Latvija pēc cerīga sākuma ielaiž piecus vārtus pēc kārtas un atkal zaudē čehiem

Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 16. maijā, izcili sāka pasaules čempionāta B grupas maču Bratislavā pret Čehijas valstsvienību, tomēr otrajā periodā zaudēja četrus vārtus un beigās piekāpās visā cīņā ar 3:6 (2:0, 0:4, 1:2).

Latvijas izlase ar šo zaudējumu vēl vairāk attālinājās no iekļūšanas ceturtdaļfinālā.

Latvijas valstsvienība spēli iesāka lieliski, un jau septītajā minūtē pēc perfektas Laura Dārziņa piespēles Miks Indrašis raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī. Nākamajā vairākumā 14. minūtē Lauris Dārziņš apspēlēja visus četrus čehu laukuma spēlētājus un vārtsargu, panākot rezultātu 2:0.

Spēles pagrieziena punkts bija 22. minūtē, kad Māris Bičevskis tika noraidīts uz 5+20 minūtēm. Latvijas izlase mazākumu sāka labi, taču pēdējā minūtē Filips Hroneks ar ļoti spēcīgu metienu guva pirmos vārtus Čehijai. Pēc šī vairākuma Čehijas pārsvars laukumā pieauga un otrā perioda laikā viņi guva vēl trīs vārtus, precīzi metot Janam Kovāržam, Jakubam Vorāčekam un Jakubam Vranam. Trešajā periodā rezultāts kļuva 2:5, kad Dominiks Simonss no vārtu priekšas bija precīzs.

Latvijas hokejisti nenolaida rokas un turpināja cīņu. 56. minūtē Latvija spēlēja vairākumā, nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un tas palīdzēja Dārziņam ar izcilu tālmetienu vienus vārtus atguva. Vorāčeks vēl meta ripu tukšos vārtos un panāca mača gala rezultātu.

Šajā mačā diezgan bieži bija asumi un grūstīšanās. Mača izskaņā arī Lauris Dārziņš pēc nesaprotama tiesnešu lēmuma tika noraidīts līdz spēles beigām.

Latvijas hokejisti pasaules čempionātu turpinās sestdien, kad pulksten 13:15 tiksies ar Krievijas izlasi.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāts, Latvija - Čehija
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 24-39; Soda minūtes: 54-14;Iemetieni: 35-29
Lauris Dārziņš atzīts par labākos spēlētāju Latvijas izlasē, Čehijas izlasē - Jakubs Vorāčeks.
Latvija - Čehija 3:6. Spēle noslēgusies.Mačs noslēdzas ar asumiem.
Bobs Hārtlijs tikai pasmaidīja par tiesnešu lēmumiem.
Noraidījums Latvijas izlasē. Laurim Dārziņam 5+20 minūšu noraidījums. Dīvains tiesnešu lēmums, jo Dārziņš pēc vārtu guvuma tikai uzskrēja virsū Vorāčekam.
Latvija - Čehija 3:6Jakubs Vorāčeks meta ripu tukšos Latvijas izlases vārtos. Pēc tam viņš pieslidoja pie Balcera un kaut ko pateica, jo latvietis gar viņu noslidoja un aizķēra kāju. Sākās asumi.
Vienādos sastāvos Latvijas izlasei uzbrukumi vairs neveidojās tik raiti. Čehi devās ātros pretuzbrukumos un apdraudēja vārtus.
Indrašis redzēja tukšo vārtu stūri, bet viņš netrāpīja no asa leņķa.
55:28 min. Latvija - Čehija 3:5Latvijas izlases vairākumā seši pret četri, Lauris Dārziņš izdarīja tālu un precīzu metienu, kad Rūdolfs Balcers un Gints Meija vārtu priekšā aizsedza skatu vārtsargam.
Merzļikins nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.
54:52 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Čehijas hokejisti pārkāpa skaitlisko sastāvu.
Merzļikinam nācās glābt savu komandu no sesto vārtu zaudējuma, kad čehi atkal izspēlēja uz vārtu priekšu. Mirkli vēlāk arī Zohorna bija uzbrukuma smailē.
Marenis viltīgi uzmeta starp diviem čehu aizsargiem, un Čehijas izlases vārtsargs Bartošeks ripu ar atsitējcimdu raidīja ārā no laukuma.
Somija - Dānija 3:1. Spēle noslēgusiesDāņi mača beigās nomainīja vārtsargu, bet tas nepalīdzēja izglābties no zaudējuma
Roberts Bukarts vārtu priekšā ieguva ripu un izdarīja divus metienus pēc kārtas, bet abi tika bloķēti.
Merzļikins ripu atsita pēc negaidīta metiena. Latvijas izlasei mazāk par pusperiodu, lai atspēlētos.
Rihards Bukarts pēc solo reida izdarīja metienu par Bartošeka vārtiem, un vārtsargs ripu atsita tieši vārtu priekšā.
Latvijas izlases vairākums noslēdzās, un čehi uzreiz devās pretuzbrukumā, kurā atkal apdraudēja vārtus.
Roberts Bukarts trāpīja pa vārtu pārliktni.
Indrašis un Freibergs izdarīja metienus vairākuma ievadā. Turpinājumā Latvijas izlases vairākums bija diezgan nekustīgs un metienu nebija.
36:48 min. Noraidījums Čehijas izlasē.Moravčiks paklupināja aktīvo Mareni un devās izciest divu minūšu sodu.
Čehijas hokejisti pēdējās epizodēs divreiz bīstami aizskrēja pretuzbrukumos - vienā čehs meta garām vārtiem, otrā Sotnieks bloķēja piespēli gar vārtiem.
45:44 min. Latvija - Čehija 2:5Mihaels Frolīks ripu izmeta ārā no savas zonas pa gaisu un Oskaram Cibuļskim ripu neizdevās apturēt. Jakubs Vorāčeks ieguva ripu, piespēlēja Dominikam Simonsam, kurš izdarīja rezultatīvu metienu.
Dārziņam neizdevās metiens uzreiz pēc Cibuļska piespēles. Nākamie uzbrukumi nebija tika veiksmīgi.
51:07 min. Somija - Dānija 3:1Kako uzmet ripu vārtu virzienā pa ledu un tā atrod ceļu vārtos starp vārtsarga Dāma kājsargiem. Vēlāk vārtu guvums tiek skaitīts Pesonenam, kurš nedaudz mainīja ripas virzienu.
Sotnieks apdraudēja vārtus pēc Latvijas izlases uzvarētā iemetiena. Čehijas izlases darbības laukumā ir piesardzīgas, un viņi pirmajās trīs minūtēs nemetās uzbrukumā tik agresīvi.
Mirkli vēlāk Balcers no kreisās puses ātri meta pa vārtiem, Bartošeks ripu apturēja zem kājsargiem.
Rihards Bukarts Latvijas izlases pretuzbrukumā ar lieliskām kustībām tika metiena pozīcijā, tomēr viņam ar nūjas neērto pusi neizdevās pārspēt Bartošeku.
Sācies 3. periods.
Rihards Bukarts ekspresintervijā LTV pēc otrā perioda: "Nedrīkstam noraidīties. Jāmet pa vārtiem, jālien uz vārtu priekšu. Ir jāmeklē un jālauž spēles gaita. Tiesneši kļūdījās, nedrīkstam pieļaut, ka tas ietekmē spēli."
Somija - Dānija 2:1. Sākas 3. periods
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 9 – 17; Soda minūtes: 25 – 4; iemetieni: 12 – 10. Statistika pēc diviem periodiem: Metieni pa vārtiem: 19 – 28; Soda minūtes: 29 – 10; iemetieni: 25 – 20.
Latvija - Čehija 2:4. Noslēdzies 2. periods.
38:40 min. Latvija - Čehija 2:4Latvija saņem aukstu dušu. Ralfs Freibergs cīnījās ar pretinieku uzbrucēju un ripa iesprūda zem viņa pēc Radeka Faksas metiena. Ripu savāca Jakubs Vrana, kurš no vārtu priekšas raidīja ceturto golu Latvijas vārtos.
37:38 min. Latvija - Čehija 2:3Dominiks Simonss iegāja uzbrukuma zonā un ripu atstāja aiz muguras esošajam Jakubam Vorāčekam, kurš raidīja ripu starp Merzļikina ķērājcimdu un kājsargu.
Dārziņš meta pa vārtiem, Meija vārtu priekšā aktīvi cīnījās, bet vārtsargs ripu fiksēja. Tad Indrašis nepiekāpās cīņā ar čehu un pateica viņam dažus sulīgus vārdus.
Musils pārmainīja ripas lidojuma virzienu un raidīja to vārtu apakšējā stūrī. Mirkli vēlāk Rihards Bukarts meta garām vārtiem pēc brāļa piespēles
Somija - Dānija 2:1. Noslēdzies 2. periods
Simonss ieslidoja uzbrukuma zonā un meta no kreisās malas. Merzļikinam tas nesagādāja nekādas problēmas.
Latvijas izlases vairākums noslēdzās bez vārtu guvuma.
Bukarts viltīgi uzmeta pa vārtiem, tomēr neviens nepielika nūju un nemainīja ripas lidojuma virzienu. Tad Meija vārtu priekšā cīnījās par ripu, ko vārtsargs ar pirmo piegājienu nenoķēra.
Balcers vārtu priekšā saņēma piespēli no Bļugera, bet šoreiz viņam neizdevās ar savām zibenīgajām rokām izdarīt metienu. Tad arī Dārziņš radīja draudus pretinieku vārtiem.
Noraidījums Čehijas izlasē. Jans Ruta par rupjību pie Latvijas izlases vārtiem nopelnīja noraidījumu.
31:01 min. Latvija - Čehija 2:2Jans Kovāržs izmantoja to, ka ripa pie viņa nonāca pēc tam, kad Ķēniņš bloķēja Ondržeja Palāta metienu, un ar nākamo mēģināju raidīja to Latvijas vārtos.
Čehijas izlase ar savu agresīvo uzbrukumu jau bija izvilkusi Merzļikinu ārā no vārtiem, bet Sotnieks bloķēja metienu, kas lidoja tukšos vārtos.
Šoreiz Latvijas izlasei neizdevās radīt tiešus draudus Čehijas izlases vārtiem.
Latvijas izlase vairākumu sāka ar labu saspēlēšanos, bet metieni neizgāja cauri spēlētāju burzmai.
Somija - Dānija 2:1Tagad jau somi līdzīgā stilā iebaksta ripu vārtos
27:21 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Tomašs Zohorna vēlreiz pārkāpa noteikumus, klupinot Latvijas spēlētāju. Latvijas izlasei iespēja atkal izlīdzināt spēles gaitu pēc mazākuma.
Simonsam bija lieliska iespēja no vārtu priekšas, tad Ģēģeris dabūja ripu ārā no zonas. Piecu minūšu mazākums noslēdzies.
Latvija - Čehija 2:1Jakubs Vorāčeks teicami piespēlēja Filipam Hronekam, kurš ļoti spēcīgi meta pa vārtiem. Merzļikins ripu skāra ar aizsargmasku, bet šoreiz nespēja to apturēt.
Čehijas izlase jau sāka svinēt vārtu guvumu, bet Merzļikins ripu apturēja tieši pirms pašas vārtu līnijas. Ržepīks izdarīja metienu. Tiesneši vēl skatījās video atkārtojumu, kurā vēlreiz pārliecinājās - vārtu guvuma nebija.
Čehijas izlase izdarīja milzīgu spiedienu, bet to izdevās izturēt un izraidīt ripu ārā no zonas. Vēl divas minūtes jāspēlē mazākumā.
Merzļikins teicami izmeta kāju un atsita ripu, kas tika mesta no pašas vārtu priekšas. Tad viņš atvairīja arī Kovārža metienu pēc Vorāčeka piespēles.
Merzļikins atvairīja metienu no ļoti tuvas distances, bet tad Cibuļskis bloķēja metienu. Vorāčeks mirkli vēlāk meta pāri vārtiem.
Latvijas izlase mazākuma pirmajā minūtē mazākumā darbojās labi, un čehi nespēja neko izveidot.
25:49 min. Somija - Dānija 1:1.Precīzi 4 minūtes pēc dāņu gola somi izlīdzina rezultātu, un tas ir atkal Kāko Kapo!
12:29 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Māris Bičevskis ļoti asi nospēlēja pret Ržepīku, spēka paņēmienu pielietojot galvas rajonā. Čeham nokrita ķivere pēc šī paņēmiena. Viņam piesprieda 5+20 minūšu noraidījumu līdz spēles beigām.
Freibergs otrā laukuma pusē uzmeta pa vārtiem, Meija vārtu priekšā aktīvi cīnījās, bet Bartošeks ripu tvēra.
Hroneks ļoti spēcīgi meta pa vārtiem, un Merzļikins ripu atsita ar aizsargmasku.
21:49 min. Somija - Dānija 0:1. Burzma pie somu vārtiem un Mortens Madsens burtiski iebaksta ripu vārtos
Latvija - Čehija 2:0. Sācies 2. periods.
Lauris Dārziņš pēc pirmā perioda ekspresintervijā LTV: "Šī ir svarīga spēle un zinājām, ka būs smagi. Bet esam gatavi. Mums šodien ir jāizmanto savas iespējas. Ja čaļi nopelna vairākumus un mums uzticas tos realizēt, tad tās iespējas ir jāizmanto."
Latvijas hokejistiem šis ir 12. duelis PČ ar čehiem. Līdz šim tikai trīs spēlēs bija izdevies gūt vairāk par vienu golu, šī ir ceturtā tāda spēle. Un tikai vienā mūsējie čehiem ir iemetuši vairāk par diviem goliem.
Somija - Dānija 0:0. Noslēdzies 1. periodsSomiem nospiedošs pārsvars metienos (14:5), bet dāņi pagaidām iztur pretinieku spiedienu
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10 – 11Soda minūtes: 4 – 6Iemetieni: 12 – 11
Latvija - Čehija 2:0. Noslēdzies 1. periods.
Merzļikins atvairīja vēl vienu metienu, bet tad uzbrucējs Palāts devās pēc ripas. Cibuļskim tas nepatika, viņš devās pabrīdināt pretinieku uzbrucēju.
Vorāčeks saņēma tālu piespēli un izgāja starp diviem aizsargiem, bet atkal spēcīgi meta garām vārtiem.
Merzļikins glāba Latvijas izlasi pēc diviem ļoti bīstamiem metieniem. Kubaliks un Kovāržs šoreiz netika pie kārtotā vārtu guvuma.
Pēc vārtu guvuma abas komandas diezgan daudz cīnījās par ripu neitrālajā zonā. Tribīnēs Latvijas izlases līdzjutēji liek par sevi manīt, lai arī čehu tur ir vairāk.
13:08 min. Latvija - Čehija 2:0Lauris Dārziņš saņēma ripu no Rūdolfa Balcera savā aizsardzības zonā un pats apspēlēja visu Čehijas mazākuma brigādi un tad pašā vārtu priekšā apspēlēja arī vārtsargu. Fantastisks vārtu guvums!
12:48 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Rihards Bukarts ar savām darbībām panāca, ka Zamorskis pret viņu nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
Simons redzēja, ka Merzļikins atstājis tukšu vārtu stūri, un uzmeta no asa leņķa, bet vārtsargs atsita.
Latvijas hokejisti aizvadīja veiksmīgu mazākumu, kurā citu iespēju Čehijai gūt vārtus nebija.
Vorāčeks ar māņkustībām izbrīvēja sev vietu metienam, bet pats netrāpīja. Tad Merzļikins atvairīja viņa metienu.
9:52 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Par klupināšanu laukuma vidusdaļā pret Vorāčeku noraidīts tika Ķēniņš.
Freibergs pašā pēdējā brīdī apturēja piespēli gar vārtiem, un Faksa tomēr netika pie ripas. Čehija iespieda Latviju aizsardzības zonā un centās izspēlēt uz vārtu priekšu. Lai arī ar haotiskām darbībām, tomēr briesmas izdevās novērst.
Latvijas izlasei ātrā pārejā no aizsardzības uzbrukumā, un Ķēniņš spēcīgi meta pa vārtiem, taču Bartošāks ripu aizvirzīja uz laukuma stūri.
Latvija turpināja spēlēt vairākumā, un Idrašim bija vēl viens moments uzbrukumā, bet pēc tam čehi veiksmīgi apturēja uzbrukumus.
6:04 min. Latvija - Čehija 1:0Teicama vairākuma izspēle Latvijas izlasei. Oskars Cibuļskis nogādāja ripu Laurim Dārziņam, kurš rādīja, ka izdarīs metienu, bet viņš piespēlēja uz kreiso malu Mikam Indrašim, kurš raidīja ripu tukšā vārtu stūrī.
5:38 min. Vēl viens noraidījums Čehijas izlasē. 1:25 minūtes Latvijai būs lielais vairākums. Moravčiks paklupināja Balceru un devās uz noraidīto soliņu.
5:03 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Jaškins uzmeta pa vārtiem ar nūjas neērto pusi, bet Tomašs Zohorna vārtu priekšā aizsedza vārtsarga skatu. Sākās cīņa vārtu priekšā un čehs izpelnījās sodu par rupjību.
Latvijas izlases mazākuma brigāde ļoti veiksmīgi darbojās pret čehu pozicionālo uzbrukumu, bet noslēgumā viens metiens tika līdz Merzļikina vārtiem, viņš ar to veiksmīgi tika galā. Komandas atsāka spēlēt vienādos sastāvos, un Čehijas izlase izveidoja divus bīstamus momentus.
Meija devās pretuzbrukumā, bet aizmeta garām vārtiem. Tam sekoja Čehijas ātri iesākts uzbrukums, kurā Merzļikins atvairīja Ržēpīka metienu.
2:35 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Bļugers pielietoja spēka paņēmienu pret Frolīku, bet tiesneši to traktēja kā novēlotu.
Latvijas hokejisti izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kurā Marenis uzmeta pa vārtiem, bet Batņa cīnījās par atvairīto ripu. Pirmās divas minūtes latvieši aizvadījuši ļoti aktīvi.
Palāts atņēma ripu Latvijas izlases spēlētājam un uzreiz izdarīja metienu garām vārtiem. Tam sekoja Latvijas izlases pretuzbrukums, kurā Dārziņš uzmeta pa čehu vārtiem.
Somija - Dānija. Spēle sākusies
Latvija - Čehija 0:0. Spēle sākusies!
Artis Ābols ekspresintervijā LTV: "Meistarīga komanda. Viņiem pietiekoši daudz čaļi spēlē NHL. Mēs čehus varam pārsteigt ar uzcītību no pirmās līdz pēdējai minūtei. Viņiem ir meistarīga komanda, bet mēs ar savu ātrumu varam panākt rezultātu."
Paralēli Latvijas spēlei Košices arēnā tiksies Dānija un Somija. Šobrīd tā Košices grupā ir cīņa par 4. vietu, jo komandas atrodas blakus kopvērtējumā.
Roberts Bukarts ekspresintervijā LTV: "No šīs spēles sagaidu trīs punktus. Mačā ir jāpaņem tas, kas ir mūsu. Mums nekas nemainās - jāspēlē savs hokejs, cerēsim, ka tas izdosies."
Lauris Dārziņš pirms mača: "Šodienas spēlei iziesim un nedomāsim par iepriekšējo spēļu statistiku. Viņiem viss ir kārtīgā, labs vairākums un spēlē pašaizliedzīgi. Viņi tiešām grib parādīt labu sniegumu šogad. Domāju, ka būs jaudīga spēle."
Ekskluzīvs ieskats tajā, kā Latvijas hokejistiem tiek sagatavots viss, lai viņi varētu doties laukumā un domāt tikai par spēli: https://www.delfi.lv/sports/ka-top-latvijas-hokeja-izlase/izlases-ekipejuma-menedzera-divus-menesus-ilgais-cempionats.d?id=51072895
Situācija B apakšgrupas kopvērtējumā:
Čehijas izlases sastāvs: Vārtos: Patriks Bartošaks, rezervē: Pāvels Francuzs; 1.maiņa: Jakubs Vorāčeks – Dominiks Simons – Mihaels Frolīks; Filips Hroneks – Davis Musils; 2. maiņa: Jabuks Vrana – Radeks Faksa – Ondžejs Palats; Jans Ruta – Mihals Voravčisk; 3. maiņa: Mihals Ržepīgs – Jans Kovāržs – Dominiks Kubaliks, Radko Gudašs – Jans Kolāržs; 4. maiņa: Hineks Zohorna – Tomašs Zohorna – Dmitrijs Jaskins, Petr Zamorskis – Davids Sklenica.
Latvijas hokeja izlases vārtus šajā mačā sargās Elvis Merzļikins, bet par izmaiņām virknējumos grūti spriest, jo ne vienmēr pieteikums mačam atbilst ar to, kādi virknējumi dodas laukumā. Vārtos: Elvis Merzļikins, rezervē: Kristers Gudļevskis; 1.maiņa: Rihards Bukarts – Miks Indrašis – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs; 2.maiņa: Gints Meija – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers; Oskars Cibuļskis – Artūrs Kulda; 3.maiņa: Ronalds Ķēniņš – Oskars Batņa – Roberts Bukarts, Uvis Balinskis – Guntis Galviņš ; 4. maiņa: Rihards Marenis – Māris Bičevskis – Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals, Kristaps Zīle.
Latvijas hokejistiem līdz šim pasaules čempionāta spēlēs Čehiju nav izdevies uzvarēt. 2006. gadā ar viņiem izdevās nospēlēt neizšķirti 1:1, bet 2016. gadā Latvija zaudēja pēcspēles metienos.Latvijas hokejistu iespētais pret Čehiju.1932. gada 15. marts, Berlīne (Eiropas čempionāts) - 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)1939. gada 4. februāris, Cīrihe - 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)2000. gada 11. maijs, Sanktpēterburga - 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)2002. gada 2. maijs, Jenčēpinga - 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)2004. gada 24. aprīlis, Prāga - 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)2006. gada 5. maijs, Rīga - 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)2010. gada 17. maijs, Manheima - 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)2011. gada 30. aprīlis, Bratislava - 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)2012. gada 10. maijs, Stokholma - 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)2015. gada 2. maijs, Prāga - 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)2016. gada 7. maijs, Maskava - 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, 0:0 0:1) – pēcspēles metienos
Latvijas hokeja izlase turpina pasaules čempionātu Slovākijā - ceturtdienas vakarā Bratislavas arēnā mūsējo pretinieki čehi. Spēles sākums pulksten 21:15. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/laiks-lielvalstim-latvijai-spele-pret-lidz-sim-neuzvareto-cehiju.d?id=51093523