Latvijas hokeja izlase savā pēdējā spēlē Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā otrdien, 17. maijā, parādot neizteiksmīgu sniegumu, ar 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) zaudēja Norvēģijas valstsvienībai, turnīra kopvērtējumā ierindojoties 13. vietā.

Šis mačs Latvijas komandai sākās cerīgi - pirmās trešdaļas vidū Miks Indrašis ar skaistu individuālu izgājienu uz vārtiem realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja vadībā Latviju. Diemžēl šis rezultāts nenoturējās ilgi - pēc piecām minūtēm Kens Andre Olimbs pārspēja Elvi Merzļikinu - 1:1.

Otrā perioda sākums Latvijai izvērtās īpaši neveiksmīgs - 16 sekunžu laikā tika zaudēti divi vārti - 1:3, no kuriem otrais bija tīri Merzļikina paša kļūda, ieraidot jau atsisto ripu vārtos. Pēc trešo vārtu zaudējuma Elvi vārtos nomainīja Edgars Masaļskis un palika "sausā".

Nelabvēlīgais rezultāts iespaidoja arī Latvijas izlases tālāko sniegumu atlikušajā spēles laikā - netika realizēts neviens no daudzajiem vairākumiem, jo mača tiesneši tiesāja ļoti skurpulozi. Latvijas izlasei neizdevās izmantot arī "lielo" skaitlisko pārsvaru, kad ar īsu laika intervālu noraidījās divi norvēģu hokejisti. Toties labi mūsējiem izdevās tikt galā ar diviem mazākumiem šai mačā, arī neļaujot norvēģiem pārspēt Masaļski.

Trešajā periodā Latvija epizodiski uzbruka, īpaši spēles beigās, taču kopumā norvēģi kontrolēja mača gaitu.

Pamatlaika beigās Latvijai radās vēl viena laba izdevība samazināt pārsvaru uz tablo, kad Norvēģija nopelnīja komandas sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Latvijas izlases treneris Leonīds Beresņevs nomainīja Masaļski pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr šo situāciju par labu mūsējiem vērst neizdevās. Latvijas izlases vārti palika tukši līdz pat spēles beigām, un pēdējās mača sekundēs Miks Indrašis ar partneriem vēl bloķēja divus Matsa Cukarello metienus mūsu tukšajos vārtos.

Pēc šā zaudējuma Latvijas izlase kopējā pasaules čempionāta vērtējumā ir ieņēmusi 13. vietu.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

$duelID=369;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>