Latvija pārsteidz Somiju un pirmo reizi pasaules čempionātu sāk ar uzvaru

Latvijas hokeja izlase sestdien pirmoreiz vēsturē ar uzvaru sāka pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīru, negaidīti ar 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) pieveicot Somiju.

Pirmie šajā mačā vadībā izvirzījās Somijas izlase, kad Rodrigo Laviņam vārtu priekšā neizdevās piespēle, ripa trāpīja pa kāju Mikam Salomeki un ielidoja Edgara Masaļska sargātajos vārtos. Tomēr divas minūtes vēlāk Kaspars Daugaviņš individuāli nospēlēja uzbrukumā un ar skaistu metienu no aizsega panāca 1:1. Pirmās trešdaļas noslēgumā Jere Karalahti rupji bortā no muguras iegrūda Juri Štālu, kurš nevarēja turpināt spēli. Soms par šo epizodi sodu nesaņēma.

Otrās trešdaļas pirmajās minūtēs Latvijai bija divi vairākumi, taču tos izmantot neizdevās. Tomēr 32.minūtē somi realizēja Daugaviņa noraidījumu, ar vārtu guvumu izceļoties Petri Kontiolam.

Trešajā trešdaļā Latvija neatlaidīgi centās atspēlēties un tas izdevās 48.minūtē, kad vairākumā Kristaps Sotnieks raidīja ripu vārtos. Šajā epizodē jāatzīmē Zemga Girgensona cīņa vārtu priekšā. 53.minūtē Somija vēlreiz palika mazākumā un Latvijai vajadzēja tikai septiņas sekundes, lai to izmantotu. Artūrs Kulda raidīja ripu vārtos brīdī, kad bija burzma vārtu priekšā. Atlikušajā laikā Latvijai izdevās aizsargāties pret izmisīgajiem somu uzbrukumiem un izcīnīt pārsteidzošu uzvaru. Pirmo reizi Latvija pasaules čempionātu sāk ar uzvaru.

Rādīt visus spēlētājus

Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis šajā mačā atvairīja 19 no 21 pretinieku metiena, bet latvieši meta pa vārtiem 26 reizes.

Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Somiju

Edgars Masaļskis (Kristers Gudļevskis);

Artūrs Kulda (A) - Guntis Galviņš; Kaspars Daugaviņš (A) - Miķelis Rēdlihs - Ronalds Ķēniņš;

Kristaps Sotnieks - Georgijs Pujacs; Zemgus Girgensons - Roberts Lipsbergs - Miks Indrašis;

Rodrigo Laviņš - Jēkabs Rēdlihs; Aleksandrs Ņiživijs - Herberts Vasiļjevs (C) - Mārtiņš Cipulis;

Māris Jass - Jānis Jaks; Juris Štāls - Andris Džeriņš - Gints Meija

Detalizētāku spēles aprakstu var apskatīt portāla "Delfi" piedāvātajā teksta tiešraidē.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Somija
Latvija - Somija 3:2 Spēle noslēgusies!Vārtu guvēji: Kaspars Daugaviņš (06:18 min.), Kristaps Sotnieks (47:48 min.), Artūrs Kulda (52:22 min.) - Mika Salomaki (04:30 min.), Petri Kontiola (31:42 min.)Noraidījumi: Kristaps Sotnieks (2min. - 09:18), Artūrs Kulda (2 min. - 18:55), Māris Jass (2 min. - 27:14), Kaspars Daugaviņš (2 min. - 30:59), Kaspars Daugaviņš (2min. - 34:12), Māris Jass (2 min. - 44:39) - Mika Salomaki (2 min. - 06:57), Tūka Mantila (2 min. - 19:55 min.), Jere Karalahti (2 min. - 23:36), Jiri Martinens (2min. - 25:20), Tomi Huntala (2 min. - 27:14), Jūso Hietanens (2 min. - 27:14), Jori Lehtera (2min. - 38:50), Petri Kontiola (2 min. - 46:11), Veli Mati Savinainens (2min. - 52:15 min.).Metieni: 26 - 21 (7-8, 16-6, 3-7).
Arēnā skan Latvijas himna!
Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzīts Kaspars Daugaviņš, kura kontā vārti un rezultatīva piespēle.
Latvija - Somija 3:2. Spēle noslēgusies! Latvija pārsteidz un pirmo reizi ar uzvaru sāk pasaules čempionātu!!!!!
Masaļskis svarīgā brīdī atvaira metienus!
Cipulis no viduszonas met garām tukšajiem vārtiem. Pēc tam Galviņš ar nūju bloķē metienu.
Somija spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem. Latvija pagaidām aizsargājas veiksmīgi. Rit pēdējā minūte
Somijas joprojām cenšas izglābties. Uzbrukumus neizdodas noslēgt ar vārtiem, tāpēc tiek paņemt 30 sekunžu pārtraukums.
Girgensons un Meija pretuzbrukumā izdara metienus pa pretinieku vārtiem.
Pēc tam arī Kulda metas ripas lidojuma ceļā. Kāda pašaizliedzība no Latvijas aizsargiem!
Laukumā aizraujošs hokejs. Somija izmisīgi cenšas atspēlēties. Somi izspēlē līdz tukšiem vārtiem, bet Sotnieks paspēj bloķēt ripas lidojumu.
Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām.
Somijas uzbrucējs izlaužas uz vārtiem, bet Masaļskis spēlē lieliski.
Latvija - Somija 3:2Latvijai vairākumā vajag septiņas sekundes. Lieliska saspēle starp Cipuli un Daugaviņu. Pēc tam ripa tiek nogādāta Artūram Kulda, kurš ar tālu metienu pārspēj Rinni, izmantojot burzmu vārtu priekšā!
Noraidījums Somijas izlasēVeli-Mati Savinainens pārkāpj noteikumus pret Miķeli Rēdlihu.
Aizvadītajās epizodēs komandas apmainās ar uzbrukumiem, bet bīstamāk spēlē somi, bet Masaļskis spēj atvairīt ripu
Latvija - Somija 2:2Latvija vairākuma sākumā izdara pāris metienus pa vārtiem, bet tie neprecīzi. Tad Kristaps Sotnieks izdara viltīgu metienu pa vārtiem un Rinne to netver. Labi vārtu priekšā cīnījās Zemgus Girgensons!
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā un vairākumā.
Noraidījums Somijas izlasē.Petrio Kontiola par klupināšanu saņem divu minūšu sodu.
Džeriņš mazākuma sākumā nospēlē veiksmīgi, izsitot ripu ārā no zonas. Tad Lehtera netrāpa tukšajā vārtu stūrī. Somija turpināja izspēlēt savas kombinācijas, bet Latvija labi aizsargājas.
Noraidījums Latvijas izlasē.Māris Jass devies uz noraidīto soliņu.
Spēles temps, salīdzinot ar pirmo trešdaļu, ir kritiens. Masaļskim trešās trešdaļas sākuma darba ir vairāk.
Somija savā uzbrukumā izveido vairākas vārtu gūšanas iespējas, bet "golu" negūst.
Somijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Latvija - Somija 1:2. Sācies 3.periods
Latvija - Somija 1:2. Noslēdzies 2.periods.Šajā trešdaļā vairākumu vēl neizdodas realizēt. Tas turpināsies arī trešajā periodā.
Noraidījums Somijas izlasē.Jori Lehtera devies izciest divu minūšu sodu.
Latvija agresīvi spēlē uz vārtu priekšu. Somijas hokejisti ar vien biežāk mūsējos grūž prom no vārtiem. Tam seko vēl divi metienu par somu vārtiem.
Daugaviņš ieiet zonā un izdara metienu, kuru Rinne tver. Tad Miķelis Rēdlihs un Ķēnņš saķerās ar pretinieku hokejistiem.
Ķēniņš un Sotnieks izdara pa metienam, bet ripa mērķi nesasniedz.
Latvija spēlē pilnā sastāvā.Daugaviņš izlec no noraidīto soliņa un steidz pretuzbrukumā, taču viņam neizdodas uztvert ripu.
Somija izvietojas Latvijas zonā un pāris reizes apdraud Latvijas izlases vārtus. Masaļskis darboja veiksmīgi, taču arī paveicas Latvijas komandai, kad ripa nedaudz lidoja garām tukšajam vārtu stūrim.
Noraidījums Latvijas izlasē.Kaspars Daugaviņš par klupināšanu dodas izciest sodu.
Masaļskis atvaira metienu Somijas pretuzbrukumā.
Latvijas izlase turpina spēlēt ļoti aktīvi, darbojoties pretinieku aizsardzības zonā.
Latvija - Somija 1:2Somijai ar pirmo metienu periodā izdodas gūt vārtus. Pēc Petri Kontiolas metiena ripa trāpa pa Sotnieka nūju un lido vārtos.
Noraidījums Latvijas izlasē.Kaspars Daugaviņš sodīts par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.
Arī Meijam izdodas tikt labā metiena pozīcijā, taču Rinne visu laiku paspēj pārvietoties un tvert ripu.
Somija, beidzot spēlējot pilnā sastāvā, izveido momentu. Tad Girgensons izcīna ripu, nogadā to Indrašim, kuram neizdodas trāpīt. Tad atkal Pujacs metiena pozīcijā, bet joprojām nepaveicas.
Latvija vairākumā saspēlējas un meklē iespējas gūt vārtus, bet vārtus neizdodas gūt. Pēc vairākuma izdodas izdarīt labu metienu, bet Rinne paspēj pielikt kājsargu.
Latvija septiņas sekundes spēlē vairākumā 5:3, bet tad Somija jau ir četratā.
Noraidījums Somijas izlasē.Hietanens klupina Girgensonu.
Daugaviņš turpina būt aktīvs, izdarot kārtējo metienu. Tad Somija nopelna vēl vienu noraidījumu, un aizturētā soda laikā Latvija izspēlē ļoti bīstamu uzbrukumu.
Somijas izlase spēlē ar četriem laukuma spēlētājiem.
Vēl viens noraidījums Somijai. Martinens izmet ripu ārā no laukuma un Latvijai 17 sekundes lielais vairākums.
Kuldam metiena brīdī lūzt nūja, vairākums turpinājums arī nav pārāk veiksmīgs.
Noraidījums Somijas izlasē.Daugaviņš izprovocē Karalahti uz pārkāpumu.
Cipulis pārver ripu, bet Rinne tver latviešu uzbrucēja metienu.
Televīzijas komentētāji noskaidrojuši, ka Štālam varētu būt smadzeņu satricinājums. Viņš tiks nogādāts arī slimnīcā.
Indrašis uz zilās līnijas saņem ripu, paslido līdz zonas vidum un met pa Somijas vārtiem. Rinne atvaira.
Somija spēlē pilnā sastāvā.
Girgensons uzmet pa vārtiem, Daugaviņš nespēj labot ripas lidojuma virzienu.
Latvija spēlē pilnā sastāvā. Kulda atgriežas laukumā un Latvijai minūti būs vairākums.
Pujacs jau pirmajā nomaiņā izdara metienu. Tad Indrašis apslido vārtus un raida ripu gar tiem. Pujacs vēlreiz met, taču ripa lido pāri.
Latvija - Somija 1:1. Sācies 2.periods
Hokejisti atgriežas laukumā! Tūdaļ mačs atsāksies!
Latvija - Somija 1:1. Noslēdzies 1.periods
Noraidījums Somijas izlasēMantila par pārpākumu pret Masaļski saņem sodu.
Somija vairākumā draudīgi uzbrūk, vairākas reizes izdarot metienus.
Noraidījums Latvijas izlasē.Par turēšanu sodīts Artūrs Kulda.
Latvijas izlase izveido vēl vienu labu uzbrukumu. Daugaviņš izvēlējās dod Pujacam uz tukšo vārtu stūri, bet aizsargs paspēja pārtvert ripu. Iespējams, vajadzēja pašam Daugaviņam uzmest pa vārtiem.
Cipulis ar Ņiživiju aizskrien pretuzbrukumā. Ņiživijs ar pauzi apspēlē aizsargus, bet Rinnes vārtos ripu iedabūt neizdodas.
Girgensons apslido vārtus un izdara metienu. Tad Indrašis tiek pie atlekušās ripas un met pa vārtiem.
Kulda aptur Somijas izlases pretuzbrukumu, atbruņojot Jormaku.
Tiesneši nemaz nefiksē pārkāpumu pret Štālu. Ņemot vērā, kādu sods tika nosvilpts pret Sotnieku, šo lēmumu ir grūti saprast.
Rupju spēka paņēmienu pret Juri Štālu veica Jere Karalahti! Štālam vajag palīdzību, lai atstātu laukumu un viņš dodas uz ģērbtuvēm.
Izskatās, ka Jānis Jaks nomainījis Laviņu pēdējā nomaiņā. Tikmēr debitants Roberts Lipbergs apmainās ar "laipnībām" ar somu spēlētāju.
Tribīnēs milzīgs atbalsts Latvijas izlasei! Lieliska atmosfēra!
Somija pēc vairākuma izveido bīstamu epizodi pie Latvijas vārtiem. Jormaka aktīvs vārtu priekšā, tomēr Masaļskis situāciju kontrolē.
Latvija spēlē pilnā sastāvā.Somija vairākumā netiek pie labas vārtu gūšanas iespējas.
Štāls mazākumā pārtver ripu un izdara metienu pa Rinnes vārtiem. Vārtsargs ar grūtībām atvaira.
Noraidījums Latvijas izlasē.Kristaps Sotnieks veic iespaidīgu spēka saņēmienu, taču tiesnesis tajā saskatīja pārkāpumu.
Daugaviņš izdara metienu pa vārtiem, tomēr Rinne atvaira un somu aizsargi ripu izraida ārā no zonas.
Latvijas izlase vairākumā nostājas zonā, saspēlējas gar perimetru, taču tad Girgensons tiem metiena pozīcijā. Viņa metiens tiek bloķēts.
Noraidījums Somijas valstsvienībā.Salomaki pārkāpj noteikumus pret Ņiživiju un dodas izciest divu minūšu sodu
Latvija - Somija 1:1Daugaviņš ar individuālo meistarību ieiet zonā, apspēlē pretinieku un aizsegā izdara precīzu metienu, izlīdzinot rezultātu. Jāatzīmē arī Ķēniņa darbība vārtu priekšā.
Girgensons izpilda iespaidīgu spēka paņēmienu pret pretinieku komandas spēlētāju.
Latvija - Somija 0:1Laviņš vārtu priekšā izdara riskantu piespēli, kas trāpa virsū pretinieku uzbrucējam Mikam Salomaki, un ripa ielido vārtos. Ļoti neveiksmīga epizode Latvijas izlasei.
Pirmajās četrās minūtēs ripu vairāk kontrolē Somija. Tad Latvijas uzbrukumā Pujacs nonāk metiena pozīcijā, bet Rinne nosedz tuvo vārtu stūri.
Arī Masaļskim jāatvaira divi ātri metieni pa viņa sargātajiem vārtiem. To viņš izdara pārliecinoši. Tūlīt vēl viena iespēja Somijai, bet vārtsargs paspēj glābt komandu.
Latvijas izlase izdara metienu no neitrālās zonas, bet tad Cipulis vēlreiz uzmet pa Pekas Rinnes sargātajiem vārtiem.
Tribīnēs ļoti daudz Latvijas izlases līdzjutēju!
Latvija - Somija! Spēle sākusies!!
Abu komandu hokejisti jau dodas laukumā. Līdz spēles sākums vairs pavisam neilgs brīdis!
Latvijas hokeja izlases spēles pret Somijas valstsvienību pasaules čempionātos: Somija (10.maijs, pulksten 16:45) 1998.gada 2.maijs, Bāzele - 0:6 (0:1, 0:5, 0:0) 2005.gada 9.maijs, Insbruka - 0:0 (0:0, 0:0, 0:0) 2006.gada 7.maijs, Rīga - 0:5 (0:0, 0:2, 0:3) 2008.gada 9.maijs, Halifaksa - 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) 2011.gada 2.maijs, Bratislava - 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) - pēcspēles metienos 2013.gada 14.maijs, Helsinki - 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1) - pagarinājumā
Tikmēr Latvijas hokeja izlases nākamie pretinieki Vācija izcīnīja smagu uzvaru pret Kazahstānu https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/vacijas-hokejisti-bullisos-uzvar-siksto-kazahstanu.d?id=44476192
Teds Nolans intervijā portālam “sportacentrs.com” stāstīja, ka, viņaprāt, šī ir vislabāk sagatavotā Latvijas izlase viņa trīs darba gadu laikā. Viņš pozitīvi raugās uz to, ko komanda šajā turnīrā var paveikt.
Latvijas hokeja izlase šodien uzsāk pasaules hokeja čempionātu, spēkojoties ar Somijas valstsvienību! https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-pasaules-cempionatu-uzsak-ar-macu-pret-somiju.d?id=44474294