Latvijas hokeja izlase sestdien viesos Ruānā ar zaudējumu noslēdza gatavošanos 2013.gada pasaules čempionātam, pēdējā pārbaudes spēlē ar 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) piekāpjoties Francijas valstsvienībai.

Francūžus spēles astotajā minūtē vadībā izvirzīja Kevins Ekifeijs, kurš izmantoja lielo skaitlisko vairākumu. Otrā perioda septītajā minūtē Tedijs da Kosta panāca mājiniekiem jau 2:0, bet otrās trešdaļas pēdējā minūtē Oskars Cibuļskis guva Latvijas izlasei pirmos vārtus. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Francijai trešos vārtus guva Damjēns Flerī.

Latvijas izlases vārtus mačā sargāja Kristers Gudļevskis, ar kuru ierindā pirms pasaules čempionāta izcīnīta vienīgā uzvara.

Latvijas izlases rindās par labāko atzina Agri Savielu, kurš šoreiz pildīja kapteiņa pienākumus. Fransijas rindās labākā spēlētāja balvu saņēma vienu vārtu autors da Kosta.

Izlases galvenais treneris Teds Nolans uz šo maču līdzi paņēmis 20 spēlētājus - divus vārtsargus, sešus aizsargus un 12 uzbrucējus. Uz Franciju nav devušies vairāki izlases līderi - vārtsargs Edgars Masaļskis, aizsargi Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs un Georgijs Pujacs, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Cipulis, Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts un Roberts Jekimovs.

Masaļskis pašlaik turpina atveseļošanos no pārciestās meniska operācijas. Lai arī viņš aizvada pilnvērtīgus treniņus, nav zināms, kādā formā vārtsargs būs čempionāta laikā.

Pēc šī mača izlasi papildinās aizsargs Artūrs Kulda, kuram noslēgusies sezona Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Iespējams, ka viņš valstsvienībai pievienosies čempionāta norises vietā Helsinkos.

Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā tiks nosaukts otrdien, 30.aprīlī.

Francijas izlasē uz dalību mačā pret Latviju kandidē trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji. Desmit no spēlētājiem pārstāv vietējā čempionāta klubus, četri spēlē Zviedrijā, bet pa diviem spēlē Šveicē, Austrijā, Polijā un Somijā. Vēl pa vienam hokejistam pārstāv Dānijas, Vācijas un Čehijas klubus.

Francijas hokejisti būs vieni Latvijas izlases pretiniekiem pasaules čempionāta apakšgrupas cīņās.

Līdz šim Latvijas izlase pirms pasaules čempionāta aizvadījusi sešas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēles, pa divām reizēm zaudējot Zviedrijai un Čehijai, bet pret Baltkrieviju uzvaras dalot uz pusēm.