Gatavojoties šāgada pasaules čempionātam, Latvijas hokeja izlase piektdien, 22. aprīlī, aizvadīja kārtējo pārbaudes spēli, "Euro Hockey Challenge" ietvaros "Arēnā Rīga" uzņemot Vācijas valstsvienību. Sīvā cīņā tika atzīts pretinieku pārākums - spēle noslēdzās ar rezultātu 3:4 Vācijas izlases labā.

Vācijas izlase šai mačā demonstrēja ātru un disciplinētu spēli, labi darbojās aizsardzībā. Pretinieki sagādāja mūsējiem "aukstu dušu" jau pirmajā periodā, 34 sekunžu laikā gūstot divus vārtus un izvirzoties vadībā ar 2:0.

Otrajā trešdaļā Gunārs Skvorcovs vienus vārtus atguva, taču vācieši atjaunoja pārsvaru, atkal ar nelielu laika intervālu gūstot divus vārtus un panākot jau 4:1 savā labā. Šis rezultāts noturējās līdz trešās trešdaļas beigām, kad Rodrigo Ābols precīzi nospēlēja vārtu priekšā, raidot vārtos Timo Pīlmeijera atsisto ripu.

Mača beigas izvērtās pa īstam dramatiskas - pēc vārtu guvuma Latvijas izlase sāka uzbrukt aktīvāk, un Leonīds Beresņevs lēma par Edgara Masaļska nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju. Šī taktika deva rezultātu un astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām Roberts Bukarts ar tālu metienu raidīja ripu vārtos. Tomēr atlikušajā laikā rezultātu izlīdzināt mūsējiem neizdevās un Vācijas izlase pirmajā savstarpējā spēlē guva uzvaru.