Latvijas hokejisti izcīna svarīgu uzvaru pār Vācijas valstsvienību

Latvijas hokeja izlase sestdien pasaules hokeja čempionāta B grupas piektajā spēlē ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēja pēdējo gadu principiālāko pretinieci Vāciju, turpinot cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases labā vārtus guva Ronalds Ķēniņš, Guntis Galviņš un Andris Džeriņš, bet vārtsargs Elvis Merzļikins atvairīja 33 no 34 metieniem. Vācijas izlasē vienīgos vārtus guva Dominiks Kahuns.

Jau ar pirmajām spēles minūtēm abas komandas demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, abām izveidojot momentus pie vārtiem un veidojot uzbrukumus, un arī rezultāts likumsakarīgs – 0:0.

Mača rezultāts tika atklāts otrā perioda beigās, kad Ronalds Ķēniņš guva vārtus, kas noteikti pretendē uz vietu dienas skaistāko vārtu izlasē.

Aukstu dušu Vācijas izlase saņēma trešā perioda sākumā, kad 15. sekundē Guntis Galviņš divkāršoja Latvijas izlases pārsvaru. Vēl pēc septiņām minūtēm Andris Džeriņš teicami nospēlēja vārtu priekšā un panāca jau 3:0.

Uzreiz pēc trešo vārtu zaudējuma vācieši vienus vārtus atguva, kas lika moblizēties arī Latvijas spēlētājiem un disciplinēti spēlēt, lai noturētu uzvaru.

Pamatlaika beigās Latvijas izlasei izdevās izturēt vien mazākumu, pēc tam Vācijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču mūsējiem izdevās noturēt sev labvēlīgo divu vārtu pārsvaru, un trešo reizi Dānijā skanēja Latvijas himna.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

B grupas kopvērtējums pēc šīs spēles:
64:18 min. Slovākija - Zviedrija 3:4.Zviedrijas izlase pagarinājuma pēdējā minūtē izrauj uzvaru, kad Mika Zibenejads piespēlēja gar vārtiem, bet ripa no aizsarga nūjas ieslīdēja vārtos.
Un trešo reizi Herningā skan Latvijas himna!
Labākais šai spēlē Latvijas izlasē - Rodrigo Ābols, Vācijas komandā - Dominiks Kahuns.
Latvija - Vācija 3:1. Spēle noslēgusies.
Tie ir 3 punkti un uzvara!!!
Iemetiens neitrālajā zonā un atlikušas vairs tikai piecas sekundes pamatlaikā.
Mūsējie piespiež pretinieku saspēlēties savā zonā. Neko neļauj mūsējie pretiniekam, un izceļas asumi pie apmales.
Arī Bobs Hārtlijs pieprasa pusminūtes pārtraukumu.
Vācijai tukši vārti, Cibuļskis izraida ripu, un tā aizslīd garām vārtiem. Vācijas izlase ļoti aktīvi mēģina pārspēt Latvijas izlasi un Merzļikinu.
Divas minūtes līdz pamatlaika beigām...
Beidzoties mazākumam, Ķēniņš izskrien uzbrukumā, izdara metienu un Pariks Hāgers nogrūž mūsu uzbrucēju uz ledus.
Slovākija - Zviedrija 3:3. Noslēdzies pamatlaiks.Zviedrijas hokejisti zaudē pirmo punktu šajā čempionātā. Uzvarētāja noskaidrošanai nepieciešams pagarinājums
Nesteidzīgi spēlē Vācijas izlase, ripa četrreiz atstāj mūsu zonu. Teicami arī nospēlē Merzļikins, atvairot divus metienus. Draizaitls vispār nenoiet no laukuma šajā vairākumā.
Vācijas izlase pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
55:51 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Plahta pagūst patraucēt Bļugeru cerīgā uzbrukumā, tad seko pretuzbrukums un Cibuļskis cīnoties pie vārtiem pārkāpj noteikumus. 2 soda minūtes par turēšanu ar nūju.
Miķelis Rēdlihs ar partneriem izveido uzbrukumu, izdara metienu no pustālas distances, Troitls ripu viegli tver, bet galvenais ir panākts – iemetiens pie vācu vārtiem un sekundes turpina ritēt.
Pagaidām izdodas Latvijas izlasei tikt galā ar Vācijas uzbrukumiem, turklāt dara to noteikumu robežās. Spēles temps ir krities, un tas Latvijai ir izdevīgi.
48:40 min. Latvija - Vācija 3:1Ātri atgūst vienus vārtus vācieši. Pēc precīzas Draizaitla piespēles, Kahuns no tuvas distances raida ripu caur Merzļikina kājsargiem.https://twitter.com/IIHFHockey/status/995275861292077056
46:54 min. Slovākija - Zviedrija 3:3. Ladislavs Naģis izlīdzina spēles rezultātu. Viņš saņēma piespēli no Mihala Kristofa un izdarīja precīzu metienu.
Ne ilgi ļaujam vāciešiem kontrolēt spēles gaitu, atkal viss tiek pārcelts uz vācu aizardzības zonu. Frenks Razgals, Vitālijs Pavlovs - aktīvi pa vārtiem met teju visi mūsu uzbrucēji, kad rodas tāda iespēja.
47:54 min. Latvija - Vācija 3:0Ralfs Freibergs notur ripu zonā, peispēlē tuvāk vārtiem, tur pacīnās Miķelis Rēdlihs un Andris Džeriņš, kurš ripu ieraida vārtos.
Vācieši ir atguvušies un aktivizējušies uzbrukumā. Mūs glābj gan Merzļikins, gan vārtu stabiņš.
Mūsējie neļauj vāciešiem attapties, ātri pārtver ripu, kad viņi mēģina lauzties uz Merzļikina vārtiem, savukārt pretuzbrukumi tagad iziet līdz Treutlem. Ābols ar Balceru teicami izspēlēja līdz metienam pa vārtiem, bet vācu vārtsargs ripu tver.
Pa to laiku Uvis Balinsks dodas uz ģēbtuvēm, un nav zināms, kas tam ir par iemeslu - kāda spēles epizode vai veca trauma dod ziņu.
Slovākija - Zviedrija 2:3. Sācies 3. periods.
Latvija - Vācija 1:0. Sācies 3. periods.
40:15 min. Latvija - Vācija 2:0Tāls Galviņa metiens, neviena netraucēts mūsu uzbrucējs izdara šo metienu, Troitlem arī skats nav nosegts, bet ripa precīzi zem vārtsarga cimda ielido vārtos.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 13-11Uzvarēti iemetieni: 9-8Soda minūtes: 2-2
Ronalds Ķēniņš LTV7: "Man pat nekas nebija jādara, tikai jātrāpa tukšos vārtos! Varam turēt viņiem līdz arī fiziski, ķeram vāciešus uz viņu kļūdām, tas dod pārliecību. provocēt vāciešus nevajag, jāspēlē gurdāk."
Slovākija - Zviedrija 2:3. Noslēdzies 2. periods.
Latvija - Vācija 1:0. Noslēdzies 2. periods.
Perioda beigās atkal pārliecinošāk spēlē Latvijas izlase, neļaujot vāciešiem sākt atspēlēšanos.
36:54 min. Latvija - Vācija 1:0Millers kļūdās vidus zonā un zaudē ripu. Ābols ar Balceru un Ķēniņu dodas uzbrukumā un skaisti izspēlē to līdz tukšiem vārtiem - Ķēniņam otrais vārtu guvums šajā čempionātā. Un pilnīgi viennozīmīgi, ka šis vārtu guvums būs dienas skaistāko "golu" izlasē!https://twitter.com/IIHFHockey/status/995266796889374721
Latvijas izalse iekrīt uz maiņu un divi pret vienu iziet vācieši, bet niminstinās, un Elvis ar Freibergu glābj.
36:40 min. Slovākija - Zviedrija 2:3.Slovākijas izlasei izdevās pretuzbrukums, kurā Mareks Daloga saņēma ripu un izgāja pret vārtsargu, izdarot precīzu metienu vārtu tuvējā stūri
Draizaitls ir atgriezies laukumā un Vācijas uzbrukumi kļūst bīstamāki.
Vācijas izlase tagad spēlē tā, kā pierasts to redzēt - ar precīzu spēli aizsardzībā, neļaujot pretiniekam veidot uzbrukumus. Mūsējiem ir jācīnās par iespēju uzmest pa vārtiem.
Haotisks vairākuma sākums mūsu spēlētāju izpildījumā, ripa slīd līdz mūsu vārtiem un Merzļikins piespēlē tieši uz nūjas vācu spēlētājam. Elvis pagūst atgriezties vārtos, un laukuma spēlētāji atņem ripu vācietim. Kopumā vairākums ne pārāk veiksmīgs un arī tas paliek nerealizēts.
28:35 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Izcili nospēlē Troitle pēc Džeriņa metiena, ripa aizlido tīklā. Latvijas izlases uzbrukums turpinās, raujoties uz vārtiem tiek aizturēts Miķelis Rēdlihs, un Latvijas izlase nonāk vairākumā. 2 soda minūtes Tifelsam.
Otrais periods tuvojas pusei un pārsvars ir Vācijas izlasei. Mūsējiem neizdodas tas, par ko runāja Indrašis pārtraukumā, - uzkurināt tempu un uzspiest to vāciešiem.
Vīderers savukārt dabū pastiepties, lai uztvertu ripu, un metiens sanāk neprecīzs,arī Merzļikins paguva pārvietoties vārtos. Ja Vīderers būtu bijis nedaudz tuvāk ripai un vārtiem, tas būtu drošs vārtu zaudējums.
24:53 min. Slovākija - Zviedrija 1:3.Zviedrijas hokejisti izspēlēja ātru uzbrukumu, kurā pēc ātrām un ļoti precīzām piespēlēm precīzi meta Jakobs de la Rose.
Ļoti labi Latvijas izlase aizvada šo mazākumu un Indrašis atgriežas laukumā pie rezultāta 0:0.
20:57 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Spēlējot uz vairākuma realizēšanu, tiek pārkāpti noteikumi - 2 soda minūtes Indrašim par klupināšanu. Labā ziņa ir tā, ka Vācijas bīstamākais spēlētājs Draizaittls vēl ilgi nevarēs iznākt laukumā, kamēr nebūs izciests 10 minūšu disciplinārais sods.
Slovākija - Zviedrija 1:2. Sācies 2. periods.
Latvija - Vācija 0:0. Sācies 2. periods.
"Bija diezgan labi, bet jāpalielina ātrums, viegli pazaudējam ripu, ieejot zonā. Sākām bišķiņ kavēt paši uzbrukumā un zaudējam ripu. Viņi vairāk presingo," pēc pirmā perioda teica Miks Indrašis LTV7.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 10-9Uzvarēti iemetieni: 7-5Soda minūtes: 0-12
Slovākija - Zviedrija 1:2. Noslēdzies 1. periods.
Latvija - Vācija 0:0. Noslēdzies 1. periods.
18:06 min. Slovākija - Zviedrija 1:2Zviedrijas hokejisti ieguva vairākumu, kurā vārtsargu pārspēt neizdevās, taču dažas sekundes pēc spēlēšanas nevienādos sastāvos Gustavs Nīkvists deva vadību Zviedrijai.
Mūsējie uzreiz sāk vairākuma izspēli, labs Džeriņa metiens, bet Troitlu pārspēt neizdodas.
19:03 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Draizaitlam 2+10 minūtes par uzbrukumu galvas un akakla rajonā. Pārkāpums pret Bļugeru.
15:14 min. Slovākija - Zviedrija 1:1Deniss Everbergs ar precīzu metienu pārspēja Slovākijas izlases vārtsargu, izlīdzinot rezultatu.
Nj au ilgstošs mūsu trešās maiņas uzbrukums, divi bīstami metieni pa Troitla vārtiem. Pirmajā Roberta Bukarta mestā ripa trāpa pa vārtu stabiņu, arī otrajā epizodē labi pie vārtiem pacīnās Bukarts. Pēc tam vēl viens pretuzbrumums  – vācieši acīredzami netur līdz Latvijas izlases tempam.
Uz perioda beigām akal aktīvāk spēlē Vācija, taču mūsējiem izdodas ātri novērst uzbrukumus Merzļikina sargātajiem vārtiem.
Galviņš nobloķē Draizaitla metienu – ātrs individuāls uzbrukums Vācijas izlasei, bet tas tiek novirzīts uz laukuma stūri.
Teicami nospēlē Džeriņš aizsardzībā, neitralizē Dominiku Kahunu, kurš krītot sāpīgi atsitas pret vārtu konstrukciju. Andris nospēlē tīri, viss kārtībā, noraidījuma nav.
10:32 min. Slovākija - Zviedrija 1:0Tomašs Jurco izvirzīja vadībā Slovākijas valstsvienībuhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/995251535939485696
Balcers dabū divkāršu spēka paņēmienu, tiek iespiests starp diviem Vācijas izlases spelētājiem. Ar Rūdolfu viss kārtībā, bet ožamo spirtu viņam pie deguna tomēr pieliek uz soliņa, un nākamajā maiņā uz Balcera deguna ir plāksteris – tomēr nedaudz cietis mūsu uzbrucējs.
Latvijai arkal izdodas ilgstoši veidot uzbrukumu, līdz Sotnieks izlaiž ripu no zonas. Vācieši spēlē diezgan provokatīvi, katrā pauzē mēģina pagrīstīties, paķeksēt.
Spēles tempu abas komandas uztur augstu, ir momenti gan pieTroitla, gan Merzļikina vārtiem, abi joprojām nav pārspēti.
Tiesneša svilpe noskanējusi, un Roberts Bukarts dabū grūdienu ar nūju mugurā. Vācija paliek bez noraidījuma. Kaut kur mēs to jau esam redzējuši...
Bīstams moments pie vācu vārtiem, Miķelis Rēdlihs ar Indraši pārvar vidus zonu, Miks iedod precīzu piespēli Miķelim, seko metins pa vārtiem, Troitls ripu tver. Un uzreiz saklūp virsū aizsargi Miķelim.
Ābols iesāk uzbrukumu, piespēlē Balceram, Rūdolfs mēģina nomānīt Denisu Zeidenbergu, bet pieredzējušais vācu aizsrgs izsit ripu Balceram. Tagad ātrumu uzņēmusi Latvijas izlase, aktīvi spēlē uzbrukumā. Riharda Bukarta metienu Troitls atvaira.
Slovākija - Zviedrija 0:0. Spēle sākusies.A grupas spēlē tiekas slovāki un zviedri. Zviedrija mēģinās turnīru turpināt ar perfektu bilanci.
Galviņš bloķē pirmo vāciešu metienu pa vārtiem. Pirmajā minūtē spēle rit mūsu aizsardzības zonā, aktīvi sāka vācieši.
Latvija - Vācija. Spēle sākusies.
Izskatās, būs pamatīgs atbalsts Vācijas izalsei tribīnēs, jo viņu fanu ir vairākas reizes vairāk.
"Tas, ka Vācija mūs pēdējā laikā apbēdinājusi, musm ir papildu motivācija. Vācija lika uz Pīlmeieru, bet viņš rāda nestabilu sniegumu, otrs vārtsargs, Troitle, izskatās, ir stabils, tēpēc viņu liks vārtos šajā svarīgajā spēlē. Bet nekā pārdabiska nav, visi ir labi vārtsargi, mums pašiem jārada viņiem grūrības. Neesam vājāki, varam vinnēt," sarunā ar LTV7 atzina Latvijas izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis.
"Jānvinnē, nav ko daudz domāt. Pirms tam zaudējām Vācijai divās svarīgās spēlēs, gatavojamies revanšēties. Par tām spēlēm vairs nedomājam, yagad svarīga ir šī. Pievērsām uzmanību, ka viņi ir ātri," LTV7 atzina Oskars Cibuļskis, kuram šī būs 101. spēle izlasē.
Teodors Bļugers sarunā ar LTV7: "Atceros pagājušā gada spēli, žēl, ka nesanāca uzvarēt. Šogad ir vēl viena "šanse"."
Latvijas izlases uzbrucējs Rihards Bukarts intervijā LTV7 stāstīja, ka Vācijas izlase spēlē skaistu hokeju un cenšas ripu pieturēt.
Latvijas izlases sastāvs uz šo spēli:Vārtos: Elvis Merzļikins, rezervē: Kristers Gudļevskis.1. maiņa: Miks Indrašis – Andris Džeriņš – Miķelis Rēdlihs; Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņš;2. maiņa: Ronalds Ķēniņš– Rodrigo Ābols – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Uvis Balinskis; 3. maiņa: Roberts Bukarts - Teodors Bļugers- Rihards Bukarts; Ralfs Freibergs – Kristians Rubīns; 4. maiņa: Frenks Razgals – Ņikita Jevpalovs – Vitālijs Pavlovs; Gints Meija, Kristaps Zīle.
Latvijas izlases galvenā trenera asistents Artis Ābols komentē gaidāmo maču pret Vāciju:
Latvijas un Vācijas izlašu savstarpējās spēles pasaules čempionātos:1997. gada 6. maijs, Tampere - 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)1998. gada 3. maijs, Bāzele - 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)2002. gada 3. maijs, Karlstade - 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)2004. gada 26. aprīlis, Prāga - 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)2008. gada 12. maijs, Halifaksa - 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)2012. gada 6. maijs, Stokholma - 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)2013. gada 11. maijs, Helsinki - 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)2014. gada 11. maijs, Minska - 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)2015. gada 8. maijs, Prāga - 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)2017. gada 16. maijs, Ķelne - 3:4 (0:0; 1:2; 2:1; 0:0; 0:1) – pēcspēles metienosVēl Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā 2016.gada septembrī Rīgā Latvija Vācijas izlases zaudēja ar rezultātu 2:3.
Latvijas hokeja izlase turpina pasaules čempionātu, aizvadot maču pret Vāciju, kas pēdējos gados ir viena no mūsu principiālākajām pretiniecēm. Pēdējā laikā  vāciešiem piedzīvoti vairāki dramatiski zaudējumu.  https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-svariga-pc-maca-meginas-partraukt-zaudejumu-seriju-pret-vaciju.d?id=50020391