatīts atkārtojums, kurā tika pētīts, vai latvietis nav nūju pacēlis neatļauti augstu. Tam vēl sekoja Zviedrijas izlases pieprasīts atkārtojums, tienešiem lūkojoties, vai gadījumā nav bijis zonas pārkāpums. Soģiem bija situācija jāvēro pa kadram, bet vārti tika ieskaitīti.

Talkā izlasei nāca divu minūšu pārkāpums, kas Zviedrijai pienācās par iztērēto atkārtojumu. Izlase to neizmantoja, bet Deniss Rasmusens ripu raidīja tukšos Latvijas izlases vārtos, kad komanda centās jau uzbrukt sešatā pret pieciem.

Tādējādi Latvijas valstsvienība ar sešās spēlēs izcīnītiem sešiem punktiem vairs nevar aizsniegt ceturto vietu Bratislavas grupā un šajā turnīrā aizvadīs vairs tikai vienu spēli, nekvalificējoties ceturtdaļfinālam. Izlase 21. maijā, otrdien, cīnīsies pulksten 17.15 pret Norvēģijas valstsvienību.

Latvija - Zviedrija 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)
Vārtu guvēji: Roberts Bukarts (29:35 min., vair.), Roberts Bukarts (41:11 min., vair.), Jānis Jaks (43:42 min.), Roberts Bukarts (56:36 min.) - Eliass Petersons (10:15 min., vair.), Adrians Kempe (33:38 min.), Antons Landers (49:00 min.), Patriks Hornkvists (50:09 min.), Deniss Rasmusens (59:26 min., tukšos)
Soda minūtes: 6 - 6
Metieni pa vārtiem: 35 (11+12+12) - 29 (4+13+12)

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu spēles notikumu aprakstu.

$duelID=1271;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>