Latvijas hokeja izlase piedzīvo vēl vienu 'sauso' sakāvi pret Somiju
Foto: F64

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties 2018. gada pasaules čempionātam, pārbaudes spēlē "Arēnā Rīgā" ar rezultātu 0:5 (0:3, 0:2, 0:0) zaudēja Somijas valstsvienībai, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas izlasei šis bija otrais "sausais" zaudējums Somijas izlasei divās dienās. Trešdien tika piedzīvota neveiksme ar rezultātu 0:3.

Somijas izlasē divus vārtus šajā mačā guva Sakari Maninems, bet reizi precīzi meta Matiass Mitinens, Anti Soumels un Oli Palola. Latvijas izlasē šajā mačā vārtos stājās Māris Jučers.

Aizvadītajā nedēļā Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumus arī izbraukumā, ar 2:3 un 2:6 piekāpjoties Norvēģijai.

Latvijas izlasei 20. un 21. aprīlī būs divas cīņas viesos pret Slovākiju, kamēr 27. un 28. aprīlī Rīgā viesosies Šveices izlase. Savukārt gatavošanās tiks noslēgta ar spēli 1. maijā Rīgā pret spēcīgo Kanādas izlasi.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Somija
Latvijas izlasē par labāko spēlētāju atzina Uvi Balinski, bet Somijas izlasē vārtsargu Ēro Kilpainens. 
Latvija - Somija 0:5. Spēle noslēgusies
Ābols izdarīja metienu no iemetiena apļa, bet Indrašim neizdevās iebakstīt atlēkušo ripu vārtos. 
Noraidījums Somijas izlasē.Kristians Nakiva pielietoja "netīru" spēka paņēmienu pret Razgalu. 
Vairākumu Latvijai izmantot atkal neizdevās. Vēl divas minūtes, lai varētu pārtraukt šo "sauso" sēriju pret Somijas izlasi. 
Noraidījumi abās komandās. Artūrs Ozoliņš un Jere Salinens par asumiem pie somu vārtiem noraidīti uz divām minūtēm.
Latvija turpināja vairākumā uzbrukt, un Jevpalovs divas reizes izdarīja metienus. Pēc tam sākās asumi vārtu priekšā, un Razgals cīņā pazaudēja savu ķiveri. 
Indrašis apmeta pāris lokus uzbrukuma zonā un izdarīja metienu pa vārtiem. 
Noraidījums Somijas izlasē.Gints Meija nonāca Latvijas uzbrukuma smailē, bet vārtsargu neizdevās pārspēt. Taču viņš šajā epizodē sagādāja Latvijai divu minūšu vairākumu. 
Aizraujošā hokejā aizritēja divas minūtes, kuras komandas pavadīja ar četriem laukuma spēlētājiem. Abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem. 
Noraidījumi abās komandās.Peka Jormaka nopelnīja divu minūšu noraidījumu, jo Somija pārkāpa skaitlisko sastāvu. Savukārt Latvijas izlasē Eduards Tralmaks sodīts par klupināšanu
Aizvadītajās epizodēs Latvijas hokejisti izmisīgu lūko pēc vārtu guvuma, bet Somijas izlases pacietīgā spēle aizsardzībā pagaidām ir nepārspēja. 
Tiesneši nefiksēja Latvijas izlasi aizmugures stāvokli, ieejot zonā, un Tralmaks izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi. Pēc tam Krastenbergs pagrūstījās ar pretinieku. 
Trešajā periodā Latvija izlasei joprojām nav izdevies mainīt spēles gaitu. Freibergs izcēlās ar diviem labiem spēka paņēmieniem un bloķētu metienu. 
Somijas izlase turpināja darboties pārliecinoši. Pēc kārtējā metiena, kuru tvēra Jučers, Artūrs Salija sagrūstījās ar pretinieku. 
Sācies 3. periods. 
Latvija - Somija 0:5. Noslēdzies 2. periods.
Noraidījums Latvijas izlasē. 
37:57 min. Latvija - Somija 0:5Somijas izlase 33 sekunžu laikā realizē vairākumu. Pēc tālu metiena Oli Palola vārtu priekšā bija nepiesegts un ieguva ripu, kuru uzreiz meta Jučera sargātajos vārtos. 
36:16 min. Latvija - Somija 0:4Latvijas hokejisti iekrita uz nomaiņu, un Somijas izlase ar vienu tālu piespēli izveidoja uzbrukumu, kurā Sakari Maninens ieraidīja ripu vārtos. Aizsargs Kristians Rubins krita uz ledus un mēģināja bloķēt metienu, bet šoreiz tas viņam neizdevās
Rodrigo Ābols devies uz ģērbtuvēm. Viņš cīņā vārtu priekšā guva rokas sasitumu. 
Latvijas izlase bija ļoti tuvu vārtu guvumam. Siksna uzmet pa vārtiem, bet vārtu priekšā cīnījās Ābols un Cipulis. Ripa bija uz vārtu līnijas, bet Indrašim neizdevās to ievirzīt vārtos, jo Kivisto viņam patraucēja. 
Noraidījums Somijas izlasē. Jonass Lehtivouri sodīts par pretinieka turēšanu ar rokām. 
Latvijas hokejistiem bija vēl viens moments uzbrukumā, bet Tralmaks neatrada spraugu Somijas izlases vārtos. 
Pēc vairākuma Ralfs Freibergs izdarīja ļoti spēcīgu metienu, kas lidoja nedaudz pāri vārtiem. 
Latvijas izlase vairākuma izskaņā izveidoja ļoti bīstamu uzbrukumu, kura smailē Jevpalovs cīnījās par atlēkušo ripu. Pēc tam Savinainens palika gandrīz viens pats pret Jučeru, jo Latvijas spēlētāji neveiksmīgi nomainījās. Vārtsargs ripu atsita. 
Noraidījums Somijas izlasē. Artūrs Salija ar savu aktivitāti izprovocēja Tomi Kivisto uz noteikumu pārkāpumu. 
Frenks Razgals ar māņkustībām izkārtoja sev metienu no vārtu priekšas ar nūjas neērto pusi, bet viņam Kilpalainenu pārspēt tomēr neizdevās. 
Latvijas hokejisti mazākumā spēlēja diezgan veiksmīgi, jo ilgi laiku Somijas izlasei vajadzēja veltīt tam, lai tiktu uzbrukuma zonā. Pēdējās sekundēs Savinainens vārtu priekšā cīnījās un mēģināja iedabūt ceturto ripu Latvijas vārtos. 
Noraidījums Latvijas izlasē. Renārs Krastenbergs nopelnīja pirmo noraidījumu šajā mačā. 
Somijas izlase pēc uzvaras iemetienā laukuma centrā uzreiz izveidoja uzbrukumu. Turpinājumā Latvija kombinējās uzbrukuma zonā, bet nekas bīstams neizdevās. 
Sācies 2. periods.
Lai gūtu trīs vārtus, Somijas izlasei vajadzēja tikai 12 metienus. Latvijas hokejisti meta piecas reizes
Miks Indrašis pēc pirmā perioda: "Neteikšu, ka viņiem ir pārsvars. Mēs pieļāvām kļūdas savā zonā, kas noveda pie goliem."
Latvija - Somija 0:3. Noslēdzies 1. periods.
19:11 min. Latvija - Somija 0:3Somijas izlasei izdodas izspēlēt diezgan vieglu uzbrukumu, kurā piespēli no laukuma malas saņēma Sakari Maninems, kurš trieca ripu vārtos
17:34 min. Latvija - Somija 0:2Vēlreiz Latvijas hokejisti zaudē vārtus pēc neveiksmīgas spēles savā aizsardzības zonā, kad tika pazaudēta ripa. Anti Soumela no laukuma stūra izslidoja līdz vārtu priekšai un meta tuvējā vārtu stūrī, apspēlējot Māri Jučeru. 
Franks Razgals atņēma ripu pretiniekam un mirkli vēlāk izdarīja ļoti bīstamu metienu pa vārtiem, un ripa trāpīja vārtsargam pa aizsargmasku. Pēc iemetiena arī Artūrs Salija apdraudēja vārtus. 
Skvorcovs iegāja uzbrukuma zonā un mēģināja piespēlēt Siksnam, bet aizsargs līdz ripai neaizsniedzās. 
Latvijas hokejistiem beidzot izdevās izveidot reālu vārtu gūšanas iespēju, un Ēriks Ševčenko pēc piespēles izdarīja metienu, kuru atvairīja Ēro Kilpainens. 
Jūso Vainio pieslēdzās uzbrukumam, iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu pa vārtiem, bet Jučers spēlēja precīzi. 
Somijas hokejistiem izdevies pilnībā pārņemt spēles kontroli. Latvijas hokejistiem pirmajās desmit minūtēs nav izdevies izveidot labu vārtu gūšanas iespēju. 
6:48 min. Latvijas - Somija 0:1Latvijas izlase savā aizsardzības zonā pazaudēja ripu, un Somijas izlases spēlētājs Matiass Mitinens izdarīja ļoti spēcīgu un precīzu metienu. 
Spēle raiti rit uz priekšu, Latvijas izlases virknējumi ātri mainās, bet tik un tā Somijas izlasei izdevās bīstami uzbrukt un trāpīt pa vārtu stabiņu. 
Arī Māris Jučers Latvijas izlases vārtos iesaistījās spēlē, tverot Sandela metienu pretuzbrukumā. Somijas izlase turpināja uzbrukt, un arī Antila izdarīja metienu. 
Latvijas hokejisti šo maču mēģināja uzsākt ļoti aktīvi, cenšoties pieturēt ripu un doties uzbrukumā
Spēle sākusies!
Līdz ar Indraša pievienošanos šajā mačā nepiedalīsies Egils Kalns, bet aizsardzības līnijā pievienojies Edgars Siksna, kurš no ārpus pieteikuma atstājis Kristapu Zīli. 
Jau iepriekš bija zināms, ka šajā mačā vārtu drošība tiks uzticēta Mārim Jučeram. Savukārt kapteinis šoreiz būs Miks Indrašis, kurš šos pienākumus pārņēma no Ginta Meijas. 
Bobs Hārtlijs pēc vakardienas zaudējuma Somijai: "Tomēr atkārtošos, ka mēs šajās pārbaudes spēlēs gatavojamies ne tikai pasaules čempionātam Dānijā, bet domājam arī par nākamajiem turnīriem, tāpēc dodam iespēju jaunajiem puišiem."
Latvija hokeja izlase trīs pārbaudes spēlēs šajā sagatavošanās ciklā piedzīvojusi trīs zaudējumus, bet ceturtdien valstsvienība atkārtoti tiekas ar Somijas izlasi. Trešdien Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 0:3. https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/latvijas-hokejisti-negust-vartus-parbaudes-spele-pret-somiju.d?id=49929045

Tags

Hokejs 2018 Hokejs Latvijas hokeja izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form