Svarīgu uzvaru 2019. gada pasaules čempionāta hokejā Bratislavas grupas spēlē piektdien izcīnīja Norvēģijas valstsvienība, kura divu līdz šim punktu neguvušu valstsvienību duelī ar rezultātu 5:3 (1:0, 1:1, 3:2) pārspēja Austrijas izlasi.

Rezultātu ar spēcīgu metienu tieši pēc iemetiena jau spēles trešajā minūtē atklāja Norvēģijas izlases aizsargs Kristians Buls.

Lai gan trešdaļas turpinājumā neviena komanda ar vārtiem neizcēlās, iespējas bija abām vienībām. Austrijas izlases rindās divas lieliskas iespējas bija pagājušās sezonas sestajam rezultatīvākajam Zviedrijas hokeja līgas (SHL) spēlētājam Konstantīnam Komarekam, kurš tā arī nespēja pārspēt vārtsargu Henriku Holmu.

Austriešiem izlīdzināt rezultātu gan palīdzēja otrā perioda sākumā iegūtais lielais vairākums. Peters Šnaiders, stāvot kreisajā iemetiena aplī, neapturēja viņam raidītu piespēli un pa taisno izpildīja metienu vārtos.

Tiesa, Šnaiders, kurš trešdaļas laikā divreiz devās uz ģērbtuvēm savainojuma dēļ, "parūpējās" par vārtu guvumu arī otrā laukuma pusē. Uzbrucējs spēles 37. minūtē neveikli centās pārtvert norvēģu piespēli, taču to neizdarīja. Rezultātā ripa nonāca pie Johanesa Johanesena, kurš izpildīja metienu ar neērto nūjas pusi un ieslidināja ripu zem vārtsarga Bernharda Štarkbauma kājsarga – 2:1 Norvēģijas labā.

Komareks trešās trešdaļas vidusdaļā reabilitējās par iepriekš neizmantotajām iespējām un izlīdzināja rezultātu. Tomēr nepagāja ne minūte līdz Austrija vēlreiz kļūdījās savu vārtu tuvumā. Šoreiz austrieši paši atdeva ripu, bet viņus sodīja uzbrucējs Aleksandrs Raihenbergs.

Norvēģi turpināja veikt spiedienu Austrijas zonā, aizturētā soda laikā Norvēģijas vienības "Storhamar" hokejistam Bulam gūstot savus otros spēles vārtus un piespiežot austriešus nonākt pavisam neapskaužamā situācijā. Spēles pēdējā minūtē Dominiks Hainrihs vienus vārtus komandai atguva, kad tā spēlēja sešatā, taču astoņas sekundes vēlāk Buls no savas laukuma puses ripu raidīja tukšos vārtos.

Pateicoties Bula precīzajam raidījumam, Norvēģija uzvarēja 5:3, bet pats aizsargs tika pie savas pozīcijas spēlētājam neierasta "hat-trick".

Tādējādi Bratislavas grupā tagad sesto vietu ieņem Norvēģijas izlase, bet Austrijas valstsvienībai ļoti svarīga būs 20. maija spēle pret Itālijas izlasi, kura šajā turnīrā vēl nav guvusi vārtus.

Latvijas valstsvienība savā turnīra atklāšanas spēlē Austriju pieveica 5:2, taču pret Norvēģiju nāksies grupu turnīra pēdējā mača, 21. maijā.

Austrija - Norvēģija 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Vārtu guvēji: Peters Šnaiders (22:08 min., vair.), Konstantīns Komareks (49:37 min.), Dominiks Hainrihs (59:09 min.) - Kristians Buls (2:01 min.), Johaness Johanesens (36:42 min.), Aleksandrs Raihenbergs (50:33 min.), Kristians Buls (53:22 min.), Kristians Buls (59:17 min., tukšos)
Soda minūtes: 4 - 8
Metieni pa vārtiem: 33 (11+11+11) - 30 (11+8+11)

$duelID=1247;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>