Lielbritānijas hokeja izlase otrdien saglabāja vietu pasaules čempionāta elites divīzijā, izšķirošajā A apakšgrupas mačā Košicē ar rezultātu 4:3 (0:0, 2:3, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspējot Franciju.

Abas komandas atbildīgo spēli aizvada ļoti līdzīgā cīņā. Britiem bija divi izgājieni pret vārtsargu, bet francūži labāk izskatījās pozicionālā cīņā. Katra komanda izdarīja 10 metienus pa vārtiem, bet vārti netika gūti.

Mača 24. minūtē Francijas izlase devās ātrā uzbrukumā, kurā Antonī Manavjans piespēlēja gar vārtiem Antonī Rešam, kurš raidīja ripu tālajā vārtu stūrī. Turpinājumā 28. minūtē Florians Šakjašvili Francijas izlases vairākumā ar ļoti spēcīgu metienu pārspēja Lielbritānijas izlases vārtsargu, bet sešas sekundes vēlāk Rešs pēc laukuma centrā uzvarētā iemetiena iesteidza uzbrukuma zonā un guva trešos vārtus Francijai.

Piecas minūtes pirms otrā perioda beigām Francijas hokejisti savā aizsardzības zonā izpildīja paviršu piespēli, un Bens O'Konors ripu pārtvēra. Viņš tālāk piespēlēja Robertam Doudam, kurš lieliskā veidā apspēlēja pretinieku vārtsargu. Lielbritānija turpināja apņēmīgo cīņu, un nedaudz vēlāk Maiks Hemonds bija pirmais pie vārtsarga atvairītās ripas un no vārtu labās malas izdarīja precīzu metienu, deficītu samazinot līdz minimumam.

Mača 45. minūtē Lielbritānija rezultātu izlīdzināja, kad Roberts Fārmers izslidojas no aizvārtes un izdarīja precīzu metienu vārtu tuvējā stūrī. Spēle noslēdzās neizšķirti un uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams papildlaiks.

Lielbritānija pagarinājumā izrāva uzvaru pēc nospēlētām divām minūtēm, kad Džonatans Filips piespēlēja Benam Deivīsam, kurš viens pats pret vārtsargu veica māņkustības un izrāva uzvaru.

A grupas kopvērtējumā Lielbritānija un Francija izcīnīja pa diviem punktiem, taču savstarpējā cīņā briti uzvarēja, kas ļāva saglabāt vietu elites divīzijā. Savukārt Francija nākamajā sezonā spēlēs pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā. Francijas hokejisti elites divīzijā spēlēja kopš 2008. gada

Nākamajā sezonā elitē atgriezīsies Baltkrievijas un Kazahstānas izlases.

$duelID=1273;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>