Latvija pēc zaudējuma samocītā cīņā attālinās no ceturtdaļfināla

Latvijas hokeja izlase svarīgā pasaules čempionāta B grupas mačā "Arēnā Rīga" samocītā cīņā pēcspēles metienos ar 3:4 zaudēja Norvēģijas valstsvienībai, tādējādi attālinoties no cerībām uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Latvijas hokejisti jau mača ceturtajā minūtē nonāca iedzinējos, un visas spēles garumā tieši trešdaļu sākums iegāza latviešus. Vispirms Sondre Oldens izslidoja no aizvārtes un izdarīja metienu, pēc kura ripa no Artūra Kuldas slidas ieripoja vārtos. Tomēr 12. minūtē Latvijas izlase rezultātu izlīdzināja. Ronalds Ķēniņš devās uzbrukuma zonā, tomēr viņu atbruņoja. Uz zilās līnijas Kristians Rubīns noturēja ripu uzbrukuma zonā, to ieguva Renārs Krastenbergs, kurš precīzi meta vārtu augšējā stūrī.

Savukārt 18. minūtē Kristaps Sotnieks iesāka uzbrukumu, metot ripu ārā no aizsardzības zonas pret apmali. To uzņēma Rodrigo Ābols, kurš neitrālajā zonā piespēlēja Ronaldam Ķēniņam. Viņš iegāja zonā, apspēlēja vārtsargu un ripu izslidināja starp Henrika Haukelanda kājsargiem. Otrās trešdaļas sākumā, kad bija nospēlētas 68 sekundes, Kens Andrē Olimbs pārtvēra ripu un mazākumā izgāja pret Matīsu Kivlenieku. Viņš raidīja ripu vārtu augšējā stūrī, izlīdzinot rezultātu.

Pēc mazākuma izturēšanas 42. minūtē Norvēģija devās uzbrukumā, kurā Emilio Petersens saņēma ripu un uzreiz izdarīja precīzu metienu pa vārtiem. Ar lielu veiksmes palīdzību Latvija rezultātu izlīdzināja, kad 10 minūtes pirms pamatlaika beigām Kristians Rubīns iemeta ripu vārtu apakšējā stūrī. Norvēģijas izlases vārtsargs Henriks Haukelands šajā epizodē nospēlēja neuzmanīgi.

Latvijas izlasei pamatlaika izskaņā bija jāsaskaras ar apšaubāmiem tiesnešu piešķirtajiem noraidījumiem, tomēr mazākumus izdevās izturēt. Pagarinājumā Latvijas izlasei bija vairākums, tika izdarīti metienu, taču bez rezultāta.

Pēcspēles metienu sērijā Oldens un Dārziņš apmainījās ar precīziem metieniem, taču sestajā metienu sērijā Mihaels Haga izrāva uzvaru Norvēģijai.

Trešajā periodā savainojuma dēļ vairs nespēlēja komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Latvija - Norvēģija 3:4. Spēle noslēgusies.
Pēcspēles metienu gaita: 0:0 Lindstrēms nepārspēja Kivlenieku,0:0 Indrašis arī mēģināja mest starp kājsargiem, bet arī bija neveiksmīgs, 0:1 Oldens meta precīzi virs kājsarga, 1:1 Dārziņš savā stilā skaisti apspēlēja Haukelandu, 1:1 Kens Andrē Olimbs meta no distances un trāpīja tieši cimdā, 1:1 Roberts Bukarts ar nūjas neērto pusi trāpīja pa vārtu stabu,1:1 Kivlenieks atvairīja Petersena metienu,1:1 Arī Krastenbergs trāpīja pa vārtu stabu,1:1 Tretenesa apspēle bija ļoti neveiksmīga,1:1 Rihards Bukarts netika pie metiena,1:1 Indraša metienu atvairīja Haukelands,1:2 Hāga iespieda ripu vārtu apakšējā stūrī.
Latvija - Norvēģija 3:3. Noslēdzies pagarinājums. Uzvarētāju noskaidrošanai nepieciešami pēcspēles metieni.
Holoss gribēja gūt vārtus kā Rubīns, savukārt Matiss Olimbs lūkoja pēc atvairītās ripas.
Vairākumu Latvijas izlase neizmantoja.
Dānija - Baltkrievija 5:2. Spēle noslēgusies
Roberts Bukarts meta garām vārtiem pēc Krastenberga piespēles.
Indraša metiens arī tika atvairīts. Latvijas hokejisti lēnīgi darbojas pa uzbrukuma zonu.
Cibuļskis izdarīja metienu pēc Dārziņa piespēles, taču vārtsargs atsita.
62:18 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Kivlenieks atvairīja Lilleberga metienu. Tad Ābols devās uzbrukumā, un Petersens viņu no mugurpuses klupināja.
Pēc Indraša piespēles Dārziņš izdarīja metienu, bet Haukelands ripu tvēra.
Hārlijs nolēma laukumā sūtīt trīs uzbrucējus, un Ābols-Ķēniņš-Krastenbergs izveidoja momentu pie vārtiem.
Sācies pagarinājums.
Noslēdzies pamatlaiks.
Norvēģijas hokejisti divas reizes izdarīja pārmetienu. Latvijas hokejistiem pagaidām ar momentu veidošanu nevedas.
Latvijas hokejisti aktīvi cīnījās par ripu, kad to kontrolēja norvēģi. Komandas spēlē uzmanīgi, apzinoties šī mača nozīmīgumu.
Divas minūtes līdz pamatlaika beigām.
52:15 min. Dānija - Baltkrievija 5:2Dāņi turpina plosīties. Metiens no zilās līnijas un True vārtu priekšā pielabo ripu vārtos.
Spiediens uz Latvijas izlases vārtiem bija diezgan liels. Latvieši ilgstoši neļāva nonākt metienu pozīcijās, tad Kenu Andrē Olimbu apturēja Kivlenieks. Mazākums izturēts
53:32 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Oskars Cibuļskis sodīts par klupināšanu aiz saviem vārtiem.
Latvijas izlase mazākumu izturēja, taču norvēģiem bija viens labs moments, kad no vārtu priekšas tika izdarīts metiens. Kivlenieks glāba.
49:53 min. Dānija - Baltkrievija 4:2Un dāņi panāk divu vārtu pārsvaru! Lauridsens spēcīgi met no zilās līnijashttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1398357527583019008
50:51 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Atkārtojumā izskatījās, ka norvēģis uzbrukuma zonā pats paklupa, taču tiesneši uzskatīja, ka Rēdlihs bija pie vainas.
47:48 min. Dānija - Baltkrievija 3:2Matiss Froms izvirza vadībā dāņus! Baltkrievi kļūdījās uzbrukumā un pretuzbrukumā Fromam izdodas precīzs plaukstas metiens.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398356789100490755
49:42 min. Latvija - Norvēģija 3:3Kristians Rubīns ieslidoja dziļi uzbrukuma zonā un izdarīja metienu no ļoti asa leņķa. Henriks Haukelands nebija piesedzis tuvo apakšējo vārtu stūri un ielaida ripu vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398357646600814593
Norvēģijas hokejisti ļoti bīstami darbojās vairākumā. Latvija izlases mazākuma brigāde ar lielām grūtībām atvairīja metienus. Matiss Olimbs vārtus pat apdraudēja no pašas priekšas.
44:58 min. Dānija - Baltkrievija 2:2Dāņi labi pacīnījās pie apmales, neļaujot baltkrieviem izmest ripu no zonas. Pēc metiena no zilās līnijas ripa iestrēga burzmā, pirmais to pamanīja Matiass Asperups, netraucēti metot ripu vārtos.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398355876533071872
Kivlenieks noreaģēja, kad norvēģis vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu.
26:57 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Norvēģija dzīvojās pa Latvijas izlases zonu, bet Artūrs Kulda pārkāpa noteikumus. Aizturētā soda laikā norvēģi pieturēja ripu un "dedzināja" sekundes.
Latvijas hokejisti atgriezās uzbrukuma zonā, pirmie metieni lidoja garām vārtiem. Tad tika izdarīts metiens no asa leņķa, Miķelis Rēdlihs no gaisa mēģināja to ievirzīt vārtos, taču tiesneši apturēja cīņu, fiksējot spēli ar augsti paceltu nūju.
41:56 min. Latvija - Norvēģija 2:3Vispirms Mārtiņš Karsums izdarīja bīstamu metienu ar nūjas neērto pusi, taču Haukelands ripu atvairīja ar plecu. Pēc mazākuma izturēšanas Norvēģija devās uzbrukumā, kurā Emilio Petersens saņēma ripu un uzreiz izdarīja metienu pa vārtiem, pārspējot Matīsu Kivlenieku. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398354476067704837
Cibuļskis uzmeta pa vārtiem, Džeriņš vārtu priekšā neizmantoja iespēju gūt vārtus.
Dānija - Baltkrievija 1:2. Sācies 3. periods
Pagaidām Kaspars Daugaviņš nav atgriezies laukumā.
Sācies 3. periods.
Daugaviņš pēc otrā perioda uz ģērbtuvēm devās ar sāpju grimasi un komandas biedru palīdzību.
Dānija - Baltkrievija 1:2. Noslēdzies 2. periods
Rodrigo Ābols intervijā LTV pēc otrā perioda: "Mēs pazaudējām ripas kustību. Viņi gudrāk spēlē, un mēs par daudz dāvinājām. Tagad vairākumā ir nevis jāielaiž, bet jāiemet."
Latvija - Norvēģija 2:2. Noslēdzies 2. periods.
Daugaviņš meta pa vārtiem, bet Džeriņš nespēja pielabot. Brīdi vēlāk Daugaviņš meta cauri spēlētāju burzmai, bet Haukelands spēja atvairīt.
39:06 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Roseli Olsens noraidīts par klupināšanu. Pret viņu ļoti aktīvi nospēlēja Krastenbergs.
Holosa metienu no distances ar kājsargu atvairīja Kivlenieks. Spēlē četri pret četri norvēģi vairāk darbojās uzbrukumā.
36:57 min. Abpusējais noraidījums.Breke Henriksens sodīts ar divu minūšu sodu par bloķēšanu. Savukārt Indrašis, kurš devās pārmācīt pretinieku par Rēdliha traumēšanu, sodīts par rupjību. Tiesneši pasaudzēja norvēģus.
Pret Miķeli Rēdlihi asi nospēlēja pie laukuma apmales, no mugurpuses izdarot sitienu ar elkoni galvas un kakla rajonā. Rēdlihs dodas uz ģērbtuvēm.
Latvijas hokejisti daudz darbojās ar ripu, taču kļūda piespēlē atkal devas pretiniekiem pretuzbrukuma iespēju. Balinskis gūlās priekšā ripai un neļāva Petersenam iespēlēt komandas biedram. Tā paša uzbrukuma turpinājumā Kivlenieks tvēra metienu.
Latvija iekrita pretuzbrukumā viens pret trijiem, tomēr aizsargs teicami neļāva izdarīt piespēli un laboja šo saspringto situāciju.
Ātru norvēģu uzbrukumu ar ripas tvērienu cimdā apturēja Kivlenieks. Tad Cibuļskis un Henriksens saķērās vārtu priekšā, tiesneši un Karsums situāciju atrisināja.
30:20 min. Dānija - Baltkrievija 1:2Baltkrievi vairākumā pēc iemetiena gūat vārtus - divas ātras piespēles un Mihails Stefanovičs šķeļ ripu vārtos!https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398344737426313220
Miķelis Rēdlihs izslidoja vārtu priekšā un izdarīja metienu, tomēr Haukelands bija acīgs un ripu tvēra
Jaks iegāja uzbrukuma zonā, izdarīja metienu un uzņēma spēka paņēmienu. Tad tiesneši nefiksēja pārkāpumu Karsumam. Brīdi vēlāk Ābols skaisti darbojās ar ripu, bet metiens mērķi nesasniedza.
Latvijas hokejisti labi saspēlējās uzbrukuma zonā, bet Indrašis ar neprecīzu piespēli to aprāva, tāpēc līdz metienam neizdevās tikt. Brīdī vēlāk Lesunds pieslēdzās uzbrukumam radīja draudus Latvijas vārtiem.
Rihards Bukarts lielā ātrumā tika garām aizsargiem ieguva ripu, taču metienam leņķis jau bija par asu.
Vēl viena neizmantota iespēja Indrašim. Viņam priekšā bija tukšs vārtu stūris, bet atkal pietrūka precizitātes.
Viduszonā Rodrigo Ābols saņēma ripu, bet viņu Lesunds sagaidīja ar spēka paņēmienu. Latvietis pēc trieciena devās uz rezervistu soliņu.
Pārsvars atkal pieder Norvēģijas izlasei. Latvijas izlases zonā aiz vārtiem paklupa Norvēģijas spēlētājs Petersens, kurš no mugurpuses ieslīdēja kājās galvenajam tiesnesim Jeržābekam. Pēc īsa atelpas brīža viņš varēja turpināt tiesāt.
Latvijas izlases vairākums palika neizmantots. Vēlāk Espelunda metienu pozicionālā uzbrukumā atvairīja Kivlenieks.
Dānija - Baltkrievija 1:1. Sācies 2. periods
21:08 min. Latvija - Norvēģija 2:2Roberts Bukarts piespēlēja brālim gar vārtiem, bet cīņā vārtu priekšā veiksmīgāki bija norvēģi. Latvieši turpināja uzbrukt, bet tad Kens Andrē Olimbs pārtvēra ripu un mazākumā izgāja pret Kivlenieku metot ripu vārtu augšējā stūri.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398340746717974532
Sācies 2. periods.
Ronalds Ķēniņš pēc pirmā perioda intervijā LTV: "Jā, notikušas izmaiņas virknējumos. Man patīk ātra spēle, jāieslēdz kājas un jāiet uz priekšu, Krastenbergs un Ābols ir ātri spēlētāji. Mums vajadzēja ieskrieties pēc vakardienas spēles. Viņu uzbrucējiem nedrīkst dot ceļu, tad arī aizsargiem būs vieglāk. Turpinājumā jāspēlē vienkārši – jāuzlabo ātrums, jābūt vārtu priekšā un jāizdara metieni.”
Dānija - Baltkrievija 1:1. Noslēdzies 1. periodsDānijai pirmajā periodā 13 metieni, kamēr baltkrieviem tikai trīs. Daudz ietekmēja lielais noraidījums.
Latvija - Norvēģija 2:1. Noslēdzies 1. periods
Rihards Bukarts neizmantoja vēl vienu vārtu gūšanas iespēju.
19:38 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Solems sodīts par Rubīna klupināšanu.
Oldens jau nākamajā Norvēģijas uzbrukumā izlauzās līdz vārtiem, taču Kivlenieks laboja aizsargu kļūdu.
17:44 min. Latvija - Norvēģija 2:1Kristaps Sotnieks iesāka uzbrukumu, metot ripu ārā no aizsardzības zonas pret apmali. To uzņēma Rodrigo Ābols, kurš neitrālajā zonā piespēlēja Ronaldam Ķēniņam. Viņš iegāja zonā, apspēlēja vārtsargu un ripu izslidināja starp Henrika Haukelanda kājsargiem.  https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398335951341039620
Vairākums palika neizmantots. IIHF statistika liecina, ka Latvijas izlase līdz šim ripu kontrolējusi vairāk: 52% pret 48%.
Vairākuma sākumā Norvēģijas hokejisti bloķēja metienus. Pēc tam latvieši uzbrukuma zonā saspēlējās un nostādīja uzbrucējus metienu pozīcijās, bet noslēguma fāze bija neveiksmīga.
15:16 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Par sitienu ar rokām sodīts Holoss. Latvija aizturētā soda laikā izspēlēja ilgu uzbrukumu. Dārziņam bija labs metiens, Rēdliha mestā ripa līdz vārtiem netika.
Rihards Bukarts no tuvas distances izdarīja metienu, bet Haukelandu pārspēt šoreiz viņš nespēja.
Ķēniņš un Ābols izgāja divatā pret vārtsargu, bet Ķēniņš metienu izdarīja pats. Neveiksmīgi, ripu nepārceļot pāri kājsargam.
10:07 min. Baltkrievijai lielais noraidījumsDrozds nospēlē nevajadzīgi asi, aizsūtot nokdaunā ar plecu dāni. Tiesneši bez jautājumiem iedod 5+20 min, jo sitiens galvas/kakla rajonā
11:55 min. Latvija - Norvēģija 1:1Ronalds Ķēniņš devās uzbrukuma zonā, tomēr viņu atbruņoja. Uz zilās līnijas Kristians Rubīns noturēja ripu uzbrukuma zonā, to ieguva Renārs Krastenbergs, kurš precīzi meta vārtu augšējā stūrī.
Jaks vārtu priekšā ar spēka paņēmienu apturēja Norvēģijas uzbrucēju. Tad tiesneši nepamanīja, ka norvēģis uztriecās virsū Kivleniekam un nefiksēja pārkāpumu. Uzbrukumā Latvijas hokejisti vēl taustās, pozicionāli uzbrukumi pagaidām nav noslēgušies ar labu izspēli.
Norvēģijas hokejisti uzbrukumā izdarīja metienus no dažādām pozīcijām, arī no asiem leņķiem. Viens tāds tika līdz vārtiem, bet Kivlenieks atvairīja. Tad Džeriņš izdarīja metienu ātrā uzbrukumā, trāpot Haukelandam krūtīs. Vēl brīdi vēlāk Karsums piespēlēja Indrašim, viņam nedaudz pietrūka, lai rezultātu izlīdzinātu.
5:29 min. Dānija - Baltkrievija 1:1Dāņi izmanto skaitlisko vairākumu. Nikolajs Meiers pēc pauzītes ir precīzs ar plaukstas metienuhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1398330549089931268
Ātrā uzbrukumā Ķēniņš piespēlēja Krastenbergam, kura metiens lidoja garām vārtiem.
Kivlenieks pēc norvēģi metiena neredzēja ripu, Olimbs rāvās pēc tās, tomēr situāciju izdevās novērst. Brīdi vēlāk Olimbs meta vēlreiz, Kivlenieks ripu atvairīja ar kājsargu.
3:50 min. Latvija - Norvēģija 0:1Sondre Oldens no aizvārtes izslidoja un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi. Matīss Kivlenieks ripu it kā atsita, tomēr Artūrs Kulda ar slidu ripu ievirzīja vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1398330260521771009
Oskars Cibuļskis aiz saviem vārtiem sniedzās pēc ripas, bet norvēģis pret viņu pielietoja spēka paņēmienu. Aizsargs nometa cimdus un nūju un lēnām slīdēja uz rezervistu soliņu.
2:12 min. Dānija - Baltkrievija 0:1Artjoms Demkovs pretuzbrukumā met precīzi, apspēlējot pretinieku aizsarguhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1398328612323950596
Karsums izdarīja vieglu metienu pa vārtiem, bet uzbrukuma turpinājumā Indrašis pārturēja ripu. Tad Kulda raidīja ripu gar vārtiem, bet vārtu priekšā cīnījās Karsums.
Jau pirmajā uzbrukumā Džeriņš izdarīja metienu, taču ripa lidoja garām. Norvēģija uzreiz metās prettriecienā, kurā metiens netika izdarīts, taču ripa tika iespēlēta uz vārtu priekšu.
Paralēli OSC ledus laukumā sākusies Baltkrievijas un Dānijas izlašu spēle
Latvijas izlases treneris Artis Ābols: “Katra spēle ir svarīga. Mums ir vienalga, pret ko vajag ņemt punktus. Mēs apzināmies, ka, lai saglabātu reālas iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā, mums vajag šovakar uzvarēt.”
Latvijas un Norvēģijas dueli tiesās Antonīns Jeržābeks. Vai atgādināt, kāpēc viņš Latvijā ir tik slavens? 2014. gada pasaules čempionāta spēlē ar mājinieci Baltkrieviju Jeržābeks apšaubāmā situācijā pieņēma lēmumu neieskaitīt Kaspara Daugaviņa vārtu guvumu mača pēdējā minūtē pie rezultāta 1:2, tādējādi atņemot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.
Norvēģijas izlases sastāvs spēlei:
Latvija izlases vārtos arī šajā mačā stāsies Matīss Kivlenieks, kurš iemantojis Boba Hārtlija uzticību. Šajā mačā nepiedalīsies Oskars Batņa, viņš vakar spēlēja svarīgu lomu otro vārtu guvumā. Sastāvā atgriezušies Gints Meija un Miķelis Rēdlihs. Latvijas izlases sastāvs: Vārtos: Matīss Kivlenieks, rezervē: Ivars Punnenovs; 1. maiņa: Ronalds Ķēniņš – Rodrigo Ābols – Lauris Dārziņš; Kristians Rubīns – Uvis Balinskis;2. maiņa: Roberts Bukarts – Andris Džeriņš – Rihards Bukarts, Oskars Cibuļskis – Kristaps Sotnieks;3. maiņa: Miks Indrašis – Kaspars Daugaviņš – Mārtiņš Karsums; Artūrs Kulda – Ralfs Freibergs;4. maiņa: Gints Meija – Rihards Marenis – Renārs Krastenbergs, Miķelis Rēdlihs, Jānis Jaks.
Runājot par rezultatīvākajiem spēlētājiem šajā pasaules čempionātā Latvija un Norvēģijas izlasēs, pa diviem vārtiem Latvijas labā ir guvis Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš un Miks Indrašis. Tikmēr norvēģiem rezultatīvākais ar trim gūtiem vārtiem ir Matīass Treteness, kuram arī viena rezultatīva piespēle.
Latvijas izlases spēles pasaules čempionātos pret Norvēģiju: 1938. gada 12. februāris, Prāga – 3:1 (1:0, 0:1, 0:0, 2:0)1997. gada 3. maijā, Turku – 6:3 (2:1, 4:0, 0:2)1999. gada 15. maijs, Lillehammere – 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)2006. gada 16, maijs, Rīga – 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)2007. gada 7. maijs, Maskava – 4:7 (2:3, 0:3, 2:1)2008. gada 11. maijs, Halifaksa – 4:1 (2:1, 1:0. 0:1)2010. gada 16. maijs, Manheima – 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)2012. gada 12. maijs, Stokholma – 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)2016. gada 17. maijs, Sanktpēterburga – 1:3 (1:1; 0:2; 0:0)2018. gada 5. maijs, Herninga – 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)2019. gada 21. maijs, Bratislava – 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Latvijas hokeja izlasei šajā pasaules čempionātā atlikušas trīs spēles - pret Norvēģiju, Somiju un Vāciju. Šajos mačos noteikti vajadzētu izcīnīt divas uzvaras, lai sasniegtu nākamo kārtu. Šovakar pretiniekos viena no Latvijas pēdējo gadu sīvākajām pretiniecēm Norvēģija. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-aizvadis-svarigu-speli-pret-norvegiju.d?id=53242715