Latvijas hokejisti noraidījumiem bagātā spēlē piekāpjas Šveices izlasei

Latvijas hokeja izlase piektdien priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta "Euro Ice Hockey Challenge" turnīra ietvaros ar rezultātu 1:4 izbraukumā piekāpās Šveices valstsvienībai.

Latvijas hokejisti mača devītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Miks Indrašis guva vārtus, bet pēc tam otrajā periodā Šveices izlase darbojās daudz aktīvāk un kontrolēja notikumus laukumā. Gregorijs Hofmans 33. minūtē vairākumā rezultātu izlīdzināja, bet trīs minūtes vēlāk Noā Rods izvirzīja vadībā Šveici.

Arī trešajā periodā Latvijas izlasei uzbrukumi neveidojās tik bieži, cik gribētos, un 76 sekundes pirms pamatlaika beigām šveicieši meta ripu tukšos vārtos. Pēdējā minūtē Vinsēns Praplāns vēl apspēlēja Kristeru Gudļevski pēc lieliskas Niko Hišīra piespēles, panākot mača gala rezultātu.

Šajā mačā netrūka asumu, un Latvijas izlase kopumā nopelnīja 26 soda minūtes, bet 10 minūtes no tām par nesportisku rīcību nopelnīja Rūdolfs Balcers pēc trešo vārtu ielaišanas. Šveices izlase sakrāja 20 soda minūtes, no kurām 12 minūtes uz noraidīto soliņa pavadīja Simons Mozers.

Sestdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Šveice
Pēcspēles metienu sērija: 1:0 Toms Andersons skaisti ieslidināja ripu Reto Berras vārtos. 1:0 Josi apspēlēja Grigalu, bet netrāpīja vārtos. 2:0 Ģēģeris precīzi meta virs kājsarga. 2:0 Vēlreiz šveicieši meta garām. 2:0 Rihards Bukarts skaisti bija plānojis apspēlēt vārtsargu, taču netrāpīja pa ripu. 2:0 Hišīra metienu Grigals atvarīja. 2:0 Rihards Marenis meta garām. 2:0 Grigals vēlreiz lieliski nospēlēja vārtos. 2:0 Batņam neizdevās pārspēt vārtsargu. 2:0 Fiala arī nespēja gūt vārtus Šveicei šajā pēcspēles metienu sērijā.
Piecu minūšu papildlaikā abas komandas aktīvi uzbruka, bet vārtus neguva. Vēl tiks izpildīti pēcspēles metieni. Latvijas izlases vārtos stājas Gustavs Dāvis Grigals.
Abas komandas pēc pamatlaika vēl treniņu nolūkos aizvada piecu minūšu papildlaiku, spēlējot trīs pret trīs.
Latvija - Šveice 1:4. Spēle noslēgusies.
Žoels Genaci ļoti rupji un asi nospēlēja pret Ābolu, kurš palika uz ledus. Dzierkals devās pārmācīt šveicieti, bet lielāki asumi laukumā nesākās.
Latvija - Šveice 1:4 Niko Hišīrs lieliski iespēlēja ripu Vinsēnam Praplānam, kurš ļoti meistarīgi apspēlēja Gudļevski, neraugoties uz Jāņa Jaka centieniem viņu kavēt.
58:44 min. Latvija - Šveice 1:3. Šveices izlase guva trešos vārtus, kad Gudļevskis jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Precīzi meta Lukass Friks.
Latvijas hokejisti mazākumā darbojās ļoti labi, un šveicieši pie uzbrukuma iespējām tika tikai pēdējās sekundēs.
56:13 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Iemetienā Ābols saķērās ar pretinieku, taču sodīts tika tikai latvietis.
Ābols uzvarēja iemetienā un ripa nonāca pie Siksnas, kura spēcīgo metienu tvēra Berra.
Pēc nerealizētā vairākuma Ķēniņš uzmeta pa vārtiem uzreiz pēc ieiešanas zonā, bet mirkli vēlāk arī Zīle meta no distances.
Latvijas izlase plaši saspēlējās, līdz Dārziņš izdarīja labu metienu pa vārtiem. Berra ar grūtībām atsita. Latvijas uzbrukums turpinājās draudīgi.
51:43 min. Noraidījums Šveices izlasē. Marenis devās uzbrukuma zonā, bet viņu paklupināja. Batņa devās aizstāvēt savu komandas biedru un sākās grūstīšanās. Šveiciešiem vajadzēja divus vīrus, lai tiktu galā ar Batņu. Noraidīts tika Diass, kurš paklupināja Mareni, kā arī Batņa un Bertšī.
Mazākumu Latvijas izlase izturēja, Gudļevskis atvairīja kārtējo bīstamo metienu, bet tad Ģēģeris atkal aktīvi nocīnījās un apdraudēja pretinieku vārtus.
Gudļevskis atsita metienu, kas bija mērķēts tuvējā vārtu stūrī. Šveicieši turpināja kombinēties un vēlreiz bīstami meta pa vārtiem.
48:58 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Latvijas izlasei vēl viens noraidījums, un šoreiz Balinskis nogāza pretinieku.
Ābols uzņēma piespēli, apsteidza aizsargu un izdarīja metienu, taču Berra neļāva ripai izslīdēt starp kājsargiem.
Latvijas izlases aizsardzības zonas stūrī ļoti asu spēka paņēmienu veica pret Miku Indraši, kurš nokrita uz ledus saķēris seju. Tiesneši atkal šveiciešus pasaudzēja.
12 sekundes pirms vairākuma beigām Šveices izlase atkal trāpīja pa vārtu stabu. Latvija izturēja mazākuma minūtes un atkal spēlē pilnā sastāvā.
Šveice izvietojās Latvijas zonā, lai izspēlētu pozicionālu uzbrukumu, bet vairāki metieni lidoja garām vārtiem. Divu vīru mazākumu Latvijas hokejisti izturēja.
Pirms divu vīru vairākuma Šveice paņem pusminūtes pārtraukumu.
43:24 min. Vēl viens noraidījums Latvijas izlasē. Artūrs Kulda sodīts par pretinieka turēšanu ar nūju.
42:29 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Oskars Batņa devās uz noraidīto soliņu par pārkāpumu.
Pretuzbrukumā šveicietis trāpīja par Latvijas vārtu stabu. Latvijas hokejisti vairākumu neizmantoja.
Vairākuma izspēlē Indrašis un Dārziņš izdarīja metienus pa vārtiem, tad arī Dzierkalam bija iespēja no tuvākas distances.
Sācies 3. periods.Latvijas izlase pēdējo periodu sāk divu vīru vairākumā, jo Janiks Vēbers 2. perioda izskaņā nogāza Lauri Dārziņu.
Latvija - Šveice 1:2. Noslēdzies 2. periods.
39:24 min. Noraidījums Šveices izlasē. Simons Mozers iegrūda apmalē Sotnieku aiz Latvijas izlases vārtiem. Par to viņam 2+10 minūšu noraidījums.
Batņa cīnījās vārtu priekša, un epizode noslēdzās ar to, ka Berra viņam iesita pa seju. Tiesneši gan šveiciešu vārtsargu nesodīja.
35:52 min. Latvija - Šveice 1:2Šveices izlase ar tālu piespēli iesāka uzbrukumu un divi spēlētāji izgāja pret vienu aizsargu. Noā Rods ar skatienu rādīja, ka izdarīs piespēli, taču viņš ļoti precīzi meta tuvējā vārtu augšējā stūrī.
Šveicieši turpināja apdraudēt Latvijas izlases vārtus, un Gudļevskis atvairīja kārtējo bīstamo metienu.
Noraidījums Latvijas izlasē. Kristaps Sotnieks atstāja Latviju mazākumā par pretinieka bloķēšanu.
32:04 Latvija - Šveice 1:1. Šveices izlase ļoti ātri realizēja vairākumu. Gregorijs Hofmans vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu pēc Romāna Josi uzmetiena, un tā no Oskara Cibuļska ielidoja vārtos.
Vēbers izdarīja metienu, kad vārtu priekšā bija burzma, bet Gudļevskis ripu atsita un uzreiz piespieda to.
Dzierkals un Ābols iesāka labu Latvijas izlases uzbrukumu, taču Robertam Bukartam neizdevās uztvert ripu un izdarīt metienu.
Zīle bloķēja spēcīgu pretinieka metienu. Tad Cibuļskis patraucēja Praplanam apdraudēt vārtus. Šveices hokejisti turpināja uzbrukt biežāk.
Diass izdarīja tālu metienu uzreiz pēc piespēles, bet mirkli vēlāk Simons Mozers pēc Josi piespēles apdraudēja vārtus no ļoti labas pozīcijas. Gudļevskis abās epizodēs nospēlēja lieliski.
Latvijas hokejisti izturēja arī šo mazākumu. Citu reālu vārtu gūšanas iespēju Šveicei vairs nebija. Cibuļskis atgriezās laukumā un aizskrēja pretuzbrukumā, taču metiens viņam neizdevās.
Šveices izlase ar divām piespēlēm tika pāri visam laukumam un izveidoja momentu Ambulam, kuram neizdevās no vārtu priekšas pārspēt Gudļevski.
22:04 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Cibuļskis paklupināja pretinieku, kurš rāvās uzbrukumā.
Šveices izlase uzreiz metās uzbrukumā un centās izraustīt Gudļevski, lai atrastu kādu spraugu viņa sargātajos vārtos. Pirmo uzbrukuma vilni Latvija izturēja.
Sācies 2. periods.
Latvija - Šveica 1:0. Noslēdzies 1. periods.
Pēc Dārziņa metiena ripa pārlidoja pāri vārtiem, mirkli vēlāk Ģēģeris apsteidza aizsargus un izdarīja metienu no pašas vārtu priekšas, tomēr vārtsargu nepārspēja.
Gudļevskis Latvijas izlases vārtos turpināja spēlēt veiksmīgi, atvairot kārtējo labi šveiciešu vārtu gūšanas iespēju.
Pēc spēlēšanas četri pret četri, Šveices izlasei bija vairākums, un mājinieki izdarīja spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem. To izdevās izturēt un komandas atsāka spēlēt pilnos sastāvos.
12:49 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Latvijas izlases vairākums iesākās neveiksmīgi, bet tad Teodors Bļugers uzskrēja virsū pretiniekam un tika sodīts par bloķēšanu.
11:23 min. Noraidījums Šveices izlasē. Latvijas izlase pirmā ieguva vairākumu šajā mačā. Rods Noā pārkāpa noteikumus.
Vēlreiz iespēja Indrašim - pēc Jaka uzmetiena Berra ripu atsit un Indrašis ar atkārtotu metienu apdraudēja vārtus.
Latvijas izlases hokejisti panāca vairākus iemetienus uzbrukuma zonā, bet drīz pēc tam šveicieši spēli aizvirzīja prom no savas zonas. Tad Šveices hokejists no labas pozīcijas raidīja ripu pāri Latvijas vārtiem, drīz pēc tam Indrašis atkal bija Latvijas uzbrukuma smailē.
8:21 min. Latvija - Šveice 1:0Miks Indrašis viduszonā ar kāju paspēra ripu Laurim Dārziņam, kurš iegāja uzbrukuma zonā. Dārziņš piespēlēja gar vārtiem, Rihards Bukarts palaida ripu garām, un pie tālā vārtu staba Indrašis ripu pārmeta pāri Reto Berras kājsargam.
Šveices valstsvienība aizvadītajās epizodēs vairāk darbojās ar ripu, un spēle ritēja Latvijas aizsardzības zonā. Gudļevskis atvairīja divus metienus pēc kārtas, un arī arī aizsargi novērsa briesmas.
Balcers izpildīja metienu pa vārtiem uzreiz pēc Bļugera piespēles, taču Berra spēja noreaģēt.
Abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, bet Latvijas izlasei vārtu gūšanas iespēju sev izkārtoja Rihards Bukarts, kurš meta ar nūjas neērto pusi.
Latvijas izlase izspēlēja pirmo pozicionālo uzbrukumu, un Artūrs Kulda izdarīja tālu metienu. Lai arī Šveices vārtsargs Reto Berra neredzēja metiena brīdi, viņš ar to tika galā
Mača pirmā minūte aizritēja ātrā tempā, bet Gudļevskis atvairīja pirmo šveiciešu metienu pa vārtiem.
Spēle sākusies
Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Šveici: Vārtos: Kristers Gudļevskis, rezervē: Dāvis Grigals.Aizsargi: Ralfs Freibergs – Kristaps Sotnieks; Uvis Balinskis – Oskars Cibuļskis, Kristaps Zīle – Edgars Siksna, Artūrs Kulda – Jānis Jaks. Uzbrucēji: Lauris Dārziņš – Miks Indrašis – Rihards Bukarts, Ronalds Ķēniņš - Rodrigo Ābols – Rūdolfs Balcers, Roberts Bukarts – Teodors Bļugers – Mārtiņš Dzierkals, Emīls Ģēģeris – Oskars Batņa – Gints Meija, Rihards Marenis, Toms Andersons.
Latvijas izlasei šajā pārbaudes spēlē būs jāiztiek bez komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kurš treniņā guva nelielu savainojumu. Uz Šveici devušies 27 Latvijas izlases spēlētāji. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hartlijs-nosauc-sastavu-pedejam-divam-parbaudes-spelem-pirms-pasaules-cempionata.d?id=51043655
Šveices izlase ir pašreizējā pasaules vicečempione, un sagatavošanās posmā tās sastāvā ir trīs NHL spēlētāji – Romās Josi, Janiks Vēbers, Noko Hišīrs un Kevins Fiala.
Latvijas hokeja izlases gatavošanās pasaules čempionātam iegājusi finiša taisnē, un šodien tiek aizvadīta priekšpēdējā pārbaudes spēle. Latvijas hokejisti Veinfeldenā spēkojas ar Šveices valstsvienību.