Lielbritānijas hokeja izlases trešdien, 26. maijā, izcīnīja pirmo uzvaru pamatlaikā pasaules čempionātā augstākajā divīzijā kopš 1962. gada, A grupas spēlē Rīgā ar 4:3 pieveicot Baltkrievijas valstsvienību.

Britu hokejisti pirms diviem gadiem savā atgriešanās pasaules čempionātā guva tikai vienu uzvaru, pagarinājumā uzvarēja Franciju un saglabāja vietu elitē. Pirms tam Lielbritānijas hokejisti vienu reizi augstākajā divīzijā spēlēja 1994. gadā, bet neguva nevienu uzvaru. Savukārt pirms tam briti elitē spēlēja vien 1962. gadā, kad izcīnīja vienu uzvaru – ar 7:5 pieveicot Somiju.

Pirmā perioda 14. minūtē briti pārsteidza Baltkrievijas komandu, Laeimam Kirkam gūstot vārtus. Otrā perioda vidū Vladislavs Kodola izlīdzināja rezultātu, gūstot vārtus uzreiz pēc vairākuma, bet Lielbritānija izšķirošo izrāvienu veica otrā perioda izskaņā. Spēles 38. minūtē Bens Deivīss atguva britiem vadību, bet pēc pusotras minūtes Kirks guva savus otros vārtus spēlē, panākot jau 3:1.

Pēdējās trešdaļas 49. minūtē Maiks Hemonds ar teicamu plaukstas metienu pretuzbrukumā panāca jau 4:1, tomēr tad Baltkrievijas izlase pamodās un saasināja cīņu. Džefs Plets vienus vārtus ātri atguva, bet nepilnas divarpusi minūtes pirms pamatlaika beigām Šeins Prinss samazināja starpību jau līdz 3:4.

Pēdējās divās minūtēs baltkrieviem bija milzīgs pārsvars, pēdējā minūtē tika nomainīts arī vārtsargs, bet britu hokejisti izturēja šo spiedienu, svinot vēsturisku uzvaru.

$duelID=1361;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>