Latvijas hokeja izlase ceturtdien piedzīvoja pirmo zaudējumu pamatlaikā 2021. gada pasaules čempionātā, nespējot atbildēt uz ASV valstsvienības diviem pēc kārtas gūtajiem vārtiem otrajā periodā, piekāpjoties amerikāņiem ar rezultātu 2:4 (2:2, 0:2, 0:0).

Līdz ar šo neveiksmi Latvijas izlase apgrūtinājusi sev iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Lai pacīnītos par vietu ceturtdaļfinālā, Latvijai atlikušajās spēlēs pret Norvēģiju, Somiju un Vāciju vajadzētu gūt divas uzvaras.

Latvijas hokeja izlase jau spēles 66. sekundē nonāca iedzinējos, kad Mets Tenisons izmantoja to, ka Matīss Kivlenieks bija pazaudējis nūju un raidīja ripu viņam starp kājsargiem. Tomēr piektajā minūtē Miks Indrašis lielajā vairākumā ieraidīja ripu vārtu devītniekā, noslēdzot diezgan statisku izspēli. Neizšķirts rezultāts turējās desmit minūtes, kad pēc Braiena Boila metiena ripa trāpīja pa Riharda Mareņa nūju un mainīja ripas lidojuma virzienu, ielidojot Latvijas vārtos.

Taču trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām latvieši labi nocīnījās pie laukuma apmales, Oskars Batņa devās uz vārtiem un apdraudēja vārtus. Ripa no vārtsarga atlēca pie Renāra Krastenberga, kurš otro reizi panāca neizšķirtu rezultātu.

Otrajā trešdaļā ASV hokejisti pilnībā pārņēma spēles kontroli un perioda vidū divu minūšu laikā guva divus vārtus. 32. minūtē Trevors Mūrs izmantoja Latvijas aizsargu kļūdu uz noguruma rēķina un noslēdza uzbrukumu pēc Konora Garlanda piespēles. Savukārt 34. minūtē 18 gadus vecais Metijs Bernīrss nodemonstrēja savu talantu, tika līdz vārtu priekšai un izdarīja metienu. Ripa pēc rikošeta atradu ceļu vārtos.

Trešajā trešdaļā Latvijas hokejisti vairāk meta pa vārtiem, taču ļoti labas izdevības gūt vārtus nebija. Tiesa, amerikāņiem bieži metieni lidoja garām vārtiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

$duelID=1365;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>