Masaļska atvadu spēlē Latvijas izlasei neizdodas atspēlēt piecu vārtu deficītu

Latvijas hokeja izlase, pieredzējušajam vārtsargam Edgaram Masaļskim aizvadot atvadu maču, sestdien pārbaudes spēlē savā laukumā ar 4:6 (0:1, 2:4, 2:1) piekāpās Francijai.

Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā, kas tika aizvadīts Eiropas Hokeja izaicinājuma turnīra (EHC) ietvaros, guva Ronalds Ķēniņš, brāļi Rihards un Roberts Bukarti, kā arī Andris Džeriņš.

Tāpat kā piektdienas mačā arī sestdien rezultātu jau pirmajā periodā atklāja Francijas izlase, kad izcēlās Nikolā Bešs. Pirmajās 20 minūtēs vārti tā arī vairs netika gūti, turklāt Latvijas valstsvienība demonstrēja blāvu sniegumu.

Jau pavisam citādāks hokejs bija otrajā trešdaļā. Latvijai joprojām bija problēmas ar vārtu gūšanu, kamēr pretinieki tās bija pilnībā pārvarējuši un 12 minūšu laikā guva četrus vārtus pēc kārtas, tādējādi panākot jau graujošo 5:0. Arī mājiniekiem pamazām radās vārtu gūšanas iespējas un otrā perioda izskaņā Ķēniņš un Rihards Bukarts īsā laikā divus vārtus atguva.

Sākoties trešajai trešdaļai, Masaļskis tika nomainīts pret otro šī mača vārtsargu Ivaru Punnenovu. Masaļskis šajā mačā atvairīja vien 12 no 17 metieniem. Pieredzējušais hokejists izpelnījās lielas "Arēnas Rīga" skatītāju ovācijas. Tiesa, gandrīz uzreiz pēc Punnenova nākšanas laukumā viņš ielaida vārtus, kas Latvijai lika nonākt iedzinējos ar 2:6. Laukumā turpinājās gana atklāts hokejs, dažas minūtes vēlāk Robertam Bukartam un Džeriņam izdevās atgūt vēl divus vārtus, kas ļāva atjaunot intrigu šajā spēlē.

Arī šajā mačā abu komandu hokejisti izcēlās ar agresīvu spēli, kas noveda pie vairākiem noraidījumiem, bet noslēdzošajās minūtēs, cerot uz atspēlēšanos, Punnenovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Latvijas valstsvienība izdarīja spiedienu uz Francijas komandas vārtiem, turklāt pretinieki vairākkārt nesekmīgi centās raidīt ripu tukšos mājinieku vārtos. Spraigā cīņā Latvija vārtus tā arī neguva un piedzīvoja rezultatīvu zaudējumu.

Masaļskis par karjeras beigām izlasē paziņoja pērn septembrī pēc Rīgā notikušā 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra, kurā Latvijas izlase pie kārotās ceļazīmes netika. Masaļskis nevienā no trim mājinieku spēlēm laukumā gan nedevās, jo bija komandas vārtsargu līnijas trešais numurs aiz Elvja Merzļikina un Kristera Gudļevska.

Šo sezonu Masaļskis aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Toljati "Lada", kur viņš spēlēja arī pērn.

Savukārt izlasē pēdējo oficiālo maču Masaļskis aizvadīja pērn pasaules čempionātā Maskavā, noslēdzošajā Latvijas valstsvienības spēlē dodoties laukumā uz maiņu cīņā ar Norvēģiju (1:3), otrā perioda sākumā stājoties Merzļikina vietā un pēc tam savus vārtus nosargājot neskartus. Vēl pirms tam šajā turnīrā viņš spēlēja pret Čehiju (3:4 pēcspēles metienos) un Šveici (4:5).

Izlases rindās Masaļskis debitēja 2000.gada 11.novembrī pārbaudes spēlē tieši pret Franciju (1:2), savukārt pirmo reizi uz pasaules čempionātu pieaugušajiem viņš devās 2002.gadā, bet pirmo maču aizvadīja 2004.gadā Prāgā, kad cienījami nospēlēja pret mājinieci Čehiju (1:3). Par pilntiesīgu izlases pirmo numuru viņš kļuva 2008.gada pasaules čempionātā Kanādā, bet gadu vēlāk Šveicē aizvadīja vienu no saviem labākajiem turnīriem, palīdzot Latvijas izlasei iekļūt ceturtdaļfinālā.

Masaļskis paliks Latvijas izlases vēsturē kā pagaidām vienīgais spēlētājs, kurš piedalījies 15 pasaules čempionātos pēc kārtas.Izlases rindās viņš ir aizvadījis 160 spēles, kas ir labākais rādītājs starp vārtsargiem, vidēji mačā ielaižot 2,63 ripas, bet 11 cīņās paliekot "sausā".Tāpat Masaļskis ir piedalījies četrās olimpiskajās spēlēs, 2010.gadā Vankūverā būdams izlases pamatvārtsargs.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija - Francija
Pēc spēles notika Edgara Masaļska godināšana, un vārtsargs saņēma ovācijas. Viņš uzrunā pateica pateicību līdzjutējiem un komandas biedriem, kā arī atzina, ka šodien gribējis nospēlēt labāk. Viņam pēc spēles arī veltīts video klips ar spožākajām epizodēm.
Dārziņš atzīts par Latvijas izlases labāko spēlētāju šajā mačā. Dārziņam šajā mačā trīs rezultatīvas piespēles.
Pēcspēles metieni: 0-0 Roberts Bukarts nepārspēj vārtsargu.0-1 Treksjē pārliecinoši met ripu garām Punnenovam0-1 Indrašim neizdevās apspēlēšanas manevrs. 0-2 Bulē raida ripu starp Punnenova kājsargiem. 1-2 Dārziņš eleganti pārspēj vārtsargu. 1-2 Punnenovs atvaira metienu. 1-2 Džeriņš izdarīja metienu, bet virsū vārtsargam. 1-2 Arī Francijas spēlētājs meta, bet virsū vārtsargam.1-2 Bičevskis arī nebija precīzs.1-3 Rešs šo maču noslēdza ar precīzu metienu ar nūjas neērto pusi
Treniņu nolūkos arī šodien notiks pēcspēles metienu sērija.
Spēlē noslēgusies.
Latvijas izlase gandrīz iebakstīja vārtos piekto ripu, bet atkal nedaudz pietrūks.
Jaks neļāva ripai lidot tukšos vārtos.
Ķēniņam bija teicama iespēja gūt vārtus, bet Francijas vārtsargs neticami paspēja pārvietoties un atvairīt ripu.
Punnenovs nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču Francijas izlase spēlēja ar ripu. Galviņš glāba komandu no vārtu zaudējuma
Dārziņš labi atspēlēja Galviņam, kurš spēcīgi meta, taču garām vārtiem.
Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām.
Bukarts - Džeriņš - Indrašis saasināja situāciju Francijas vārtu priekšā, bet pēc tam abu komandu spēlētāji nedaudz pagrūstījās.
Francija spēlē pilnā sastāvā.
Pēc pārtraukuma Latvijas izlasei bija grūtības tikt uzbrukuma zonā, bet pēc tam Galviņš uzmeta no tālās distances.
Latvijas izlasei 30 sekunžu pārtraukums.
Bukarta un Indraša saikne darbojas teicami, un abi izveidoja divas iespējas gūt vārtus.
52:16 min. Noraidījums Francijas izlasē. Manavjans pārāk aktīvi nospēlēja pret Indraši, saņemot divu minūšu sodu.
Indrašis vārtu priekšā tika pie ripas un ātri izdarīja metienu, bet Kvemenērs atvairīja. Pēc mirkļa Miks atkal bija uzbrukuma smailē, bet šoreiz viņš raidīja ripu garām vārtiem.
Ķēniņš pēc pagrieziena meta garām vārtiem. Latvijas izlases spēlētāji darbojas ar lielāku iedvesmu, taču ik pa laikam neuzmanības kļūdas dod iespējas Francijai
Rihards Bukarts saņēma piespēli uz zilās līnijas un devās uz vārtiem, bet metienu apturēja vārtsargs.
Roberts Bukarts un Indrašis turpināja radīt momentus pie pretinieku vārtiem, bet tad Punnenovs apturēja Francijas pretuzbrukumu.
48:32 min. Latvija - Francija 4:6Latvijas hokejisti devās pretuzbrukumā, kurā Lauris Dārziņš atstāja ripu Andrim Džeriņam, kurš precīzi raidīja ripu vārtos. Dārziņam jau trīs rezultatīvas piespēles šajā mačā.
Francijas izlasei izdevās divi metieni no vārtu priekšas, bet Punnenovs atvairīja
Spēlējot četri pret četri, aktīvāki laukumā bija francūži, tomēr ļoti bīstamu uzbrukumu nebija.
47:18 min. Latvija - Francija 3:6Miks Indrašis aiz vārtiem pārtvēra ripu un ātri nogādāja to  Robertam Bukartam, kurš izmantoja situāciju un guva vārtos.
43:52 min. Abpusējais noraidījumsPēc Indraša metiena Freibergs saķērās ar Antonīnu Manavjanu. Abiem piespriests divu minūšu sods par rupjību.
Latvijas izlasei izdevās pretuzbrukums, kurā Indrašis nolēma pats izdarīt metienu pa vārtiem, bet Francijas vārtos Kvemenērs šodien darbojas teicami.
Džeriņš piespēlēja Jakam, kurš pieslēdzās uzbrukumam, taču šī epizode bīstamā metienā nepārvērtās.
41:41 min. Latvija - Francijas 2:6Latvijas hokejisti ļoti rupji kļūdās, būtībā uzdāvinot ripu 17 gadus vecajam Aleksandram Treksjē, kurš izgāja pret Latvijas vārtiem ar pirmo metienu pārspēja Ivaru Punnenovu. Edgars Kulda centās traucēt, bet neveiksmīgi.
Spēle pārtraukumā Edgars Masaļskis tiek nomainīts. Visi komandas biedri un līdzjutēji viņam izsaka pateicību.
Latvijas izlase uzreiz metas uzbrukumā, taču Francija lieki nekavējās un atbildēja ar pretuzbrukumu.
Sācies 3. periods.
Laukuma malā aktīvi sildās Ivars Punnenovs, kurš, acīmredzot, mainīs Edgaru Masaļski, kurš tādējādi būs atvadījies no izlases.
Latvijas izlase otrajā trešdaļā izdarīja 22 metienus pa vārtiem, kamēr Francija – 12. Savukārt visā spēlē Latvijas izlasei 30 metieni, Francija – 17.
Noslēdzies 2. periods.
Noraidījums Francijas izlasē. Divi Francijas izlases spēlētāji par nesportisku uzvedību sodīti ar 10 minūšu disciplinārsodiem, taču Latvijai vairākums nebūs.
Divi gūtie vārti devuši emocionālu pacēlumu Latvijas izlasei, kas trešdaļas beigas aizvada ļoti aktīvi.
Jaks ļoti labi piespēlēja Džeriņam uz vārtu priekšu, taču uzbrucējam neizdevās apsteigt franču vārtsargu.
Rihards Bukarts vēlreiz apdraudēja Francijas izlases vārtus
35:50 min. Latvija - Francija 2:5Latvija realizē arī vairākumu pieci pret četri. Dārziņš devās uz vārtiem, piespēlēja Džeriņam, kuram tālāk izdevās ripu nogādāt Rihardam Bukartam, kurš meta tukšajā vārtu stūrī.
Latvija turpināja spēlēt vairākumā. Pēc aizsarga metiena Razgals steidza pie ripas, bet viņam neizdevās trāpīt tuvējā vārtu stūrī.
35:01 min. Latvija - Francija 1:5Francijas izlases vārtsargs Kvemenērs trīs reizes pēc kārtas atvairīja sarežģītus metienus, bet tad Roberts Bukarts izdarīja metienu, bet Ronalds Ķēniņš mainīja ripas lidojuma virzienu. Beidzot Francijas vārtsargs ir pārspēts.
33:50 min.Noraidījums Francijas izlasē. Francijas hokejisti paliek trijatā. Vispirms Florāns Duā klupināja pretspēlētāju, bet aizturētā soda laikā arī Olivjē Damē-Malkā izdarīja to pašu.
32:13 min. Latvija - Francija 0:5Francijas hokejisti realizēja vairākumu. Tedijs da Kosta izdarīja asu un ļoti precīzu metienu, kamēr komandas biedrs aizsedza skatu Masaļskim.
30:35 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Džeriņš ar nūju iesita pa roku vārtsargam un tiek noraidīts. Pats uzbrucējs ļoti sašutis par to.
Indrašis no labas pozīcijas meta ripu pāri vārtiem, tad iespēja bija arī Robertam Bukartam.
27:26 min. Latvija - Francija 0:4Francijas izlase noturēja ripu uzbrukuma zonā, brīvi saspēlējās un Nikolā Rics ar precīzu plaukstas metienu pārspēja Masaļski. Šādas atvadas Masaļskis gan nebija pelnījis...
Latvijas hokejisti atkal aizrāvās ar uzbrukumu, un Francijai izdevās kārtējais pretuzbrukums, taču šoreiz Masaļskis spēja glābt. Latvijas izlasē pēc diviem ielaistajiem vārtiem valda neliels apjukums.
26:15 min. Latvija - Francija 0:3Latvijas hokejisti neveiksmīgi nospēlēja viduszonā, un Francija ieguva ripu. Tad Jānis Jaks pozicionāli kļūdījās un atstāja vienu pašu Antonī Rešu, kurš saņēma precīzu piespēli un meta ripu apakšējā vārtu stūrī.
Razgals centās trāpīt ripu tuvajā vārtu stūrī, bet neveiksmīgi.
Indrašis ar viltīgu pauzi apmānīja pretinieku aizsargus, tad viņš piespēlēja Bičevskim, kuram aizsargu ielenkumā neizdevās precīzs metiens.
24:12 min. Latvija - Francija 0:2Latvijas spēlētāji uzbrukuma zonā pie zilās līnijas izdarīja nevajadzīgi bīstamu piespēli, ripu pārtvēra francūzis Lorēns Menjē, kurš aizskrēja pretuzbrukumā un ļoti tehniski pārspēja Masaļski.
Latvijas hokejisti agresīvi sākuši šo trešdaļu, veidojot vienu uzbrukumu pēc otra. Mirkli pēcāk Masaļskis tika galā ar sarežģītu metienu.
Freibergs izdarīja metienu pa vārtiem, un to Francijas vārtsargs īsti neredzēja. Uzbrukumā turpinājumā Latvija vēl divas reizes apdraudēja pretinieku vārtus.
Sācies 2. periods.
Šodien Rīgā esot ieradies vienīgais Latvijas Nacionālās hokeja līgas spēlētājs Zemgus Girgensons. Drīzumā viņš pievienosies valstsvienības treniņiem.
Pirmajā trešdaļā Latvijas izlase izdarīja astoņus metienus pa vārtiem, bet Francijas izlase meta piecreiz.
Noslēdzies 1. periods.
Francijas hokejisti centās izspēlēt pozicionālu uzbrukumu, tomēr Masaļskis tika pie ripas un to piespieda.
Rihards Bukarts iegāja zonā pa kreiso malu un izdarīja piespēli Džeriņam, kuram neizdevās metiens no vārtu priekšas.
Spēles pārtraukumos līdzjutēji tiek aicināti gavilēt par godu Edgaram Masaļskim.
Francija bīstami uzbruka, bet Meija bloķēja pirmo metienu, bet otro atvairīja Masaļskis.
Balinskis izdarīja tālu metienu, tad komandas biedri vārtu priekšā cīnījās par ripu.
Francijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Latvijas izlasei šoreiz vairākums bija diezgan neveiksmīgs, jo ilgu laiku neizdevās sākt izspēli uzbrukuma zonā. Pēdējās sekundēs Bukarts uzmeta pa vārtiem, bet Bičevskis centās to iedabūt vārtos.
10:52 min.Noraidījums Francijas izlasē. Par bloķēšanu sodīts Nikolā Rics.
Komandas demonstrē diezgan ātru hokeju. Momentu ir pie abiem vārtiem, taču biežāk uzbrūk Latvijas izlase.
Francijas izlases vārtsargs divreiz glābj savu komandu no vārtu zaudējuma. Metieni tika izdarīti no tuvas distances
7:19 min. Latvija - Francija 0:1Joriks Treijs teicami nomānīja Latvijas izlases aizsargus un izvilka no vārtiem arī Masaļski, bet tad viņš piespēlēja Nikolā Bešam, kuram atlika mest ripu tukšos vārtos.
Masaļskis atvairīja pirmo Francijas izlases metienu pa vārtiem.
Indrašis saņēma piespēli no Roberta Bukarta, bet metiens ar nūjas neērto pusi nebija pietiekami spēcīgs.
Latvijas hokejisti spēles sākumā darbojas aktīvi, veidojot uzbrukuma iespējas.
Razgals ar spēku mēģināja ripu iespiest pretinieku vārtos, taču tas neizdevās.
Jau pašā spēles sākumā Roberts Bukarts saņēma tālu piespēli, taču viņš īsti neapstrādāja ripu, tāpēc metiens nesanāca.
Edgars Masaļskis viens pats izslidoja laukumā un saņēma iespaidīgas ovācijas. Pēc tam laukumā devās arī pārējie.
Kaspars Daugaviņš neslēpj, ka Masaļska atvadu spēle būs emocionāla: "dža mūs ir daudz vilcis tajos gados, kad mums smagi bija ar sastāvu. Kad mūs jau norakstīja, ka izkritīsim no augstākās divīzijas. Liels paldies Edžam, kurš atbrauca un palīdzēja. Šī būs emocionāla spēle tiem džekiem, kas ilgus gadus spēlējuši kopā. Tas ir liels sasniegums, tik daudz pasaules čempionātos viņš nospēlējis. Ceru, ka būs sanākusi pilna "Arēna Rīga", lai pateiktos Edžam. Hokeju Latvijā mīl, un viņš hokeja labā daudz izdarījis"
Spēli Latvijas izlases vārtos uzsāks pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, bet rezerves vārtsargs būs Ivars Punnenovs. Tikko izlases treniņnometnei pievienojies aizsargs Ēriks Ševčenko, kurš šodienas spēlei tiks pieteikts kā septītais aizsargs, savukārt kā 13. uzbrucējs – Gatis Gricinskis.Atšķirībā no vakardienas mača, ārpus spēles pieteikuma šodien būs vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Kristaps Sotnieks un Artūrs Kulda, uzbrucēji – Gunārs Skvorcovs un Oskars Batņa.Latvijas hokeja izlases sastāvs ar Franciju:Vārtsargi:; #31 Edgars Masaļskis, (#74 Ivars Punnenovs);Aizsargi: #4 Kristofers Bindulis, #26 Uvis Jānis Balinskis, #29 Ralfs Freibergs, #58 Guntis Galviņš, #83 Jānis Jaks, #90 Kristaps Zīle, #94 Ēriks Ševčenko;Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš, #14 Rihards Bukarts, #16 Kaspars Daugaviņš, #23 Edgars Kulda #25 Andris Džeriņš, #41 Frenks Razgals, #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts, #79 Vitālijs Pavlovs,#84 Gatis Gricinskis, #87 Gints Meija, #91 Ronalds Ķēniņš, #96 Māris Bičevskis.
Latvijas valstsvienībai otrā pārbaudes spēle ar Francijas valstsvienību ir īpaša divu iemeslu dēļ. Savu atvadu maču izlasē aizvada Edgars Masaļskis, kā arī šī ir pēdējā spēle savu skatītāju priekšā pirms 2017. gada pasaules čempionāta.