Pasaules hokeja čempionāts, 14. maija spēles. Teksta tiešraides arhīvs

2019. gada pasaules hokeja čempionātā piektās spēļu dienas, 14. maija, vakara mačos Bratislavas grupā Šveice tikās ar Austriju, bet Košicē cīnījās Vācija un Francija.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

Pasaules hokeja čempionāts, 14. maijs
Šveice - Austrija 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)Vārtu guvēji: Kevins Fiala (19:27 min.), Romans Josi (53:02 min.), Filips Kurašovs (58:34 min., vair.), Svens Andrigeto (59:47 min., vair.)  - -Soda minūtes: 18 - 28Metieni pa vārtiem: 45 (9+22+14) - 18 (6+4+8)
Vācija - Francija 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)Vārtu guvēji: Morics Zaiders (17:07 min.), Matiass Plahta (33:55 min.). Leons Draizaitls (37:54 min.), Korbinians Holcers (59:02 min.) - Damjēns Flerī (24:10 min.)Soda minūtes: 8 - 8Metieni pa vārtiem: 31 - 25
Ar to šo 14. maija teksta tiešraidi noslēdzam. Rīt (jeb jau šodien 15. maijā) pasaules čempionātā četras spēles un  bez Latvijas līdzdalības:pulksten 17:15 ASV - Lielbritānija un Šveice - Norvēģija, bet 21:15 spēlēs Vācija-Slovākija un Krievija-Itālija
59:47 min. Šveice - Austrija 4:0Šveicieši ātri izmanto divu vīru vairākumu- Andrigeto šāviens ir precīzs.
59:34 min. Austrijai vēl viens noraidījumsPie Austrijas vārtiem austrieši nopelna vēl vienu noraidījumu
59:00 min. Šveicei vairākumsMača izskaņā ŠVeicei vēl vairākums
58:34 min. Šveice - Austrija 3:0Austrieši mazākumā neizmanto lielisku iespēju un uzreiz saņem ripu savos vārtos - pretuzbrukumā lieliski nospēlē krievu izcelsmes uzbrucējs Kuraševs, panākot trīs vārtu pārsvaru šveiciešiemhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1128401827941081088
57:08 min. Šveicei vairākumsTomass Rafls mača izskaņā atstāj austriešus mazākumā. Bīstama spēle ar augsti paceltu nūjuhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1128400537865551878
Bratislavas arēnā aizsargstikli nomainīti, tiesneši atsāk spēli.
Bratislavas arēnas darbinieki turpina likt jaunos stiklus. Piņķerīga lieta....
Bratislavas arēnā bojāts aizsargstikls starp abu komandu soliņiem, kur parasti ar šo stiklu tiek aizsargātas TV kameras. Pagaidām izdevies tikai noņemt saškaidīto stiklu. Tad vēl jāliek jaunais (tas jau ienests arēnā). Nav tik viegli šoreiz.
Vācija - Francija 4:1. Spēle noslēgusies.
Bratislavas arēnā izsists aizsargstikls pie komandu soliņa. Būs pauzīte
59:02 min. Vācija - Francija 4:1. Korbinians Holcers raidīja ripu pāri visam laukumam un trāpīja vārtos.
53:02 min. Šveice - Austrija 2:0Pēc Romana Josi metiena neliels rikošets, ripa uzlido augstāk un Kikerts neglāj austriešushttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1128395575643127809
Francijas izlasei ilgstoši vairākumā neizdevās izvietoties uzbrukuma zonā, bet, kad tas izdevās, viņi mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas arī taustāmu rezultātu nedeva.
55:30 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Holcers par turēšanu ar rokām devās izciest divas soda minūtes.
Vācijas izlase nerealizēja lielisko iespēju lielajā vairākumā. Vācieši bija pamatīgi piespiedušies Francijas izlases vārtiem, bet francūži veiksmīgi bloķēja metienus un Ardī vārtos darbojās precīzi.
52:56 min. Divi Noraidījumi Francijas izlasē. Francijas hokejisti vairākumā izspēlēja bīstamu uzbrukumu, kad Flerī no vārtu priekšas netrāpīja. Tad francūži divreiz 22 sekunžu laikā pārkāpa noteikumus un palika divu vīru mazākumā.
Šveicei lielais vairākumsŠveice pilnā sastāvā un uzreiz austrieši pārkāpj noteikumus. Tagad jau Šveicei divu vīru pārsvars
45:14 min. Austrijai noraidījumsGaužām neveiksmīgi nospēlējuši 15 sekundes lielajā vairākumā, austrieši paši nopelna noraidījumu. Atpūsties dodas kapteinis Tomass Rafls
20:58 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Francijas izlase atkal bija iespiesta savā aizsardzības zonā, un vācieši izspēlēja pozicionālus uzbrukumus. Francūži ripu vienkārši izmeta ārā no zonas, bet tad Eizenšmids izmeta ripu ārpus laukuma, nopelnot noraidījumu par spēles laika vilcināšanu.
Austrijai lielais vairākumsŠveicieši pārkāpj noteikumus, bet austrieši neatdod ripu un zaudē iespēju ilgāk spēlēt divu vīru vairākumā
43:15 min. Austrijai vairākumsMihaels Rafls panāk austriešiem vairākumu ar pārkāpumu pret sevi
Treitle Vācijas izlases vārtos atvairīja divus neērtus metienus. Pēc lēnīgā perioda sākuma Francijas hokejisti ieskrējās un pamatīgi patricināja Vācijas izlases aizsardzību.
Šveice - Austrija 1:0. Sācies 3. periods
Vācijas izlase trešā perioda pirmās četras minūtes aizvadīja diezgan droši, bet tad Francijas hokejisti vienā uzbrukumā trīs reizes bīstami meta pa Treitla sargātajiem vārtiem.
Vācija - Francija 3:1. Sācies 3. periods.
Vācijas izlases vārtsargs Filips Grūbauers nevarēja turpināt spēli traumas dēļ, liecina neoficiāla informācija.
Šveice - Austrija 1:0. Noslēdzies 2. periods
Vācija - Francija 3:1. Noslēdzies 2. periods.
Austrija pilnā sastāvā, šveiciešiem ne visai veiksmīgs vairākums. Šveicei statistikas rādītājos liels pārsvars, bet arī Latvijai šodien spēlē pret Itāliju bija liels pārsvars, bet rezultāts nebija tik iespaidīgs.
34:48 min. Šveicei vairākumsAustriešu NHL vīrs Mihaels Rafls pēc epizodes pie saviem vārtiem boksa stilā ar normālu kreiso āķi iedod pa seju Hāsam. Brīnums, ka tur nebija nokdauns vai nokauts, jo tas bija profesionālā boksa cienīgs āķis.
37:54 min. Vācija - Francija 3:1.Vācijas izlase izspēlēja precīzu kombināciju uz savu līderi - Dominiks Kahūns no aizvārtes precīzi piespēlēja nepiesegtajam Leonam Draizaitlam, un viņš šādu iespēju neizniekoja.
Bertrāns pēc zaudētajiem vārtiem nerealizēja izgājienu pret vārtsargu, taču francūži turpināja uzbrukt un izspēlēja uz vārtu priekšu. Treitle ripu atsita, bet tiesneši par ātru fiksēja piespiestu ripu.
Šveicei bija vairākums, bet tā sākumā Austrija devās pretuzbrukumā. Turpinājumā jau Kikerts un austriešu aizsargi brangi aizstāvējās.
33:55 min. Vācija - Francija 2:1Vācijas izlase pēc vārtsarga maiņa darbojās tikai uzbrukumā, līdz beidzot Matiass Plahta no tālās distances trāpīja vārtos.
30:10 min. Vācijas izlases vārtsargs Filips Grūbauers pieslidoja pie sava rezervistu soliņa un pateica, ka nevar turpināt spēli. Tad viņš devās uz laukuma izeju. Vācijas izlases vārtos neiesildījies stājas Niklass Treitle.
28:49 min. Abpusējais noraidījums. Tifels un Rics apmainījās ar sitieniem un abi tik nosēdināti uz divām minūtēm.
Austrieši īsti neko nespēj izveidot šajā spēlē, vienādos sastāvos šveicieši bez ierunām labāki. Vai turpinājumā Austrija spēs radīt problēmas saviem kaimiņiem?
Vācijas izlase uzreiz metās pretuzbrukumā, kurā Draizaitls no tuvas distances nespēja izmest ripu izslidināt zem vārtsarga kājsarga. Tad Plahta spēcīgi meta, bet Ardī ar plecu atsita.
24:10 min. Vācija - Francija 1:1Vācijas izlases hokejisti vispirms nerealizēja iespēju no pašas vārtu priekšas, bet drīz pēc tam Francija metās pretuzbrukumā, kurā Tims Bozons perfekti piespēlēja Damjēnam Flerī, un viņš, neapturot ripu, raidīja ripu vārtos.
Hāgers perioda pirmajā uzbrukumā bīstami meta gar tālo vārtu stabu, bet mirkli vēlāk Zeidenbergs pēc Draizaitla piespēles veida apgriezienu ap savu asi un meta ar nūjas neērto pusi, bet Ardī ripu tvēra.
Šveice - Austrija 1:0. Sācies 2. periods
Vācija - Francija 1:0. Sācies 2. periods.
Šveice - Austrija 1:0. Noslēdzies 1. periods
Vācija - Francija 1:0. Noslēdzies 1. periods.Leklērs nerealizēja izgājienu pret Grūbaueru. Viņš vienkārši pazaudēja ripu.
19:27 min. Šveice - Austrija 1:0Šveicieši pretuzbrukumā "atslēdz" austriešu vārtus. Pēc Hišera piespēles Fiala triec ripu zem pārliktņa (triecienā no vārtiem nolido vārtsarga ūdens pudelīte)
Austrijai vairākuma beigās labs šķēliens no zilās līnijas. Šveici glābj vārtsargs Berra.Vairākuma laikā vienā no epizodēm klupināts tika Rafls, bet tiesneši pažēloja šveiciešus.
17:46 min. Noraidījums Francijas izlasē. Francijas izlase spēle nedaudz pajuka, un Perē laukuma vidū nogāza pretinieku.
Šveicieši pirmās 2 minūtes noturējušies. Bet austriešiem pirmie momenti spēlē, jo līdz šim notikumu gaitu diktēja šveicieši
Vācija - Francija 1:0.Francijas izlases aizsargs Tirī ļoti rupji kļūdījās un pazaudēja ripu. Morics Zaiders vārtu priekšā saņēma ripu no Patrika Hāgera un raidīja ripu pāri vārtsarga plecam.
15:15 min. Austrijai vairākumsJosi saņem 2+2 minūšu sodu. Laba iespēja austriešiem
14:49 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Hagers aiz rokas parāva Gutigu un devās izciest divu minūšu noraidījumu.
Perioda otrajā pusē Vācijas un Francijas spēkojās ļoti līdzīgi, apmainoties ar momentiem uzbrukumā. Pēc Zaidera kļūdas savā zonā Grūbauers glāba komandu no vārtu zaudējuma.
Austrieši iztur arī otro mazākumu, bet šoreiz jau tas bija vēl grūtāk. Šveicei liels pārsvars, pateicoties Austrijas diviem noraidījumiem
Kahūns un Draizaitls pēc izturētā mazākuma bīstami uzbruka uz Francijas izlases vārtiem, bet šoreiz vēl neizdevās trāpīt. Francijas izlase vairākumā spēlēja diezgan neizteiksmīgi.
Šveicei vairākumsAsi nospēlē Rafls un tiesneši lemj NHL vīram piespriest sodu
7:32 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Francijas hokejisti spēja izlīdzināt spēles gaitu un diezgan bieži apdraudēja pretinieku vārtus. Vācieši sāka steigties un pārkāpa skaitlisko sastāvu.
Austrieši iztur mazākumu, bet uzreiz pēc tam Šveicei divas labas iespējas gūt vārtus. Austriju glābj vārtsargs Kikerts.
Vācijas izlase ļoti aktīvi darbojās uzbrukumā un kontrolēja notikumus laukumā, bet tad Reils ļoti rupji kļūdījās piespēlē un Treksjē izdarīja bīstamu metienu pa Grūbauera vārtiem.
Šveicei vairākumsSeši austrieši laukumā, ko piefiksē tiesneši
Vācija - Francija 0:0. Spēle sākusies.
Šveice - Austrija. Spēle sākusies
Šveices un Austrijas izlašu duelis no malas it kā neizskatās tas interesantākais, bet tas ir ļoti svarīgs Latvijas izlases kontekstā - ja austrieši parūpēsies par pārsteigumu, tas varētu uzlabot Latvijas izlases izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.
Vācijas izlases lūkos pasaules čempionātu turpināt ar trešo uzvaru trīs spēlēs, bet Francija līdz šim izcīnījusi tikai vienu punktu.
Vācijas izlases vārtos šajā mačā būs Filips Grūbauers, kurš tikai nesen pieteikts pasaules čempionātam. Viņš savai valstsvienībai pievienojies pēc Kolorado "Avalanche" izstāšanās no Stenlija kausa izcīņas.  Vācijas izlasē galvenā uzmanība kā ierasts tiks pievērsta Leonam Draizaitlam. Francijas izlases vārtos stāsies Florians Ardī.
14. maija pirmās divas spēles aizvadītas. Pasaules čempionāta piektā spēļu diena priecīga Latvijai un tās līdzjutējiem, bet laiks vakara spēlēm: Bratislavas jeb mūsējo grupā Latvijas pāridarītāja Šveice tiekas ar Austriju, bet Košices arēnā ledus kaujā dosies Vācija un Francija. Spēļu sākums pulksten 21:15.