Latvijas hokeja izlase saglabā vietu pasaules čempionāta elitē

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta A apakšgrupas izšķirošajā spēlē par vietas saglabāšanu elites divīzijā ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Francijas izlasei.

Latvijas izlasei ar vienu izcīnīto punktu pietika, lai paliktu elites divīzijā. Francija pēc uzvaras arī paliks spēcīgāko komandu vidū, bet uz zemāku divīziju pēc šī mača izkrita Austrija.

Francijas izlasei spēles sākumā izdevās iegūt mača iniciatīvu un izdarīt lielu spiedienu uz Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem. Pēc kāda no metieniem ripa trāpīja arī pa vārtu stabu, tomēr Latvija pirmā izvirzījās vadībā. Vairākumā latvieši nospēlēja pacietīgi, Lauris Dārziņš precīzi piespēlēja Kasparam Daugaviņam, kurš "iešāva" ripu vārtos.

Rādīt visus spēlētājus

Francija turpināja uzbrukt vairāk un bīstamāk, taču Latvijai izdevās aizsargāties un pirmajā trešdaļā savus vārtus nosargāt neieņemtus. Otrā perioda sākumā Francija vēlreiz palika mazākumā, un tajā latvieši panāca divu vārtu pārsvaru. Guntis Galviņš no zilās līnijas izdarīja tālu metienu, kas sasniedza mērķi (2:0).

Turpinājumā Latvijas izlase trīs reizes veiksmīgi cīnījās mazākumā, un vārtos joprojām lieliski spēlēja Edgars Masaļskis. Perioda noslēgumā Stefans da Kosta par "netīru" spēka paņēmienu saņēma 2+10 minūšu noraidījumu, tomēr Latvijai šo vairākumu neizdevās izmantot.

Francijas izlase apņēmība trešajā periodā tikai pieauga. Latvijas izlase izteikti spēlēja no aizsardzības, taču 49.minūtē Damjēns Flerī uzmeta, Masaļskis atsita, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Stefans da Kosta, kurš meta vārtos un samazināja deficītu. Francija sešas minūtes vēlāk izlīdzināja rezultātu - Saša Treijē izdarīja tālu metienu un ripa izlidoja cauri latviešu vārtsarga kājsargiem un ieripoja vārtos.

Pēdējās sekundēs Francijas izlases uzbrucējam Derosjē bija iespēja izraut uzvaru pēc kļūdainas Kristapa Sotnieka spēles uzbrukumā, tomēr Masaļskis apturēja francūža izgājienu. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, kas nozīmēja, ka Latvija paliek elites divīzijā.

Pagarinājumā Francijas izlase divas reizes trāpīja pa vārtu stabu, arī Kristaps Sotnieks bija tuvu vārtu guvumam. Pēcspēles metienu sērijā Francija realizēja visus trīs izgājienu, uzvaras metienu trāpot Stefanam da Kostam.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

PČ hokejā: Latvija - Francija
Latvija - Francija 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)Vārtu guvēji: Kaspars Daugaviņš (11:24, vair.), Guntis Galviņš (22:47, vair.)  - Stefans da Kosta (48:21, 65:00), Saša Treijē (55:20)Noraidījumi: Maksims Širokovs (2 min., 25:01, 33:47), Kaspars Daugaviņš (2 min., 29:47) - Valentīns Klerū (2 min., 10:17), Damjens Flerī (2 min., 21:39), Stefans da Kosta ( 2+10 min., 37:57)Metieni pa vārtiem: 13 - 34
Latvijas izlases labākie šajā turnīrā - Edgars Masaļskis, Lauris Dārziņš un Kaspars Daugaviņš.
Masaļskis nosaukts par šīs spēles labāko Latvijas komandā.
Stefans da Kosta gūst uzvaras vārtus...
Daugaviņš Uē nepārspēj.
Derosjē - iekšā
Nākamais - Dārziņš. Iekšā!
Pēcspēles metienus iesāk Francija, Damjens Flerī - iekšā.
Noslēdzies papildlaiks.
Ilgstoši Miķelis kontrolē ripu pie Uē vārtiem, bet netiek pie metiena.
Ļauj mūsējie diezgan brīvi "izpausties" pie Masaļska vārtiem. Edža joprojām līmenī!
Dārziņš raujas uz vārtiem, bet patraucē divi franču spēlētāji.
Vārtu stabs glāb Francijas izlasi, un pēc brīža arī Latvijas izlasi...
Sākas papildlaiks.
ASV - Slovākija 4:4. Arī B grupas mačā būs pagarinājums.
Puiši dodas apsveikt Edgaru Masaļski - esam palikuši elitē!
Spēles pamatlaiks ir noslēdzies.
Sotnieks izdara metienu, to pārtver Derosjē un aizskrien viens pret vienu ar Masaļski. Mūsu vārtsargs spēj ripu notvert, bet cik nikns ir Masaļskis!!!!! Krata nūju un baras uz Sotnieku...
Divreiz ripa slīd tuvu gar mūsu vārtiem, labu, ka tuvumā nav neviena francūža.
Sprukts, Bukarts un Miķelis Rēdlihs trijatā netraucēti izspēlē labu uzbrukumu, ir metiens pa Uē vārtiem, vārtsargs ripu neuztver, taču uzreiz piespiež to pie ledus.
Latvijas izlase turpina spēlēt prātīgi un no aizsardzības, bez straujiem uzbrukumiem.
Latvija - Francija 2:2Saša Treijē izdara tālu metienu, Masaļskis metiena brīdi redz, taču ripa izlido cauri kājsargiem un ir vārtos.
15 167 skatītāju šo maču vēro klātienē O2 arēnā. Lielākā daļa no tiem, cerams,ir Latvijas atbalstītāji.
Francija pēc atgūtajiem vārtiem atkal uzspiedusi savu spēles tempu un stilu. Jūtams, ka emocijas viņiem palīdz.
Mūsu pirmā maiņa neizmanto labu iespēju atjaunot divu vārtu pārsvaru
Latvija - Francija 2:1Flerī izdara pirmo metienu, ripa trāpa Masaļskim pa ķiveri un atlec laukumā, to uztver Stefans da Kosta un raida vārtos.
Francijas izlasei, izskatās, nav parocīgs mūsu spēles stils un taktika, neizdodas viņiem ātrie pretuzbrukumi un spēlē pie apmales mūsējie ir ķerstīgāki.
Latvijas izlase vairāk uzmana savu aizsardzību, neļaujot francūžiem "izpausties" mūsu zonā, nekā dodas uzbrukumā.
Saulietis pamana ripu pie zonas līnijas, piespēlē to uz priekšu Saulietim, kurš izdara mīkstu metienu - Uē ne bez grūtībām ripu ķer. Laba izdevība mūsu ceturtajai maiņai.
Atkal aktīvs, ātrs perioda sākums, atkal ātrāki ir francūži.
Un uzreiz pirmais metiens pa Uē vārtiem, franču vārtsargs to piespiež pie ledus, lai gan tuvumā nav neviena laukuma spēlētāja, un iemetiens ir pie Francijas vārtiem.
Sācies 3.periods.
Komandas atgriežas laukumā uz trešo periodu.
ASV - Slovākija 4:4. Noslēdzies 2.periods.Slovākija šajā periodā spēja atspēlēties no 0:3, izlīdzinot rezultātu. ASV vēlreiz izvirzījās vadībā, taču slovāki vēlreiz guva vārtus.
Noslēdzies 2.periods.
Francija pilnā sastāvā.
Pašaizliedzīgi spēlē francūži, mums šis vairākums neizdodas tik labi kā iepriekšējie.
Latvija vairākumā. 2+10 soda minūtes da Kostam par sitienu galvas un kakla rajonā.
Sprukts ar Bukartu neizmanto ideālu izdevību - Jānis ar ripu dodas uz Uē vārtiem, skaisti piespēlē Bukartam, Roberts izdara tikpat skaitu, spēcīgu plaukstas metienu, bet ripa atsitas pret Uē un lido pāri vārtiem.
Cenšas pārspēt Masaļski no tuvas distances Ovitū, turpat arī Rusels, un, protams, sākas grūstīšanās. Taču ātri vien Rusels ir garšļaukus un kautiņš neturpinās. Noraidījumi neseko.
Latvija pilnā sastāvā.
Džeriņš pārtver ripu neitrālajā zonā, taču apkārt uzreiz trīs francūži un ripa viņam tiek atņemta, pat neļaujot izdarīt metienu. Taču vēl pāris sekundes Latvijas komanda ar to ieguvusi.
Spēlē neliels pārtraukums - Masaļskim nedaudz jāsakārto ekipējums.
Bīstams metiens Bertrāna izpildījumā no vārtu priekšas gaitā, Širokovs viņu aizstumj uz apmali un saņem 2 minūšu noraidījumu. Latvijai mazākums.
Veiksmīgi darbojas mūsējie mazākumā, ripa regulāri tiek izmesta ārā no mūsu aizsardzības zonas.
Latvija mazākumā. Daugaviņam 2 minūtes par turēšanu ar nūju.
Masaļskis lec kā tīģeris un atkal glābj komandu! Ripa no apmales lido atpakaļ gar vārtu stabiņu un Edža tai uzkrīt virsū. Turpat ir Rusels, kurš nekavējoties "savelk uz kašķi".
Beļavskis spēli skatās ar ledus maisiņu pie vaiga, acīmredzot, trāpīts ar ripu...
Otrajā trešdaļā Latvijas izlase izskatās labāk nekā pirmajā, vairs neizdodas francūžiem tik pārliecinoši kontrolēt spēli.
Sprukts atkal izcīna ripu vidus zonā, dodas uz vārtiem, atdod ripu Bukartam, kurš spēcīgi met pa vārtiem, ripa lido pāri vārtiem.
Ar augstu paceltu nūju nospēlē Francijas izlase un iemetiens neitrālajā zonā. Arī labi.
Francūži sāk vairākuma izspēli, bet veiksmīgi nospēlē Dārziņš, raidot ripu ārā no zonas un tā aizslīd līdz pat otrai laukuma apmalei.
Latvija mazākumā, 2 minūtes Širokovam par klupināšanu...
Pēc da Kostas metiena ripa trāpa pa Masaļska ķiveri, nūja pa gaisu un Edgars signalizē, ka ir bijis sitiens. Tiesneši spēli aptur.
Latvija - Francija 2:0Ilgi un pacietīgi saspēlējas mūsu pirmā maiņa, meklējot iespēju izdarīt metienu pa vārtiem, līdz ripa nonāk pie Galviņa, kurš no zonas līnijas "bliež" pa vārtiem un ripa ir vārtos! Noraidītais Flerī dusmās savā "būrī" triec nūju pret apmali.
Labi, ka Sotnieks nostumju franču spēlētāju prom no vārtiem, citādi būtu Masaļska atsistā ripa mūsu vārtos iekšā. Sākas asumi un Damjens Flerī dabū 2 minūtes, lai gan viņš nav tas aktīvākais skandalētājs. Latvijas izlase vairākumā.
Pirmajā iemetienā uzvar mūsējie un pirmā minūte paiet Latvijas izlases uzbrukumā.
Sācies 2.periods.
B grupas mačā šobrīd ASV izlase ar 2:0 ir vadībā pār Slovākiju. Amerikāņiem vārtus guvuši Bens Smits un Sets Džonss
Noslēdzies 1.periods.
Perioda pēdējās sekundēs vēl viens bīstams Francijas pretuzbrukums, labi, ka Džeriņš kavēja Antuānu Ruselu, kurš bija jau gatavs raidīt ripu vārtos.
Sprukts aizskrien ātrā pretuzbrukumā, pats izdara metienu - ripa lido pāri Uē vārtiem.
Ilgstoši iespiež francūži mūsu pirmo maiņu savā aizsardzības zonā. Daudz un precīzi saspēlējas.
Vēl četras minūtes pirmajā periodā. Francūži joprojām spēle ļoti aktīvi, traucējot iesākt mūsējiem uzbrukumu no mūsu zonas, un ātri arī pārslēdzoties uz aizsardzību savā zonā.
Antuāns Rusels atkal nemierīgs - grūstās laukumā, provocē uz kautiņu, bet tiesnešu aizstumts uz savu soliņu, vēl kaut ko turpina klaigāt Latvijas komandas virzienā.
Labi pacīnās mūsu ceturtā maiņa, īpaši Skvorcovs un Saulietis, Francijas aizsardzības zonā.
Aktīvi raujas francūži uz mūsu vārtiem, pat pārāk aktīvi - vārti izgrūsti. Antonijs Rašs izdarīja ļoti labu metienu, ber Edža pieliek kājsargu vārtu stūrim, un spēlētāji inerces dzīti, ietriecas vārtos.
Latvija - Francija 1:0Pacietīgi nospēlē Latvijas komanda vairākumā, acīgi pamana atsisto ripu Dārziņš, caur pretinieku kājām aizslidina to Daugaviņam, kurš to no tuvas distances "šauj" ripu vārtos. Maz variantu Uē.
2 minūtes Klerū par rupjību. Latvija vairākumā.Klerū rupji nspēlēja pret Masaļski, iešāva arī dūri sejā Galviņam, un dodas uz noraidīto soliņu.
Indrašis krīt aiz franču vārtiem, bet pagūst atdot piespēli laukumā, Bērziņš vārtu priekšā to uztver, spēcīgs metiens, bet Uē to atvaira. Labs moments Latvijai.
Pēc kārtējās spēles epizodes Masaļskis ripu tver ķērājcimdā, bet Antuāns Rusels paliek vārtu tuvumā un nedaudz pagrūstās ar Džeriņu. Uz kautiņu izprovocēt neizdodas.
Iespiež mūsu otro maiņu aizsardzības zonā Francija. Nemaz neizskatās, ka francūži vakara aizvadīja smagu spēli, ļoti aktīvi ir sākuši šo maču. Vai viņiem pietiks spēka?
Tālu Galviņa metienu bloķē franču spēlētāji.
Francija diezgan presingo, cieši spēlē aizsardzībā. Pagaidām viņiem ir pārsvars.
Francijas trešā maiņa izveido pāris bīstamus momentus, jāiesaistās arī Edgaram Masaļskim glābšanas procesā.
Vārtu stabs glābj Latvijas izlasi... Žanils meta no kreisās apmales.
Pirmajā iemetienā uzvar francūži, bet uzreiz mūsējie atgūst ripu un dodas uzbrukumā.
Spēle sākusies.
 Laukumā dodas abas komandas. Tribīnēs Latvijas krāsu ir vairāk par Francijas.
Lauris Dārziņš: Mēs zaudējām viņiem olimpiskajā kvalifikācijā mača papildlaikā, taču mums tā bija kā uzvara, tāpēc ka mums vajadzēja vienu punktu. Esam viņus uzvarējuši vairākas reizes pasaules čempionātos, taču pēdējos gados viņiem ir ļoti laba komanda. Vienmēr ir grūti pret viņiem spēlēt. Ceru, ka izpildīsim spēles plānu, tad visam vajadzētu būt kārtībā.
Latvijas izlases treneris Kārlis Zirnis: Galvenais pašiem būt gataviem un spēlēt. Visi zina situāciju ar punktiem. Plāns ir pārsvarā spēlēt trijās maiņās. Spēkam vajadzētu pietikt, jo bija divas atpūtas dienas. Vieta zem saules ir pašam jāizcīna. Ja esi pelnījis, viss būs.
Abu komandu maiņu virknējumi:
Paralēli Latvijas un Francijas izlases spēlei risināsies arī ASV un Slovākijas izlases duelis.
Pirms Latvijas izlases spēles portālā "Delfi" paredzēta ekspertu studija sadarbībā ar "Best4Sport". Šodien studijā hokejisti Mārtiņš Karsums un Gints Meija.
Latvijas izlases rezultāti pasaules čempionātos pret Francijas hokejistiem: 1932. gada 16. marts, Berlīne (Eiropas čempionāts), 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)1997.gada 8. maijs, Tampere, 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)1999. gada 4. maijs, Oslo, 8:5 (2:3, 2:2, 4:0)2009. gada 2. maijs, Berne, 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)2013. gada 13. maijs, 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Rīta treniņā sastāvā atgriezies bija arī Lauris Dārziņš, kurš iepriekš neliela savainojuma dēļ izlaida pirmdienas treniņu. Sastāvā notikušas nelielas izmaiņas. Pirmajā maiņā pie Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta atgriezies Roberts Bukarts, trešajā būs Armands Bērziņš, Miks Indrašis un Kaspars Saulietis, bet ceturtajā spēlēs Rodrigo Ābols, Mārtiņš Cipulis un Gunārs Skvorcovs. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/belavskis-veic-nelielas-izmainas-virknejumos-un-apzinas-speles-pret-franciju-nozimigumu.d?id=45955133#ixzz3Zvg84jU1
Latvijas hokeja izlases svarīgākais mačs ir klāt - cīņa ar Franciju par palikšanu elites divīzijā. Latvijai vajag vismaz vienu punktu šajā spēlē, lai paliktu spēcīgāko komandu pulkā. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-izdzivosanas-spele-tiekas-ar-franciju.d?id=45953049