Latvijas hokejisti realizē trīs vairākumus un izcīna otro uzvaru čempionātā

Latvijas hokeja izlase savā otrajā pasaules čempionāta spēlē Ķelnē, pateicoties skaitliskajā vairākumā gūtajiem vārtiem, ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Slovākijas valstsvienību, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs.

Tā ir pirmā reize, kad Latvija pasaules čempionātu iesākusi ar divām uzvarām. Jau vēstīts, ka pasaules čempionāta pirmajā mačā Latvijas izlase ar 3:0 pieveica Dānijas valstsvienību. Latvijai tagad pirmdien ir brīvdiena, bet otrdien, 9. maijā, jātiekas ar divus zaudējumus piedzīvojušo Itāliju.

211

Latvijas izlase lieliski iesāka maču, daudz agresīvāk uzbrūkot un izveidojot vairākus momentus. Spēles septītajā minūtē pēc slovāka rupjības pret Uvi Balinski Latvija ieguva piecu minūšu vairākumu, bet vēl pēc brīža lielo vairākumu. Divu vīru pārsvaru Latvija nerealizēja, bet turpinājumā parasto vairākumu kuriozi realizēja Jānis Sprukts - viņa metienu centās bloķēt slovāki, bet ripa uzspurdza gaisā un pārlidoja pāri slovāku vārtsargam Janam Laco.

Pēc šī vārtu guvuma Slovākija pārņēma iniciatīvu un diktēja notikumus laukumā, bet Latvija izturēja pretinieku spiedienu. Nervozā cīņā Latvija otrajā periodā vēlreiz realizēja vairākumu: pēc brāļu Roberta un Riharda Bukarta saspēles vārtu priekšā precīzs bija Zemgus Girgensons.

Saspringtā, brīžiem nokaitētā gaisotnē slovākiem izdevā saasināt cīņu trešā perioda vidū, kad vairākumu realizēja Mihels Miklīks Tādējādi pārtrūka Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina "sausā" sērija - Latvijas jaunais "mūris" nebija sarūgtināts 109 minūtes un deviņas sekundes!

Mirkli vēlāk Slovākijas rindās sodu saņēma komandas kapteinis Vladimirs Draveckis, kas izrādījās liktenīgs slovākiem. Vairākumā pēc Oskara Cibuļska metiena pirmais pie ripas bija Andris Džeriņš, atjaunojot Latvijai divu vārtu pārsvaru.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām slovāki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, centās samazināt rezultāta starpību un saasināt cīņas gaitu, tomēr Latvijas izlases aizsardzība un Merzļikins apturēja visus pretinieku centienus.

Pasaules čempionāts hokejā: Latvija - Slovākija
Latvijas sastāvā par labāko atzīts Zemgus Girgensons! Slovākijas izlases rindās par labāko atzīts kapteinis Traveckis.
Latvija ar uzvaru kļūst par Ķelnes grupas līderiem! Nākamā spēle 9. maijā pret Itāliju. Pulksten 17:15.
Latvija - Slovākija 3:1. Uzvara!!!!
Latvija labi tur ripu pie apmales, tad Merzļikins tver ripu. Atliek vēl 1:06 minūte
Slovākija ņem pārtraukumu!
49:37 min. Norvēģija – Šveice 0:3Vairākumā Šveice panāca jau trīs vārtu pārsvaru, kad precīzi meta Piuss Suters.
Slovāki maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām!
Džeriņš uzbrukumā viltīgu metienu aizsarga aizsegā trāpīja pa Laco sejas masku. Tiesnesis aptur spēli.
Nervozas pamatlaika pēdējās četras ar pusi minūtes
Slovāks ar nūju pāršķeļ Girgensonam vaigu, bet tiesneši sodu nedod.
Diezgan pabāls slovāku vairākums, Merzļikins pāris reizes iesaistās spēlē, bet mazākums nosargāts
51:41 min. Latvijai mazākumsRoberts Bukarts gaisā trāpa pa ripu un tā izlido ārpus laukuma. Tiesneši saskata laika vilcināšanu
50:36 min. Latvija - Slovākija 3:1Cibuļska metienu no zilās līnijas atvaira Laco, bet Džeriņš acīgs vārtu priekšā!
49:54 min. Latvijai vairākumsDraveckis rupji aptur Spruktu, izdarot sitienu pa žokli, un saņem sodu. Sprukts tikai ar palīdzību spēj piecelties un tiek līdz soliņam. Tiesneši gan piespriež tikai 2 minūšu sodu
49:09 min. Latvija - Slovākija 2:1Slovāki tikai 40 sekundes pirms vairākuma beigām nostājās zonā, bet paspēja izspēlēt. Latvijai neizdevās izmest ripu no zonas, un Miklīks iešķel ripu vārtos.
47:17 min. Latvijai mazākumsKulda saņem sodu par bloķēšanu. Kulda gan oponē, bet soģi lēmumu nemaina.
Abas komandas piesardzīgi darbojās formātā četri pret četri. Tagad abas komandas pilnā sastāvā
44:51 min. Abpusējais noraidījums. Kārtējie asumi!Sprukts no vārtu priekšas uzmet virsū vārtsargam. Pēc tam sākas grūstīšanās. Rihards Bukarts un Mihals Sersens saņem sodus
Lielā tempā spēle no vieniem vārtiem uz otriem. Slovāki daudz bīstamāki savos uzbrukumos, bet pēc viena Latvijas uzbrukuma Laco piespiež ripu.
Latvija kļūdījās vidējā zonā, Kuldam nesanāca piespēle (nolūza), bet slovāki trāpa pa vārtu pārliktni!
Latvija - Slovākija 2:0. Sākas 3. periods
Latvija - Slovākija 2:0. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 15 (8+7) - 17 (9+8)Soda minūtes: 6 (2+4) - 33 (27+6)Uzvarēti iemetieni: 19 (9+10) - 13 (8+5)
Norvēģija – Šveice 0:2. Noslēdzies 2. periods.Šveices hokejisti otrajā trešdaļā daudz biežāk sāka izdarīt metienus pa vārtiem, kas palīdzēja gūt divus “golus”. Vispirms 33. minūtē Reto Šapi bija precīzs, bet divas minūtes pēc tam Kodijs Almons panāca divu vārtu pārsvaru.
Latvija - Slovākija 2:0. Noslēdzies 2. periods Perioda izskaņā Kulda bloķēja metienu un ar sāpju grimasi atstāja laukumu. Latvijai atkal liels darbs aizsardzībā, ber Merzļikins un Latvijas hokejisti nosargā vārtus neskartus!
37:37 min. Abpusējais noraidījumsKautiņš!Indrašis centās iebakstīt ripu vārtos, un sākās asumi! Indraši rupji nogrūž gar zemi, tad grūstīšanās iesaistās vairāki abu komandu spēlētāji! Tiesneši sodus piešķir Robertam Bukartam un Jurajam Mikušam.
35:48 min. Latvijai vairākumsSlovāki seši izlec laukumā. Tiesneši to precīzi saskata un saskaita!
Girgensons labo nobrmezēja un negaidīti uzmeta, Laco nedroši atvairīja!
Latvija izturēja slovāku ofensīvu un pārgāja uzbrukumā. Roberts Bukarts labā pozīcijā netrāpīja pa lēkājošu ripu. Svarīgi, ka Latvija ilgāk tagad uzkavējusies Slovākijas zonā, jo slovāki jau bija iespieduši Latviju aizsardzībā.
Latvija pilnā sastāvā
Nervozs mazākuma sākums, bet turpinājumā slovākiem nekas daudz neizdodas.
30:15 min. Latvijai mazākumsSprukts paklupina pretinieku
27:26 min. Latvija - Slovākija 2:0Bukartu saspēle, Rihards no aizvārtes iedod vārtu priekšā Girgensonam, kurš panāk 2:0!
Bukarts no asa leņķa trāpa pa vārtu stabu!
26:10 min. Latvijai vairākumsDiezgan haotisks perioda sākums. Slovāki pirmie atguvās, bet Latvija iegūst vairākumu - Cibuļskis saņem spēcīgu sitienu no Hudāčeka. Slovāku hokejists uzbrukuma zonā no muguras iesit Latvijas aizsargam pa ceļgalu.
Vairāki bīstami slovāku plaukstas metieni. Merzļikins šos metienus īsti neredzēja.
Latvija - Slovākija 1:0. Sācies 2. periods
Latvija - Slovākija 1:0. Statistika pēc 1. periodaMetieni pa vārtiem: 8 - 9Soda minūtes: 2 - 27Uzvarēti iemetieni: 9 -8
Slovāku fanam nav paveicies ar sēdvietu, viņš tieši starp Latvijas līdzjutējiem
Latvija - Slovākija 1:0. Noslēdzies 1. periodsSlovāki daudz agresīvāki perioda izskaņā, bet Merzļikins iejuties spēlē un glābj Latviju
Norvēģija – Šveice 0:0. Noslēdzies 1. periods.Pirmajā trešdaļā abas komandas demonstrēja līdzīgu sniegumu. Abas komandas apmainījās ar vairākiem noraidījumiem, bet vārtus neviena neguva. Metienu attiecība 10:9 Norvēģijas labā.
1. perioda pēdējā minūte
Merzļikins ar ķiveri atvaira metienu no zilās līnijas!
Slovākiem masīvi uzbrukumi. Cibuļskis bloķē metienu no tuvuma, par ko vēlāk saņem pateicības no Merzļikina. Latvijai varētu līdzēt reklāmas pārtraukums, jo liels apjukums aizsardzībā.
Slovāku uzbrukuma vilnis - izgājiens divi pret vienu, bet glābj Elvis!
Slovāki protestē, bet soģi lēmumu nemaina. Merzļikins nebija īsti tvēris ripu un slovāks iebakstīja ripu vārtos. Tomēr tiesnesis bija parādījis savu lēmumu un to nedrīkst mainīt ar video atkārtojuma skatīšanos.
Slovāki iemet ripu vārtos, bet tiesneši parāda, ka gols neskaitās
11:16 min. Latvijai noraidījumsGalviņš aptur slovāku uzbrukumu. Neatļauti.
Tiesnesis paziņo, ka nav bijusi spēle ar augsti paceltu nūju un gols skaitās!
Tiesneši skatās video atkārtojumu, jo slovāki protestē!
10:24 min. Latvija - Slovākija 1:0Sprukta metienu cenšas bloķēt slovāki, ripa uzspurdz augšā un pārlido pāri vārtsargam!
Indraša metienu atvaira Laco. Seko Daugaviņa plaukstas metiens. Lielais vairākums paliek nerealizēts
7:53 min.Latvijai lielais vairākums!Jurajs Mikuš ar nūju trāpa pa seju Spruktam, tiesneši to redzēja!Pirms tam Rihards Bukarts deva uz tālo stabu piespēli Cibuļskim, kurš nedaudz neaizsniedzās
Latvija uzmanīgi sākusi vairākumu. Metienu no zilās līnijas tver Laco.
6:04 min. Latvijai vairākumsTomašs Matušeks rupji apmalē ielidina Balinski! Tiesneši piešķir 5+20 sodu!!!
Ķēniņš lielā ātrumā pa kreiso malu - metienu tver Jans Laco. Ļoti enerģiski sākuši Latvijas hokejisti.
Asumi pie Latvijas vārtiem. Kulda saņem grūdienu mugurā un asi atbild.
Bez pārtraukumiem aizrit trīs minūtes, tad seko pirmais metiens pa Merzļikina vārtiem. Elvis iesildās.
Latvijai pirmajā minūtē bīstams uzbrukums, bet Roberta Bukarta piespēle neaizgāja līdz Daugaviņam. Tad vēl viens bīstams Latvijas uzbrukums. Ar pamatīgu ofensīvu sāk Latvija!
Latvija - Slovākija. Spēle sākusies
Komandas laukumā! Viss gatavs cīņai!
Jau pēc 10 minūtēm spēle! Līdzjutēji sagatavojušies, hokejistiem pēdējie treneru norādījumi ģērbtuvē. Jau pēc brīža komandas nāks laukumā un cīņa varēs sākties! https://twitter.com/BreadmanSports/status/861280295131262977
Bobs Hārtlijs pēc vakardienas spēles slavēja Elvi, kurš ielika pamatus uzvarai. Tāpēc šodien atkal viņš uzticēsies Elvim.  "Bija spiediens, taču vārtsargs mūs izglāba. Otrajā periodā jau sākām spēlēt labāk. iespējams, spēles sākumā pārāk nervozējām. Vārtu guvums mainīja spēles gaitu. Lepojos ar savas komandas sniegumu otrajā un trešajā periodā, tas bija ļoti labs, ņemot vērā, ka mums ir pieci jaunie spēlētāji."
Viens no Latvijas izlases treneriem Kārlis Zirnis zina slovāku stiprās puses. Latvija tam būšot gatava! "Meistarīga komanda ar daudz individuāli labiem spēlētājiem, ar labiem metieniem. Viņiem ir augumā ražena aizsardzības līnija. Mums galvenais spēlēt savu hokeju, ko labi parādījām pret Dāniju. Slovākiem pret itāļiem bija daudz momentu, "piekliboja" realizācija un labi nostāvēja itāļu vārtsargs. Slovākiem uzbrukumā ir daži knifi, kurus esam izpētījuši."
Slovākijas izlases treneru štābā ir Latvijai labi zināmais Jūliuss Šuplers.  "Domāju, ka šodien mēs spēlēsim labāk nekā pret Itāliju, taču ir jānoskaņojas, smagi jāstrādā. Protams, ar pirmo spēli mēs neesam apmierināti, tomēr mūsdienu hokejā visas komandas var uzvarēt, vai zaudēt, arī tās, kurās ir labi meistari. Tad jau redzēs, kā veiksies."
Latvijas un Slovākijas izlašu pieteikums spēlei:
Latvija pret Slovākiju pasaules čempionātos spēlējusi tikai trīs reizes. Divas no tām elites divīzijā: 1995. gada 16. aprīlis, Bratislava (PČ B divīzijā) - 3:4 (1:0, 1:2, 1:2) 1997. gada 10. maijs, Tampere - 5:4 (2:2, 2:1, 1:1) 2013. gada 9. maijs Helsinki - 5:3 (3:1; 1:1; 1:1)
Latvijai rīt brīvdiena, bet 9. maijā jāspēlē pret potenciālajiem Ķelnes grupas pastarīšiem itāļiem. Visu turnīra spēļu grafiku lasītāji var ērti aplūkot portāla "Delfi" speciālajā sadaļā!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/
Latvijas hokeja izlases galvenā trenera palīgs Artis Ābols žurnālistiem pirms spēles skaidroja, ka fakts, ka Slovākijai nav NHL spēlētāju neko nenozīmē, šai komandā ir tehniski spēlētāji. Latvijas izlasei jāspēlē agresīvi un ar pārliecību. Arī šoreiz Girgensona maiņa spēlēs pret pretinieku līderiem.
Latvijas Bobs jeb treneris Hārtlijs sastāvu šodien nemaina. Kā zināms, uzvarētāji sastāvu nemaina. Tāda māņticība ir sportā!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlase-bez-izmainam-sastava-pret-reti-satikto-slovakiju.d?id=48806233
Latvijas līdzjutēji vakar apliecināja savu spēju. Rīkotāji gan vēlāk esot skaidrojuši, ka himna "norauta", jo bija plānots Latvijas himnas īsais variants, bet palaists pilnais.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/patriotisks-video-latvijas-lidzjuteji-a-cappella-nodzied-himnu.d?id=48804337
Latvija otro reizi vēsturē turnīru iesāka ar uzvaru. Pirmo reizi - ar sauso uzvaru! Līdzjutēji šodien prasīs arī tikai un vienīgi uzvaru!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-ar-vesturisku-uzvaru-sak-pasaules-cempionatu.d?id=48803789
Sveiciens hokeja līdzjutējiem, kas jau visu dienu gaida pasaules čempionāta "vakara naglu" - Latvija pret Slovākiju! Latvijas otrā spēle Ķelnē sāksies pulksten 21:15 pēc Latvijas laika.