Latvijas hokeja izlase piektdien izcīnīja otro uzvaru 2022. gada pasaules čempionātā hokejā, "bullīšos" pārspējot Austrijas valstsvienību.

Latvijas izlase pretiniekus pieveica ar rezultātu 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0).

Pamatlaikā divus vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Rūdolfs Balcers, bet par pēcspēles metienu varoni kļuva Artūrs Šilovs, kurš atvairīja četrus no pieciem "bullīšiem". Ar vienu vārtu guvumu un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Rihards Bukarts, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā.

Latvijas izlase ar pieciem punktiem piecās spēlēs pakāpusies uz piekto vietu B apakšgrupā. Valstsvienība čempionātu turpinās svētdien, kad tiksies ar Lielbritānijas valstsvienību, bet turnīra noslēgumā otrdien spēkosies ar Zviedrijas hokejistiem. Austrijas izlase ar četriem punktiem piecās spēlēs atkāpās uz septīto vietu apakšgrupā.

Pirmā trešdaļa pagāja, abām komandām izlūkojot otras spēles manieri. Mazliet agresīvāk spēlēja Austrijas izlase, bet Latvijas valstsvienībai pāris labi uzbrukumi sanāca pēc piespēlēm laukuma garumā. Tiesa, nevienai no komandām izcilu vārtu gūšanas momentu nebija.

Otrās trešdaļas otrajā minūte Latvijas izlases hokejistu kļūda, neprecīzi sadalot spēlētājus, ļāva Benjaminam Nisneram rezultatīvi izcelties pretuzbrukumā. Taču jau četras minūtes vēlāk Rūdolfs Balcers pēc Jāņa Jaka piespēles paspēja raidīt ripu vārtu tuvajā stūrī pirms Bernhards Štarkbaums pārvietojās pretinieku vārtos.

Abu komandu ātrie vārtu guvumi noveda pie notikumiem pārbagātas trešdaļas. Īsi pēc gūtajiem vārtiem latvieši tika pie diviem vairākumiem. Satura ziņā tie nebija pārliecinoši, taču otro vairākumu izmantoja Rihards Bukarts, kurš precīzi pielaboja Kārļa Čukstes izpildītu uzmetienu vārtu virzienā –rezultāts 2:1. Pusminūti vēlāk gan Latvijas izlase noraidījumu dēļ palika trijatā, ko prasmīgi izmantoja Dominiks Hainrihs, rezultātu izlīdzinot (2:2).

Austriešu sastāvā no skarbāka soda izspruka Klemenss Untervegers, kurš ar kāju bīstami iespēra Oskaram Batņam. Tomēr tas tāpat neliedza Latvijas izlasei neilgi pēc vairākuma atgūt vadību. Kristaps Sotnieks ar pašaizliedzīgu cīņu ievadīja ātro uzbrukumu, kuru skaisti izspēlēja Balcers un Rihards Bukarts, liepājniekam gūstot jau otros vārtus.

Lai gan Balcers pēc otrā perioda sarunā ar LTV uzsvēra, ka nepieciešams "neiesēsties" aizsardzībā, Austrijas izlase trešās trešdaļas ievadā sagādāja vērā ņemamu spiedienu. Tas arī piespieda Latvijas izlasei aizsargāties līdz spēles 47. minūtē Tomass Rafls pielaboja ripas lidojumu un izlīdzināja rezultātu (3:3). Pretinieku pārsvars mazliet noplaka, taču drīz vien Šilovs jau tikai ar ķiveri atvairīja vēl vienu bīstamu Rafla metienu pretuzbrukumā. Trešā perioda pirmajā daļā Latvijas izlasei sanāca viens metiens, bet Austrijas valstsvienībai bija desmit metieni pa Šilova vārtiem.

Tuvojoties pamatlaika beigām, temps noplaka, bet ripu vairāk sāka kontrolēt Latvijas valstsvienība. Abas komandas apmainījās ar dažiem metieniem, taču pēdējās trešās trešdaļas minūtes aizvadīja pietiekami piesardzīgi.

Papildlaikā intriga netrūka. Latvijas izlases rindās bīstamāko metienu izpildīja Rodrigo Ābols, kura raidītā ripa norībināja abus vārtu stabus. Neilgi pirms tam ripa gan izslīdēja starp Šilova kājsargiem, mudinot abu valstsvienību hokejistus mesties uz ledus. Ripa apstājās īsi pirms vārtu līnijas.

Pēcspēles metienos Latvijas izlases labā precīzus metienus izpildīja Nikolajs Jelisejevs un Roberts Bukarts, izvirzot vienību vadībā ar 2:0. Ceturtajā metienu sērijā Austrijas izlase guva savus pirmos vārtus, taču pēc neprecīza Balcera "bullīša" nespēja izglābties, Šilovam atvairot piekto pretinieku raidījumu.