Latvijas hokejisti ar neizteiksmīgu spēli pret Norvēģiju PČ noslēdz 13. vietā

Latvijas hokeja izlase savā pēdējā spēlē Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā otrdien, 17. maijā, parādot neizteiksmīgu sniegumu, ar 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) zaudēja Norvēģijas valstsvienībai, turnīra kopvērtējumā ierindojoties 13. vietā.

Šis mačs Latvijas komandai sākās cerīgi - pirmās trešdaļas vidū Miks Indrašis ar skaistu individuālu izgājienu uz vārtiem realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja vadībā Latviju. Diemžēl šis rezultāts nenoturējās ilgi - pēc piecām minūtēm Kens Andre Olimbs pārspēja Elvi Merzļikinu - 1:1.

Otrā perioda sākums Latvijai izvērtās īpaši neveiksmīgs - 16 sekunžu laikā tika zaudēti divi vārti - 1:3, no kuriem otrais bija tīri Merzļikina paša kļūda, ieraidot jau atsisto ripu vārtos. Pēc trešo vārtu zaudējuma Elvi vārtos nomainīja Edgars Masaļskis un palika "sausā".

Nelabvēlīgais rezultāts iespaidoja arī Latvijas izlases tālāko sniegumu atlikušajā spēles laikā - netika realizēts neviens no daudzajiem vairākumiem, jo mača tiesneši tiesāja ļoti skurpulozi. Latvijas izlasei neizdevās izmantot arī "lielo" skaitlisko pārsvaru, kad ar īsu laika intervālu noraidījās divi norvēģu hokejisti. Toties labi mūsējiem izdevās tikt galā ar diviem mazākumiem šai mačā, arī neļaujot norvēģiem pārspēt Masaļski.

Trešajā periodā Latvija epizodiski uzbruka, īpaši spēles beigās, taču kopumā norvēģi kontrolēja mača gaitu.

Pamatlaika beigās Latvijai radās vēl viena laba izdevība samazināt pārsvaru uz tablo, kad Norvēģija nopelnīja komandas sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Latvijas izlases treneris Leonīds Beresņevs nomainīja Masaļski pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr šo situāciju par labu mūsējiem vērst neizdevās. Latvijas izlases vārti palika tukši līdz pat spēles beigām, un pēdējās mača sekundēs Miks Indrašis ar partneriem vēl bloķēja divus Matsa Cukarello metienus mūsu tukšajos vārtos.

Pēc šā zaudējuma Latvijas izlase kopējā pasaules čempionāta vērtējumā ir ieņēmusi 13. vietu.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Norvēģija
Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu noslēdz ar spēli pret Norvēģiju. Lai arī abas komandas zaudējušas cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, Latvija uzvaras gadījumā pamatlaikā nodrošinās sev devīto vetu kopvērtējumā. Zaudējuma gadījumā Latvija paliks 13 vietā. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-pasaules-cempionatu-nosledz-ar-speli-pret-norvegiju.d?id=47447187
Latvijas izlases vārtus šodien pret Norvēģiju sargās Elvis Merzļikins. Kā 13. uzbrucējs pieteikts Edgars Kulda, bet septītais aizsargs Edgars Siksna. Ārpus pieteikuma paliks Jānis Andersons.
Šādi izskatās Latvijas izlases oficiālais pieteikums spēlei:
Baltkrievija - Francija. Spēle sākusies.Baltkrievijas izlase centīsies tikt pie vismaz viena punkta un izvairīties no izkrišanas no elites divīzijas.
Pirmajās spēles minūtēs komandas pārbauda viena otru pretuzbrukumos, tieši metienu vārtu rāmī nav.
Gunārs Skvorcovs neizmanto iespēju pārspēt Štefenu Sēbergu, no aizvārtes mēģinot iesist ripu tuvajā vārtu stūrī - vārtsargs visu ir nosedzis.
05:03 Latvija mazākumā - Maksims Širokovs par klupināšanu dodas uz sodīto soliņu.
Norvēģi sāk vairākuma izspēli, tomēr mūsējiem izdodas izraidīt ripu no zonas, tā slīd pāri visam laukumam. Girgensons labi pacīnās vārtu priekšā, aizstumjot norvēģi prom no tiem. Labi aizsardzībā strādā Latvijas izlase un jau ir pilnā sastāvā.
Aktīvi spēlē uzbrukumā norvēģi perioda vidū, un nopelna noraidījumu.
09:45 min. Norvēģijai mazākums - Jonass Holoss sodīts par Pavlova bloķēšanu.
Nevedas ar vairākuma izspēli mūsējiem, ripa atstāj zonu un viss jāsāk no savas aizvārtes. Meija ar Girgensonu pacīnās vārtu priekšā, ripa paliek mūsējiem.
11:42 min. Latvija - Norvēģija 1:0Pēdējās vairākuma sekundēs veiksmīga nomaiņa Latvijai, ripu pie zilās līnijas saņem Indrašis un gaitā izdara metienu - ripa Sēbergam starp padusi ielido vārtos.
Pēc vārtu guvuma turpinās Latvijas presings norvēģu aizsardzības zonā.
Bīstams norvēģu pretuzbrukums, piespēli no apmales saņem Martins Roimarks un mēģina pārspēt Merzļikinu - Elvis ripu uztver.
16:12 min. Latvija - Novēģija 1:1Pārtver ripu norvēģi pie savas zonas līnijas un aizskrien pretuzbrukumā, Matss Roseli Olsens piespēlē uz piekšu Kenam Andre Olimbam, Bukarts viņu mēģina patraucēt, taču Olimbs gūst vārtus.
17:30min. Latvija vairākumā - Andreass Stene pret Meiju nopelna noraidījumu.
Mūsējie sāk vairākuma izspēli, Bukarts izdara spēcīgu metienu, ripa lido garām vārtiem un atstāj zonu. Saspēlējas mūsējie savā zonā un uzsāk uzbrukumu. Vēlreiz norvēģiem izdodas izraidīt ripu ārā.
Norvēģija spēlē pilnā sastāvā.
Latvija - Norvēģija 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Baltkrievija - Francija 0:0. Noslēdzies 1. periods.Baltkrievijas hokejistiem pieder mača iniciatīva, un viņi divas reizes biežāk meta pa vārtiem - 15:7. Perioda izskaņā viņi bija ļoti tuvu vārtiem, bet ripa palika uz vārtu līnijas.
Sācies 2. periods!
20:40 min. Latvija - Norvēģija 2:1Ļoti tāls un ļoti precīzs metiens Jonasa Holosa izpildījumā vārtu augšējā stūrī, un Merzļikins ir bezspēcīgs. Nepatīkami sācies otrai speriods Latvijai.
20:56 min. Latvija - Norvēģija 1:3Elvis Merzļikins atsit Johanesa Johannesena mesto ripu, taču ļoti neveiksmīgi, un ripa ielido vārtos...
Vārtsarga maiņa Latvijas izlasē - vārtos stājas Edgars Masaļskis.
Riktīga "auksta duša" Latvijas komandai...
Aktivizējas Latvijas izlase vairākumā, Sotnieks met no distances, ripa uzlido gaisā, Girgensons cīnās pie vārtiem. Ripa nav piespiesta, bet tiesneši to neredz un aptur spēli.
Norvēģijas otrā maiņa uzbrukumā un pirmo metienu atvaira Masaļskis.
25:20 min. Latvijai vairākums. Pret Gunti Galviņu 2 soda minūtes Matsa Trigam.
Saspelējas mūsējiem, tāls metiens, Sēbergs ripu atvaira, un skan tiesnešu svilpe - norvēģiem vēl viens noraidījums.
25:56 min. Latvijai "lielais" vairākums.
Saspēlējas mūsējie, izspēlē līdz tukšaiem vārtiem, Bukarts netrāpa. Džeriņam laba izdevība, viņa metienu bloķē.
Ceturtais spēlētājs laukumā norvēģiem.
Trigss, iznācis no soliņa, dabū ripu un aiskrien viens pret vienu ar Masaļski, Edgars nospēlē aukstasinīgi.
Norvēģija pilnā sastāvā.
25:12 min. Baltkrievija - Francija 1:0.Baltkrievija metās ātrajā pretuzbrukumā, kurā Čārlza Lingleta piespēle atdūrās vārtsarga kājās, bet pirmais pie ripas pašā vārtu priekšā bija Andrejs Stass, kurš izvirzīja vadībā baltkrievus.
28:54 min. Norvēģi atsāk uzbrukumus un noraidījums Latvijas izlasei aizsardzībā. 2 soda minūtes Gintam Meijam par pretinieka turēšanu ar nūju.
Pieklājīgs mazākums Latvijas izasei, Džeriņš izcīna ripu neitrālajā zonā un dodas uz Norvēģijas vārtiem, bet ne uzbrukumā, vairāk laika vilcināšanai. Latvijas izlase pilnā sastāvā.
Indrašim laba iespēja samazināt norvēģu pārsvaru, ripa atsitas pret vārtu stabiņa pamatni. Nākamajā epizodē jau Masaļskis glābj komandu. Neļauj norvēģi mūsējiem pārņemt spēles iniciatīvu.
Aleksejs Širokovs iegūst ripu un kopā ar maiņas partneriem dodas uzbrukumā, Širokovs apslido vārtus un me''gina ripu iemest tuvajā vārtu stūrī, vārtsargs to ir nosedzis, ripa paliek vārtu priekšā, bet klāt jau ir norvēģu aizsargi un nosedz "preimetru", ļaujot Sēbergam ripu piespiest pie ledus.
35:49 min. Latvijai vairākums. Pret Rodigo Ābolu noteikumus pārkāpj Mortens Asks, kurš iesit mūsu uzbrucējam pa sāniem ar nūju.
Latvija sāk vairākuma izspēli, Sotniekam nolūst metiens, bet izdodas ripu saglabāt. Pēc brīža ripa jau ir ārā no zonas, taču ātri izdodas atgriezties mūsējiem ar jaunu maiņu.
Norvēģija spēle pilnā sastāvā. Latvijas izlases uzbrukums turpinās - Miks Indrašis piespēlē Bičevskim, bet ripa atsitas pret laukuma spēlētāju un aizlido garām vārtiem.
Perioda beigās bīstams uzbrukums Latvijas izlases izpildījumā, Aleksejs Širokovs aizcīnās līdz vārtiem, ripu zaudē, bet piemais pie tās ir Ķēniņš, seko metiens, bet ripa lidu augstu pāri vārtiem. Šai uzbrukumā noteikumus pārkāpj Matss Roseli Olsens, saņemot 2+10 minūšu sodu.
39:47 min. Vairākums Latvijai.
Noslēdzies 2.periods.
Baltkrievija - Francija 2:0. Noslēdzies 2. periods.Baltkrievijas izlase spērusi platu soli pretī vietas saglabāšanai elitē. 39. minūtē vēl vienā pretuzbrukumā Džefs Plets precīzi trieca ripu vārtu devītniekā.
Sācies 3. periods!
Mūsējie šo periodu iesāk, esot skaitliskajā vairākumā, ko ieguva otrā perioda beigās. Izdodas nostāties vairākuma izspēlei, taču ripa atstāj zonu. Viss jāsāk no gala, bet Norvēģija jau ir pilnā sastāvā.
Teicama izdevība Cibuļskim gūt vārtus, pagūst Sēbergs parvietoties vārtos, lai atsistu Oskara mesto ripu.
45:47 min. Latvijai noraidījums. Mēģinot apturēt Cukarello, Māris Bičevskis pārkāpj noteikumus.
Jau pirmajā uzbrukumā norvēģi pārkāpj noteikumus, Latvijai laukumā atgriežas piektais spelētājs, taču neizdodas gūt vārtus, un skan tiesneša svilpe.
46:26 min. Noraidījums Norvēģijai. 2 soda minūtes Andresam Martinsenam.
Komandas spēlē četri pret četri; iniciatīva atkal pārgājusi norvēģu pusē.
Latvijai sākas vairākums. Girgensons cīņā pie vārtiem pazaudē ķiveri, bet pretinieks viņu nelaiž nomainīties.
Indrašis saņem ripu pie zonas līnijas un aizskrien solo uzbrukumā, taču pie pašiem vārtiem viņu noķer Mats Trigss un patraucē izdarīt metienu. Lieliska izdevība Mikam! Norvēģi atbild ar diviem mēģinājumiem pārspēt Masaļski - Edgars strādā precīzi.
44:59 min. Baltkrievija - Francija 3:0Francijas hokejisti nespēja dabūt ripu ārā no zonas, bet tad pēc ātras saspēles Andrejs Stass saņēma piespēli no Čārlza Lingleta, un viņš no vārtu priekšas trieca ripu Francijas vārtos.
Neļauj norvēģi Latvijas izlasei samazināt savu pārsvaru rezultātā. Spēles pamatlaika beigās mūsējie vairāk spēlē uzbrukumā, taču norvēģu aizsardzība un vārtsargs savu darbu izdara, lai rezultāts saglabātos viņiem labvēlīgs.
57:09 min. Latvijai vairākums. Par skaitliskā sastāva pārkāpumu Norvēģijai sods.
Masaļskis atstāj vārtus un mūsējie ir seši pret četriem norvēģiem.
Bukarta mestā ripa trāpa pa vārtu pārliktni, tad Sotnieka metiens nolūst. Bloķē metienu norvēģi, atgūst ripu un met to uz mūsu tukšo vārtu pusi - ripa aizslīd garām sprīdi no vārtriem.
Divreiz mūsējie bloķē divus Cukarello metienu tukšos vārtos, un tas arī Latvijas izlasei šajā pasaules čempionātā ir viss.
Latvija - Norvēģija 1:3. Spēle noslēgusies.
Latvija - Norvēģija 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)Vārtu guvēji: Miks Indaršis (11:42, vair.) - Kens Andre Olimbs (16:12) , Jonass Holoss (20:40), Johaness Johanesens (20:56)Noraidījumi: Maksims Širokovs (05:03), Gints Meija (2 min., 28:4), Māris Bičevskis (2 min., 45:47) - Jonass Holoss (09:45), Andreass Stene (2 min. 17:30), Matss Trigs (2 min., 25:20), Matss Roseli Olsens (2 min., 25:56; 2+10 min., 39:47), Mortens Asks (2 min., 35:49), Andreass Martinsens (2 min., 46:26), komandas sods (2 min., 57:09)Metieni pa vārtiem: 24 - 26
Labākais šai mačā Latvijas izlasē - Ralfs Freibergs.
Savukārt norvēģi nāk klajā ar skaistu žestu - hokejisti palūguši labākā spēlētāja balvu pasniegt trenerim Rojam Johansonam, kuram šī bija pēdējā spēle Norvēģijas izlases galvenā trenera amatā.
Uzbrucējs Andris Džeriņš, aizsargs Oskars Cibuļskis un vārtsargs Elvis Merzļikins - tie ir Latvijas izlases labākie spēlētāji pa pozīcijām 2016. gada pasaules čempionātā.