Foto: LETA

Latvijas hokeja izlase pirmdien, 15. maijā, Ķelnē pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē, iztiekot bez vairākiem līderiem, spēkojas ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju.

Spēle sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika. Portāls "Delfi" no pulksten 20:30 piedāvās lasītājiem teksta tiešraidi par šo spēli, bet mača gaitā aicinām līdzjutējus balsojumā izvēlēties savu spēles zvaigzni!

Latvijas hokeja izlase šo turnīru kā nevienu citu pasaules čempionātu - trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs, tiekot pie maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem, kas tobrīd deva pirmo vietu A apakšgrupas kopvērtējumā. Vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, bet otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija. Tomēr ar ceturto kārtu Latvijai pretī nāk spēcīgāki pretinieki, un pirmajā šādā mačā ceturtdien ar 0:2 cienīgā cīņā nācās piekāpties olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai, bet sestdien līdzīgā cīņā ar 3:5 zaudēts arī spēcīgajai ASV izlasei.

Tikmēr Krievija vispirms ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Zviedriju, pēc tam ar 10:1 tika sagrauta Itālija, turpinājumā tika izcīnīta uzvara 6:3 pār Vāciju, kam sekoja divas "sausās" uzvaras. Ceturtdien tika gūts grūts panākums 3:0 pret Dāniju, bet sestdien ar 6:0 tika sagrauta Slovākija.

Apakšgrupu turnīru Latvija noslēgs otrdien, kad spēkosies ar mājinieci Vāciju. Jau tagad zināms, ka Latvija pirms noslēdzošās cīņas nespēs nodrošināt vietu ceturtdaļfinālā un tai vajadzēs vismaz punktu pret Vāciju pat tad, ja tiks uzvarēta Krievija.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturdaļfinālā Latvija spēlēja 2009.gadā, kad pie izlases stūres bija Znaroks un Vītoliņš.

A apakšgrupas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 14 punktiem piecos mačos seko Krievija, bet pie 13 punktiem tikusi Zviedrija. Latvijai un Vācijai ir pa deviņiem punktiem, bet pa četriem punktiem ir Slovākijai un Dānijai. Tikmēr Itālija tikusi tikai pie viena punkta.

Vēl A apakšgrupā Itālija plkst.17.15 spēkosies ar Dāniju. Savukārt B apakšgrupā plkst.17.15 Kanāda duelēsies ar Norvēģiju, bet četras stundas vēlāk Francija spēkosies ar Slovēniju.

B apakšgrupas kopvērtējumā pasaules čempionei Kanādai un Čehijai ir pa 13 punktiem, bet kanādiešiem par spēli mazāk. Tālāk ar 12 punktiem seko Šveice, 11 punkti ir Somijai. Tikmēr astoņus punktus guvusi Norvēģija, septiņi punkti ir mājiniecei Francijai, kas uz ceturtdaļfinālu vairs nepretendē, četrus punktus guvusi Baltkrievija, bet kopvērtējumu ar punktu noslēdz Slovēnija, kas nākamajā sezonā atgriezīsies pasaules čempionāta pirmajā divīzijā

Kā vēstīts, Latvijas hokeja izlase pirmdien pasaules čempionātā Ķelnē pirmspēdējā apakšgrupu spēlē pret Krievijas izlasi pietaupīs pāris līderus, dodot iespēju vairākiem spēlētājiem debitēt šajā čempionātā, tostarp vārtos sūtot Ivaru Punnenovu.

Valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs svētdien vēl neatklāja, kuri laukuma spēlētāji paliks malā, jo treneru korpuss par to vēl spriedīs pirms spēles, taču neslēpa, ka vārtos dosies Punnenovs, kuram tā būs debija pasaules čempionātos. Tāpat debiju piedzīvos Kristofers Bindulis un Frenks Razgals, bet Jānis Jaks pasaules čempionātā debitēja 2014.gadā Minskā.

Krievijas hokeja izlasē lielākoties ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) hokejisti - 18 no 25 spēlētājiem, kamēr pārējie septiņi pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības. Kā pēdējie Krievijas valstsvienības rindas papildināja Vašingtonas "Capitals" uzbrucējs Jevgēņijs Kuzņecovs un aizsargs Dmitrijs Orlovs, bet izlasei atteica tās potenciālais līderis Aleksandrs Ovečkins.

Lielākā pārstāvniecība ir Znaroka un Vītoliņa trenētajai KHL čempionei Sanktpēterburgas SKA, no kuras valstsvienībā ir astoņi hokejisti.

Krievijas izlasei šajā čempionātā vairs nevarēs palīdzēt Sergejs Mozjakins, kurš čempionātu uzsāka kā valstsvienības kapteinis, taču mačā ar Vāciju tika savainots.

Latvija ar Krieviju pasaules čempionātos spēkojušās astoņas reizes, latviešiem svinot divas uzvaras un ciešot astoņus zaudējumus. Pirmā tikšanās 1998.gadā noslēdzās ar rezultatīvu Krievijas uzvaru 7:5, bet divus gadus vēlāk Latvija Sanktpēterburgā svinēja vēsturisku uzvaru ar 3:2, pieveicot tobrīd zvaigžņoto mājinieci. Tāpat Latvija uzvarēja arī duelī 2003.gadā, pārspējot krievus ar 2:1, bet pēc tam sekojuši četri zaudējumi. Iepriekšējā pasaules čempionātā Latvija zaudēja ar 0:4.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi - Jānis Kalniņš (Rīgas "Dinamo"), Ivars Punnenovs (Langnau "Tigers", Šveice), Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice);

aizsargi - Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis (visi - Rīgas "Dinamo"), Artūrs Kulda (Helsinku "Jokerit", Somija), Kristofers Bindulis (Augšezera Universitātes komanda "Lakers", NCAA), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskā koledža, NCAA), Kristaps Sotnieks (Toljati "Lada", Krievija);

uzbrucēji - Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs (visi - Rīgas "Dinamo"), Frenks Razgals ("Rīga"), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas "Torpedo", Krievija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Roberts Bukarts ("Zlīn", Čehija), Rihards Bukarts (Springfīldas "Thunderbirds", AHL), Andris Džeriņš (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Jānis Sprukts ("Ritten Sport", Itālija), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL), Teodors Bļugers (Vilksbāres/Skrentonas "Penguins", AHL).

Krievijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi - Igors Šestjorkins (Sanktpēterburgas SKA, KHL), Iļja Sorokins (Maskavas CSKA, KHL), Andrejs Vasiļevskis (Tampabejas "Lightning", NHL);

aizsargi - Artjoms Zubs, Antons Belovs (abi - Sanktpēterburgas SKA, KHL), Vladislavs Gavrikovs (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Viktors Antipins (Magņitogorskas "Metallurg", KHL), Ivans Provorovs (Filadelfijas "Flyers", NHL), Bogdans Kiseļevičs (Maskavas CSKA, Krievija), Dmitrijs Orlovs (Vašingtonas "Capitals", NHL), Andrejs Mironovs (Maskavas "Dinamo", KHL);

uzbrucēji - Ivans Teļegins, Sergejs Andronovs, Valērijs Ņišuškins, (visi - Maskavas CSKA), Sergejs Mozjakins (Magņitogorskas "Metallurg", KHL), Sergejs Plotņikovs, Aleksandrs Barabanovs, Jevgēņijs Dadonovs, Vadims Šipačovs, Ņikita Gusevs (visi - Sanktpēterburgas SKA, KHL), Vladimirs Tkačovs (Kazaņas "Ak Bars", KHL), Artēmijs Panarins (Čikāgas "Blackhawks", NHL), Ņikita Kučerovs, Vladislavs Namestņikovs (abi - Tampabejas "Lightning", NHL), Jevgēņijs Kuzņecovs (Vašingtonas "Capitals", NHL).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!