Latvijas hokeja izlase 2019. gada pasaules čempionāta mačā svētdien, 12. maijā, Bratislavas grupā ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) piekāpās Šveices valstsvienībai, kas pagājušajā gadā izcīnīja sudraba godalgas.

Spēle jau no pirmajām sekundēm aizritēja augstā tempā, abu komandu spēlētājiem nelaižot garām iespējas izpildīt spēka paņēmienus. Mača pirmo desmit minūšu laikā pavisam maz metienu gan sasniedza Elvja Merzļikina vai Leonardo Dženoni vārtus, aizsargiem vairākkārt bloķējot uzbrucēju raidījumus.

Pirmā perioda otrajā daļā pāris reizes izlases cietoksni bija jāglābj Merzļikinam, kā arī Latvijas izlase veiksmīgi pārcieta skaitlisko mazākumu.

Sākot ar otro spēles periodu, tiesnešiem bija nepieciešams krietni biežāk sodīt abu komandu hokejistus. Pašā trešdaļas sākumā gan Latvija, gan Šveice neizmantoja skaitlisko pārsvaru. Savukārt par efektīgu epizodi ārpus vārtiem parūpējās Merzļikins, kurš izpildīja atļautu spēka paņēmienu pret Kevinu Fialu.

Šveiciešu mērķtiecīgā cīņa Latvijas izlases vārtu tuvumā noveda pie vadža lūšanas. Spēles 34. minūtē Filips Kuraševs piesaistīja divu latviešu uzmanību, kas palīdzēja Gregorijam Hofmanim netraucēti atklāt spēles rezultātu.

Latvija gan rezultātu izlīdzināja pusminūti vēlāk. Miks Indrašis atdeva piespēli aiz vārtiem esošajam Rūdolfam Balceram, kurš to nogādāja atpakaļ Indrašim. Maskavas "Dinamo" uzbrucējs nevilcinājās un trieca ripu pret tālo vārtu stabu, no kura tā ielidoja Dženoni sargātajos vārtos.

Pēc minūtes latvieši tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kas netika izmantota, savukārt Šveice nerealizēja iespēju spēlēt piecatā pret trim Latvijas hokejistiem pēc Indraša un Dārziņa noraidījumiem.

Izredzes uzvarēt spēli visticamāk tika palaistas garām trešā perioda pirmajā pusē, kad Latvijas izlasei bija veselas trīs iespējas izmantot pretinieku noraidījumus, taču ripa ceļu vārtos tā arī neatrada. Šveicieši vairākas reizes sekmīgi izglābās no haosa pilnām situācijām pie Dženoni vārtiem, aizsargiem divas reizes "noslaukot" ripu no vārtsarga laukuma.

Turklāt pagājušā gada vicečempioni atbildi parādā nepalika, Niko Hišīram trīsarpus minūtes pirms spēles beigām panākot 2:1 pēc diviem atkārtotiem metieniem. Latvijas izlase metās atspēlēties, nomainot Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, taču, kļūdoties pretinieku zonā, tika ielaisti trešie, izšķirošie vārti.

Latvijas valstsvienība pēc šīs spēles ieņem piekto vietu Bratislavas grupā, pateicoties trim punktiem divās spēlēs, bet Šveice ar lielisku vārtu attiecību (12-1) ieņem pirmo vietu. Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs otrdien, 14. maijā, kad valstsvienība pulksten 17.15 cīnīsies pret Itālijas izlasi.

Itālija pagaidām piedzīvojusi divas sagrāves, 0:9 piekāpjoties Šveices izlasei, bet svētdien ar 0:8 atzīstot Zviedrijas pārākumu.

$duelID=1211;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Portāls "Delfi" spēles laikā piedāvāja teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu mača gaitu: