Latvijas hokejisti nenosargā divu vārtu pārsvaru un zaudē Krievijai

Latvijas hokeja izlase trešdien, 24. aprīlī, pārbaudes spēlē pret Krieviju pirmajā periodā ieguva divu vārtu pārsvaru, ko turpinājumā nenosargāja, piedzīvojot zaudējumu ar 2:4 (2:0, 0:1, 0:3).

Šī bija pirmā no divām Latvijas un Krievijas pārbaudes spēlēm "Arēnā Rīga" pirms šī gada pasaules čempionāta. Otro reizi komandas tiksies ceturtdien, 24. aprīlī, pulksten 18:30.

Jau spēles ceturtajā minūtē Mārtiņš Dzierkals izmantoja pretinieku "dāvanu" un eleganti apspēlēja Krievijas izlases vārtsargu Aleksandru Georgijevu, ļaujot gavilēt pilnajām "Arēna Rīga" tribīnēm. Pirmā perioda izskaņā Krievijas hokejisti savā zonā vēlreiz rupji kļūdījās - šoreiz pēc Kaspara Daugaviņa piespēles precīzs bija Roberts Bukarts.

Tomēr turpinājumā otrajā un trešajā periodā laukumā dominēja Krievijas izlase, nedodot daudz iespēju mājiniekiem. Otrajā trešdaļā Artjoms Zubs ar metienu no zilās līnijas samazināja starpību, bet pēdējā perioda pirmajā pusē Krievija divu minūšu laikā divreiz pārspēja Kristeru Gudļevski, panākot 3:2. Spēles izskaņā Rušan Rafikovs ripu raidīja jau tukšos Latvijas izlases vārtos, pieliekot punktu Krievijas uzvarai.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija - Krievija
Latvijas izlases rindās par labāko atzīts Dzierkals. Krievijai labākais Goliševs.
Latvija - Krievija 2:4. Spēle noslēgusies
Rihardam Bukartam labs metiens, bet garām vārtiem.
Barabanovs trāpa pa tukšo vārtu stabu
Gudļevskis tiek nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju
Latvija - Krievija 2:4Laukuma vidū Indrašim ripu atņem Burmistrovs un Rafikovs iemet tukšos vārtos
Latvijai izdodas sākt kaut kādu ofensīvu un nedaudz samulsināt Krievijas izlasi.
Pamatlaikā jāspēlē mazāk par 5 minūtēm
Abpusējais noraidījumsPlotņikovs pārkāpj noteikumus pret Ābolu un gatavs izvicināt dūres, gluži kā spēles sākumā pret Freibergu.
Latvijai vājš vairākums un neko bīstamu neizdodas izdarīt šajā vairākumā
49:16 min. Latvijai vairākumsKiseļevičs apmalē ielidina Bukartu un saņem 2+10 minūšu sodu
Krievija pamatīgi ieskrējusies. Latvijai vajag lauzt spēles gaitu, jo šobrīd laukumā dominē pretinieki.
47:13 min. Latvija - Krievija 2:3Jakupovs iedod piespēli tikko laukumā izlekušajam Kraskovskim, kurš apslido divus Latvijas hokejistus un atdod piespēli uz vārtu tālo stabu Goliševam - viņam atliek vien ieslidināt ripu vārtos
45:08 min. Latvija - Krievija 2:2Krievijas pārsvars arī 3. perioda sākumā. Un viena no iespējām tiek izmantota - Jakupovs saņem perfetku piespēli no aizvārtes un ir precīzs.
Krievijas izlasei vārtu guvums tomēr ieskaitīts Zubam, kura metienu neviens nepielaboja.
Sākas 3. periods
Latvija - Krievija 2:1. Noslēdzies 2. periods
Krievijas pretuzbrukums, kurā Zīle neļauj Barabanovam izdarīt metienu. Ļoti bīstams moments!Un pēc brīža vēl viens pretuzbrukums, kurā Goliševa metienu tver Gudļevskis.
Pēc rikošetiem ripa nonāk pie Ģēģera, kura metiens nav precīzs.
Batņa lieliski nospēlē mazākumā, pretinieku zonā pieturot ripu un cīnoties ar trim pretiniekiem.Latvija pilnā sastāvā
34:38 min. Latvijai mazākumsĀbols laukuma centrā aptur Kovaļčuku, bet tiesneši saskata sitienu ar celi.
34:23 min. Latvija - Krievija 2:1Pēc Zuba metiena ripas lidojumu pielabo Burmistrovs.
Latvijai izdodas atņemt ripu pretinieku zonā, bet Indrašim nebija ātruma un ērta metiena pozīcija.
Gudļevskis lieliski nospēlē un veikli pārvietojas vārtos, atvairot ripu.
Atšķirībā no 1. perioda, šajā trešdaļā komandas iztiek bez sodiem. Spēle nedaudz mierīgāka kļuvusi.
Latvijai nedaudz izdodas apslāpēt Krievijas uzbrukumus. Pēc vienas no epizodēm Roberts Bukarts ar Kovaļčuku apmainās laipnībām, bet soģi viņus izšķir laicīgi, lai nesāktos grūstīšanās.
Izteikts Krievijas pārsvars. Gudļevskim daudz darba, bet Latvijas uzbrukums šobrīd kaut kur iesprūdis.
Krievija izspēlē praktiski līdz tukšiem vārtiem, bet Barabanovs kaut kā pamanās netrāpīt pa ripu, lai gan viņam arī traucēja Latvijas aizsargi.
Sākas 2. periods
LHF viceprezidents Viesturs Koziols pārtraukumā intervijā LTV atklāja, ka jau nedēļas nogalē izlasei pievienosies Rūdolfs Balcers, kurš neliela sasituma dēļ ieturējis mazu pauzi un šobrīd ir savās mājās Norvēģijā. No Ziemeļamerikas tiek gaidīti divi vārtsargi - ne tikai Elvis Merzļikins (Kolumbusas "Blue Jackets"), bet arī Matīss Kivlenieks.Runājot par Laura Dārziņa pievienošanos valstsvienībai, Koziols izvairījās, vai LHF ir pielikusi roku līguma parakstīšanai ar Rīgas Dinamo, kas tādējādi pavēra iespēju hokejistam doties uz ledus valstsvienības kreklā.
1. perioda statistika
Latvija - Krievija 2:0. Noslēdzies 1. periods
19:01 min. Latvija - Krievija 2:0Izejot no savas zonas rupji kļūdās Jakupovs, ko atkal izmanto Latvija - Daugaviņa piespēle Robertam Bukartam, kurš gūst vārtus
Viens bīstams moments Krievijas izpildījumā, Gudļevskis uz mirkli pazaudēja ripu no sava redzesloka, bet viss beidzās laimīgi.Latvija pilnā sastāvā
Latvijai mazākumsBatņa aktīvi spēlē pret Barabanovu un beigās arī izpelnās sodu.
Latvija daudz saspēlējas vairākumā, bet netiek pie labām iespējām, jo Krievijas aizsardzība neuzlaužama mazākumā.Krievija pilnā sastāvā
10:14 min. Latvijai vairākumsJeļesins pie apmales bloķē Ķēniņu, kuram nav ripa. Krievijas hokejists par to saņem noraidījumu.
Latvijai izdodas nosargāt savus vārtus mazākumā.
6:58 min. Latvijai noraidījumsPamatīgs Krievijas uzbrukumu vilnis, Latvija aizsargājas ar grūtībām, bet ilgstošā ofensīva noslēdzas ar Artūra Kuldas pārkāpumu
Šobrīd vairāk darba vārtos Gudļevskim, kurš spēlē nevainojami.
3:40 min. Latvija - Krievija 1:0Savā zonā rupji kļūdījās Krievijas izlases aizsargs Bogdans Kiseļevičs, ko izmanto Dzierkals - eleganti apspēlē vārtsargu un gols!
Kovaļčukam iespēja, glābj Gudļevskis. Tad vēl viena iespēja Krievijai, bet Latvijas pretuzbrukumā iespēju neizmanto Indrašis un Daugaviņš. Spēle sākusies aizraujoši.
00:34 min. Abpusējais noraidījumsJau pirmajā minūtē pie Latvijas vārtiem saķeras Freibergs un Plotņikovs, kuri saņem noraidījumu.Abi hokejisti uz noraidīto soliņa vēl apmainās laipnībām.
Spēle sākusies
Latvijas hokeja izlases vārtos Gudļevskis. Krievijai vārtos Aleksandrs Georgijevs.
Žoltoka 33. numura svinīgā pacelšana noslēgusies. Žoltoka mamma veica simbolisko iemetienu, bet pēc valstu himnām sāksies spēle.
Īpašā video uz Arēnas Rīga kuba atmiņās par Žoltoku dalās cīņubiedri Artūrs Irbe un Aigars Cipruss, bet Arēnā Rīga uz piemiņas pasākumu aicināta Žoltoka mamma.
Latvijas hokeja izlase šovakar un rīt aizvada vienīgās pārbaudes spēles savu skatītāju priekšā - Arēnā Rīga mūsējos pārbaudīs spēcīgā Krievijas izlase.