Latvijas hokeja izlase piektdien, 13. maijā, aizvadīja savu piekto maču Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā, spēkojoties ar Dānijas valstsvienību un piedzīvoja vēl vienu dramatisku zaudējumu, piekāpjoties dāņiem pēcspēles metienos ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1).

Spēli pārliecinošāk iesāka Latvija, kamēr dāņi pēc iepriekšējā dienā piedzīvotā iespaidīgā zaudējuma Krievijai spēlēja piesardzīgāk, tomēr tieši viņi atklāja šā mača rezultātu. Pirmā perioda vidū noraidījumu izpelnījās Vitālijs Pavlovs, un Niklasam Jensenam izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, izvirzot vadībā Dāniju.

Latvijas komandai atspēlēties izdevās tajā pašā trešdaļā, kad nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām Andris Džeriņš realizēja skaitlisko vairākumu un izlīdzināja rezultātu - 1:1.

Arī otro trešdaļu aktīvāk iesāka Latvijas komanda, nopelnot vēl vienu skaitlisko pārsvar, ko ar skaistu "šāvienu" no tuvas distances vārtu guvumā pārvērta komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš - 2:1. Diemžēl pārsvars noturējās tikai septiņas minūtes, kad dāņiem izdevās rezultātu izlīdzināt. Otrā perioda beigās Latvijas komandai bija jāiztur smags divu spēlētāju mazākums, kad noraidījumu līdz spēles beigām bija nopelnījis Aleksejs Širokovs un "mazo" sodu saņēma Zemgus Girgensons. Šajā spēles nogrieznī izcilu sniegumu parādīja Elvis Merzļikins, neļaujot komandai nonākt atkal zaudētājos.

Trešajā trešdaļā ritēja līdzīga spēle, ar daudziem pretuzbrukumiem un vārtu gūšanas momentiem, taču neviena no komandām vadībā neizvirzījās. Mūsējiem bija lieliska iespēja vēl pamatlaikā gūt uzvaras vārtus, kad 36 sekundes pirms mača beigām noraidījumu izpelnījās Madss Kristensens, taču tad savu komandu vairākkārt glāba Dānijas izlases vārtsargs Sebastjans Dāms.

Vairākumu Latvijas izlase nerealizēja arī pagarinājumā, un mačs nonāca līdz pēcspēles metieniem, kuros veiksmīgāka izrādījās Dānija. Savu "bullīti" realizēja tikai Miks Indrašis, Andrim Džeriņam un Kasparam Daugaviņam neizdevās uzveikt Dāmu, kamēr Elvi Merzļikinu pārspēja Larss Ellers un Niklass Jensens, kuram tika ieskaitīti uzvaras vārti.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

$duelID=333;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>