Latvijas hokeja valstsvienība piektdien, 6. maijā, Maskavā savā pirmajā pasaules čempionāta spēlē tikās ar spēcīgo Zviedrijas valstsvienību, kuru līdz šim izdevies uzvarēt tikai vienu reizi. Mūsējiem gandrīz izdevās sagādāt sensāciju, tikai pagarinājumā ar 1:2 piekāpjoties deviņkārtējiem pasaules čempioniem.

Rezultāts tika atklāts paša spēles sākumā, kad trešajā minūtē Džimijs Eriksons pārspēja Elvi Merzļikinu. Tomēr zviedriem neizdevās turpinājumā uzspiest savu spēli, Latvijas komanda meistarīgi darbojās aizsardzībā, arī Merzļikins vārtos bija pārliecinošs.

Otrā trešdaļa tika noslēgta ar bezvārtu neizšķirtu, bet trešajā Kristaps Sotnieks realizēja skaitlisko vairākumu, izlīdzinot rezultātu. Spēles pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1, kas nozīmēja, ka Latvija šā čempionāta atklāšanas spēlē ir ieguvusi vienu kopvērtējuma punktu.

Pagarinājuma sākumā aktīvāku spēli demonstrēja Latvijas komanda, taču uzvaras vārtus guva zviedri. Pagarinājuma beigās, izmantojot aizsargu kļūdu, zviedri devās pretuzbrukumā un Gustavs Nīkvists pārspēja Merzļikinu, sagādājot Zviedrijai otro kopvērtējuma punktu šai mačā.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

$duelID=269;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>