Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes mačā pirms PČ negūst vārtus

Latvijas hokeja izlase sestdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta "Euro Ice Hockey Challenge" turnīra ietvaros ar rezultātu 0:2 piekāpās Šveices valstsvienībai.

Latvijas hokeja izlase šajā tā arī nespēja pārspēt Šveices izlases vārtsargu Leonardo Dženoni. Šveices Hokeja federācijas apkopotajā statistikā Latvija meta 13 reizes pa vārtiem, bet trešajā periodā nav fiksēts neviens metiens. Šveices labā precīzu metienus izpildīja Vinsēns Praplāns un Simons Mozers.

Latvijas izlasē šajā mačā debitēja vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals, kurš atvairīja 32 no 34 pretinieku metieniem. Viņš tika atzīts par spēles spožāko zvaigzni.

Latvijas izlasei šajā mačā nepalīdzēja uzbrucēji Kaspars Daugaviņš, Teodors Bļugers un Miks Indrašis, bet pirmo spēli šajā sagatavošanās ciklā aizvadīja Guntis Galviņš, kurš kļuvis par Čehijas čempionu.

Latvijas izlase Šveices valstsvienībai piekāpās arī piektdien, zaudējot ar rezultātu 1:4.

Tagad Latvijas izlase atgriezīsies Rīgā, kur aizvadīs pēdējos treniņus pirms došanās uz pasaules čempionātu Slovākijā. Tāpat tiks paziņots valstsvienības sastāvs gaidāmajam turnīram.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Šveice
Latvija - Šveice 0:2. Spēle noslēgusies.
Latvijas izlase pēdējā minūtē mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cenšoties nepalikt sausā.
Mazākumu Latvijas izlase izturēja, taču Šveices izlase ar savu ātruma pārākuma turpināja izkārtot sev vārtu gūšanas iespējas.
Noraidījums Latvijas izlasē. Balinskis savu vārtu priekšā turēja šveicieša nūju.
Šveicei neieskaita vārtus.Kevins Fiala vairākumā uzmeta pa vārtiem, kur Deniss Holenšteins un Kristaps Sotnieks cīnījās par vietu. Pēc rikošeta ripa ielidoja vārtos. Video atkārtojumā tiesneši fiksēja, ka Holenšteins ripu ar kāju raidīja vārtos.
Latvijas izlase četru minūšu mazākumu izturēja, un galvenais varonis bija vārtsargs, kurš tika galā ar vairākiem metieniem pēc kārtas.
50:24 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Toms Andersons ar nūju iesita pretiniekam pa seju, nopelnot 2+2 minūšu noraidījumu.
49:25 min. Latvija - Šveice 0:2Šveices izlases ātrā uzbrukuma metienu Grigals atvairīja ar plecu, bet tad Roberts Bukarts nespēja ripu aizsit prom, un Simons Mozers ar otro metienu dubultoja savas komandas pārsvaru.
Balinskis izdarīja tālu metienu pa vārtiem, bet uzreiz pēc tam sekoja Šveices kārtējais uzbrukums.
Pretuzbrukumā Batņa tika garām aizsargam un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, bet Dženoni ripu atsita.
Grigals tika galā ar NHL spēlētāju metieniem vienā uzbrukumā - vispirms Hišīrs metienu viņš atsita, bet tad tvēra Vēbera mesto ripu.
Ābols uzbrukuma zonā atņēma ripu šveicietim un izdarīja metienu pa vārtiem, taču Dženoni ripu tvēra.
Grigals vārtu priekšā "apzaga" Mozeru, kurš centās izpildīt atkārtotu metienu.
Dzierkals no asa leņķa izdarīja metienu pa vārtiem pēc apgrieziena ap savu asi. Ģēģeris nespēja mainīt ripas lidojuma virzienu, bet Šveices vārtsargs nospēlēja veiksmīgi.
Grigals pēdējā brīdī atvairīja negaidītu metienu pa vārtiem, glābjot savu komandu no vārtu zaudējuma.
Sācies 3. periods.
Pirmajos divos periodos Latvijas hokejisti izdarījuši 13 metienus pa vārtiem, bet Šveice metusi 20 reizes.
Latvija - Šveice 0:1. Noslēdzies 2. periods.
Spēles temps perioda beigu daļā bija krities, tomēr šveicieši joprojām vairāk kontrolēja ripu un tika pie labākā vārtu gūšanas iespējām.
Latvija uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā, un Zīle spēcīgi meta pa vārtiem, tomēr Dženoni ripu atvairīja.
Jaks izdarīja tālu metienu un trāpīja pa Dženoni aizsargmasku. Mirkli vēlāk šveicieši kļūdījās piespēlē, Meija pārtvēra ripu, bet viņa metiens nebija pietiekami spēcīgs un precīzs.
Rihards Bukarts viltīgi piespēlēja uz vārtu priekšu, kur bija Roberts Bukarts un Dārziņš. Dženoni situāciju nolasīja un novērsa briesmas.
Šveices izlases uzbrukumi vairākumā bija ļoti bīstami, bet Latvijas izlases vārtsargs Grigals izcēlās ar skaistiem ripas atvairījumiem.
29:13 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Cibuļskis bloķēja Hofmana metienu no bīstamas pozīcijas, tomēr viņš turpināja būt agresīvs. Šveicieši turpināja uzbrukt, izdarīja bīstamu metienu, bet Marenis pārkāpa noteikumu.
Šveices izlase izspēlēja uz Latvijas izlases vārtu priekšu, bet Grigals atvairīja vairākus metienus pēc kārtas. Ābols ripu izmeta ārā no aizsardzības zonas.
Latvijas izlase perioda pirmās piecas minūtes aizvadīja uzbrūkoši un centās rezultātu izlīdzināt, tomēr šveicieši aizsardzībā darbojas diezgan veiksmīgi.
Latvijas izlases aizsargs uzmeta pa vārtiem, ripa trāpīja pa šveiciešu aizsargu un pārlidoja nedaudz pāri vārtiem. Mirkli vēlāk Dzierkals bija uzbrukuma smailē, taču neiedabūja ripu tuvējā vārtu stūrī.
Bukarts iegāja uzbrukuma zonā un uzreiz izpildīja metienu pa vārtiem, kuru Dženoni pārliecinoši tvēra.
Latvijas izlase devās uzbrukumā pa kreiso malu, un Balcers izdarīja piespēli gar vārtiem. Ķēniņam neizdevās izdarīt metienu pa vārtiem.
Sācies 2. periods.
Latvija - Šveice 0:1. Noslēdzies 1. periods.
Latvijas izlases uzbrukums šajā perioda buksēja arī perioda pēdējā minūtē, kad pretuzbrukums aprāvās aizmugures dēļ. Tad Kuraševs pēc tālas piespēles radīja kārtējo vārtu gūšanas iespēju Šveices izlasei.
Šveices izlase ļoti aktīvi spēlēja pa visu laukumu un izprovocēja Kuldas neprecīzu piespēli. Hāss ieguva ripu un izdarīja metienu no teicamas pozīcijas, taču Grigals glāba Latvijas izlasi.
Grigals nākamajās epizodēs turpināja teicami spēlēt vārtos, izturot pretinieku ofensīvu.
14:51 min. Latvija - Šveice 0:1Niko Hišīrs ar asu kustību izslidoja no laukuma stūra un piespēlēja gar vārtiem Vinsēnam Praplānam, kurš meta precīzi. Šveicieši lielo vairākumu realizēja.
Grigals atkal labi pārvietojās vārtos un atvairīja Hofmana metienu uzreiz pēc piespēles. Ģēgeris pēcāk aizskrēja pretuzbrukumā, kurā meta pa šveiciešu vārtiem.
14:12 min. Vēl viens noraidījums Latvijas izlasē. Ģēģeris sodīts ar par sitienu pretiniekam ar nūju.
13:06 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Artūrs Kulda izsita pretiniekam nūju no rokām, un tiesneši ar nelielu pauzi fiksēja noteikumu pārkāpumu. Pirms tam Latvijas izlases vārtsargs labi nospēlēja.
Šveices izlases vairākums bija diezgan bīstams, Grigals atvairīja bīstamu Kuraševa metienu. Arī pēc vairākuma šveiciešiem bija vārtu gūšanas iespēja, bet tad pretuzbrukumā aizskrēja Ķēniņš, kura metienu viegli tvēra Dženoni.
Grigals tvēra ripu, kas slīdēja vārtu apakšējā stūrī, bet tad Sotnieks un Meija nedaudz atdzesēja Šveices izlases zvaigznes Hišīru un Fialu.
9:28 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Kulda meta pāri vārtiem no zilās līnijas, bet pāris sekundes vēlāk Roberts Bukarts viduszonā paklupināja pretinieku.
Grigals veiksmīgi aizvadīja savas debijas spēles pirmās minūtes, un pēc savas komandas neveiksmīgā vairākuma tvēra metienu.
Latvijas izlase vairākuma pirmajā minūtē spēlēja diezgan pavirši, un ripu vairāk kontrolēja šveicieši. Pēc tam Latvija uzbrukuma zonā mēģināja nostāties un sākt pozicionālu izspēli. Cibuļskis izpildīja vienīgo metienu, taču ripa lidoja garām.
5:58 min. Noraidījums Šveices izlasē. Fiala citā epizodē pārkāpa noteikumus un deva Latvijai vairākumu.
Tiesneši turpināja izcelties ar dīvainiem lēmumiem. Pie laukuma apmales Hišīrs un Meija apmainījās ar grūdieniem, bet tad Mozers "uzlidoja" virsū Meijam. Neviens šajā epizodē netika sodīts.
Šveices izlase vairāk darbojās ar ripu, bet Latvijas izlasei pāris reizes izdevās tikt līdz pretinieku vārtiem, bet diezgan labs metiens izdevās Meijam.
Šveices hokejists ar aiz nūjas parāva Batņu un nogāza viņu, taču tiesneši nolēma nefiksēt diezgan acīmredzamu noteikumu pārkāpumu.
Latvijas izlases vārtos šajā mačā būs Gustavs Dāvis Grigals, bet Šveices izlasē vārtu drošība uzticēta Leonardi Dženoni. Latvijas izlasē bez Bļugera nebūs arī Miks Indrašis, bet sastāvā iekļauts aizsargs Guntis Galviņš.
Teodors Bļugers vakar paspēja nospēlēt pirmo periodu, kurā guva potītes sasitumu. Pasaules čempionātu viņam nevajadzētu izlaist. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/blugers-neliela-savainojuma-del-nepiedalisies-pedeja-parbaudes-spele-pirms-pc.d?id=51054587
Piektdien abas komandas savā starpā tikās pirmo reizi, un Latvija zaudēja ar 1:4, pēdējos divus vārtus ielaižot pēdējā pusotrā minūtē. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-noraidijumiem-bagata-spele-piekapjas-sveices-izlasei.d?id=51054141
Latvijas hokeja izlase aizvada pēdējo pārbaudes spēli pirms 2019. gada pasaules čempionāta, atkārtoti izbraukumā tiekoties ar Šveici. Šis mačs norisinās Hērizavā.