Latvijas izlase neveiksmīgi ielaiž vārtus, neizmanto iespējas un zaudē Zviedrijai

Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 11. maijā, piedzīvoja pirmo zaudējumu 2017. gada pasaules čempionātā, līdzīgā cīņā ar rezultātu 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpjoties Zviedrijas izlasei.

Latvijas izlase pēc sava pirmā zaudējuma turnīrā Ķelnes grupā noslīdējusi uz trešo vietu, tomēr par diviem punktiem apsteidz Zviedriju un par četriem punktiem mājinieci Vāciju, saglabājot labas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Latvijai nākamā spēle 13. maijā pulksten 13:15 pret ASV izlasi, tad 15. maijā jātiekas ar Krieviju, bet grupu turnīru Boba Hārtlija vadītā komanda noslēgs 16. maijā ar maču pret Vāciju.

157

Zviedrijas izlase uzvaras vārtus guva spēles desmitajā minūtē, kad ļoti veiksmīgus vārtus guva Gabriels Landeskogs, atrodot spraugu Elvja Merzļikina sargātajos vārtos. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām precīzi meta arī Eliass Lindholms, sagraujot Latvijas cerības uz izglābšanos mačā.

Latvijas hokejisti jau ar pirmajām minūtēm veiskmīgi apturēja ātros zviedru hokejistus, neļaujot pretiniekiem iejusties spēlē. Lai gan zviedri, pateicoties veiksmei, guva pirmos vārtus, Latvija turpināja disciplinēti spēlēt. Disciplīna ļāva nosargāt savus vārtus arī otrajā periodā, arī brīžos, kad Zviedrijas hokejisti vairākas minūtes pēc kārtas vērpa savus uzbrukumus Latvijas zonā. Trešā perioda otrajā daļā otros vārtus Latvija zaudēja mirkli pēc tam, kad lielisku iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Latvijai divreiz spēles laikā bija lielais skaitliskais vairākums, kas tā arī palika neizmantots. Visā spēlē zviedri nopelnīja sev netipiski daudz - 16 - soda minūtes, bet Latvija trīs reizes tika sodīta. Tomēr daudzos vairākumus Latvija nespēja realizēt, paliekot "sausā".

Latvijas izlasei šis bija pirmais zaudējums četrās pasaules čempionāta spēlēs. Turnīra sākumā Latvija ar 3:0 pārspēja Dāniju, pēcāk ar 3:1 pieveica arī Slovākiju, bet otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēja arī A apakšgrupas vājāko komandu Itāliju.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Zviedrija
Latvijai tagad būs viena diena atpūtai, lai sagatavotos 13. maija spēlei pret ASV. Spēles sākums "darba" sestdienā būs jau pulksten 13:15.
Latvijas izlasē par labāko atzīts Elvis Merzļikins. Zviedriem arī labākais vārtsargs Laks.
Latvija - Zviedrija 0:2. Spēle noslēgusies
Latvija pilnā sastāvā. Jāspēlē 45 sekundes.
Latvija mazākumā presingo pretējā pusē. Zaudēt vairs nav ko.
Latvija cenšas mazākumā pretuzbrukumā. Piespēle neiziet cauri.
57:15 min. Latvijai mazākumsSprukts nospēlē bīstami ar augsti paceltu nūju
Lieliska iespēja Daugaviņam, kurš šodien ir viens no aktīvākajiem.
57:04 min. Latvija - Zviedrija 0:2Latvija muļķīgi kļūdījās un neuzsāka uzbrukumu, burtiski uzdāvinot ripu pretiniekam. Zviedri savērpa uzbrukumus, pirmajā metienā no labās malas glābj stabs, bet ripa atlēca otrā malā pie Lindholma, kurš trāpa vārtos
Jāspēlē 4:40 minūtes.
Latvija labi ar spēka cīņu pie apmales aptur zviedru uzbrukumus. Uzbrukumā Džeriņam labs metiens, tad pēc Daugaviņa metiena rikošets. Laks kaut kā tomēr tver ripu.
Zviedrija pilnā sastāvā
Pēc Cibuļska šāviena lūst Girgensona nūja vārtu priekšā. Vēl tikai 30 šekundes vairākumā
Latvija ilgi netiek zonā, zviedri noslēguši visas pieejas savai zonai.
49:39 min. Latvijai vairākumsZviedru līdzjutēji sāk skaļi svilpt par tiesnešu lēmumiem sodīt zviedrus. Stralmans nogāž Spruktu un saņem sodu
Rihards Bukarts lielā ātrumā iegāja pa kreiso malu un izdarīja vārtsargam neērtu metienu. Laks atvaira.
Kanāda – Francija 3:2Kanāda trešās trešdaļas sākumā atgūst vadību, kad precīzi meta Marks Eduārs Vlasičs.
Zviedri burtiski nomētā Latvijas vārtus. Ripa kaut kur iestrēgst, tad lido pāri vārtiem. Zviedri izskatās saniknojušies.
Merzļikins atvaira Lindholma bīstamu metienu, tad vēl viens metiens. Jau 25 metieni pa Elvja vārtiem.
Zviedri pilnā sastāvā
Zviedrija četratā.
Zviedrs paliek bez nūjas, bet to neizdodas izmantot. Latvija ilgi saspēlējas, cenšas tikt līdz labam metienam, nevis pa visu varu mest pa vārtiem.
Hārtlijs ņem pārtraukumu šajā svarīgājā brīdī
45:03 min. Latvijai lielais vairākumsZviedri pretuzbrukumā nopelna soda par bloķēšanu. 1:37 minūti divu vīru pārsvars!Zviedri neizpratnē, viens no zviedriem gandrīz saškaida nūju pret ledu.
44:39 min. Latvijai vairākumsZviedri vēl bija pēdējās sekundes mazākumā, kad aiz vārtiem apmalē tiek ielidināts Balinskis.
Lieliem spēkiem Latvija uzbrūk. centās ar vārtsargu iestumt riopu vārtos. Tad bīstams pretuzbrukums, bet Merzļikins glābj.
Daugaviņš vienatnē netraucēts netrāpa augšējā stūrī. tad vēl viens labs metiens. Atkal garām!
42:36 min. Latvijai vairākumsLatvija iekrita pretuzbrukumā, četri zviedri pret diviem aizsargiem. Merzļikins glābj un uzreiz Latvijai vairākums, jo zviedru jaunais talants Nīlanders pārkāpj noteikumus
Džeriņš pret vārtiem saņēma piespēli, bet aizmet garām vārtiem.
Latvija - Zviedrija 0:1. Sācies 2. periodsLatvijai 1:42 minūti vairākums. Jācenšas to realizēt, lai saasinātu cīņu!
Lai gan Latvija izdarīja tikai trīs metienus, joprojām spēles disciplīna ļauj turēt līdzi Zviedrijai. Bija brīdis, kad Latvija varēja salūst, jo ilgi zviedri "dancoja" Latvijas zonā. Grūtais brīdis tika izturēts un perioda beigu daļa jau bija daudz labāka. Zviedrija mainīja taktiku un zonā iegāja ar "otro vilni" vai ar piespēlēm gar apmalēm, nevis izmantojot savu trumpi - teicamo slidošanu.Zviedrijas hokeja izlase arī brīžos, kad dominēja Latvijas zonā, daudz bīstamu momentu tiešā vārtu tuvumā neradīja - vārtu priekša labi "nomūrēta", metienu līnijas nosegtas, zviedri netiek laisti tuvumā, ļaujot slidināties pa perimetru. Joprojām spēles atslēga - disciplīna. Tomēr jācenšas arī veidot uzbrukumus (2. periodā tādu bija maz), jo bez gūtajiem vārtiem par punktiem šajā spēlē nevar pacīnīties.
Latvija - Zviedrija 0:1. Statistika pēc 2. periodsMetieni pa vārtiem: 8 (5+3) - 21 (9+12)Soda minūtes: 8 (4+4) - 4 (2+2)Uzvarēti iemetieni: 10 (3+7) - 20 (9+11)
Kanāda – Francija 2:2. Noslēdzies 2. periods. Perioda pēdējās minūtēs starp abām komandām izcēlās asumi, bet mirkli pēc tam Kanādas izlase realizēja vairākumu, kad 49 sekundes pirms trešdaļas beigām precīzi meta Klods Žirū.
Latvija - Zviedrija 0:1. Noslēdzies 2. periods
39:42 min. Latvijai vairākumsCīņā pie apmales cieš Daugaviņš, Kapteinis paliek uz ledus pēc sitiena ar elkoni.
Priekšpēdējā minūtē zviedri kļūdījās savā zonā, Girgensonam metiens, bet Laks atvaira. Tad zviedru uzbrukumu atvaira Merzļikins.
Merzļikins bez nūjas glābj Latviju. Elvis ilgāku laiku spēlēja bez nūjas, bet Latvijai šo grūto brīdi izdevās izturēt. Nervozas minūtes.
Meijam laba piespēle uz vārtu priekšu, kur lielā ātrumā tuvojās Bļugers. Viņam neizdodas pielabot ripu.
Latvijai labs pretuzbrukums, bet neiziet cauri pēdējā piespēlē līdz labā pozīcijā esošajām Džeriņam. Tad Merzļikins fantastiski nospēlē vārtos, špagatā apturot ripu!
Latvija pilnā sastāvā
Merzļikins tver ripu pēc metiena no zilās līnijas, neļaujot zviedriem otrās iespējas.
Zviedri cenšas izvilkt Latvijas hokejistus vidus zonā un tad ātrumā ieiet zonā un izveidot momentu. Pagaidām šis plāns nestrādā.
Kanāda – Francija 1:222. minūtē Francijas izlase realizēja vairākumu, precīzi metot Damjēnam Flerī. Francijas hokejisti ir gatavi šokēt arī Kanādu.
30:47 min. Latvijai mazākumsSprukts atstāj Latviju mazākumā.
Zviedru pārsvars pieaug ar katru sekundi. Joprojām zviedri iespieduši Latvijas hokejistus zonā, bet tad izdodas izmest ripu, samainīt sastāvu un atvilkt elpu. Seko arī reklāmas pauze, kas nāk par labu Latvijai.
Latvijai ilgstoši neizdodas tikt ārā no savas zonas vai tikt vismaz līdz centram. Liels zviedru pārsvars.
Latvijas izlase saņem pamatīgu atbalstu no līdzjutējiem.
Zviedri pamanīja, ka Latvijas spēlētāji mainījās. Tomēr Sotnieks pēdējā brīdī kritienā paspēj ripu aizsit prom no zviedra nūjas.
Vairākuma turpinājums diezgan blāvs. Vairākuma beigās sekoja piespēle uz vārtu priekšu, bet Daugaviņam neļauj pie tās tikt.Zviedrija pilnā sastāvā.
Cibuļskim spēcīgs metiens garām vārtiem, tad Daugaviņš labi piespēlē uz vārtu priekšu. Zviedri ar grūtībām nosargā vārtus trīs vīru sastāvā.
Latvijai 1:17 minūti vairākums perioda sākumā
20:46 min. Latvijai lielais vairākumsStralmans nopelna noraidījumu. 30 sekundes lielais vairākums!
Latvijas hokeja izlases treneri atraduši taktiku pret zviedriem - agresīvs hokejs, neļaujot pretiniekiem sajust spēles garšu. Latvijas hokejisti negaida zviedrus pie savas zonas, bet aktīvi spēlē pretinieka tuvumā, neļaujot Zviedrijas hokejistiem savas slidošanas meistarību īsti likt lietā. Tāpat aktīva spēle pie apmalēm, kur Latvijas hokejisti nebaidās no daudz fiziskākiem zviedriem.Kopumā taktiski un disciplinēti ļoti labi aizvadīts periods, izveidoti arī vairāki savi momenti. Ja izdosies saglabāt disciplīnu un spēkus, Latvija var "pakutināt" nervus saviem pretiniekiem.
Latvija - Zviedrija 0:1. 1. perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 5 - 9Soda minūtes: 4 - 2Uzvarēti iemetieni: 9 - 5
Kanāda – Francija 1:1. Noslēdzies 1. periods. Parīzes apakšgrupā Kanādas izlase jau spēles sestajā minūtē realizēja vairākumu, un Raiens O’Reilijs raidīja ripu Francijas izlases vārtos. Tomēr Francija negrasījās pievilt savus līdzjutējus, un četras minūtes vēlāk Olivjē Damē-Malkā spēja rezultātu izlīdzināt.
Latvija - Zviedrija 0:1. Noslēdzies 1. periodsIndrašim sanāca spēcīgs metiens. Zviedru nosargā perioda izskaņā vārtus neskartus.
19:17 min. Latvijai vairākums Zviedri sagrieza virpuli Latvijas aizsardzības zonā. Latvija pārtvēra ripu, bet Markuss Krīgers nopelna sodu uzbrukuma zonā.
Teicamas vairākas minūtes Latvijas izpildījumā. Daugaviņam nedaudz pietrūka, lai tiktu pie laba metiena. Tad Cibuļskis gaisā ar roku noķer ripu un turpina uzbrukumu. Ļoti solīdi izskatās Latvijas izlase.
Stralmana metiens, bet ripa neiziet cauri burzmai Merzļikina vārtu priekšā.
Ļoti daudz cīņas pie apmalēm, lai zviedri nevarētu ieskrieties. Laytvijai izdodas pretinieku pusē izveidot momentu, Girgensonam divi metieni vārtu tuvumā, bet Laks glābj zviedrus. Lieliska iespēja atspēlēties!
9:13 min. Latvija - Zviedrija 0:1Gabriels Landeskogs izlaužas vārtu tuvumā labajā pusē no aizvārtes un pamanās atrast spraugu starp Merzļikinu un tuvo vārtu stabu.
Džeriņš pārtver ripu, dodas uzbrukumā un piespiež zviedru vārtsargu Ediju Laku piespiest ripu.
6:53 min. Latvijai noraidījumsVairākuma beigās Balinskis paklupina pretinieku.
Daugaviņam bīstams metiens, trāpa pa vārtu pamatni. Tad Indrašim spēcīgs metiens.
5:08 min. Latvijai vairākumsMerzļikins ver ripu. Neliela grūstīšanās, Freibergs saņem sitienu pa seju no Ēriksons Eks.
Pirmais zviedru bīstamais metiens. Edleram labs plaukstas metiens, bet Merzļikins tver ripu.
Džeriņam atsūtītas viņa nūjas. Tomēr viņš māņticīgs, un turpina spēlēt ar Cibuļska nūjām, ar kurām guvis trīs vārtus!
Latvija neļauj ieslidināties zviedriem. Sagaida jau pretinieku pusē, tad vidus zonā. Pagaidām spējam rast pretestību pret ātrajiem zviedriem.
Latvija - Zviedrija. Spēle sākusies
Komandas laukumā. Tūlīt sāksies cīņa!
Zviedrijai šodien nedaudz "vājāka" aizsardzības līnija. Nosacīti. Jo zviedru aizsardzība tiek uzskatīta par, iespējams, labāko pasaulē. Tāpat zviedri sapulcinājuši daudzus NHL vīrus, jo pēc dažu gadu pārtraukuma grib būt pusfinālā un cīnīties par medaļām. Lai gan pirmajās trijās spēlēs tikai četri punkti, zviedri rādīja pagaidām skaistāko hokeju turnīrā - izcila slidošana, teicama saspēle, lieliska ķermeņa darbība, laukuma un partneru jušana. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/zviedriem-spele-ar-latviju-nepalidzes-aizsardzibas-balsts-ekmans-larsons-pieteikuma-ieklauj-holmu.d?id=48826019
Vairākas komandas vēl nav pilnībā aizpildījušas savu pieteikumu. Zināms, ka Krievijai šoreiz nāksies iztikt bez Aleksandra Lielā jeb Ovečkina. Stenlija kausā jau esot spēlējis ar savainojumuhttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/oveckins-nepievienosies-krievijas-izlasei-pasaules-cempionata.d?id=48827343
Latvijas un Zviedrijas izlašu virknējumi gaidāmajam mačam:
Bobs Hārtlijs pirms spēles ar Zviedriju: "Visi spēlētāji ir gatavi cīņai ar Zviedriju. Fiziskā kondīcija ir laba, puišiem "benzīna bāka" ir pilna. Mūs gaida nopietni pretinieki, taču mērķis paliek nemainīgs - cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē,"
Pirms stundas Ķelnes grupā noslēdzās pēcpusdienas spēle. Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase burtiski 70 sekundēs apspēlēja Dāniju. Krievija atkal pārņēmusi vadību Ķelnes grupas kopvērtējumā. Bet Latvijas fani cer, ka tas atkal ir tikai uz dažām stundām...https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/krievija-70-sekundes-gust-tris-vartus-un-salauz-danu-pretestibu.d?id=48827341
Latvijas izlasei šodien nepalīdzēs Māris Bičevskis, bet viņam ir attaisnojošs iemesls. https://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/citi/pasaule-nakusi-bicevska-meita-hokejists-atgriezies-latvija.d?id=48825191
Latvija divas reizes ir uzvarējusi zviedrus, un abas reizes pēcspēles metienos. Pirmo reizi tas notika 2009. gadā pasaules čempionātā Bernē (4:3), bet otro - aprīlī pārbaudes spēlē Zviedrijā (arī 4:3). Pasaules čempionātos Latvija ar Zviedriju tikusies jau 13 reizes. Šodien 14. duelis! 1997. gada 2. maijs, Turku - 1:1 (0:0, 0:0, 1:1) 1999. gada 6. maijs, Oslo - 3:4 (1:1, 0:2, 2:1) 2000. gada 30. aprīlis, Sanktpēterburga - 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) 2001. gada 29. aprīlis Ķelne - 2:5 (1:2, 1:2, 0:1) 2003. gada 26. aprīlis, Turku - 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) 2004. gada 5. maijs, Prāga - 1:4 (0:3, 0:0, 1:1) 2005. gada 10. maijs, Insbruka - 1:9 (0:3, 0:2, 1:4) 2007. gada 30. aprīlis, Maskava - 2:8 (0:1, 0:3, 2:4) 2009. gada 27. aprīlis, Berne - 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) 2010. gada 14. maijs, Manheima - 2:4 (1:3, 0:0, 1:1) 2012. gada 15. maijs, Stokholma - 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) 2015. gada 5. maijs, Prāga - 1:8 (0:1, 1:3, 0:4) 2016. gada 6. maijs, Maskava - 1:2 (0:1; 0:0; 1:0; 0:1)
Latvijas izlases treneris Artis Ābols: "Viņi ir meistarīgi un spēles favorīti, taču mums jābūt disciplinētiem, nedodot viņiem iespējas spēlēt vairākumā. Jābūt agresīviem, bet nedrīkst iekrist pretuzbrukumos. Ja itāļi mums to piedeva, pret zviedriem to nevaram atļauties. Jā, mums ir deviņi punkti, taču favorīti ir viņi. Tā it augstākā līmeņa komanda ar 16 NHL spēlētājiem, bet NHL ir stiprākā līga pasaulē."
Latvijas hokeja līdzjutējiem spriedzes pilns vakars! Veiksmīgi spēlējošā valstsvienība šovakar tiekas ar pirmo LIELO pretinieku - skaisti spēlējošo Zviedriju. Spēles sākums pulksten 21:15.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejistu-nakama-pretiniece-parbaudes-speles-uzvareta-zviedrija.d?id=48823669