Latvijas valstsvienība otrdien aizvadīs trešo spēli 2019. gada pasaules čempionātā hokejā, pulksten 17.15 tiekoties ar Itālijas hokeja izlasi, kas turnīru sākusi pagalam nesekmīgi.

Itālijas valstsvienība turnīra ievadā piekāpusies Latvijas pārdarītājai Šveices izlasei, atzīstot pretinieku pārsvaru ar rezultātu 0:9 (0:4, 0:2, 0:3), kā arī spēcīgajai Zviedrijas valstsvienībai. Tiesa, itāļi pret skandināviem divas trešdaļas demonstrēja saturīgu aizsardzības hokeju, taču pagalam salūza spēles pēdējās 20 minūtes, zaudējot 0:8 (0:1, 0:1, 0:6).

Dienvidnieki tādējādi ne tikai ieņem pēdējo vietu turnīra tabulā Bratislavas grupā, bet arī pēc gūto un ielaisto vārtu attiecības pagaidām saucama par vājāko komandu turnīrā.

Valstsvienības sastāvā šogad spēlē četri pasaules čempionāta hokejā debitanti, bet no pagājušās sezonas sastāva, kas nodrošināja valstsvienībai atgriešanos elites divīzijā, iekļauti 16 spēlētāji. Izlases kodolu pārsvarā veido spēlētāji no Alpu hokeja līgas, kuru pārstāv desmit hokejisti.

Tomēr itālieši ne vienmēr bijis tas vieglākais pretinieks Latvijas izlasei. Abas komandas pasaules čempionāta elites divīzijā savā starpā spēlējušas septiņas reizes. Latvijas valstsvienība šajos mačos izcīnījusi četras uzvaras, vienreiz spēlējusi neizšķirti, bet divreiz arī zaudējusi.

Abas izlases pēdējo reizi tikās galvenā trenera Boba Hārtlija debijas turnīrā pie Latvijas izlases stūres, 2017. gada pasaules čempionātā Ķelnē. Toreiz Itālija pirmā izvirzījās vadībā, bet Andris Džeriņš ar saviem spēles otrajiem vārtiem vien 58:41 minūtē panāca Latvijai uzvaru 2:1.

Spēlē pret Itāliju, kā arī visā atlikušajā čempionātā, komandai vairs nevarēs palīdzēt uzbrucējs Rodrigo Ābols, kurš lauzis pirkstu. Hokejists līdz šim spēlēja vienā virknējumā ar Rūdolfu Balceru un Ronaldu Ķēniņu, pirmajā spēlē pret Austriju, kurā Latvija pretiniekus pieveica 5:2 (1:1, 0:0, 4:1), gūstot vienus vārtus.

Viņa vietā čempionātam pieteikts Hradeckrālovas "Mountfield" uzbrucējs Māris Bičevskis, kurš Čehijas spēcīgākajā līgā šosezon 41 spēlē izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm, kopā sakrājot desmit rezultativitātes punktus.

Pēc otrdienas spēles Latvijai būs vēl jātiekas ar Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Lai kvalificētos ceturtdaļfinālam, grupu turnīrā jāizcīna vieta labāko četriniekā.

Portāls "Delfi" no pulksten 16:30 piedāvās teksta tiešraidi par šo spēli.

Vārtsargi: Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice/Kolumbusas "Blue Jackets", NHL), Kristers Gudļevskis(Rīgas "Dinamo"), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas-Fērbenksas Universitāte, NCAA);

Aizsargi: Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas "Dinamo"), Ralfs Freibergs(Zlīnas "PSG Berani", Čehija), Artūrs Kulda (Čerepovecas "Severstaļ", KHL), Oskars Cibuļskis(Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskās koledža, NCAA), Edgars Siksna (Karagandas "Sarjarka", VHL), Guntis Galviņš (Tršinecas "Ocelārži", Čehija);

Uzbrucēji: Teodors Bļugers (Pitsburgas "Penguins", NHL), Rūdolfs Balcers (Otavas "Senators", NHL), Miks Indrašis (Maskavas "Dinamo", KHL), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Lauris Dārziņš, Gints Meija, Mārtiņš Dzierkals, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Rihards Marenis (visi - Rīgas "Dinamo"), Rihards Bukarts (Diseldorfas EG, Vācija), Roberts Bukarts (Prāgas "Sparta", Čehija), Toms Andersons ("Langenthal", Šveice), Māris Bičevskis (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija).