Latvijas hokeja izlase 2017. gada pasaules čempionātu Ķelnē sestdien iesāka ar "sauso" uzvaru, ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspējot Dānijas valstsvienību.
Šī bija tikai otrā reize vēsturē, kad Latvija pasaules čempionātu elites divīzijā iesāka ar uzvaru. Iepriekš Latvijas hokejisti pasaules čempionātu ar panākumu sāka 2014. gadā, kad ar rezultātu 3:2 izdevās uzvarēt Somiju. Visos pārējos pasaules čempionātos Latvijas izlase savā atklāšanas spēlē piedzīvojusi zaudējumus, bet šoreiz pirmo reizi Latvijai izdevās sākt turnīru ar "sauso" uzvaru.

Par spēles labāko hokejistu Latvijas izlases rindās atzina vārtsargu Elvi Merzļikinu, kurš atvairīja visus 27 metienus. Pirmajā periodā Merzļikins atvairīja 15 no šiem 27 metieniem. Latvijas izlases hokejisti pirmajā periodā izdarīja vien septiņus metienus, bet tad katrā pa periodiem izdarīja 14 metienus un kopā veica 35 metienus.

Dānijas izlase dominēja pirmajā periodā, bet, lielā mērā pateicoties Merzļikina darbībai, Latvija nosargāja savus vārtus neskartus. Otrajā periodā Latvija pārņēma iniciatīvu, neļāva dāņiem tik bieži mest pa Merzļikina vārtiem, bet trešdaļas ceturtajā minūtē Gints Meija iebakstīja ripu dāņu vārtos - 1:0.

Pēdējā trešdaļā Latvija turpināja savu ofensīvu, un tam "asistēja" paši dāņi, nopelnot vairākus noraidījumus. Trešā perioda otrajā minūtē Jānis Sprukts no aizvārtes piespēlēja Mikam Indrašim, kurš no vārtu priekšas nekļūdīgi meta pretinieku vārtos. Savukārt spēles 53. minūtē Latvija realizēja lielo vairākumu - Roberts Bukarts ar diagonālu piespēli pie tālā vārtu staba ieraudzīja Indraši, kurš guva savu otro "golu" mačā.

Latvijas izlase tagad pasaules čempionāta turpinājumā jau svētdien, 7. maijā, pulksten 21:15 tiksies ar Slovākiju, bet tad 9. maijā pulksten 17:15 ar Itāliju.

Portāls "Delfi" piedāvāja Latvijas - Dānijas spēles teksta tiešraidi.

$duelID=583;$eventID=15;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>