Pārsteiguma autore Dānija vien papildlaikā izrauj uzvaru pret Lielbritānijas hokejistiem

Dānijas hokeja izlase, kura 2021. gada pasaules čempionātu hokejā uzsāka ar pārsteidzošu panākumu pār Zviedrijas hokejistiem, otrdien tikai papildlaikā salauza Lielbritānijas valstsvienības pretestību.

Dānijas izlase A apakšgrupas spēlē ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, 1:0) pieveica Lielbritānijas vienību.

Jau mača trešajā minūtē ar parastu uzmetienu vārtu virzienā izcēlās Bens O'Konors, ļaujot Lielbritānijas izlasei izvirzīties vadībā. Dānijas hokejisti gan ātri vien pierādīja savu meistarības pārākumu. Nospiedošs pārsvars ļāva Julianam Jakobsenam izlīdzināt rezultātu, bet Niklass Jensens, kuram tie bija ceturtie vārti turnīrā, izcēlās vairākumā.

Dānijas izlases pārākums izpaudās arī otrā perioda ievadā, bet pirmais tās mazākums ļāva Lielbritānijas hokejistiem izlīdzināt spēli. Apsīka dāņu uzbrukumi, spēle pārsvarā sāka aizritēt gar laukuma apmalēm. Turklāt arī trešā perioda pirmajā pusē Dānijas izlase nespēja spēlei pielikt punktu, ripu kontrolējot, bet pie vārtu gūšanas iespējām vairs netiekot.

Tā vietā papildlaiku izrāva briti. Bens Leiks izcili pieturēja ripu aiz Sebastiana Lāma vārtiem, sagaidīja komandas biedrus un atrada Maiku Hemondu, kurš ar metienu caur vārtu vīra kājsargiem panāca rezultātu 2:2.

Mača papildlaikā Lielbritānijas izlase gan divreiz palika mazākumā, un šādu iespēju Dānijas izlase gan nelaida garām. Markuss Lauridsens 25 sekundes pirms spēles beigām izrāva dāņiem uzvaru.

Dānijas izlase pēc panākuma papildlaikā ar pieciem punktiem trijās spēlēs pakāpusies uz ceturto vietu apakšgrupā. Savukārt Lielbritānijas izlase ar vienu punktu trīs spēlēs apdzinusi bešā palikušo Zviedrijas izlasi. Jāmin, ka B apakšgrupas sestajā pozīcijā ir parasti spēcīgā Čehijas izlase, kas savākusi tikai divus punktus.

Tādējādi briti arī otro čempionātu pēc kārtas tikuši vismaz pie viena punkta. Lielbritānijas izlase 2019. gadā pēc 25 gadu pārtraukuma atgriezās elites divīzijā, kurā vietu nosargāja, pateicoties uzvarai pār Francijas hokejistiem. Komandai tie toreiz bija pirmie punkti augstākajā divīzijā kopš 1951. gada.

Pasaules čempionāts hokejā, 25. maijs
Šveice – Zviedrija 0:7 (0:2, 0:2, 0:3). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: - – Jespers Fredens (8:35 min.), Adrians Kempe (10:00 min.), Viktors Olofsons (22:33 min., vair.), Jespers Fredens (30:24 min.), Magnuss Nīgrens (41:18 min.), Nils Lundkvists (47:14 min.), Henriks Tēmerness (50:46 min.)Metieni pa vārtiem: 28 (8+7+13) – 27 (6+10+11)Soda minūtes: 14 – 10
Somija - Norvēģija 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Ate Ohtamā (14:24 min., 1:1), Antons Lundels (21:40 min. 2:1), 25:54 min., 3:1), Jere Inala (47:07 min., 4:2, vair.), Haness Bjorninens (53:25: min., 5:2) - Matiss Olimbs (1:30 min., 1:0), Tobiass Lindstrēms (41:13 min., 3:2)Metieni pa vārtiem: 26 (5+10+11) - 15 (4+3+8)Soda minūtes: 0 - 2
Šveice – Zviedrija 0:7 (0:2, 0:2, 0:3). Spēle noslēgusiesZviedri vēl dažas sekundes pirms spēles beigām gandrīz panāk 8:0...
Šveices hokejisti vēl pēdējā spēles minūtē tiecas pēc pirmajiem vārtiem.
Zviedrijas izlase vēl pēc vairākuma turpina uzbrukt. Šķiet, ka zviedriem šī spēle palīdzējusi atgūt "hokeja garšu". Abas komandas līdz pašai spēles galotnei turpina spēlēt ar augstu intensitāti.
Reidebornam piespieda krist uz ledus, tomēr Zviedrijas izlase nosargā savus vārtus neskartus.
Somija - Norvēģija 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Spēle noslēgusies
54:58 min. Zviedrijas izlase spēlēs vairākumāKristofs Bertši nospēlē "celis celī" pret Lundkvistu. Sāpīga epizode. Zviedram jādodas uz ģērbtuvē. Cerams, ka nevajadzīgais paņēmiens nav sagādājis Lundkvistam savainojumu.
51:52 min. Šveices izlase spēlēs vairākumāPar klupināšanu sodīts Dalbeks.
50:46 min. Šveice – Zviedrija 0:7Henriks Tēmerness izpilda netveramu metienu. Zviedri jau daļēji rotaļājas ar pretinieku.
53:25 min. Somija - Norvēģija 5:2. Somijas izlases ātrā uzbrukumā Jonass Arntzens pirmo metienu atsita tieši uz nūjas Hanesam Bjorninenam uz nūjas, un viņš divu spēlētāju ielenkumā guva vārtus.
47:14 min. Šveice – Zviedrija 0:6Atzīmējas vēl viens debitants! Pirmais vārtu guvums 20 gadus vecajam Nilam Lundkvistam. Savu darbiņu paveica arī Rasmusens, kurš pamatīgi nocīnījās vārtu priekšā.
Aizvien biežāki kļūst dažādi asumi. Reideborns bija jau piespiedis ripu diezgan bīstamā situācijā, bet Hofmans pārāk aizkaitināja Pilutu ar "līšanu" uz zviedru vārtiem.
47:17 min. Somija - Norvēģija 4:2Klasiska un ātra vairākuma izspēle, kuras noslēgumā Jere Inala izdarīja metienu, pēc saņemtās piespēles neapturot ripu.
44:25 min. Šveices izlase spēlēs vairākumāDaļēji Adrianu Kempi uz to izprovocēja Tristans Šervijs, bet zviedrs pelnīti tiek sodīts ar divu minūšu pārkāpumu par spēka paņēmienu ar nūju.
46:57 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Gūtie vārti Norvēģijas spēles stilu nav mainījis, un tā joprojām spēlē no aizsardzības, meklējot pretuzbrukuma iespējas. Tad Kristiansens nopelnīja pirmo noraidījumu spēlē, jo ar nūju trāpīja Antilam pa aizsargķiveri.
41:18 min. Šveice – Zviedrija 0:5Rikards Rakels pēc ieiešanas zonā izpilda piespēli aiz muguras. Magnuss Nīgrens uzņem ripu un triec to vārtu tālajā stūrī. Šis noraidījums patiešām nebija laikā.
40:35 min. Zviedrijas izlase spēlēs piecatā pret trijiem Noā Rods pašā perioda ievadā neizprotami pārcenšas, izpildot trīs asas darbības pēc kārtas.
Šveice – Zviedrija 0:4. Sācies trešais periods!
41:13 min. Somija - Norvēģija 3:2Norvēģijas hokejisti ļoti ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā. Oldens pārmeta ripu pāri somiem un piespēlēja Matiasam Tretenesam, kurš gar vārtiem piespēlēja Tobiasam Lindstrēmam, kurš somu vārtsargam neatstāja cerības.
Somija - Norvēģija 3:1. Sācies 3. periods.
Šveice – Zviedrija 0:4 (0:2, 0:2). Noslēgusies otrā trešdaļa
39:14 min. Abas komandas spēlēs četratāKo domāja Timo Meiers? Šveicietis izleca laukumā, bet neviens nedevās uz rezervistu soliņu. Savdabīgs skaitliskā sastāva pārkāpums.
38:18 min. Šveices izlase spēlēs vairākumāHenriks Tēmerness nejauši izmeta ripu ārpus laukuma. Šveices izlase tieši bija aktivizējusies. Varbūt šī ir iespēja negaidīti lauzt spēli?
Somija - Norvēģija 3:1. Noslēdzies 2. periods.
Zviedrijas izlase pārliecinoši pārvalda ripu, bet neizmanto vairākumu.
34:44 min. Zviedrijas izlase spēlēs vairākumāKristofs Bertši atzīmējas ar ļoti nevajadzīgām divām minūtēm. Šveices izlase tobrīd pat uzbruka.
Somijas izlase otrās trešdaļas izskaņā vēlreiz iespieda Norvēģiju savā aizsardzības zonā un bieži apdraudēja Jonasa Arntzena sargātos vārtus. Norvēģijai šajā trešdaļā tikai trīs metieni pa vārtiem.
Zviedrijas hokejisti pēc vārtsarga nomaiņas, iespējams, mazliet apzināti izpilda vairākus pēkšņus metienus. Tiek pārbaudīta Nifelera modrība.
Somijas komanda pēc divu vārtu pārsvara iegūšanas darbojas mierīgāk, taču joprojām vairāk kontrolē ripu. Norvēģijas centieni spēlēt aktīvāk pagaidām atduras pret Somijas pārākumu meistarībā.
30:24 min. Šveice – Zviedrija 0:4Veiksme tomēr atkal uzsmaida Zviedrijas izlasei. Pēc pāris šveiciešu uzbrukumiem ātri zonā ieslido Fredens, kurš raida ripu tuvajā vārtu stūrī. Nepārsteidz, ka uzreiz tiek nomainīts Dženoni. Viņa vietā laukumā nāk Melvins Nifelers. Tātad viens čempionātu debitants panācis, ka laukumā jānāk citam debitantam. Nifeleram šī ir pirmā spēle pasaules meistarsacīkstēs. Savukārt Fredens ticis jau pie diviem vārtiem.
Pāris bīstami uzbrukumi Šveices izlases izpildījumā. Ripa gandrīz ielido vārtos, nejauši atsitoties pret Filipa Kuraševa plecu. Reideborns gan ticis galā ar katru nopietno šveiciešu metienu.
25:54 min. Somija - Norvēģija 3:1.Somija izspēlēja vēl vienu labu uzbrukumu, aizsargs Kims Nusiainen saņēma piespēli no Jeres Sallinena un slidojumā uz priekšu meta precīzi no uzbrukuma zonas centrālās daļas.
22:33 min. Šveice – Zviedrija 0:3. Jau trešie vārti zviedriem!Skaisti izspēlēts vārtu guvums Zviedrijas izlasei. Ātras, precīzas piespēles ļauj Viktoram Olofsonam tikt pie iespējas izpildīt metienu pirms Dženoni paspēj aizsegt vārtu stūri.
Šveiciešiem laukumā atgriežas Meiers. Zviedriem tagad atliks diezgan ilgs vairākums piecatā pret četriem.
21:15 min. Zviedrijas izlase spēlēs četratā pret trijiemMarkuss Sorensens ar izmanīgiem manevriem starp šveiciešiem izpelnās komandai labu iespēju. Viņu nogāza Rafaels Diazs.
21:40 min. Somija - Norvēģija 2:1Antons Lundels saņēma perfektu tālo piespēli no Artu Rutsalainena un devās uzbrukumā divi pret vienu aizsargu. Lundels pat nedomāja piespēlēt un meta tuvējā vārtu augšējā stūrī.
Somija - Norvēģija 1:1. Sācies 2. periods.
Šveice – Zviedrija 0:2. Sācies otrais periods!
Šveice – Zviedrija 0:2. Noslēdzies pirmais periods
19:41 min. Abas komandas spēlēs četratāAbpusēji asumi noved pie diviem noraidījumiem
Norvēģijas hokejisti neļāva Somijai turpināt tik daudz darboties ar ripu kā mača iesākumā. Abas komandas mēģina spēlēt pozicionālu hokeju, nevis skriet ātros uzbrukumos.
Somija - Norvēģija 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Enzo Korvi ar negaidītu raidījumu norībina pārliktni! Reideborns nebūtu bijis glābējs.
Šveices izlase beidzot atsākusi veidot savus uzbrukuma viļņus. Tomēr zviedri šovakar spēlē ļoti enerģiski. Sajūta, ka viņi ir visur. Šveices izlasei nesanāk tikt pie laba metiena.
14:24 min. Somija - Norvēģija 1:1Norvēģija ilgāku laiku pieturēja ripu un neļāva somiem iesākt uzbrukumus. Tad Somija tomēr "ieķērās" uzbrukuma zonā, un Ate Ohtamā izdarīja metienu no aizsarga aizsega un pārspēja Norvēģijas izlases vārtsargu.
10:00 min. Šveice – Zviedrija 0:2. Vēl vieni vārti!Spēle pat īsti nebija atsākusies pirms zviedri gūst otros vārtus. Pakāpeniskā pārejas uzbrukumā pēkšņu plaukstas metienu no zilās līnijas izpilda Adrians Kempe. Šķiet, ka šī ripa Dženoni bija jātver, taču, iespējams, mazliet patraucēja paša aizsargs, kura aizsegā meta Kempe.
8:35 min. Šveice – Zviedrija 0:1Ceturtā virknējuma uzbrucējs Jespers Fredens savā pasaules čempionāta debijā pārsteidz Dženoni ar pēkšņu metienu no zilās līnijas. Ripa izlidoja starp vārtsarga kājsargiem. Zviedrijas līgā spēlējošajam hokejistam šis arī ir pirmais pasaules čempionāts.
Somijas hokejisti vairāk darbojas ar ripu, bet norvēģi aizsardzības zonā ar savu aktivitāti neļauj izveidot vārtu gūšanas iespējas. Pārsvarā ripa tiek aizvirzīta uz laukuma malām, no kuriem uzbrukumu izveidot ir grūtāk.
Uz abām pusēm piešķirtie noraidījumi ļāvuši spēlei ritēt ļoti atklātā manierē. Tiesa, pēc sava vairākuma Zviedrijas izlase mazliet "spiež" uz pretinieku vārtiem.
4:06 min. Zviedrijas izlase spēlēs vairākumā Santeri Alatolu ļoti atklāti bloķēja pretinieka kustību.
Reidebornam aktīvi jāiesaistās spēlē kādas trīs reizes, bet zviedri mazākumu iztur.
1:30 min. Somija - Norvēģija 0:1Somijas izlases vārtsargs Jusi Olkinura aiz vārtiem izdarīja paviršu piespēli, un ripu ieguva Matiss Olimbs, kurš izmantoja “dāvanu” un guva vārtus.
Somija - Norvēģija. Spēle sākusies
0:12 min. Šveices izlase spēlēs vairākumā Spēle pat nepagūst īsti sākties, bet Viktors Lovs jau tiek sodīts par sitienu pretiniekam ar nūju.
Šveice – Zviedrija 0:0. Spēle sākusies!
Šveices izlases vārtos atgriezies Leonardo Dženoni, kurš aizstājis Reto Berru. Berra pret Dāniju aizvadīja "sauso" spēli, bet tam bija nepieciešama vien četru metienu atvairīšana. Savukārt zviedri turpina uzticēties Adamam Reidebornam.
Somijas un Norvēģijas sastāvs spēlei "Arēnā Rīga":
Savukārt otra spēle tieši ietekmē Latvijas izlasi. Somijas hokejisti pārspējuši spēcīgo ASV, bet piekāpušies Kazahstānas izlasi. Savukārt Norvēģijas izlase pirmo reizi tiksies ar patiesu grandu. Norvēģi zaudējuši Vācijai, bet uzvarējuši Itāliju. Abas izlases noteikti vēl cer uz ceturtdaļfināliem un tajos arī var iekļūt.
Šovakar sagaidāmas divas pietiekami interesantas spēles. Zviedrijas izlase pēc negaidītām neveiksmēm pret Dāniju un Baltkrieviju lūkos rāpties ārā no bedres pret spēcīgo Šveices valstsvienību, kas pieveikusi Dāniju un Čehiju.
ASV - Kazahstāna 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)Vārtu guvēji: Edams Klendenings (6:57 min., 1:0), Trevors Mūrs (21:33 min., 2:0), Džeks Drūrijs (41:58 min., 3:0) – - Metieni pa vārtiem: 52 (25+13+14) – 18 (8+4+6)Soda minūtes: 4 – 8
Lielbritānija – Dānija 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:1). Spēle noslēgusies!Vārtu guvēji: Bens O'Konors (2:33 min.), Maiks Hemonds (56:18 min.) – Julians Jakobsens (10:19 min.), Niklass Jensens (13:44 min., vair.), Markuss Lauridsens (64:35 min., vair.)Soda minūtes: 12 – 6Metieni pa vārtiem: 23 (6+7+8+2) – 32 (16+6+5+5)
Ievelkam elpu un lēnām sākam gatavoties vakara spēlēm!
64:35 min. Lielbritānija – Dānija 2:3Briti neiztur spiedienu... Markuss Lauridsens ar spēcīgu plaukstas metienu izrauj uzvaru Dānijai!
63:32 min. Dānijas izlase spēlēs vairākumā Trū ar Aleksandra Kerča cienīgu pauzi piespiež Leikam pārkāpt noteikumus pret viņu. Tam seko pusminūtes ilga ofensīva, bet briti spēj apturēt spēli.
Dānijas izlases treneri lūdz pusminūtes pārtraukumu.Spēles vērotājiem televīzijā bija izcila iespēja reaģēt sadarbību, kuru dāņi gan nespēja īstenot, neuzvarot iemetienu.
60:28 min. Dānijas izlase spēlēs vairākumāKērks netiek līdzi kājās Frederikam Stormam un atstāj savu komandu mazākumā.
Lielbritānija – Dānija 2:2 (1:2, 0:0, 1:0, 0:0). Sācies papildlaiks!
Lielbritānija – Dānija 2:2 (1:2, 0:0, 1:0). Noslēdzies pamatlaiks.Hemonds paspēj izveidot vēl vienu labu iespēju, bet spēlei tomēr lemts noslēgties neizšķirti. Lielbritānija savā otrajā PČ kopš 1994. gada atkal izcīnījusi vismaz vienu punktu! Pirms diviem gadiem britiem papildlaikā izcīnīta uzvara pret Francijas izlasi palīdzēja noturēties elitē.
Bounss glābj! Vārtsargam ļoti neparocīgs rikošets, bet viņš paspēj pārvietoties vārtos, lai aizsegtu tukšu vārtu stūri.
Vēl divas minūtes pamatlaikā. Dānijas izlase ripu nogādājusi Lielbritānijas hokejistu zonā, bet spēle pārsvarā rit pie apmalēm.
ASV - Kazahstāna 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Spēle noslēgusies
58:19 min. Noraidījums Kazahstānas izlasē.Makļukovs aiz saviem vārtiem klupināja Hmeļevski un devās izciest divu minūšu sodu.
56:18 min. Lielbritānija – Dānija 2:2Briti izlīdzina rezultātu! Bens Leiks lieliski novilcinās aiz dāņu vārtiem, sagaida partnerus un ar piespēli atrodu Maiku Hemondu, kurš raida ripu starp Dāma kājsargiem.
Starčenko pārtvēra ripu un izgāja pret ASV vārtsargu, taču metiens ar nūjas neērto pusi nebija veiksmīgs. Aizvadītajās epizodēs kazahi vairākkārt apdraudējuši pretinieku vārtus.
Lieliska iespēja britiem! Brets Perlini nespēj pārcelt ripu pāri Dāma izstieptajam kājsargam. Viss labais vārtu stūris bija brīvs.
Maierss izcili traucēja Dāmam redzēt metiena izpildes brīdi. Tiesneši pamatīgiem jāiespringst, lai izšķirtu abas komandas.
Oliveram Lauridsenam metot ripu ārā no zonas, brašu spēka paņēmienu izpilda Leiks. Tas rada asumus. Pagaidām tā bijusi ievērības cienīgākā lieta par Lielbritānijas izlases vairākumu.
51:35 min. Lielbritānijas izlase spēlēs vairākumāNeveiksmīgs pārkāpums dāņu izpildījumā. Matiass Lāsens nejauši aizķēra pretinieku. Milzīga iespēja britiem!
ASV izlase ir tuvāk ceturtajiem vārtiem nekā Kazahstāna saviem pirmajiem. Turpinās amerikāņu uzbrukumi, un Bojarkins Kazahstānas vārtos strādā vaiga sviedros.
Vēl desmit minūtes pamatlaikā. Dānijas izlase bremzē spēles tempu, nekautrējas ilgstoši kontrolēt ripu savā zonā pirms došanās uzbrukumā.
Dīcs neizmantoja vēl vienu vārtu gūšanas iespēju, bet Pītersons ripu tvēra nedroši. Taču pēc tam ASV atgriezās uzbrukumā un "bombardēja" Kazahstānas vārtus.
Dānijas izlase it kā uztur kontroli pār spēli, tomēr kopš pirmā perioda daudz labu metienu nav bijis. Ik pa laikam problēmas viņu zonā rada briti. "Slidens" rezultāts vadībā esošajai komandai.
Kazahstānai neieskaita vārtusAkolzins vārtu priekšā ieguva ripu un izdarīja metienu, taču trāpīja pa stabu. Petuhovs steidza pielabot metienu un ripu vārtos ievirzīja ar slidu. Vārtu guvums netiek skaitīts.
Lielbritānija – Dānija 1:2 (1:2, 0:0). Sācies trešais periods!
41:58 min. ASV - Kazahstāna 3:0Raiens Donato izdarīja metienu no tālas distances, bet vārtu priekšā ar nūju līdz ripai aizsniedzās Džeks Drūrijs, kurš pamainīja ripas lidojuma virzienu.
ASV - Kazahstāna 2:0. Sācies 3. periods
Eiropas hokeja valstīs pasaules čempionāts ir svarīgs notikumus, bet kā šo turnīru vērtē Ziemeļamerikā?https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/pasaules-cempionata-nozime-ziemelamerika-verte-aizokeana-zurnalisti.d?id=53231979
Lielbritānija – Dānija 1:2 (1:2, 0:0). Noslēdzies otrais periods.Trešdaļas izskaņā jaudīgi dāņu zonā ieslido Leiks, bet viņa metienu tver Dāms. Briti aizvadīja pietiekami labas 20 minūtes, kas ļauj cerēt, ka spēlē intriga būs līdz tās beigām.
38:10 min. Noraidījums Kazahstānas izlasē. Šalapovs pazaudēja ripu viduszonā un, cenšoties glābt situāciju, viņš turēja Donato.
Taču dāņu mazākums, iespējams, palīdzējis Lielbritānijas izlasei pārvest spēli uz viduszonu. Otro periodu pārņēmusi cīņa gar apmalēm. Metienu bijis maz.
ASV atkal pārliecinoši izturēja mazākumu un uzreiz atguva spēles iniciatīvu, veidojot draudīgus uzbrukumus vienu pēc otra.
Mazākumā Robinsons izspraucās starp diviem Kazahstānas spēlētājiem un izdarīja bīstamu metienu. Bojarkins ar lielām grūtībām atvairīja.
34:42 min. Noraidījums ASV izlasē. Hmeļevskis vārtu priekšā klupināja Kazahstānas izlases spēlētāju.
Lielbritānijas izlase atzīmējās ar labu ripas kontroli, bet neko dižu vairākumā nepaveic.
30:30 min. Lielbritānijas izlase spēlēs vairākumā Laba iespēja britiem! Julians Jakobsens atzīmējās ar nevajadzīgu pārkāpumu britu zonā.
Kazahstānai vairākumā izdevās viens metiens no asa leņķa. Amerikāņi aizvadīja diezgan veiksmīgu mazākumu.
30:12 min. Noraidījums ASV izlasē. ASV hokejistu turpināja pārliecinoši kontrolēt spēles gaitu, un pagaidām Kazahstānai nav iespēju pacīnīties par uzvaru. Taču Tenisona noraidījums var ļaut kazahiem izlīdzināt spēles gaitu.
Briti patērē daudz spēkus, labu laiku nespēj nomainīties (šajā periodā ir tālais rezervistu soliņš), bet mazākumu iztur.
24:40 min. Dānijas izlase spēlēs vairākumā Britu nedienas turpinās. Brendens Konolijs sodīts par pretinieka ķeksēšanu.
Bens Leiks kritienā cenšas pielabot gar vārtiem slīdošas ripas virzienu. Diezgan bīstama situācija, bet Dāms ir uzdevuma augstumos.
24:55 min. Noraidījums Kazahstānas izlasē. Sagadejevs izsita pretiniekam nūju no rokām, viņš uz divām minūtēm noraidīts.
Robinsons un Drurijs bija tuvu, lai vēl vairāk palielinātu ASV izlases pārsvaru. Kazahstānas izlases vārtsargs tika galā ar šiem metieniem.
Dānija atlikušajās 19 sekundēs nespēj izmantot vairākumu. Taču skaidrs, ka arī tas daļēji palīdz viņiem turpināt spēli savā zīmē.
Lielbritānija – Dānija 1:2. Sācies otrais periods!
21:33 min. ASV - Kazahstāna 2:0Kazahstānas hokejists pārkāpa noteikumus, bet ASV uzbrukuma aizturētā soda laikā. Pēc tāla uzmetiena pa vārtiem amerikāņi bija veiksmīgāki vārtu priekšā, un Trevors Mūrs raidīja ripu vārtos.
ASV - Kazahstāna 1:0. Sācies 2. periods
Lielbritānija – Dānija 1:2. Noslēgusies pirmā trešdaļa!Britiem tās izskaņā kareivīgi cīnījās pret vairākumā esošo Dānijas izlasi.
18:19 min. Dānijas izlase spēlēs vairākumā Bens Leiks centās "līdaciņā" apturēt Dānijas hokejistu. Tas šajā sporta veidā nav atļauts.
Metjū Maierss notriec Sebastianu Dāmu. Runāsim atklāti – epizode izskatījās diezgan tizli. Dānijas hokejistu reakcija ļauj saprast, ka viņi šeit saskatīja apzinātu rīcību pret savu vārtsargu. Iespējams, ka Maierss apzināti neveikli nospēlēja. Katrā ziņā uzbrucējs izsprūk bez noraidījuma.
ASV - Kazahstāna 1:0. Noslēdzies 1. periodsAr nospiedošu ASV pārsvaru noslēdzās pirmais periods. Bojarkinam pēdējās sekundēs izdevās atvairīt metienu, kas izlidoja cauri spēlētāju burzmai.
Starčenko izlauzās līdz ASV vārtu priekšai, bet metiens neizdevās labs, jo Tenisons viņu apturēja ar spēka spēli. Kazahstānai pirmajā periodā diezgan daudz kļūdu darbībās.
Dānijas izlase pilnībā dominē. Retā uzbrukumā pie labas iespējas tiek Pols Svindlhērsts, bet viņa raidījums tiek bloķēts.
Vēl vienā pretuzbrukumā Mihailis tēmēja starp ASV vārtsarga kājsargiem, bet pārspēt viņu nespēja.
Vairākumā ASV hokejisti Kazahstānas mazākuma brigādi piespieda ļoti tuvu vārtiem un izdarīja milzīgu ofensīvu. Metieni mērķi nesasniedza. Taču tad Dīcs iznāca no noraidīto soliņa, saņēma ripu un metās uzbrukumā, kurā izdarīja metienu no 45 grādu leņķa. ASV vārtsargs Pītersens droši tvēra ripu.
13:44 min. Lielbritānija – Dānija 1:2. Dānija izvirzās vadībāViss it kā vienkārši, bet arī pietiekami meistarīgi un loģiski. Dānijas izlase realizē vairākumu, Niklasam Jensenam izpildot metienu, kura izdarīšanas brīdī Baunsam redzamību pilnībā bija nosedzis Aleksandrs Trū. Ceturtie vārti turnīrā KHL hokejistam Jensenam.
12:48 min. Dānijas izlase spēlēs vairākumāPar vēlu izpildīts spēka paņēmiens Lielbritānijas hokejista Rosa Vīnusa izpildījumā.
12:59 min. Noraidījums Kazahstānas izlasē. Spēlēt bez ripas nekad nav viegli, īpaši tādam spēlētājam kā Darenam Dīcam. Viņš mugurā iegrūda ASV hokejistu, kad cīnījās vārtu priekšā.
ASV hokejisti turpināja vairāk kontrolēt ripu, taču momenti nebija tik bīstami, kā trešdaļas pirmajā pusē. Kazahstāna spēja atbildēt tikai ar retiem pretuzbrukumiem.
10:19 min. Lielbritānija – Dānija 1:1Julians Jakobsens uzvar iemetienu, klupdams krizdams, izlaužas cauri diviem britiem, bet krīt. Taču uzbrucējam ripu palīdz atgūt komandas biedri, precīzi nospēlē komandas līderis Niklass Jensens un Jakobsens, jau piecēlies kājās, pārsteidz Baunsu ar metienu no neērtās nūjas puses.
Matiass Froms pēkšņi aizzogas līdz Baunsa cietoksnim, bet no tuvas distances raida ripu garām vārtiem. Spiediens vien pieaug...
Norīb arī Braunsa sargāto vārtu pārliktnis! Markuss Lauridsens nerealizē izcilu iespēju no kādiem diviem metriem. Dāņi nepiekāpīgi dodas uz vārtu priekšu. Lielbritānijas izlases aizsardzība netiek galā ar šo ofensīvu.
Dānija izlase uzreiz metas atspēlēties. Brīžiem milzu spiediens britu zonā. Vārtsargam Benam Baunsam aktīvi jāiesaistās spēlē.
6:57 min. ASV - Kazahstāna 1:0Amerikāņi uzbrukuma zonā pie zilās līnijas uzvarēja divcīņu pie apmales un ātri izspēlēja uzbrukumu. Adams Klendenings saņēma ripu no Džeisona Robertsona un raidīja ripu vārtu augšējā stūrī.
Hmeļevskis vēlreiz bija teicamā metiena pozīcijā pēc Robinsona piespēles, bet viņam no pašas vārtu priekšas neizdevās pārspēt Kazahstānas izlases vārtsargu.
ASV uzreiz uzspieda savu spēli un pārliecinoši darbojās uzbrukuma zonā. Ņikitas Bojarkina vārtu tuvumā pirmajās četrās minūtēs bijuši draudīgi momenti. Pēc Robinsona piespēles laba iespēja bija Ukrainas izcelsmes ASV spēlētājam Hmeļevskim.
2:33 min. Lielbritānija – Dānija 1:0Ļoti negaidīts vārtu guvums. Briti pirmo reizi nostājas pretinieku zonā, izpilda vairākas piespēles un Bens O'Konors ar pēkšņu metienu no zilās līnijas šķietami pārsteidz Dāmu. Raidījums pat vairāk raksturojams kā planējošs uzmetiens vārtu virzienā, nevis apzināts un spēcīgs plaukstas metiens.
Smags spēka paņēmiens pret britu hokejistu, kā arī izgrūstīti vārti ievērojami aizkavējuši spēles ievadu. Knapi aizritējušas divas minūtes.
ASV - Kazahstāna 0:0. Spēle sākusies
Lielbritānija – Dānija 0:0. Spēle sākusies!
Kazahstānas izlase šajā pasaules čempionātā divās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras pēcspēles metienos un ar četriem punktiem ieņem trešo vietu B grupā. ASV izlase ar trim punktiem ir piektajā vietā un uzvaras gadījumā apsteigs Kazahstānu.
Komandu sastāvi. Valstsvienības palikušas uzticīgas saviem pirmajiem numuriem vārtos.
Lai gan liela uzmanība pievērsta Dānijas izlases izdarītajiem četriem (!) metieniem pret Šveici 60 minūšu laikā, dāņi zaudēja tikai ar 0:1, bet jau paspējuši pieveikt Zviedrijas hokejistus. Viņiem šī ir laba iespēja pieteikties uz ceturtdaļfinālu grupā, kurā "klibo" čehi un zviedri.
Lielbritānijas gūto un zaudēto vārtu attiecība (2:9) ir mazliet maldinoša. Septiņi vārti zaudēti pret KOK komandu, bet pret šogad spēcīgo Slovākijas izlasi tika zaudēts tikai ar 1:2. Briti noteikti arī apzinājās, ka viņiem čempionātu noteiks spēles pret dāņiem un baltkrieviem.
ASV un Kazahstānas valstsvienību sastāvs spēlei:
Labas ziņas no Latvija izlases nometnes - Oskars Batņa pēc gūtās traumas pirmajā mačā jūtas labāk nekā bija gaidījis.
25. maija spēles: Lielbritānija – Dānija 2:3 (OT)ASV – Kazahstāna 3:0Pulksten 20:15 Šveice – ZviedrijaPulksten 20:15 Somija – Norvēģija
Lai arī bez pasaules spožākajām zvaigznēm, pasaules čempionāts Rīgā intrigas ziņā neliek vilties. Vai arī šodienas spēles nesīs negaidītus rezultātus? To parādīs šodien gaidāmās četras spēles.