Latvijas un Zviedrijas izlašu ceturtdaļfināla cīņa ceturtdien Kopenhāgenā sāksies plkst. 21.15 pēc Latvijas laika.

"Jūtamies normāli, vakar nebija treniņa, atpūtāmies. Apgaismojums hallē ir dīvains, ir tumšāks nekā citur, taču ceru, ka vakarā būs labāk, jo nebija ieslēgtas visas lampas. Gatavojamies spēlei, zinām, kas ir jāizdara, zinām, kādi ir pretinieki un centīsimies parādīt savu ierasto spēli," pēc rīta treniņa žurnālistiem sacīja pirmās maiņas uzbrucējs Indrašis, kurš šajā čempionātā ir izcēlies ar piecām rezultatīvām piespēlēm.

"Pēc aizvadītās spēles ar Dāniju esam emocionālā pacēlumā, jo kā nekā esam ceturtdaļfinālā. Tā ir viena spēle, kurā viss kaut kas var gadīties. Esam gatavi cīņai, būsim aktīvi, mēģināsim sēsties viņiem virsū. Treneris prasa, lai mēs vēl nedaudz paceļam ātrumu. Pagaidām par zviedriem neko konkrētu vēl nav teikuši, bet pirms mača būs vēl viena sapulce," norādīja hokejists.

Viņš uzsvēra, ka dzīvošanas apstākļi Kopenhāgenā ir labi, tāpēc komandai nekas netraucē gatavoties mačam.

"Dzīvojam divu minūšu gājiena attālumā no halles, līdz ar to nav nekādu problēmu, nevajag vairs braukt 40 minūtes ar autobusu. Tas ir neliels plusiņš. Ledus kvalitāte hallē ir līdzīga kā Herningā, bet zviedriem varētu būt priekšrocība, jo šeit jau ir spēlējuši un pieraduši pie tā, kā ripa atlec no apmalēm. Tomēr mēs esam kaujas gatavībā un gatavi atdot visus spēkus šajā spēlē," solīja Indrašis.

"Zviedru hokejs ir ātrs, tehnisks, visi spēlētāji slido ļoti labi, jo nezinu nevienu zviedru, kurš slikti slidotu," pirms cīņas sacīja Ābols. "Būs grūti, taču jāmēģina viņiem "atņemt" ātrumu. Video redzējām, ka zviedri labi kustina ripu un mēģina atrast brīvas vietas uzbrukuma zonā. Viņi ir kustīgi, mēģina radīt apjukumu pretinieku zonā, tāpēc jāspēlē disciplinēti, nedrīkst noraidīties, jo viņiem ir labs vairākums," gaidāmās spēles uzdevumus ieskicēja Rodrigo Ābols, kurš šajā turnīrā ir guvis vienus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

Hokejists norādīja, ka Latvijas izlasei pēc iespējas ilgāk jāsaglabā līdzīgs rezultāts, jo tad zviedri sāks nervozēt.

"Mēs ar provocēšanu neaizraujamies un paši uz provokācijām neatbildam. Jo līdzīgāks rezultāts būs ilgāk, jo mums tas būs labāk, zviedri vairāk nervozēs. Ar savu spēli mēģināsim viņus kaitināt, bet ne provocēt," norādīja Ābols.

Latvijas izlase trešdien pasaules čempionātā nomainīja dislokācijas vietu, no Herningas pārceļoties uz Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā.

Latvijas un Zviedrijas spēles uzvarētāji pusfinālā tiksies ar ASV un Čehijas ceturtdaļfināla labāko komandu.

Pērn Latvijas izlase pasaules čempionātā izcīnīja desmito vietu, bet tagad ir garantējusi sev vietu astotniekā.