Latvijas hokejistiem vēl viens dramatisks zaudējums spēlē pret dāņiem

Latvijas hokeja izlase piektdien, 13. maijā, aizvadīja savu piekto maču Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā, spēkojoties ar Dānijas valstsvienību un piedzīvoja vēl vienu dramatisku zaudējumu, piekāpjoties dāņiem pēcspēles metienos ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1).

Spēli pārliecinošāk iesāka Latvija, kamēr dāņi pēc iepriekšējā dienā piedzīvotā iespaidīgā zaudējuma Krievijai spēlēja piesardzīgāk, tomēr tieši viņi atklāja šā mača rezultātu. Pirmā perioda vidū noraidījumu izpelnījās Vitālijs Pavlovs, un Niklasam Jensenam izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, izvirzot vadībā Dāniju.

Latvijas komandai atspēlēties izdevās tajā pašā trešdaļā, kad nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām Andris Džeriņš realizēja skaitlisko vairākumu un izlīdzināja rezultātu - 1:1.

Arī otro trešdaļu aktīvāk iesāka Latvijas komanda, nopelnot vēl vienu skaitlisko pārsvar, ko ar skaistu "šāvienu" no tuvas distances vārtu guvumā pārvērta komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš - 2:1. Diemžēl pārsvars noturējās tikai septiņas minūtes, kad dāņiem izdevās rezultātu izlīdzināt. Otrā perioda beigās Latvijas komandai bija jāiztur smags divu spēlētāju mazākums, kad noraidījumu līdz spēles beigām bija nopelnījis Aleksejs Širokovs un "mazo" sodu saņēma Zemgus Girgensons. Šajā spēles nogrieznī izcilu sniegumu parādīja Elvis Merzļikins, neļaujot komandai nonākt atkal zaudētājos.

Trešajā trešdaļā ritēja līdzīga spēle, ar daudziem pretuzbrukumiem un vārtu gūšanas momentiem, taču neviena no komandām vadībā neizvirzījās. Mūsējiem bija lieliska iespēja vēl pamatlaikā gūt uzvaras vārtus, kad 36 sekundes pirms mača beigām noraidījumu izpelnījās Madss Kristensens, taču tad savu komandu vairākkārt glāba Dānijas izlases vārtsargs Sebastjans Dāms.

Vairākumu Latvijas izlase nerealizēja arī pagarinājumā, un mačs nonāca līdz pēcspēles metieniem, kuros veiksmīgāka izrādījās Dānija. Savu "bullīti" realizēja tikai Miks Indrašis, Andrim Džeriņam un Kasparam Daugaviņam neizdevās uzveikt Dāmu, kamēr Elvi Merzļikinu pārspēja Larss Ellers un Niklass Jensens, kuram tika ieskaitīti uzvaras vārti.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Dānija
Šim mačam netiks pieteikts tikai aizsargs Jānis Andersons, bet vārtu drošība uzticēta Elvim Merzļikinam: https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlases-vartus-pret-daniem-sargas-merzlikins.d?id=47434713
Dānijas un Latvijas izlašu pieteikums spēlei:
Pirmais uzbrukumā dodas Daugaviņš, taču piespēle uz laukuma vidu tiek pārtverta. Nākamajā uzbrukumā tiek bloķēts tāls Bukarta metiens.
Pirmajās trijās minūtēs lielāks pāsvars laukumā Latvijai. Labi pacīnās ceturtā, Bičevska maiņa. Spēle rit raiti, bez pauzēm.
4:26 min. Vācija - Baltkrievija 1:0Paralēli risinās Vācijas un Baltkrievijas duelis B grupā. Patriks Reimers izvirzīja Vācijas hokejistus, raidot ripu starp Vitālija Kovaļa kājsargiem.
Lielākoties spēle rit ap zonas līniju un neitrālajā zonā, līdz pretinieka vārtiem neviena no komandām īsti netiek.
5:44 min. Vācija - Baltkrievija 2:0Brūks Meiseks ātrā uzbrukuma piespēlēja Moricam Milleram, kurš tālāk uz tukšo vārtu stūri atdeva ripu Leonam Draizaitlam, un viņam nekas cits neatlika, kā mest ripu vārtos.
Mēģina apdraudēt Merzļikina vārtus Dānijas pirmā maiņa, labi strādā aizsardzībā mūsējie, ripa tiek pārtverta. Vēl divas rizes iesaistās spēlē Elvis. Tomēr izskatās, ka pec smagā zaudējuma Krievijai dāņi šodien spēlē piesardzīgāk.
Spēcīgs Bukarta metiens - Sebastjans Dāms ilgi skatās, kur palika ripa, bet tā jau ir laukumā.
Latvija mazākumā. Cīņā par ripu aiz pretinieku vārtiem 2 soda minūtes nopelna Vitālijs Pavlovs.
Dāņi jau ceļ rokas gaisā, bet ripa atsitusies pret vārtu stabiņu.Ne skanas, ne gaismas signāla nav un tiesneši nedodas skatīties epizodes video atkārtojumu.
Latvija pilnā sastāvā.
Tomēr tiesneši iet pārskatīt epizodi, un izskatās, ka ripa ir šķērsojusi vārtu līniju, pirms izlidot apakaļ laukumā.
Latvija - Dānija 0:1Realizēts vairākums dāņiem, un spēles laiks tiek pagriezts atpakaļ uz brīdi, kad tika gūti vārti.
10:47 min. Vācija - Baltkrievija 3:0Fēlikss Šics vārtu priekšā iegūst vārtsarga atsisto ripu un nekavējoties raida to vārtos
Dāņi izskatās atguvušies un arvien biežāk sāk apdreudēt Merzļikina vārtus.
Bīstama epizode Latvijas vārtu tuvumā, Larss Ellers izdara metienu, Merzļikins ripu tver.
Aša dāņu saspēle pēc iemetiena un Merzļikins atkal iesaistās spēlē. Nākamajā uzbrukumā mūsējie nopelna vairākumu, palet laukumu Merzļikins, bet Dāms ripu tver un tiesneši spēli aptur.
Latvija vairākumā. 2 soda minūtes Emīlam Krisetesenam.
Latvija  - Dānija 1:1Bukarts no laukuma stūra sameklē brīvu Džeriņu, Andris pagūst "nomērķēt" un raida ripu vārtos.
Girgernsonam gandrīz sanāk solo izgājiens uz vārtiem.
Noraidījums Dānijai - 2 soda minūtes Bjorkstrandam par sitienu Edgaram Siksnam, kad jau bija apturēta spēle. Līdz perioda beigām mūsējiem skaitliskais pārsvars.
Otrais vairākums nav tik veiksmīgs, samisējas piespēles un ripa aizslīd līdz mūsu vārtiem.
Noslēdzies 1. periods.
Vācija - Baltkrievija 3:0. Noslēdzies 1. periods.
Otrajā periodā Latvijai vēl 31 sekundi vairākums.
Sācies 2. periods.VIDEO: 1. perioda labākie momenti
Dānija spēlē pilnā sastāvā.
Girgernsonam fantastiska iespēja, metiens no tuvas distances, bet Dāmam izdodas ripu atsists. Toties Latvija nopelna vairākumu.
Latvija vairākumā.
Latvija - Dānija 2:1Komandas kapteinis gūst pirmos vārtus šajā turnīrā - sagaida ripu vārtu priekšā Daugaviņš un uzreiz iašauj vārtos.
Ļoti aktīvi metas atspēlēt vārtu deficītu dāņi.
Indrašis iesāk uzbrukumu, piespēlē Girgensonam, kurš padod uz priekšu Meijam un Gints izdara labu metienu pa vārtiem, tomēr Dāms ripu tver. Amizants epizodes sākums - Miks piespēli atdeva, esot uz ceļiem.
Ilggadējais Dānijas izlases kapteinis Mortens Grēns izdara metienu pa vārtiem, ripa rikošetā atstāj laukumu.
28:09 min. Vācija - Baltkrievija 3:1.Andrejs Stepanovs pats no savas zonas sāka uzbrukumu, pārgāja pāri visam laukumam, apspēlēja aizsargus un skaisti meta vārtos.
Nedaudz asinis uz ledus - Nīlsens parauj uz augšu Rodrigo Ābola nūju un tā trāpa viņam pa degunu. Reklāmas pauze ievelkas ar laukuma sakopšanu un situācijas skaidrošanu. Daniels Nīlsens dodas uz ģērbtuvēm samainīt asiņaino kreklu pret tīru..
Tīra krekla ar 5. numuru nebija, Nīlsens atgriežas ar 78. numuru.
Dāņi presingo, izdodas mūsu aizsardzībai izturēt spiedienu.
Latvija - Dānija 2:2Labi nostrādā vārtu priekšā Mortins Poulsens, maina ripas lidojuma virzienu, Merzļikinam skats uz laukumu aizsegts, ripa izslīd caur jāksargiem un rezultāts tiek izlīdzināts.
Pēc ilgāka laika Latvija uzbuukumā, Daugaviņš mēģina pārspēt Dāmu, vārtsargs ripu tver.
34:23 min. Vācija - Baltkrievija 4:1Brūks Meiseks izdarīja tālu metienu, ripa trāpīja pa aizsarga nūju un atrada ceļu vārtos.
Latvijas izlase uzbrukumā nopelna noraidījumu - 2 soda minūtes Maksimam Širokovam.
Latvijas izlases ārsti skatās Meiju - viņam arī "apskādēta" seja.
Labi strādā aizsardzībā mūsējie - katram dāņu uzbrukumam seko metienu bloķēšana un tāla ripas izmešana no zonas.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Ātra saspēle mūsējiem, Indrašis, to uzsācis, tiek līdz vārtiem, aizstiepjas līdz ripai, taču leņķis ir šaurs, turklāt zibenīgi noreaģē Dāms.
Aleksejs Širokovs nobloķē Matsu Kristensenu un šī spēle viņam ir beigusies - uzbrukums kakla un galvas rajonā, un tas ir "lielais" sods...
Arī Kristiansens dodas uz ģērbtuvēm.
Smagas 5 minūtes mazākumā sagaida Latvijas komandu - nedaudz mazāk laika ir palicis līdz perioda beigām.
Raidot ripu ārā no zonas, Sotnieks piespēlē tieši uz nūjas Hansensm, labi, ka metiens nav precīzs,
Vēl viens noteikumu pārkāpums - 2 soda minūtes par bloķēšanu Girgensonam...
Vācija - Baltkrievija 4:1. Noslēdzies 2. periods
Merzļikins strādā lieliski, un aizstāvot vārtsargu pēc kārtējās epizodes ar ripas uztveršanu, Bičevskis ar Jensenu saplūcas.
Noraidījums Bičevskim un Jensenam.
Izgrūsti Latvijas vārti, tieši laikā - ļoti bīstama situācija bija Merzļikina vārtu tuvumā.
Girgensons atgriežas laukumā.
Noslēdzies 2. periods.
Sācies 3. periods.
Latvija spēlē pilnā sastāvā.
Indrašis izdara pirmo metienu pa dāņu vārtiem šajā periodā.
Atkal rit aktīva spēle uz abām laukuma pusēm, apmainās pretuzbrukumiem.
49:14 min. Vācija - Baltkrievija 4:2Kuriozs vārtu guvums Baltkrievijai. Pēc Vitālija Kovaļa atvairītā metiena Jevgeņijs Lisovets raidīja ripu ārā no zonas. Tā trāpīja Andrejam Stasam un slīdēja vāciešu vārtu virzienā, un vārtsargs Tomass Greiss neveiksmīgi pielika nūju un ripa ieslīdēja vārtos.
Fantastiska izdevība Meijas maiņai, pretuzbrukums trijatā pret diviem dāņiem, taču mūsētie tiek traucēti un Meijam neizdodas pedējais metiens.
Ar cīņu izdodas pirmajai maiņai izveidot bīstamu momentu pie Dāma vārtiem.
Cibuļskis tiek līdz vārtiem, turpat klāt ir Ābols, atkārtots metiens, bet Dāms visu nosedzis. Maiņa uzbrukuma gaitā, Daugaviņš uzreiz pieslēdzas ar metienu pa vārtiem, Dānijas vārtsargs ripu tver.
Trešais periods pusē.
Ķēniņš netrāpa pa ripu uzbrukumā divatā pret vienu...
Vācija - Baltkrievija 5:2. Spēle noslēgusies.Deviņas sekundes pirms spēles beigām Filips Gogula raidīja ripu tukšos vārtos.
Atklāts hokejs laukumā, daudz pretuzbrukumu, tāds hokeja "pinpongs".
Izteikti daudz spēlē Dānijas pirmā maiņa perioda beigās.
Divas minūtes atlikušas pamatlaikā, uzbrukumā dāņi. Ļoti bīstams uzbrukums, Merzļikinam neizdodas ripu uztvers, un seko atkārtots metiens - ripa laimīgi trāpa pa vārtu stabiņu.
36 sekundes uz tablo un spēle apturēta - noraidījums Dānijas izlasē. Beresņevs pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
Džeriņam neizdodas ripu pārmest pāri Dāmam, vārtsargs pazaudē ķiveri, bet ripa ir pie viņa...
Noslēdzies pamatlaiks.
Pēdējā metienā bija trāpījums pa vārtu stabiņu...
Sācies pagarinājums.
Pagarinājumā mūsējie gandrīz pusotru minūti vairākumā, ko uzreiz arī sāk izspēlēt.
Saspēlējas mūsējie, ir metieni pa vārtiem, bet labi strādā aizsardzībā dāņu aizsardzība un Dāms. Dānijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Saraustīta spēle pagarinājumā, daudz paužu un iemetienu. Nepagūst Dāms palaist ripu atpakaļ laukumā - tiesnesis jau ir nosvilpis.
Pēdējā pagarinājuma minūte.
Ne īsti vienai, ne otrai komandai neizddas tikt līdz metieniem pa vārtiem.
Noslēdzies pagarinājums.
Pēcspēles metienus iesāk Latvija. Andris Džeriņš Dāmu nepārspēj.
Larss Ellers pārspēj Merzļikinu.
Miks Indrašis - ripa vārtos!
Ēlers - ripa lido garām.
Kaspars Daugaviņš nepārspēj Dāmu...
Jensens gūst uzvaras vārtus Dānijai.
Par labāko Latvijas izlasē šai spēlē atzīts Roberts Bukarts, divu piespēļu autors. Dānijas izlasē - Frederiks Storms.
Nākamo spēli pasaules čempionātā Latvijas izlase aizvadīs jau rīt, 14. maijā, kad pl. 20:15 tiksies ar Kazahstānas vienību. Tā būs A grupas pastarīšu cīņa.
Latvija - Dānija 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)Vārtu guvēji: Andris Džeriņš (17:45, vair.), Kaspars Daugaviņš (21:57., vair.) - Niklass Jensens (11:57, vair.), Mortens Poulsens (28:28), Niklass Jensens (65:00)Noraidījumi: Vitālijs Pavlovs (2 min., 11:07), Maksims Širokovs (2 min., 31:55), Aleksejs Širokovs (2+5+20 min., 35:34), Zemgus Girgensons (2 min., 37:16), Māris Bičevskis (2 min., 38:32) - Emīls Kristensens (2 min., 17:15), Patriks Bjorkstrands (2 min., 18:31), Olivers Lauridsens (2 min., 20:44), Niklass Jensens (2 min., 38:32), Madss Kristensens (2 min., 59:24)Metieni pa vārtiem: 32 - 35