Latvijas hokejisti dramatiski pagarinājumā zaudē ASV

Latvijas hokeja izlase ceturtdiena aizvadīja savu ceturto spēli 2018. gada pasaules čempionātā un B grupas mačā Herningā atņēma vienu punktu ASV valstsvienībai, piekāpjoties tai pagarinājumā ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1).

Lai arī amerikāņi pirmie izvirzījās vadībā pirmās trešdaļas vidū, perioda beigās Uvis Balinskis rezultātu izlīdzināja - 1:1.

Spēles turpinājums bija vēl patīkamāks, jo 24. minūtē Andris Džeriņš, par kura dalību šajā spēlē nebija skaidrs gandrīz līdz mača sākumam, realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja vadībā Latviju – 2:1.

Lai arī Latvijas izlase izrādīja ASV izlasei pamatīgu pretsparu un neļāva viņiem pārņemt spēles iniciatīvu, amerikāņiem ar Kolina Vaita pūlēm otrā perioda beigās izdevās rezultātu izlīdzināt - 2:2.

Trešajā periodā turpinājās līdzīga cīņa, un tas noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Pagarinājumu ļoti aktīvi iesāka amerikāņi, nopelnot vairākumu, ko arī veiksmīgi izmantoja. Uzvaras vārtus papildlaika otrajā minūtē guva Kems Atkinsons.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - ASV
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 19-33Uzvarētie iemetieni: 26-31Soda minūtes: 16-12
Par labāko Latvijas izlasē šai spēlē nosaukts Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 30 no 33 metieniem pa saviem vārtiem.
Latvija - ASV 2:3. Spēle noslēgusies.
61:23 min. Latvija - ASV 2:3Kems Atkinsons atnes ASV uzvaru pagarinājumā. Nepaguva Merzļikins pielikt kājsargu tuvajam vārtu stūrim, un Atkinsons kurš turpat blakus dežūrēja, ieraidīja atsisto ripu vārtos.https://twitter.com/IIHFHockey/status/994622486804283393
60:38 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Amerikāņi sāk ar aktīvu uzbrukumu un oskars Cibuļskis pret Larkinu pārkāpj noteikumus.
Latvija - ASV 2:2. Sākas pagarinājums.
Latvija - ASV 2:2.  Pamatlaiks noslēdzies.
59:50 min. Slovākija - Francija 3:1Slovāki iemet tukšos vārtos un šoreiz guvums tiek skaitīts
Keina metiens tiek bloķēts, un tas ir arī viss. Pret ASV izlasi mums ir vismaz punkts. Bet jācer, ka varbūt pat divi.
Tuvojoties spēles beigām, ASV izlase sāk spēlēt uzstājīgāk, bet mūsējiem izdodas izturēt. Raiens pārtver ripu pie mūsu vārtiem, izdara metienu , apslidojot vārtus, Merzļikins visu nosedzis. Pretuzbrukums Latvijai, un Rihards Bukarts izdara metienu, nopelnot iemetienu pie Kinkeida vārtiem.
Francijai vairākumsFrancūži noņēma vārtsargu un vēl iegūst vairākumu mača izskaņā. Dramatiska cīņa
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Lī mēģina nosegt skatu Merzļikinam, Keins izdara metienu un ripa izlec no Elvja cimda, bet mūsu vārtsargs, par laimi ripu pagūst piespiest pie ledus.
55:11 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Mēģinot apslidot Kinkeidu, saskrienas ar amerikāņu vārtsargu Miķelis Rēdlihs un saņem 2 minūtes par vārtsarga bloķēšanu.
58:21 min. Slovākijas vārtu guvums tiek anulētsNagijs ar skaistu reidu gūst slovākiem trešos vārtus, tomēr tie vēlāk tiek anulētiFrancijas treneri pieprasa video atkārtojumu un tajā tiesneši fiksē aizmuguri pirms vārtu guvuma.
Mūsu otrā maiņa izveido vērtainu uzbrukumu Kinkeida vārtiem, viņš spiests atvairīt divus metienus. Ja nebūtu drūzma vārtu priekšā un paklupis Ķēniņš, varbūt uzdotos ripu ieraidīt vārtos.
Arī Miķelis Rēdlihs nonāk līdz Kinkeida vārtiem, bet ASV vārtsargs ir nosedzis tuvo stūri, un ripa uzkrīt uz vārtu tīkliņa no ārpuses.
Amerikāņi spēlē diezgan piesardzīgi, bet mēģina pie katras izdevības izdarīt metienu pa vārtiem, cerot uz Merzļikina kļūdu. Elvis spēlē pārliecinoši.
Spēlē Kopenhāgenā Francijai atlikušas 4 minūtes, lai kaut ko glābtu šajā duelī. Joprojām ar 2:1 vadībā ir Slovākija
Laba izdevība Ķēniņam izvirzīt vadībā Latviju, divatā aizskrēja pretuzbrukumā mūsējie, Kinkeids ripu atsita, bet tajā vietā bija tikai amerikāņu spēlētāji, kas to uztverā.
Spēlējot četratā, aktīvāki uzbrukumā ir mūsējie. Miks Indaršis saņēma labu piespēli no Ābola, izdarīja metienu starp diviem amerikāņu spēlētājiem, bet Kinkeids ripu atsit.
Kamēr Larkins skatījās, kur ir Merzļikins, viņam atņem ripu. Labi apturēja uzbrukumu Ķēniņš.
06:38 min. Abpusējs noraidījums.Džonijam Gudro un Andrim Džeriņam pa 2 soda minūtēm. Amerikānim par bloķēšanu, Džeriņam – par simulāciju.
Rubīns kļūdās mūsu aizsardzības zonā, Godro viņam atņem ripu un iziet viens pret vienu ar Merzļikinu, Elvis ripu tver, bet Ralfs Freibergs pēc šīs epizodes pilnīgi nevajadzīgi notriec Godro pie ledus. Labi, ka neseko noraidījums.
Bļugers ar Larkinu un Kreideru apmainās "laipnībām". Amerikā spēlējošais Teodors, jādomā, zina īstos vārdus.
Ripa bieži pamet mūsu aizsardzības zonu, kad amerikāņi saspēlējas uzbrukumā. To izmanto Latvijas izlase pretuzbrukumiem.
Ridrigo Ābols dodas pakaļ ripai uz ASV vārtiem un iegūst to, sagaida Ķēniņu un piespēlē, bet Ronaldam neizdodas pārspēt Kinkaidu. Ļoti gudri nospēlēja Ābols šai epizodē, kad notika spēlētāju maiņa.
Slovākija - Francija 2:1. Sācies 3. periods
Latvija - ASV 2:2. Sācies 3 periods.
"Abām komandām bija momenti, man bija, tagad izgāja divatā. Jāmet iekšā, jācīnās 3. periodā, tad būs labi," sarunā ar LTV7 korespondentu pēc otrā perioda izteicās Teodors Bļugers. "Savā maiņā jūtos labi, abi runā laukumā, tas palīdz."Un jāspēlē ir nevis uz rezultāta saglabāšanu, bet uzvaru "vienalga, kādu", piebilst uzbrucējs, kurš spēlē vienā virknējumā kopā ar brāļiem Bukartiem.
Latvija - ASV 2:2. Noslēdzies 2. periods.
Atkal perioda pēdējās sekundēs Rodrigo Ābols nonāk uzbrukuma smailē, un arī šoreiz ripa lido garām vārtiem.
Perioda beigās aktīvāk spēlē amerkāņi, bet ar to mūsējie tiek pie pretuzbrukuma iespējām. Teodora Bļugera mestā ripa lido pāri vārtiem.
37:38 min. Latvija - ASV 2:2Kolins Vaits ar asu plaukstas metienu pārspēj Merzļikinu, ripa izslīd caur kājsargiem.
Merzļikins atsit spēcīgu Patrika Keina metienu, taču mūsu vārtsargs metiena brīdi redzēja.
Vēl viens pretuzbrukums mūsējo izpildījumā, Dženkinss izsit ripu, neļaujot izdarīt metienu pa vārtiem. Šajā periodā atlicis spēlēt vēl piecas minūtes, un pagaidām pārsvars Latvijas izlasei.
33:39 min. Slovākija - Francija 2:1Francūži pēc iemetiena labi saspēlējas un Valentīns Klero ir precīzs
ASV izlase sāk vairākuma izspēli, taču gan pašu kļūdas, gan mūsu spēlētāju pašaizliedzīgā spēle neļauj amerikāņiem tikt līdz brīvam metienam. Skan tiesneša svilpe - bijusi spēle vārtsarga laukumā. Iespēja atvilkt elpu un Latvijas izlase jau ir pilnā sastāvā.
30:58 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Aktīvā spēle noved pie noteikumu pārkāpuma. Andrim Džeriņam 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju.
29:38 min. Abpusējs noraidījums.Džonijs Gudro rāda, ka esot grūsts ar nūju, bet viņam 2 soda minūtes par pretinieka gūšanu ar nūju. Tāpat kā Rodrigo Ābolam.
Latvijas izlase kontrolē spēli ASV aizsardzības zonā, Cibuļska metiens ir pāri vārtiem.
Visi laukuma spēlētāji saklūp virsū Vaitam, kurš uzsita pa cimdu Elvim. Ripa jau bija piespiesta pie ledus, bet pec tā turpināja slīdēt pa ledu. Tiesneša svilpe atskanēja, kad mūsējie jau bija gatavi pārmācīt pretinieku par spēli pret Merzļikinu.
Ķēniņš ar Kreideru saķeras pie Merzļikina vārtiem, ķivere pret ķiveri; Elvis pirms tam atvairīja divus metienus un paguva piespiest ripu pie ledus.
Mūsējie dominē šajā vairākumā, ir vairāki metieni pa vārtiem, spēle pie tiem. Amerikāņiem trīsreiz izdodas izraidīt ripu no zonas, bet mūsējie ātri atgriežas pei Kinkeida vārtiem.
06:12 min. Noraidījums ASV izlasē.Paklupina Rodrigo Ābolu ASV izlases vārtsargs Kinkeids. Viņa sodu atsēž Kens Atkinsons.
Vēl viens pretuzbrukums, trijatā mūsējie. Galviņš ar ripu aizslido līdz vārtiem, piespēlē Jevpalovam, kurš ir vārtu priekšā, bet ripa līdz Ņikitam nenonāk.
23:20 min. Latvija - ASV 2:1Andris Džeriņš ir vārtu priekšā un ieraida vārtos Kinkeida atsisto ripu pēc Mika Indraša metiena.https://twitter.com/IIHFHockey/status/994597918785945600
22:03 min. Slovākija - Francija 2:0Vārtu tuvumā pirmais pie atsistās ripas bija Davids Bučs. Slovākiem nospiedošs pārsvars metienos (20:4)
22:31 min. Noraidījums ASV izlasē.Anderss Lī uztriecas Merzļikinam un dabū 2 soda minūtes par vārtsarga bloķēšanu.
Neprecīza piespēle amerikāņiem, Bļugers pārtver ripu un dodas individuālā pretuzbrukumā. Kinkeidu gan pārspēt nesanāk. Ļoti aktīvi iesākuši mūsējie otro trešdaļu, galvenais, lai pietiek azarta un ātruma visām 20 minūtēm.
Ļoti labi iesāk periodu mūsējie, izveido pretuzbrukumu trijatā pret diviem, Ķēniņš netrāpa pa ripu pēc partneru piespēlēm. Kinkeids nebūtu glābējs šajā situācijā.
Latvija - ASV 1:1. Sākas otrais periods.
Slovākija - Francija 1:0. Sākusies 2. trešdaļa
Rihards Bukarts intervijā LTV7 pēc pirmā perioda: "Liekas, ka mēs ļoti labi spēlējam. Svarīgi ir nenoraidīties, jāspēlē pieci pret pieci. Viņi mūs viennozīmīgi nenovērtē, domā, ka būs viegla spēle."
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 7-9Uzvarēti iemetieni: 8-10
Latvija - ASV 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Pēdējā minūtē Ābolam teicama izdevība izvirzīt Latviju vadībā, kad ripa ir Kinkeida vārtu tuvumā, bet Kolins Vaits mūsu uzbrucēju patraucē, un ripa lido pāri vārtiem.
Amerikāņi metas uzbrukumā, un izcili vārtos nospēlē Merzļikins.
Slovākija - Francija 1:0. Noslēdzies 1. periodsFrancijas izlase perioda izskaņā 4 minūtes spēlēja mazākumā, bet izturēja slovāku spiedienu uz vārtiem
17:52 min. Latvija - ASV 1:1Vidus zonā uzsāktais uzbrukums noslēdzas ar izlīdzinātu rezultātu. Divi rikošeti no saviem spēlētājiem, un Balinska no zonas līnijas mestā ripa ielido vārtos. Pirms tam labi nospēlēja Rihards Bukarts ar Teodoru Bļugeru.https://twitter.com/IIHFHockey/status/994589741747187712
Ķēniņš atņem ripu pretiniekam, ļaujot mūsējiem izveidot uzbrukumu. Rodrigo Ābols met pa vārtiem, ripa tiek atsista un lido aizsargtīklā.
Parliecinoši spēlē ASV izlase, izvietojušies mūsu zonā kā vairākumā; spēles temps ir augsts, dinamisks hokejs.
11:39 min. Latvijas - ASV 0:1Nākamais uzbrukums gan ir rezultatīvs. Amerikāņi uzvar iemetienā, saspēlējas. Pēc tāla metiena ripa iziet cauri Merzļikina kājsargiem un virpuļo uz vietas. Pie tās uzreiz metās divi amerikāņu spēlētāji, un pirmais pie ripas bija Kreiders, aiz Elvja muguras to iesitot vārtos.
Nepilnu minūti trijatā jāspēlē mūsējiem, bet pagaidām "lielais" mazākums tiek aizvadīts teicami, amerikāņi netiek līdz brīvam metienam.
10:34 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Labi strādā aizsardzībā Latvijas izlase, tiek izmesta ripa no zonas, taču skan tiesneša svilpe. Pieci spēlētāji laukumā Latvijas izlasē un mēs paliekam trijatā. Šo sodu izcieš Balcers.
09:39 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Kļūdās mūsu komanda, nomainoties - 2 soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Sodu izcieš Frenks Razgals.
Balcers bija teicamā metiena pozīcijā, bet ripa palidoja garām vārtiem. Labs, aktīvs vairākums Latvijas izlases izpildījumā.Pēc nākamā iemetiena, kas tiek uzvarēts, Sotnieks izdara metienu pa vārtiem, bet arī šoreiz ripa lido garām vārtiem.
07:18 min. Noraidījums ASV izlasē.Teicamu piespēli iedod Bukartam pie vārtiem, Kinkeids ripu atsit, taču turpat blakus ir Ralfs Freibergs, kurš izprovocē asumus - dabū pa zobiem gan no Kinkeida, gan Martinesa, kuram piespriež 2 soda minūtes.
5:37 min. Slovākija - Francija 1:0Slovāku pretuzbrukms, eleganta saspēle un Bondra pieliek punktu šim uzbrukumam ar precīzu metienuhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/994584285825810432
Sotnieks ar Robertu Bukartu divatā neitralizē Džoniju Gudro, varēja sanākt bīstams metiens pa vārtiem pretuzbrukumā.
Mazākumā labi spēlē Merzļikins, atvairot vairākus metienus, ilgi saspēlējas amerikāņi, līdz Rubīns ripu pārtver un izved to no zonas. Spēle pārceļas uz vidus zonu un tad jau arī Bukarts ir atpakaļ laukumā.
02:26 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Aiz Kinkeida vārtiem Rihards Bukarts aizķer pretinieku aizsargu un dabū 2 minūtes par klupināšanu.
Spēcīgs Cibuļska metiens pa vārtiem, bet vārtu priekšā ir tikai amerikāņi, Kinkeidam skats uz laukumu nav aizsegs un ripu uztver ASV izlases spēlētājs, izradot to no zonas.
Slovākija - Francija. Spēle sākusies
00:29 min. Noraidījums ASV izlasē.Jau pirmajā minūtē divi metieni pa Latvijas vārtiem, pirmais pretuzbrukums Latvijas izlases izpildījumā un pirmais noraidījums - Kriss Kreiders saņem 2 minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām.
"Jābūt gudriem ar ripu, jo viņu aizsargi ātri pieslēdzas uzbrukumam," sarunā ar LTV7 saka viens no izlases treneriem Artis Ābols. "Jānogriež viņu presings. Svarīga būs laba aizsardzība un momentu realizācija."
Teodors Bļugers, kurš nupat ieradies no ASV, ir gatavs šodienas spēlei. "Visu nakti gulēju, labi jūtos," intervijā LTV7 teica jaunais uzbrucējs. "Paldies Latvijas Hokeja federācijai, ka ātri sakārtoja biļetes, lai varu ierasties. Šī nebūs iesildīšanās spēle, uzreiz ar pilnu."
Edgars Masaļskis intervijā LTV7 pastāstīja, ka šodienas plāns ir spēlēt savu spēli un jācenšas "noņemt" amerikāņiem viņu ātros uzbrukumus. "Uzbrukumā viņi ir ļoti bīstami, ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā," saka bijušais vārtsargs. Tas, ka izjaukta sistēma mainīt vārtsargus uz katru spēli, nenozīmē, ka neuzticas Gudļevskim. "Kaut kas mums izdomāts ir, bet skatīsimies no spēles uz spēli," par vārtsargu stratēģiju saka Masaļskis. "Gudļevskis cenšas visu kompensēt treniņos. Viņš ir strādīgs, paškritisks. Strādā. Malacis!"
Paralēli Latvijas - ASV duelim Kopenhāgenas grupā laukumā cīnīsies Francija un Slovākija. Abām komandām uzvara nepieciešama divu iemeslu dēļ - lai saglabātu cerības uz iekļūšanu 1/4 finālā un lai nebūtu turpinājumā jānervozē par vietas saglabāšanu elitē.
Pagājušajā gadā Latvija tikās ar amerikāņiem. Vēl 56. minūtē rezultāts bija 3:3. Bet tad ielaisti vārti... Arī pagājušajā gadā duelī pret ASV vārtos bija Merzļikins, bet vārtus guva Bļugers, Daugavinš un Cibuļskis. Divi no vārtu guvējiem šodien būs laukumā.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-divreiz-nenotur-divu-vartu-parsvaru-un-piedzivo-sapigu-zaudejumu-asv.d?id=48833457
LTV ziņo: Batņa treniņā esot atjaunojis iepriekš gūtu traumu, tāpēc atgriezies Latvijā. Jaunākās ziņas par Andri Džeriņu - viņš piedalīsies šodienas spēlē, par ko nav sajūsmā izlases ārsts Āris Aivars, kurš prognozē fizisku spēli, kas Džeriņam varētu sagādāt problēmas, un viņš labprāt redzētu, ka Andris šo spēli izlaiž. Paša hokejista nostāja – vai nu spēlēju vai braucu mājās.
Pēc tās spēles (un arī spēles laikā) nikns bija allaž tik ieturētais Bobs Hārtlijs:https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hartlijs-korejiesi-speleja-netiri-pilnigi-bez-iemesla.d?id=50008017
Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF), izskatot iepriekšējo Latvijas spēli ar Koreju (pēc Latvijas Hokeja federācijas pieprasījuma), ir atzinusi, ka šī mača tiesneši ir pieļāvuši 5 rupjas kļūdas...
Situācija B grupas kopvērtējumā pirms šīs spēles:
Latvijas izlases vārtu drošība arī šajā mačā uzticēta Elvim Merzļikinam, bet Andris Džeriņš tomēr varēs piedalīties spēlē. Teodors Bļugers ielikts vienā maiņā ar brāļiem Bukartiem. Gints Meija pieteikts kā 13. uzbrucējs, bet Kristaps Zīle - kā septītais aizsargs. Latvijas izlases sastāvs spēlei pret ASV.Vārtos: Merzļikins;Uzbrucēji:Indrašis - Džeriņš - Rēdlihs;Ķēniņš - Ābols - Balcers;Ro.Bukarts - Bļugers - Ri.Bukarts;Razgals - Pavlovs - Jevpalovs ;(Meija);Aizsargi: Galviņš - Cibuļskis; Balinskis - Sotnieks; Rubīns - Freibergs;(Zīle).
Latvijas izlases spēlēs pret ASV pasaules čempionātos:1997. gada 27. aprīlis, Turku - 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)1998. gada 11. maijs, Cīrihe - 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)2000. gada 7. maijs, Sanktpēterburga - 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)2001. gada 30. aprīlis, Ķelne - 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)2002. gada 29. aprīlis, Karlstāde - 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)2005. gada 3. maijs, Insbruka - 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)2006. gada 13. maijs, Rīga - 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)2008. gada 2. maijs, Halifaksa - 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)2009. gada 25. aprīlis, Berne - 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)2013. gada 5. maijs, Helsinki - 1:4 (0:0; 1:2; 0:2)2014. gada 15. maijs, Minska - 6:5 (2:1;1:2;3:2)2017. gada 13. maijs, Ķelne - 3:5 (1:0; 2:3; 0:2)
Ceturtdienas pusdienlaikā bija zināms, ka Latvijas izlasē pirmo spēli šajā čempionātā aizvadīs Teodors Bļugers, kurš vakar pievienojās komandai, bet Andra Džeriņa gatavība vēl nebija līdz galam noskaidrota.  https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/par-dzerina-spelesanu-pret-asv-nav-skaidribas-blugers-dosies-laukuma.d?id=50014101
Latvijas hokeja izlasei pēc pārliecinošās uzvaras pār Dienvidkoreju nākamais pretinieks ir daudz nopietnāks, jo pretī nāks ASV izlase ar Patriku Keinu, Džoniju Gudro un Dilanu Larkinu priekšgalā. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlase-centisies-ceturto-reizi-sarugtinat-asv-hokejistus.d?id=50012571