Latvijas hokejisti gatavošanos pasaules čempionātam noslēdz ar zaudējumu

Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms 2017. gada pasaules čempionāta pirmdien ar rezultātu 2:3 (0:0, 0:1, 2:2) piekāpās Vācijas valstsvienībai.

Vācijas hokejisti šajā mačā izvirzījās vadībā ar 2:0, abus vārtos otrajā un trešajā trešdaļā gūstot Frederikam Tifelsam, bet tad 52. minūtē Frenks Razgals pēc Riharda Bukarta piespēles vienus vārtus atguva.

56. minūtē Deniss Zeidenbergs atjaunoja Vācijai divu vārtu pārsvaru, taču priekšpēdējā minūtē, spēlējot sešatā pret četriem, Lauris Dārziņš no vārtu priekšas guva otros vārtus. Latvijas izlasei tomēr nepietika laika, lai izlīdzinātu rezultātu.

Līdz ar to Latvijas izlase sagatavošanās ciklu pasaules čempionātam ir noslēgusi. Aizvadītajās desmit pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja sešus zaudējumus.

Sagaidāms, ka otrdien galvenais treneris Bobs Hārtlijs paziņos galīgo komandas sasta'vu pasaules čempionātam.

Pirmo maču Latvijas valstsvienība aizvadīs sestdien, 6. maijā, spēkojoties ar Dānijas valstsvienību. Pēc tam latvieši spēkosies ar Slovākijas, Itālijas, Zviedrijas, ASV, Krievijas un Vācijas valstsvienībām.

Portāls "Delfi" piedāvāja Latvijas un Vācijas mača teksta tiešraidi.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Vācija
Latvijas izlasē labākais spēlētājs šajā mačā bija Jānis Sprukts.
Spēle noslēgusies.Latvijas hokejisti gatavošanos pasaules čempionātam noslēdz ar zaudējumu. Jau sestdien Latvijas izlase čempionātu sāks ar maču pret Dāniju.
Vācijas hokejisti netrāpīja tukšos vārtos, bet pēc tam Latvijas izlases pēdējie uzbrukumi nebija veiksmīgi.
Latvija - Vācija 2:3Latvijas izlase vairākumā izspēlēja uzbrukuma kombinācijas, bet metienus uz vārtiem izdarīja tikai aizsargi. Pēc Latvijas hokejisti ripu nogādāja vārtu priekšā, kur veiksmīgākais bija Lauris Dārziņš.
Noraidījums Vācijas izlasē.Deniss Roils saņem divu minūšu sodu. Latvija uzreiz maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Latvijas hokejisti lūko, kā varētu atgūt vārtus un atjaunot intrigu spēlē. Pagaidām vāciešiem izdodas spēlēt aizsardzībā.
55:08 min. Latvija - Vācija 1:3Janiks Zeidenbergs izdarīja metienu no distances, bet Jānis Kalniņš neredzēja metiena brīdi. Ripa atrada ceļu vārtos, un Vācijai atkal bija divu vārtu pārsvars.
Ķēniņš uzmeta pa vācu vārtiem, taču vārtsargs tvēra ripu.
Kalniņš atvairīja pretinieku komandas metienu, bet pēc tam Vācijas izlase turpināja savu uzbrukumu.
51:43 min. Latvija - Vācija 1:2Uvis Jānis Balinskis iesāka uzbrukumu, tad Rihards Bukarts iegāja uzbrukuma zonā pa kreiso malu un piespēlēja uz vārtu priekšu, no kurienes Frenks Razgals iestūma ripu vārtos. Tas viņam pirmais "gols" Latvijas izlases sastāvā.
Vairākuma pēdējās sekundēs Latvijas izlase beidzot izvietojās uzbrukuma izspēlei, un Spuktam bija moments, kas nenoslēdzās veiksmīgi.
48:14 min. Latvijas - Vācija 0:2Frederiks Tifelss guva savus otros vārtus spēlē. Viņš uzņēmās iniciatīvu, iegāja uzbrukuma zonā un uzmeta ar nūjas neērto pusi. Kalniņš nenospēlēja veiksmīgi un ripa lidoja vārtos.
Vairākuma ievadā Latvijas izlasei nostāties uzbrukuma zonā neizdodas, tāpēc arī nav neviena momenta.
Daugaviņš izdarīja sarežģītu piespēli Džeriņam, taču Roils patraucēja izdarīt metienu Džeriņam. Šī epizodē bija tuvu "golam".
45:57 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Fēlikss Šics noraidīts par Cibuļska turēšanu.
Latvijas izlasei uzbrukuma zonā nācās spēlēt tikai gar apmalēm, neko citu pretinieks neļāva darīt.
Arī trešo trešdaļu aktīvi iesāk Latvijas izlase, un Ķēniņš ātri iegāja zonā, izkārtoja sev metiena pozīciju un meta pa vārtiem, bet vācu vārtsargs bija savā vietā.
Sācies 3. periods.
Otrajā trešdaļā Latvijas izlase izdarīja deviņus metienus pa vārtiem, bet Vācija meta 15 reizes. Visas spēles attiecība ir 26:23 Latvijas izlases labā.
Noslēdzies 2. periods.
Girgensons atspēlēja Dārziņam, kurš izdarīja spēcīgu metienu, taču aizsargs to bloķēja. Tam sekoja Vācijas pretuzbrukums, kurā Reimera metienu atvairīja Kalniņš.
Latvijas izlase spēlē pilna sastāvā.
Kalniņam aizvadītajās epizodēs bija daudz darba, tomēr viņš spēlē iesaistījies ļoti veiksmīgi.
34:44 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Džeriņš vairākumā pārkāpa noteikumus un atņēma Latvijas izlasei iespēju turpināt spēlēt vairākumā.
35:47 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Brūks Maceks par Pavlova kavēšanu saņem divu minūšu sodu. Latvijas izlasei iespēja atgūt spēles pavedienu.
Vācijas izlasei šajā trešdaļā diezgan liels pārsvars laukumā. Salīdzinot ar pirmo trešdaļu, Latvijas izlasei ir daudz mazāk uzbrukumu.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Kalniņš divās epizodēs pēc kārtas veiksmīgi nospēlēja ar nūju, bet pēc tam Erhofa metiens lidoja garām.
Vācijas izlasei izdodas saraustīt Latvijas mazākuma brigādi un izspēlēt līdz brīvam metienam, taču ripa vārtos nelidoja. Pēc tam Latvijas hokejisti pozicionāli darbojas veiksmīgāk.
31:24 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Artūrs Kulda sodīts par bloķēšanu.
Latvijas izlasē vārtsargu maiņa.Kā jau iepriekš bija paredzēts, spēles vidū Ivaru Punnenovu vārtos nomaina Jānis Kalniņš.
Vācijas izlase izdara spiedienu uz Latvijas vārtiem, taču Latvija hokejisti ar vārtsargu priekšgalā darbojās veiksmīgi.
27:51 min. Latvija - Vācija 0:1Ļoti veiksmīgs vārtu guvums Frederikam Tifelsam, kurš iegāja uzbrukuma zonā gar malu un uzmeta vārtu virzienā, bet ripa no Artūra Kuldas nūjas ielidoja Latvijas vārtu devītniekā. Tajā brīdī Vācija spēlēja vairākumā, kuru tādējādi realizēja.
27:13 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Latvijas izlase tika pie noraidījuma, jo tika pārkāpts skaitliskais sastāvs. Tajā vācieši izdarīja metienu pa vārtiem, bet pēc rikošeta ripa gandrīz lidoja vārtos.
Dārziņš bija ļoti labā pozīcijā, lai gūtu pirmos vārtus spēlē, taču viņam neizdevās to izdarīt, jo lieliski nospēlēja aus den Birkens
25:4 min. Noraidījums Vācijas izlasēDeniss Roils saņem divu minūšu noraidījumu, dodot Latvijai vēl vienu iespēju vairākumā. Tad Roils vēl pagrūstījās ar Pavlovu, saņemot vēl divas minūtes, taču arī Pavlovs tika sodīts.
Rihards Bukarts iegāja uzbrukuma zonā un meta virsū vārtsargam, bet pēc tam abu komandu hokejisti nedaudz pagrūstījās.
Vācija ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā, kurā trīs uzbrucēji bija pret diviem Latvijas aizsargiem. Punnenovs atvairīja ātru metienu.
Kinks piespēlēja Zeidenbergam, kurš meta no ļoti tuvas distances, taču Punnenovs vārtos darbojās veiksmīgi.
Sprukts saņēma ripu uz zilās līnijas un izgāja pret vārtsargu, taču viņam ar nūjas neērto pusi neizdevās pārmest ripu pāri kājsargam.
Vācijas izlasei izdevās pozicionāls uzbrukums, kurā tika izdarīts draudīgs metiens pa vārtiem.
Latvijas izlase aktīvi iesāka otro trešdaļu, un Skvorcovs centās ripu iebakstīt vārtos, izslidojot no aizvārtes.
Sācies 2. periods.
Latvijas izlase pirmajā trešdaļā izdarīja 17 metienus pa vārtiem, kamēr Vācija - astoņus.
Noslēdzies 1. periods. Punnenovs trešdaļas izskaņā glābj savu komandu no vārtu zaudējuma.
Latvijas izlases aizsargi nekautrējas izdarīt metienus pa vārtiem, bet uzbrucēji mēģina izcīnīt vārtsargu atsistās ripas. Šajā trešdaļā vairāki šādi uzbrukumi bija Latvijai.
Patriks Reimers nonāca perfektā pozīcijā, lai gūtu vārtus, taču viņš meta ripu pāri.
Punnenovs lieliski ieņēma pozīciju vārtos un atvairīja metienu no tuvas distances, bet pēc tam Latvijas izlasei izdevās pretuzbrukums, kurā Daugaviņam neizdevās piespēlēt Džeriņam.
Vācijas izlasei izdevās radīt spiedienu uz Latvijas vārtiem, tomēr mūsējie izturēja un devās pretuzbrukumā, kurā Rihards Bukarts nesavaldīja ripu.
Abas komandas spēlē pilnā sastāvā. Latvijas izlase 38 sekundes spēlēja mazākumā, bet vācieši neko bīstamu neizveidoja.
Vācijas izlase uzbrukumā bīstami meta pa Latvijas vārtiem, bet ripa lidoja nedaudz garām vārtiem.
13:41 min. Noraidījums Latvijas izlasēRoberts Bukarts iesita pretiniekam pa rokām, saņemot divu minūšu sodu Latvijas vairākums noslēdzies.
Vairākuma sākumā Galviņš izdarīja metienu pa vārtiem, bet vācu vārtsargs pārliecinoši apturēja ripu.
13:03 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Franks Hērdlers vārtu priekšā nogāza Girgensonu un tika pie divu minūšu soda.
Latvijas izlasei izdevās labs uzbrukums. Vispirms Cibuļskis slidojumā uz vārtiem saņēma ripu un izdarīja bīstamu metienu, bet mirkli vēlāk pēc Galviņa uzmetiena Džeriņš un Daugaviņš nespēja izcīnīt atlēkušo ripu un iedabūt to vārtos.
Sotnieks devās uzbrukumā un uzmeta pa vārtiem, bet tas vārtsargam nekādas problēmas nesagādāja.
Pēc vairākuma beigām Latvijas izlase turpināja darboties uzbrukuma zonā. Skvorcovs izdarīja tālu metienu, kuru Denijs aus den Birkens tvēra.
Vācijas izlases vārtsargs bija noguldīts uz ledus, tomēr Džeriņam no vārtu priekšas neizdevās ievirzīt ripu vārtos.
6:13 min. Vairākums Latvijas izlasei.Zeidenbergs pārkāpa noteikumus pret Razgalu, un nopelnīja 2+2 minūšu sodu, bet Ķēniņš nevajadzīgi steidzās pārmācīt pretinieku, saņemot divu  minūšu sodu.
Daugaviņš mēģināja apmuļķot pretinieku vārtsargu, bet metiens starp kājsargiem neizgāja cauri.
Vācijas izlase izspēlēja pusātru uzbrukumu, bet Punnenovs atvairīja abus metienus. Pēc tam viņš spēlēja veiksmīgi arī pēc Latvijas izlases zaudētā iemetiena, tverot ripu.
Jau pēc nospēlētām 32 sekundēm Džeriņš saņēma lielisku piespēli un izgāja pret vārtsargu, taču viņa metienu vācu vārtsargs Denijs aus den Birkens atvairīja. Džeriņa atkārtotais mēģinājums dabūt ripu vārtos arī nebija veiksmīgs.
Vienojoties ar pretinieku komandu, Latvijas izlasē šovakar uz spēli tiks pieteikti 23 spēlētāji (2 vārtsargi, 7 aizsargi, 14 uzbrucēji). Spēli Latvijas izlases vārtos uzsāks Ivars Punnenovs. No atbraukušajiem uz Vāciju otrajam mačam netiks pieteikts vārtsargs Elvis Merzļikins, aizsargi Ēriks Ševčenko un Jānis Jaks, kā arī uzbrucēji Miks Indrašis un Māris Bičevskis.
Vienojoties ar pretinieku komandu, Latvijas izlasē šovakar uz spēli tiks pieteikti 23 spēlētāji (2 vārtsargi, 7 aizsargi, 14 uzbrucēji). Spēli Latvijas izlases vārtos uzsāks Ivars Punnenovs. No atbraukušajiem uz Vāciju otrajam mačam netiks pieteikts vārtsargs Elvis Merzļikins, aizsargi Ēriks Ševčenko un Jānis Jaks, kā arī uzbrucēji Miks Indrašis un Māris Bičevskis.Latvijas izlases sastāvs spēlei ar Vāciju:Vārtsargi: #78 Ivars Punnenovs, (#98 Jānis Kalniņš);Aizsargi: #4 Kristofers Bindulis, #11 Kristaps Sotnieks, #26 Uvis Jānis Balinskis, #27 Oskars Cibuļskis, #29 Ralfs Freibergs, #32 Artūrs Kulda, #58 Guntis Galviņš;Uzbrucēji: #5 Jānis Sprukts, #10 Lauris Dārziņš, #13 Gunārs Skvorcovs, #14 Rihards Bukarts, #16 Kaspars Daugaviņš, #18 Rodrigo Ābols, #25 Andris Džeriņš, #28 Zemgus Girgensons, #41 Frenks Razgals, #71 Roberts Bukarts, #79 Vitālijs Pavlovs, #91 Ronalds Ķēniņš, #94 Edgars Kulda.
Latvijas hokeja izlase pirmdien aizvada savu pēdējo pārbaudes spēli pirms pasaules čempionāta, vēlreiz samērojot spēkus ar Vācijas izlasi. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-spraiga-spele-uzvar-nakamo-pc-pretinieci-vaciju.d?id=48787777

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus