Dānijas hokeja izlase, kura 2021. gada pasaules čempionātu hokejā uzsāka ar pārsteidzošu panākumu pār Zviedrijas hokejistiem, otrdien tikai papildlaikā salauza Lielbritānijas valstsvienības pretestību.

Dānijas izlase A apakšgrupas spēlē ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, 1:0) pieveica Lielbritānijas vienību.

Jau mača trešajā minūtē ar parastu uzmetienu vārtu virzienā izcēlās Bens O'Konors, ļaujot Lielbritānijas izlasei izvirzīties vadībā. Dānijas hokejisti gan ātri vien pierādīja savu meistarības pārākumu. Nospiedošs pārsvars ļāva Julianam Jakobsenam izlīdzināt rezultātu, bet Niklass Jensens, kuram tie bija ceturtie vārti turnīrā, izcēlās vairākumā.

Dānijas izlases pārākums izpaudās arī otrā perioda ievadā, bet pirmais tās mazākums ļāva Lielbritānijas hokejistiem izlīdzināt spēli. Apsīka dāņu uzbrukumi, spēle pārsvarā sāka aizritēt gar laukuma apmalēm. Turklāt arī trešā perioda pirmajā pusē Dānijas izlase nespēja spēlei pielikt punktu, ripu kontrolējot, bet pie vārtu gūšanas iespējām vairs netiekot.

Tā vietā papildlaiku izrāva briti. Bens Leiks izcili pieturēja ripu aiz Sebastiana Lāma vārtiem, sagaidīja komandas biedrus un atrada Maiku Hemondu, kurš ar metienu caur vārtu vīra kājsargiem panāca rezultātu 2:2.

Mača papildlaikā Lielbritānijas izlase gan divreiz palika mazākumā, un šādu iespēju Dānijas izlase gan nelaida garām. Markuss Lauridsens 25 sekundes pirms spēles beigām izrāva dāņiem uzvaru.

Dānijas izlase pēc panākuma papildlaikā ar pieciem punktiem trijās spēlēs pakāpusies uz ceturto vietu apakšgrupā. Savukārt Lielbritānijas izlase ar vienu punktu trīs spēlēs apdzinusi bešā palikušo Zviedrijas izlasi. Jāmin, ka B apakšgrupas sestajā pozīcijā ir parasti spēcīgā Čehijas izlase, kas savākusi tikai divus punktus.

Tādējādi briti arī otro čempionātu pēc kārtas tikuši vismaz pie viena punkta. Lielbritānijas izlase 2019. gadā pēc 25 gadu pārtraukuma atgriezās elites divīzijā, kurā vietu nosargāja, pateicoties uzvarai pār Francijas hokejistiem. Komandai tie toreiz bija pirmie punkti augstākajā divīzijā kopš 1951. gada.

$duelID=1347;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>