Latvijas hokejisti divreiz nenotur divu vārtu pārsvaru un piedzīvo sāpīgu zaudējumu ASV

Latvijas hokeja izlase 2017. gada pasaules hokeja čempionāta Ķelnes apakšgrupas piektās kārtas spēlē divas reizes nenoturēja divu vārtu pārsvaru un dramatiskā cīņā ar rezultātu 3:5 (1:0, 2:3, 0:2) piekāpās spēcīgajai ASV valstsvienībai.

Latvija šis bija otrais zaudējums pēc kārtas un otrā neveiksme turnīrā, tomēr Boba Hārtlija vadītā komanda saglabā labas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

432

Latvijas izlase kārtējo reizi turnīrā pārsteidza savus līdzjutējus un pretiniekus, neļaujot pretiniekam uzņemties iniciativu un kontrolēja spēles gaitu līdz pat cīņas vidum. ASV izlase, mainot spēles stilu, salauza Latvijas pretestību un apleicināja savu meistarību, praktiski nodrošinot vietu 1/4 finālā.

Spēles 12. minūtē pirmos vārtus Latvijas izlases rindās pasaules čempionātos guva Teodors Bļugers. ASV izlase neizmantoja savu iespēju, aizrāvās ar uzbrukumu, bet Latvija atbildēja ar vārtu guvumu - izgājienā divi pret vienu aizsargu Māris Bičevskis grūtā situācijā atdeva piespēli Bļugeram, kurš pielaboja ripu vārtos.

Latvijas hokejisti otrā perioda sākumā sagādāja "aukstu dušu" amerikāņiem, septiņu sekunžu laikā pēc pārtraukuma panākot 2:0. Uzreiz pēc iemetiena Roberts Bukarts ripu iemeta pretinieku zonā, pie tās pirmais bija Andris Džeriņš, kurš izdarīja metienu. Ripa atlēca vārtu priekšā, kur Kaspars Daugaviņš to veiksmīgi ieraidīja vārtos.

Notikumiem bagātajā otrajā periodā 29. minūtē ASV izlase ar lielām grūtībām guva savus pirmos vārtus, kas varbūt atraisīja viņiem rokas. Pēc piespēles no kreisās malas nūju pielika Tīdžejs Komfers un ripa atrada spraugu starp Elvi Merzļikinu un vārtu stabu. Latvija pēc divarpus minūtēm atguva divu vārtu pārsvaru, kad amerikāņi, spēlējot mazākumā, aizskrēja pretuzbrukumā. Līdzīgi kā pirmo vārtu guvumā, arī šoreiz Latvija sodīja pretiniekus ātrajā uzbrukumā. Izgājienā divi pret vienu Miks Indrašis izdarīja metienu pa ASV vārtsarga Konora Helebaka kājsargiem, ripa atlēca pie Oskara Cibuļska, kurš bija precīzs.

Pēc divām minūtēm Latvijas hokejisti vārtu priekšā aizsargi burzmā nenosargāja Niku Bjugstadu, kurš samazināja starpību līdz 2:3, bet nepilnu pusotru minūti pirms pārtraukuma Latvija atkal nenosedza vārtu priekšu – ātrais Džonijs Gudro pirmais pamanīja ripu un ieraidīja to vārtos.

Nervozi un saspringti aizvadītā pēdējā trešdaļā amerikāņiem uzsmaidīja veiksme, un trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām viņi guva uzvaru nesošos vārtus. Endrjū Kops iegāja Latvijas zonā un izdarīja metienu, kas bija neērts Merzļikinam. Latvijas vārtsargs ripu atvairīja, bet tā pārlidoja pāri Merzļikinam un ieripoja vārtos. Spēles priekšpēdējā minūtē Hārtlijs nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, Latvija bija laba iespēja panākt neizšķirtu, bet Dilans Larkins pārtvēra ripu un kritienā izdarīja metienu no savas zonas, pēc kura ripa pāri visam laukuma ielidoja tukšajos Latvijas vārtos.

Jau ziņots, ka turnīra sākumā Latvijas izlase izcīnīja trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs, tiekot pie maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem, kas tobrīd deva pirmo vietu A apakšgrupas kopvērtējumā. Vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, bet otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija. Tomēr ar ceturto kārtu Latvijai pretī nāk spēcīgāki pretinieki, un pirmajā šādā mačā ceturtdien ar 0:2 cienīgā cīņā nācās piekāpties olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai.

Apakšgrupas turnīra noslēgumā Latvijas izlase vēl tiksies ar Krievijas un Vācijas valstsvienībām. Visticamāk, tieši pēdējā spēlē ar Vāciju izšķirsies, kura no komandām kā ceturtā no Ķelnes grupas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts hokejā: Latvija - ASV
Latvija - ASV 3:5. Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 18 (8+4+6) - 28 (8+5+15)Soda minūtes: 6 (2+2+2) - 8 (0+8+0)Uzvarēti iemetieni: 26 (9+11+6) - 30 (12+11+7)
Latvijas izlases laba par labāko atzīts Oskars Cibuļskis. ASV izlasē - uzvaras vārtu autors Endrū Kops
Spēle noslēgusies.
58:58 min. Latvija - ASV 3:5 Labā pozīcijā Meija centās atdot piespēli vēl labākā situācijā esošajam Spruktam. Larkins pārtvēra piespēli un kritienā no savas zonas pāri visam laukumam pamanās trāpīt vārtos
Pamatlaika pēdējās 2 minūtes
Merzļikins mainās, Latvija sešatā
59:31 min. Norvēģija – Somija 2:2Somijas hokejisti kārtējo reizi šajā čempionātā nespēj spēli novest līdz galam. 29 sekundes pirms pamatlaika beigām Norvēģijas izlase pēc Andreasa Martinsena metiena izlīdzināja rezultātu.
Indrašis saņem sitienu galvā, bet tiesneši klusē. Latvijai labs pretuzbrukums, Bukarts netiek pie atkārtota metiena
56:38 min. Latvija - ASV 3:4 Endrū Kops iegāja zonā un uzmeta pa vārtiem. Merzļikins neveikli atvairīja ripu un tā pāri viņam ielido vārtos
Latvija pilnā sastāvā
Latvija mazākumā divi pret vienu aizskrēja. Piespēle par tuvu vārtiem.
Latvijas izlase veiksmīgi apturējis ASV ātros hokejistus, un arvien vairāk pietur ripu. Latvijai ilglaicīgs uzbrukums, bet vārtu priekšā Indrašis netiek pie ripas.
53:17 min. Latvijai mazākumsSeši Latvijas spēlētāji laukumā, Indrašis dodas "atsēdēt" šo sodu.
Labs Latvijas uzbrukums pēc ilgāka pārtraukuma. Bļugera un Indraša metieni kaut kur iesprūst. Ļoti nervoze cīņa pēdējās minūtēs, komandas cenšas droši spēlēt un lieki neriskē.
Amerikāņi atkal veic vieglus metienus vārtu virzienā, cerot uz pielabotiem metieniem. Merzļikins glābj Latviju.
Merzļikins tver divus bīstamus metienus. Sākumā labi nospēlē ar tvērējcimdu, tad ar kājsargiem aptur ripu.
Latvijas hokejisti atkal cenšas spēlēt vairāk pie apmalēm un tad ar piespēlēm tikt pie metiena. ASV hokejisti cenšas pārvest spēli vairāk laukuma vidū, ar ātru slidojumu un precīzām piespēlēm dabūt ripu vārtu priekšā.
Amerikāņi centīgi sākuši 3. periodu, cenšoties ātri gūt vārtus. Arvien mazāk amerikāņi spēlē pie apmalēm, kur Latvijai bija pārsvars.
Latvija - ASV 3:3. Sācies 3. periods
Otrā perioda beigās nedaudz pajuka Latvijas spēle. Var teikt, ka nedaudz haoss sākās, bet to ar savu aktivitāti panāca amerikāņi. Līdz pat rezultātam 3:1 lielas briesmas Latvijas vārtiem nebija, bet visi labākie momenti amerikāņiem radās tieši pēc tam. ASV hokejisti atrada veidu, kā tikt pie "goliem" - ar spēli vārtu priekšā un tiešā vārtu tuvumā. Visi goli gūti no vārtu priekšas pēc ilglaicīgiem uzbrukumiem.Latvijas hokejistiem agresīvāk jānospēlē savu vārtu priekšā un jācenšas celt nūjas, nevis grūstīt amerikāņus. Ar metieniem no distances labi tiek galā Merzļikins, bet tuvos metienus nevajadzētu pieļaut.Ja Latvijas izlase atgūs savu spēles stilu, nevis "dancos pēc amerikāņu stabules", radīsies iespējas un var apbēdināt ASV izlasi.
Latvija - ASV 3:3. Statistika pēc 2. perioda Metieni pa vārtiem: 18 (8+10) - 20 (8+12) Soda minūtes: 4 (2+2) - 8 (0+8) Uzvarēti iemetieni: 19 (9+10) - 23 (12+11)
Latvija - ASV 3:3. Noslēdzies 2. periods
Roberts Bukarts no "nulles" leņķa uzmeta pa vārtiem un trāpa pa pārliktni.
38:37 min. Latvija - ASV 3:3Neiemet tu, iemet tev. Vārtu priekšā nenobloķē Gudro un ripa ir vārtos
ASV pilnā sastāvā
Norvēģija – Somija 1:2. Noslēdzies 2. periods.
34:36 min. Latvijai vairākumsPēc uzbrukuma Latvijas zonā sākas grūstīšanās pie apmales. Tiesneši soda tikai ASV izlasi.
33:44 min. Latvija - ASV 3:2 Amerikāņi ātri atgūst vienus vārtus. Neliels bardaks Latvijas vārtu priekšā, vairāki metieni no vārtu priekšas un viens no tiem precīzs Bjugstadam.
31:37 min. Latvija - ASV 3:1Amerikāņi aizrāvās ar uzbrukumu mazākumā un par to samaksāja. Indrašis ar Cibuļskis aizskrēja pretuzbrukumā, Indrašis uzmeta pa kājsargiem un Cibuļskis atsistot ripu iemet tukšos vārtos
30:15 min. Latvijai vairākumsĶēniņš saņem sitienu ar nūju pa seju no Kellera.
29:00 min. Latvija - ASV 2:1 Līdzīgi kā spēlē pret zviedriem, atkal kaut kā ripa ielido vārtos. Pēc piespēles uz vārtu priekšu Tīdžejs Komfers pieliek nūju un ripa kaut kur atroda ceļu vārtos.
28:11 min. Norvēģija – Somija 1:2Somijas izlases aizsargs Jūliuss Honka izvirzīja savu komandu
Bičevskis aktīvi nospēlē vārtu priekšā un viņu rupji iegrūž vārtos. Atkal grūstīšanās vārtu priekšā.ASV izlase pilnā sastāvā
Latvijai nesanāk spēle vairākumā, lai gan uz brīdi ar piespēlēm izdevās saraustīt amerikāņu aizsardzību. Tomēr tas bija īss mirklis. Amerikāņi agresīvi spēlē mazākumā.
25:19 min. Latvijai vairākumsLatvija ilgi uzbrukuma aizturētā soda laikā. Pēc tā grūstīšanās ar amerikāņiem, kas šādi cenšas lauzt sev nelabvēlīgo spēles gaitu
25:33 min. Norvēģija – Somija 1:1.Somijas izlase sešu sekunžu laikā realizē vairākumu, kad Jūso Hietanans pēc Sebastjana Aho piespēles izdarīja metienu vārtos un izlīdzināja rezultātu.
Latvija izcili spēlē 4 pret 4. Ilglaicīgi uzturējāmies pretinieku zonā, veidojot momentus. ASV pilnā sastāvā, bet pēc metiena no zilās līnijas cieš Henehens, kuram ripa trāpa pa seju. Amerikāņu hokejists asiņojot uzreiz dodas uz ģērbtuvēm.
21:06 min. Latvijai noraidījumsDžeriņš 15 sekundes pēc vairākuma sākuma nopelna noraidījumu.
20:50 min. Latvijai vairākumsAnders Lī pārkāpj noteikumus pie Latvijas vārtiem
Latvija - ASV 1:0. Sācies 2. periods
20:07 min. Latvija - ASV 2:0Latvija šokē amerikāņus! Uzreiz pēc iemetiena Latvija devās uzbrukumā, Džeriņš uzmeta pa vārtiem, kur Daugaviņš bija pirmais pie atvairītās ripas. Izmantota otrā metiena iespēja!
Ja Latvijas līdzjutēji bija priecīgi un patīkami pārsteigti par mūsējo sniegumu pret Zviedriju, tad tagad Boba Hārtlija vīri latiņu paceluši vēl augstāk. Iespējams, šobrīd labākā trešdaļa Latvijas izlases pēdējos gados. Ne tikai "atsišanās", bet dominance uzbrukumā ar daudzām labām iespējām. Lai gan it kā tikai 8 metieni, bet praktiski visi bija bīstami. Un vēl vairākas iespējas palika soļa attālumā no vārtu guvuma momenta.ASV izlasei labākais moments bija Latvijas "dāvana" pēc Riharda Bukarta avantūras savu vārtu priekšā. Latvija pretī lika ne tikai Bļugera gūtos vārtos, bet vēl Bičevska, Daugaviņa, Meijas iespējas, divus Roberta Bukarta metienus (no labās un kreisās malas), kā arī Cibuļska pārsteigumu mazākumā.Latvija pārsteidz vēl vienā jomā - cīņā pie apmales un spēka paņēmienos mēs šobrīd esam šokējuši ziemeļamerikāņus, kas tradicionāli ir meistari šādā spēka spēlē. Līdzīgi kā spēlē pret Zviedriju, Latvijas hokejisti spēj apturēt ātros amerikāņus, neļaujot viņiem ieslidoties. Pat ātrais Džonijs Gudro tikai pāris reizes bija manāms ar savu individuālo tehniku.Ja Latvija spēs izturēt uzņemto augsto tempu un disciplīnu, Ķelnē var būt sensācija.
Latvija - ASV 1:0. 1. perioda statistika Metieni pa vārtiem: 8 - 8 Soda minūtes: 2 - 0 Uzvarēti iemetieni: 8 - 12
Norvēģija – Somija 0:1. Noslēdzies 1. periods.Paralēli Latvijas un ASV spēlei norit cīņa arī Parīzes grupā. Pusotru minūti pirms trešdaļas beigām Norvēģijas izlasei vairākumā izdevās izvirzīties vadībā, kad precīzi meta Anders Bastiansens.
Latvija - ASV 1:0. Noslēdzies 1. periods
1. perioda pēdējās minūte
Roberts Bukarts šoreiz meta no kreisās malas ar neērto nūjas pusi. Helebaks atvaira. Ļoti daudz iespēju Latvijai, tik daudz iespēju visas spēles laikā pret zviedriem nebija.
Merzļikins ar grūtībām notver ripu, bet amerikāņi steidz bakstīt to vārtos. Vairāki Latvijas hokejisti un Merzļikins agresīvi grūstot pretiniekus parāda amerikāņiem, ka vārtsargu nedrīkst aiztikt. Tiesneši nevienu nesoda.
Latvijas mazākums izrādās labāks par ASV vairākumu
Cibuļskis pārtvēra ripu un pārsteidza amerikāņus, nomānot aizsargu un tiekot pie laba metiena!
ASV ir piektā labākā komanda vairākumā, bet Latvija ir trešā labākā mazākumā
12:23 min. Latvijai mazākumsDaugaviņš par pretinieka turēšanu ar rokām noraidīts uz divām minūtēm.
Roberts Bukarts izlauzās pa labo malu - metienu atvaira Helebaks, bet pie atsistās ripas tiek amerikāņi. Latvija met pie pirmās iespējas, cerot uz atkārtotiem metieniem.
11:23 min. Latvija - ASV 1:0Divi Latvijas hokejisti nokrita uzbrukuma zonā, visi peici amerikāņi devās uzbrukumā, bet Merzļikins nospēlē droši. Seko pretuzbrukums - Bičevskis pamanās atdot piespēli uz vārtu priekšu, kur precīzs ir Bļugers.
Latvijas uzbrucēji, redzot, ka nav iespēju, piespēle aizsargiem, kuri izdara metienus. Ļoti labi spēlē Latvija un šobrīd Latvijai daudz bīstamāki momenti.
Latvija ļoti agresīvi sākusi maču. Pirmajās sešās minūtēs daudz labu momentu, kas gan paliek neizmantoti. Pagaidām arī ļoti daudz kļūdu abu komandu izpildījumā, neprecīzas piespēles. Latvijas hokejisti turpina pārsteigt ar fiziski agresīvu spēli pie apmales pret NHL vīriem.
Meija pa gaisu ripu meta vārtu virzienā, Roberts Bukarts pielika nūju, bet amerikāņu vārtsargs Helebaks tver ripu.
Rihards Bukarts "uztaisa" momentu pie saviem vārtiem. Noslido gar saviem vārtiem, bet amerikānis paceļ nūju un izdara metienu. Merzļikins drošs!
Daugaviņš pretuzbrukumā saņēma piespēli no Džeriņa, bet pēc kapteiņa metiena ripu tvērējcimdā tver ASV vārtsargs.
Amerikāņu hokejists nokrīt savā zonā, bet Bičevskis neizmanto lielisku iespēju, atrodoties tieši pret vārtiem.
Rihards Bukarts lielā ātrumā traucās uz vārtu priekšu, paklupa un ielidoja vārtos. Par laimi, neietriecās vārtsargā.
Abas komandas sākušas agresīvi, uzbrūkoši. Tiesnesis aptur Latvijas uzbrukumu, pasteidzoties ar svilpi, jo vārtsargs Helebaks nebija ripu piesiedis.
Latvija - ASV. Spēle sākusies
Komandas laukumā, spēle jau pēc nepilnām divām minūtēm
Cik esmu redzējis televīzijā, tā ir ļoti laba komanda - slido, kustās, mest. Galvenais būs labi iesākt un noturēt līmeni visas spēles garumā. Ja labi spēlēsim, būs iespējas ar viņiem cīnīties. Pret tik augsta līmeņa komandām spēlēt ir interesanti, savā ziņā sevi pārbaudīt, vai vari ar tādiem pretiniekiem cīnīties - tā Latvijas žurnālistiem teica jaunais tētis Bičevskis, kurš atgriezies komandas rindās.
Vakar vakarā Dānija aizraujošā duelī uzvarēja Vāciju, sarežģījot situāciju Ķelnes grupā un nedaudz palielinot Latvijas iespējas iekļūt 1/4 finālā. Ja Latvijai neizdosies sagādāt nākamajās divās spēlēs kādu pārsteigumu, tad, visticamāk, pēdējais ceturtdaļfināla dalībnieks Ķelnes grupā noskaidrosies pēdējā spēļu dienā 16. maijā pēdējā mačā starp Latviju un Vāciju. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/danijas-hokejisti-aizraujosa-dueli-apbedina-majinieci-vaciju.d?id=48831955
Latvijas un ASV izlašu sastāvi
Latvijas hokeja izlasei atgriezies uzvarētāju sastāvs. Bičevskis izlaida iepriekšējo spēli, jo bija aizsteidzies atpakaļ uz Latviju patīkama notikuma dēļ.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/apraudzijis-jaundzimuso-meitu-bicevskis-atgriezies-kelne.d?id=48831469
ASV izlases treneris Džefs Blašils: ”Mēs zinām, ka būs smaga spēle. Latvija labi spēlē aizsardzībā, laukumā cīnās ļoti smagi un viņiem ir labs vārtsargs. Pret Zviedriju Latvija trešajā periodā varēja izlīdzināt rezultātu. Daudzus Latvijas izlases spēlētājus neesmu redzēji, zinu, ka Zemgus Girgensons spēlē NHL, un viņš ir labs spēlētājs. Uz mani iespaidu atstāja viņu komandas spēles. Ļoti labi pazīstu Bobu Hārtliju, un viņš ir labs treneris.”
Bobs Hārtlijs pirms spēles ar ASV uzsvēra, ka viņš labi pazīst pretinieku treneri un spēlētājus, un viņš mēģinās atrast veidu, kā apspēlēt pretiniekus. ASV izlasē svarīgs spēlētājs ir Džonijs Gudro, kuru pilnībā apturēt nav iespējams, taču jāmēģina viņu ierobežot.
Šodien kopā ir sešas spēles, pa trijām Ķelnē un Parīzē. Latvijas izlasei pēc spēles ar ASV vakarā pulksten 21:15 būs cītīgi jāseko līdzi spēlei Itālija-Vācija, jo šis mačs ar daudz ko var izšķirt. Turam par mūsējiem īkšķus un turam īkšķus, lai citas spēles noslēdzas labvēlīgi Latvijai.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/
Latvijas hokeja izlase sestdien turpina savu ceļu un cīņu par vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Latvijas pretiniece - ASV! Latvijā šodien ir pārceltā darba diena, bet spēles sākums pulksten 13:15.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-agraja-spele-luko-velreiz-parsteigt-asv.d?id=48832483