Latvijas izlase zaudētā papildlaikā pret somiem iegūst vērtīgu punktu

Latvijas hokeja izlase svētdien saspringtā pasaules čempionāta B apakšgrupas spēlē zaudēja Somijas valstsvienība, bet ar vienu izcīnīto punktu panāca, ka tā vēl var noteikt savu likteni cīņā par ceturtdaļfinālu.

Latvijas valstvienība Somijas hokeja izlasei papildlaikā piekāpās ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1).

Pirmā perioda iznākumu noteica divi negadījumi. Jau spēles ceturtajā minūtē Marko Antilas uzmetienu vārta virzienā neveiksmīgi atsita 2021. gada meistarsacīkšu debitants Jānis Kalniņš. – ripa ielidoja vārtos no Saku Maenalanena kājas. Latvijas izlase pie metieniem tika maz, haosa pilno spēli kontrolējot somiem. Taču perioda izskaņā veiksmīgi vārtu priekšā nocīnījās Lauris Dārziņš, kurš liedza Harri Seteri redzēt Mārtiņa Dzierkala metienu – 1:1.

Spēles satura ziņā Latvijas hokejistiem otrajā periodā izdevās reabilitēties. Latvieši uzbruka daudz biežāk, kā arī izpildīja neskaitāmus metienus, bieži to darot pie pirmās iespējas. Veiksme gan stāvēja Somijas izlases pusē. Somi iniciatīvu atguva vien trešdaļas izskaņā, taču uzreiz radīja pāris izcilas vārtu gūšanas iespējas. Vispirms aiz saviem vārtiem paklupa Kristiāns Rubīns, bet Kalniņš spēja nosargāt vārtus pēc vairākiem somu mēģinājumiem tos iekarot no pašas vārtu priekšas.

Ripa gan tomēr nonāca Latvijas izlases vārtos. Spēles 36. minūte Latvijas izlase pēc uzvarēta iemetiena pazaudēja ripu, vārtu virzienā uzmeta Ville Poka, bet ripas lidojumu meistarīgi pielaboja Īro Pakarinens.

Trešā trešdaļa aizsākās pietiekami samocīti, tomēr komandas ar laiku atraisījās. Bīstamāk gan uzbruka somi, kuri pēc mazākuma aizbēga ātrajā uzbrukumā "trīs pret viens". Jānis Kalniņš gan glāba izlasi pēc Maenalanena metiena. Latvijas izlase atbildēja, savu iespēju realizējot. Šoreiz metienu vārtu virzienā izpildīja Lauris Dārziņš, bet ripas lidojumu pielaboja Dzierkals, kurš guva otros vārtus spēlē.

Papildlaika ievadā divas izcilas iespējas izraut uzvaru bija Robertam Bukartam, taču veiksmīgi vārtos spēlēja Harri Seteri. Pēdējo vārdu teica Somijas valstsvienības līderis Antons Lundells, kurš ar tehniski skaistu solo gājienu guva vārtus četras sekundes pirms papildlaika beigām.

Latvijas valstsvienība pēc sešām spēlēm sakrājusi deviņus punktus, bet Somijas hokeja izlase ar 15 punktiem sešos mačos saglabā pirmo pozīciju. Ar Latvijas izlasi par iekļūšanu ceturtdaļfinālā konkurē Kazahstānas (sešas spēles, desmit punkti), Vācijas (piecas spēles, deviņi punkti) un Kanādas (sešas spēles, deviņi punkti) izlases, bet, visticamāk, neaizsniedzama ir otrajā pozīcijā esošā ASV (piecas spēles, 12 punkti) valstsvienība.

Jau šobrīd skaidri zināms, ka Latvijas izlasei otrdien būs nepieciešams kaut papildlaikā pieveikt Vācijas izlasi. Nepieciešamo punktu skaitu gan var ietekmēt pirmdien gaidāmās spēles starp Vācijas un ASV izlasēm, kā arī Kazahstānas un Norvēģijas vienībām, un otrdien no rīta paredzētā spēle starp Kanādas un Somijas vienībām.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija – Somija
64:56 min. Latvija – Somija 2:3. Somijas izlase uzvar. Pretinieku līderis Antons Lundells veiksmīgi "apveda" pāris Latvijas hokejistus, pašā papildlaika izskaņā izraujot uzvaru.
Antila ar izcilu pauzi nogaida, kā garām aizslīd Indrašis. Milzīgais uzbrucējs paliek viens pret vienu ar Kalniņu, tomēr divcīņu uzvar Kalniņš.
Ar bīstamu uzbrukumu izceļas arī Somijas izlase. Vietā Jānis Kalniņš. Papildlaikā tikai pusotra minūte.
Zviedrija - Slovākija 3:1. Spēle noslēgusies
Zviedrija - Slovākija 3:1Zviedri palika mazākumā, slovāki noņēma vārtsargu. To izmantoja zviedri, iemetot tukšos vārtos
Piesardzīgs hokejs papildlaika ievadā. Pēc Roberta Bukarta metiena ripa slīd gar vārtu līniju, taču tā cietoksnī nenonāk. Īsi pēc tam Bukarts vēlreiz met no vārtu priekšas.
Latvija – Somija 2:2. Sācies papildlaiks!
Latvija – Somija 2:2 (1:1, 0:1, 1:0). Noslēdzies pamatlaiks!Pašā pamatlaika izskaņā šķita, ka Ate Ohtamā pārkāpis noteikumus pret Krastenbergu, bloķējot viņu bez ripas. Tagad kārta papildlaikam.
Izcila pozīcija Ābolam! Ripu atsit Seteri. Mazāk par minūti pamatlaikā.
Divas minūtes pamatlaikā. Biežāki kļūst ātri Somijas izlases uzbrukumi.
Maenalanens atkal uzmanības centrā! Pēkšņi savā zonā pazaudēta ripa nonāk pie Somijas izlases uzbrucēja. Kalniņš tver un piespiež ripu pēc ļoti spēcīga plaukstas metiena.
Latvijas izlase turpina pārvaldīt spēli, bieži viesojoties somu zonā. Jāvairās gan no Somijas izlases ātrajiem pārejas uzbrukumiem. Pamatlaikā vēl četras minūtes.
51:38 min. Zviedrija - Slovākija 2:1Zviedri vairākumā gūst tik svarīgus vārtus, kas skandināviem var saglabāt cerības uz ceturtdaļfinālu
53:45 min. Latvija – Somija 2:2. VĀRTI! Otrie vārti Mārtiņam Dzierkalam. Gar laukuma apmali zonā ieslido Lauris Dārziņš, kurš met ar nūjas lāpstiņas neērto pusi. Ripu pa ceļam līdz vārtiem mazliet, mazliet pielabo Dzierkals. Atkal rezultātu rada Dzierkala un Dārziņa duets. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399082373497511936
Ripa gan pārsvarā joprojām Latvijas izlases rīcībā. Spēle gan pietiekami ātra, lai abas vienības varētu ik pa laikam aizskriet uzbrukumā.
Bīstams metiens Tēmu Turunena izpildījumā. Viņu gan pietiekami pakavēja Sotnieks, labi vārtos spēlē arī Kalniņš. Septiņas minūtes pamatlaikā.
Vēl deviņas minūtes pamatlaikā. Latvijas izlase pāris minūtes piekopusi labu ofensīvu. Somi organizēti aizstāvas.
Glābj Jānis Kalniņš. Uzreiz pēc mazākuma somi aizbēg ātrajā uzbrukumā "trīs pret viens". Kalniņš pagūst pārvietoties vārtos, lai atvairītu bīstamu  Maenalanena metienu. Varētu teikt – Saku Maenalanens 1, Jānis Kalniņš 1.
Vairākuma vidusdaļā Latvijas izlase labi nostājas zonā, bet ripa pēc pāris metieniem spurdz garām vārtiem. Pārējo laiku somi veiksmīgi notur latviešus ārpus savas zonas.
Latvijas izlase jau pāris reizes ļoti neveiksmīgi ieslido zonā. Pirmo piecu minūšu laikā aktivitāte bijusi liela, bet abas komandas palikušas bez metieniem.
45:06 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāVarbūt šis ir nepieciešamais pavērsiens? Ķēniņam laužoties uz priekšu gar apmali, viņu klupina Hārtlija padotais aizsargs Omskas komandā Ville Poka.
Trešā perioda ievadā atkal mazs haoss, cīņa par ripu un iniciatīvu.
Zviedrija - Slovākija 1:1. Sākas 3. periodsZviedriem nepieciešama uzvara, vēlams pamatlaikā, vai saglabātu vismaz teorētiskas iespājs uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā
Latvija – Somija 1:2. Sākusies trešā trešdaļa!
Zviedrija - Slovākija 1:1. Noslēdzies 2. periods
Roberts Bukarts intervijā LTV par metienu daudzumu: "Domāju, ka visa turnīra garumā nav bijusi veiksme. Bet veiksme jānopelna. Visu turnīru skatāmies, kā pretinieki gūst vārtus, mums nekrīt tik viegli. Jāstrādā, jāiemet tas viens goliņš. Cerams, ka mēs esam svaigāki, un trešajā trešdaļā to varēs redzēt. Viņiem vakar bija spēle. Jānis [Kalniņš] ir malacis, kā viņš izturējis visu šo posmu. Viņš ir labs strādātājs, nekad nekunkst. Tagad ir tas brīdis, kad mums jāatbalsta viņš. Mums ir trīs vienādi vārtsargi. Treneris izvēlās konkrētam pretiniekam konkrētu vārtsargu."
Latvija – Somija 1:2. Noslēgusies otrā trešdaļa.
Uz soliņa plecu masāža jau pāris minūtes tiek veikta Kimam Nousiainenam. Viņu ļoti efektīgi rezervistu soliņā ietrieca Ķēniņš.
Dubulta nelaime Balinskim. Vispirms viņu pamatīgi apspēlē Niko Ojamaki, kura metienu no vārtu priekšas aptur Kalniņš. Metiena brīdī Balinskis arī saņem elkoni pa seju no Ojamaki. Aizsargs uz brīdi ir apdullis, bet spēli varēs turpināt.
Somijas izlase vēlreiz iespiež Latvijas hokejistus savā zonā. Pēc enerģiskās trešdaļas pirmās puses, kurās mājinieki bija pārāki, somi pārņēmuši iniciatīvu.
35:39 min. Latvija – Somija 1:2. Somi atkal izvirzās vadībāPēdējo minūšu spiediens tiek pārvērsts vārtos. Pēc uzvarēta iemetiena savā zonā latvieši pazaudē ripu. Ville Poka met vārtu virzienā, bet tur ļoti izmanīgi nospēlē Īro Pakarinens, kurš novirza ripu vārtos.
Kā ripa nenonāk Latvijas izlases vārtos!? Aiz vārtiem krīt Rubīns, kas ļauj somiem tūlīt pat ielenkt Kalniņa vārtus. Ripu met, baksta un dažādos citos veidos cenšas nogādāt vārtos, bet tas nesanāk. Kontiola ar vienu no mēģinājumiem ripu uzspieda pret stabu.
30:15 min. Zviedrija - Slovākija 1:1Zviedri "izkapā" golu. Ripa uzspurdza gaisā no slovāku aizsarga nūjas, vārtsargs ar mugur to atvairīja. Ripa lidoja pa gaisu paralēli vārtu līnijai un  Sorensens trāpīja ar nūju kaut kā pa šo ripu, kas iekrita vārtos.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399069661388439552
Rodrigo Ābols pretuzbrukumā met tieši virsū Seteri. Latvieši trešdaļā izpildījuši jau 13 metienus pa vārtiem!
Dārziņam ripa trāpa pa slidu un jau sāk ceļu Latvijas izlases vārtos. Uzbrucējs gan pietiekami ātri to "noslauka" no vārtsarga laukuma.
Latvijas hokejisti jau kādas divas minūtes cīnās savā zonā. Somi pirmo reizi trešdaļā izmanto tālā soliņa priekšrocības. Dārziņš izved ripu no zonas, otrā laukuma galā pieredzējušais uzbrucējs bīstami uzmet vārtu virzienā.
Spiediens uz Seteri vārtiem turpinās. Vārtsargs tver Rubīna izpildītu raidījumu tuvajā stūrī. Pirmo perioda minūšu laikā latviešiem bijuši seši metieni, somiem – divi.
Latvijas izlase turpina izrādīt pārākumu trešdaļas ievadā. Indraša metienu no labas pozīcijas bloķē somi. Divi metieni pēc kārtas jau Džeriņa izpildījumā. Seteri paveicas, ka abu metienu brīžos triju cilvēku burzma nav viņam tieši priekšā.
Zviedrija - Slovākija 0:1. Sākas 2. periods
Zīle kritienā izsit ripu pretiniekam! Pēc bloķēta metiena no zilās līnijas somiem bija iespējas aizskriet pretuzbrukumā pret Kalniņu.
Vairāki uzmetieni vārtu virzienā Latvijas izlases izpildījumā. Iepriecinošs trešdaļas ievads. Ja nesanāk izspēles, tad visas iespējas spēlēt šādi.
Latvija – Somija 1:1. Sākusies otrā trešdaļa!
Zviedrija - Slovākija 0:1. Noslēdzies 1. periodsPerioda pēdējā minūtē zviedri kļūdījās savā zonā, ko izmantoja slovāki. Čehlariks no labās malas uzmeta uz vārtu priekšu, ripa kaut kur burzmā no hokejistiem ieslīd vārtos.Slovākija arī aktīvāka bijusi 1. periodā, izdarot desmit metienus, bet zviedriem seši metienihttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1399061085504770051
Mārtiņš Dzierkals sarunā ar LTV: "Vinnējām iemetienu, sākām ar to. Bija burzma vārtu priekšā, un tā ripa lēkāja. Gols ir Laura Dārziņa kontā, jo viņš stāvēja vārtu priekšā. Vārtsargam nebija ne mazākās nojausmas, kur ripa ir.Cenšamies realizēt spēles plānu. Pēc ne pārāk veiksmīga sākuma sanāca panākt 1:1. Otrajā periodā jātiek vairāk uz viņu vārtiem. Kāda ripa jau ielidos iekšā."
Latvija – Somija 1:1. Noslēgusies pirmā trešdaļa.
19:18 min. Abas komandas spēlēs četratāRodrigo Ābols laužas caur trim pretiniekiem līdz Seteri cietoksnim. Viņu nogāž Kaski, bet sodīti tiek abi. Kaski par turēšanu, bet Ābols par simulēšanu. Hārtlijs neizpratnē.
18:39 min. Latvija – Somija 1:1. Vārti!!!Kāda spēle, tādi vārti. Pēc uzvarēta iemetiena pretinieku zonā par ripu cīnās Mārtiņš Dzierkals. Hokejists negaidīti uzmet vārtu virzienā, bet ripu nepavisam neredz Seteri, kuram tieši priekšā atradās Dārziņš. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399060105425920000
Statistika nav graujoša (četri metieni pret deviņiem). Taču spēles ziņā maz kas Latvijas izlasei ir sanācis. Uzreiz pēc vairākuma spēle nonāk vecajās sliedēs. Somijas izlase veiksmīgi uztur virsroku nebaudāmā mačā.
Somijas izlase meistarīgi mazākuma izskaņā piespiež ripu pie apmales, laukuma stūrī. Pāris metieni, bet nekas īpašs vairākumā.
Lielāko daļu vairākuma Latvijas valstsvienība pavadījusi ārpus savas zonas. Izcils piemērs, cik organizēti prot aizsargāties somi.
Uzreiz pēc mazākuma Latvijas izlase aizslido "divi pret viens" uzbrukumā, bet nesanāk to labi izspēlēt. Kļūda piespēlē...
11:15 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāTomēr šis pretuzbrukums dod labumu. Bijušajam "dinamietim" Tonijam Sundam divas minūtes par klupināšanu. Izcili pacīnījās Cibuļskis, kurš lauzās starp vairākiem pretiniekiem.
Ojamaki paliek viens vārtu priekšā, bet nesagrābj Kalniņa atsistu ripu. Somi pacietīgi, bet bīstami izspēlē vairākumu.
8:28 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāKārtējo reizi Somijas izlase ienāk Latvijas hokejistu zonā, bet šoreiz arī pretinieki tiek līdz vārtu priekšai. Turunena māņkustība saasina situāciju. Džeriņam nākas ķeksēt pretinieku.
Jāsaka, ka spēli pagaidām raksturo haoss un daudz cīņas pie laukuma apmalēm. Neitrālam līdzjutējam neskatāma spēle.
Latvijas izlasei daudz jāspēlē bez ripas. Pirmo sešu minūšu laikā bijis tikai viens metiens. Tiesa, somi arī vairāk pietur ripu, nevis tiek pie labām iespējām.
3:06 min. Latvija – Somija 0:1Taustīšanos spēles ievadā pārrauj vārti ātrajā uzbrukumā. Vai tie tiks skaitīti? Tiesneši skatās video atkārtojumu! Somijas izlase ieslidoja zonā "trīs pret trīs", Marko Antilam izpildot parastu uzmetienu vārtu virzienā. Kalniņš neveikli atsit ripu, kura no Saku Maenalanena kājas ielido vārtos. Apzinātu darbību ar kāju gan viņš neveica.Vārti tiek ieskatīti.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1399054115360022528
Paralēli Latvijas un Somijas duelim OSC ledus laukumā sākusies spēles starp Zviedriju  un Slovākiju. Zviedri (līdzīgi kā Kanāda) izmisīgi dzenas pēc vietas ceturtdaļfinālā, bet slovāki jau ar vienu slidu ir "play off".
Latvija – Somija 0:0. Spēle sākusies!
Artis Ābols intervijā LTV: "Vienalga, kuri hokejisti Somijas izlasē spēlē, Jukas Jalonena vadībā komanda spēlē pragmatiski. Kad iespēja presingot, presingo. Ja ripa zaudēta, var arī slidot atpakaļ uz viduszonu. Mums jābūt domai mest pa vārtiem. Tā mums ir problēma. Gribam nedaudz labāk, bet tad jau pirmā iespēja ir garām. Jābūt tendencei uz metienu, ne tikai izspēli."
Latvijas izlase sestdien nav trenējusies, bet tā vietā viesojās Siguldā, lai "izvēdinātu galvas". Šodien aizvadīts rīta treniņš, stāsta LTV žurnālists Matīss Timofejevs.
Olivers Kaski un Antons Lundells intervijās LTV uzsver, ka spēle pret Latvijas izlasi nebūs viegla. Latviešus raksturojot laba spēle aizsardzībā. Kaski nekautrējas arī uzsvērt, ka Latvijas izlasi vada labs treneris. Viņš ikdienā spēlē pie Boba Hārtlija Omskas "Avangard" komandā.
Šīs spēles fonu, protams, veido situācija apakšgrupā. Latvijas izlasei jārēķinās, ka atlikušajās divās spēlēs (kā minimums) jātiecas pēc četriem punktiem. Tātad šodien vajadzētu vismaz panākt papildlaiku. Jau zināms, ka Somijas izlase ceturtdaļfinālam kvalificējusies, taču arī somiem derētu nodrošināt augstāku vietu grupā, lai izvairītos, piemēram, no spēles pret Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu.
Somijas izlases vārtos šodien stāsies nomināli otrais vārtsargs Harri Seteri. KHL un NHL pieredzes bagātais vārtu vīrs vidēji divās spēlēs ielaidis 0,48 ripas un atvairījis 96,7% metienu. Tā kā Juho Olkinuoras neatrašanās vārtos diži neko Latvijas izlasei nemaina. Somijas izlases aizsardzība bijusi līmenī.
Sestdien jau ziņots, ka spēlē pret Somiju pirmo maču pasaules čempionātā aizvadīs Jānis Kalniņš. Viņa pieredze pasaules meistarsacīkstēs bijusi septiņas minūtes ilga.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/iespeju-sagaida-ari-kalnins-vartsargs-pc-riga-debites-pret-somiju.d?id=53247899
Daugaviņš oficiāli nav pieteikts spēlei, bet kopā ar Indraši un Dārziņu otrajā uzbrucēju maiņā būs Dzierkals. Nomināli pirmajā uzbrucēju trijniekā ir Krastenbergs, Ābols un Ķēniņš. Trešajā virknējumā uzbrukumā Karsums, Rēdlihs un Džeriņš, bet ceturtajā - brāļi Bukarti un Marenis. Vārtos, kā gaidīts - pirmo reizi čempionātā Kalniņš.Spēlei šoreiz nav pieteikti vēl arī Kulda, Meija, Batņa un Bičevskis (arī vārtsargs Kivlenieks).
Šajā pasaules čempionātā Somijas izlase izcīnījusi punktus visos piecos mačos, vienīgo zaudējumu pēcspēles metienos piedzīvojot Kazahstānai. Latvijas izlasei vienīgo reizi pasaules čempionātā somus izdevies uzvarēt 2014. gadā. Vēl trīs reizes izdevies izcīnīt punktu. Latvijas hokeja izlases savstarpējās spēles pasaules čempionātos pret Somiju:1998. gada 2. maijs, Bāzele – 0:6 (0:1, 0:5, 0:0)2005. gada 9. maijs, Insbruka – 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)2006. gada 7. maijs, Rīga – 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)2008. gada 9. maijs, Halifaksa – 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)2011. gada 2. maijs, Bratislava – 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienos2013. gada 14. maijs, Helsinki – 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1) – pagarinājumā2014. gada 15. maijs, Minska – 3:2 (1:1;0:1;2:0)2018. gada 6. maijs, Herninga – 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Kaspars Daugaviņš piektdien nespēlēja mača pret Norvēģiju trešajā periodā. "Sportacentrs.com" rīcībā esošā informācija liecina, ka viņam potītes trauma. Šovakar izlases kapteinis spēlēt nevarēs. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/daugavins-visticamak-nepiedalisies-spele-ar-somiju.d?id=53248397
Latvijas hokeja izlasei Somijas izlase nav bijis pārāk parocīgs pretinieks, tomēr šodien nepieciešami punkti, lai vairotu savas izredzes cīņā par ceturtdaļfinālu. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejistiem-svarigs-duelis-pret-grupas-lidervienibu-somiju.d?id=53248143