2021. gada pasaules hokeja čempionāta priekšsacīkšu pēdējā un izšķirošajā B grupas spēlē Latvijas hokeja izlase otrdien piekāpās Vācijas hokejistiem.

Latvijas hokejisti spēlē zaudēja ar rezultātu 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), neiekļūstot ceturtdaļfināla kārtā. Lai Latvija izlase sasniegtu ceturtdaļfinālu, tai spēlē pret Vāciju bija jāizcīna vismaz viens punkts. Neizšķirts rezultāts pamatlaikā būtu derējis abām valstsvienībām.

Spēles ievadā latvieši saņēma "aukstu dušu". Jau mača ceturtajā minūtē Džons Peterka no asa leņķa raidīja ripu Jāņa Kalniņa sargāto vārtu tuvajā "devītniekā". Savukārt trīs minūtes vēlāk vācieši ripu nogādāja vārtu priekšā, kur precīzu metienu izpildīja Marsels Nēbelss.

Mačs turpinājās pietiekami nervozā gaisotnē, kas ļāva Latvijas izlasei tikt pie diviem vairākumiem, taču laukuma saimnieki, kurus pirmo reizi šajā čempionātā klātbūtnē atbalstīja skatītāji, tos nespēja izmantot.

Sākoties otrajam periodam, Vācijas izlase ļoti izteikti "nosēdās" aizsardzībā, kas deva iespēju Latvijas hokejistiem sagrābt iniciatīvu. Rupja Vācijas izlases kļūda pietiekami drīz ļāva latviešiem doties ātrajā uzbrukumā trijatā pret vienu aizsargu. Iespēju garām nelaida Rodrigo Ābols, kurš atzīmējās ar pirmajiem vārtiem meistarsacīkstēs.

Taču latvieši tā arī nespēja izmantot pasīvo pretinieku spēli. Vācijas izlasei otrajā un trešajā periodā izpildot tikai desmit raidījumus pa Kalniņa vārtiem, Latvijas hokejistiem laukumā bija virsroka. Mača izskaņā pret sesto laukuma spēlētāju tika nomainīts arī Kalniņš, bet Latvijas izlase tā arī neradīja pietiekami bīstamas vārtu gūšanas iespējas, no turnīra atvadoties ar zaudējumu.

Vācijas hokeja izlase jau ceturtdien aizvadīs ceturtdaļfināla spēli pret Šveices hokejistiem, bet Latvijas valstsvienība čempionātu noslēgusi 11. vietā.

$duelID=1415;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>