Pasaules hokeja čempionāts: 15. maija spēles. Teksta tiešraides arhīvs

2019. gada pasaules čempionāts hokejā 15. maijā turpinājās ar četrām grupu turnīra spēlēm.

Šīm spēlēm varēja sekot līdz portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

PASAULES ČEMPIONĀTS HOKEJĀ, 15. MAIJS
Krievija - Itālija 10:0 (4:0, 4:0, 2:0). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Ņikita Zaicevs (00:31 min.), Dinārs Hafizuļins (8:30 min.), Jevgeņijs Kuzņecovs (13:15 min.), Aleksandrs Ovečkins (16:14 min.), Jevgeņijs Kuzņecovs (20:18 min.), Iļja Kovaļčuks (26:03 min.), Jevgeņijs Dadonovs (33:41 min., vair.), Mihails Grigorenko (36:25 min., maz.), Ņikita Kučerovs (44:52 min.), Jevgeņijs Dadonovs (45:27 min.)Soda minūtes: 4 - 8Metieni pa vārtiem: 40 (18+9+13) - 15 (5+5+5)
Vācija - Slovākija 3:2 (0:0, 1:2, 2:0). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Marks Mihaeliss (23:54 min.), Markuss Eizenšmids (58:03 min.), Leons Draizaitls (59:33 min.) - Andžejs Sekera (28:30 min., vair.), Libors Hudačeks (29:55 min., vair.)Soda minūtes: 18 - 18Metieni pa vārtiem: 21 (3+8+10) - 36 (12+16+8)
Vācija - Slovākija 3:2. Spēle noslēgusies
Pēc gūtajiem vārtiem vācieši uztaisa pārmetienu, dodot slovākiem cerību. Slovāki mainīs vārtsargu.
59:33 min. Vācija - Slovākija 3:2Slovākija aizrāvās uzbrukumā un dārgi par to samaksāja - pretuzbrukumā lielisks plaukstas metiens padodas Draizaitlam!
Pēc pusminūtes pārtraukuma Vācija turpina piecatā, bet drīz vien nomaina vārtsargu.
58:08 min. Vācija - Slovākija 2:2Lieliska Vācijas saspēle, tiek atrasts brīvs Eizenšmits, kurš ar pamatīgu šķēlienu raida ripu vārtos
Asumi laukumā ik pa brīdim. Vācija jau nomainījusi vārtsargu un sešatā dodas iekarot Slovākijas vārtus
Vācijai labs vairākuma sākums, tuvu vārtu guvumam, bet slovāki iztur šo spiedienu. Slovākija pilnā sastāvāJāspēlē nedaudz vairāk par 4 minūtēm.
Vācijai vairākumsStudeničs bloķēa metienu un saķer kāju, ar grūtībām tiek līdz soliņam.Pēc brīža Nagijs rupji apmalē iegrūž Zeideru, kurš uzreiz tiek aizvests ar komandas biedru palīdzūbu uz ģērbtuvēmTiesneši gan pieredzējušajam slovākam iedod tikai 2+10 minūtes, nevis 5+20
Kapteinis Trivellato atzīts par Itālijas izlases labāko hokejistu, savukārt starp krieviem atzīts tiek Dinārs Hafizuļins, kurš guva vienus vārtus, kā arī palīdzēja nodrošināt Krievijas aizsardzības palikšanu "sausā".
Krievija - Itālija 10:0. Spēle noslēgusies.
Lielā tempā turpinās spēle Košicē. Momenti te vienai, te otrai komandai. Vēl jāspēlē 8 minūtes un viss var notikt.
59:57 min. Krievijai vairākumsKrievijas izlase kādu pusotru minūti spēlē sešatā pēc aizturētā soda. Alekss Trivellato no tā varēs izciest vien trīs sekundes, taču vismaz Itālija nepieļāva spēles 11. vārtus.
Krievijas izlase mazliet atslābusi un ļauj brīvāk itāļiem uzbrukt. Dienvidniekiem vēl četras minūtes, lai gūtu čempionāta pirmos vārtus.
Vācijai lieliska iespēja. Komandas vairākas minūtes spēlē bez pauzēm.SLovākija uzbrukumā iemet ripu vārtos, bet jau pēc tiesnešu svilpes.
Slovākijai vairākuma beigās izcila iespēja, bet vācieši ar grūtībām noturas.
Slovākijai vairākumsEhlizs tik centīgi gribēja tikt pretinieku zonā un pie ripas, ka ar rokām noguldīja pretinieku. Tiesneši to pamana.
Cik tuvu Itālija tikko bija vārtu guvumam!? Divas lieliskas iespējas pēc kārtas. Makmonagls otrajā no tām triec ripu pret vārtu pārliktni. Tomēr pagaidām hokeja dievi nolēmuši, ka Itālijai vēl nav lemts gūt vārtus šajā čempionātā.
Vācija - Slovākija 1:2. Sācies 3. periods
45:27 min. Krievija - Itālija 10:0Kritis arī desmit vārtu slieksnis! Malkins - Dadonovs - Kovaļčuks, itāļu vārtsargam jāpārvietojas pa savu laukumu līdzi šīm piespēlēm. Ripa atsitas pret aizsargu un Dadonovs ieslidina ripu tukšos vārtos.
44:52 min. Krievija - Itālija 9:0Kučerovs met ripu cauri itāļu uzbrucējam Markusa Gandera kājām, kurš cenšas tupties metiena virzienā. Tas gan rada defektu, jo vārtsargs neredz metiena brīdi.
Šons Makmonagls "palīdz" Ovečkinam ielidot vārtos, taču Itālijas hokejists gan uzreiz pārliecinās, vai krievu zvaigznei viss kārtībā. Šķiet tas arī labi liecina, kāda noskaņa ir šai spēlei.
Krievija - Itālija 8:0. Sācies 3. periods.
Vācija - Slovākija 1:2. Noslēdzies 2. periods2. perioda izskaņa Vācijas hokejistu zīmē, un slovāki var priecāties, ka ir pārtraukums un varēs atvilkt elpu.
Vācijai diezgan bāls vairākums, bet pēc tam laba iespēja panākt izlīdzinājumu.
33:15 min. Vācijai vairākumsAsinis uz ledus - slovākiem 2+2 minūšu sodu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju saņem Kohs
Krievija - Itālija 8:0. Noslēdzies 2. periods.
37:29 min. Krievijai vairākumsStefano Marketi neatļauti aptur Kučerovu, kurš gandrīz aizbēg izgājienā. Te varēja sanākt arī "bullītis".
36:25 min. Krievija - Itālija 8:0Krievi pat nemet ripu ārā no zonas, bet ar piespēlēm pāriet uzbrukumā. Barabanovam solo gājiens nepadodas, taču viņš spēj atdot piespēli Grigorenko, kurš kā "otrais temps" gūst vārtus mazākumā.
29:55 min. Vācija - Slovākija 1:2Slovāki nedeva daudz iespēju pretiniekam, bet tad plaukstas metiens ir precīzs Hudačekam
28:30 min. Vācija - Slovākija 1:1Slovāki ātri izmanto lielo vairākumu - precīzs ir Sekeras spēcīgs metiens no zilās līnijas
34:41 min. Itālijai vairākumsAņisimovs sodīts par sitienu ar nūju pa slidām.
Slovākijai lielais vairākumsVācijai vēl viens noraidījums, bet pēc tam Paniks izprovocē Holceru, kuram neiztur nervi un viņš iemet slovākam ar nūju. Holcers gan saņem tikai 10 minūšu disciplināro sodu
33:41 min. Krievija - Itālija 7:0Jevgeņijam Dadonovam turnīra piektie vārti. Kučerovs praktiski nonācis vienatnē pret vārtsargu, taču izvēlas vēl padalīties ar Dadonovu. Kučerovam un Gusevam atkal pa piespēlei. Šodien katram jau pa trim.
32:41 min. Krievijai vairākumsItālija sodīta par gandrīz vai minimālu skaitliskā sastāva pārkāpumu.
28:01 min. Slovākijai vairākumsZeiders nopelna sodu aiz saviem vārtiem, un pēc svilpes sākas atkal grūstīšanās, bakstīšanās.
Slovāki izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, bet ripa nelido vārtos - stabiņš glābj Vāciju!
Slovāki pamodušies pēc zaudētiem vārtiem, uzreiz bija iespēja atspēlēties, bet tad atkal seko haoss Slovākijas aizsardzības zonā
Jāsaka, ka krievi spēlē pietiekami nopietni. Itāļiem pārsvarā tiek liegta iespēja pat uzsākt uzbrukumu.
Dadonovs vēlējās apspēlēt Itālijas aizsardzību līdz viņam priekšā vairs nav palicis neviens. Krievu meistars gan nespēj ripu aizslidināt garām vārtsargam.
23:54 min. Vācija - Slovākija 1:0Eizenšmitam labs reids aiz vārtiem, asa piespēle uz vārtu priekšu, kur uzbrukumam pieslēdzās Marks Mihaeliss - precīzs metiens!
Daudz aktīvāka spēle 2. periodā Košicē. Pirmie ļoti labus momentus izveidos vācieši, bet tad slovāki bija tuvu golam - vārtu stabs glābj Vāciju.
26:03 min. Krievija - Itālija 6:0Iesvētīts arī de Filipo Roja. Iļja Kovaļčuks ar negaidītu metienu trāpa tālajā stūrī.
1. perioda statistika metienos nedaudz pārsteidzoša - 12:3 par labu slovākiem, lai gan laukumā tik liels pārsvars nebija novērojams.
Vācija - Slovākija 0:0. Sācies 2. periods
Vārtsargu maiņa Itālijas izlasei.Bernards tiek pasaudzēts pēc piecām ielaistām ripām no 19 metieniem. Marko de Filipo Roja nāk laukumā. Viņš iepriekš sargāja itāļu vārtus spēlē pret Zviedriju, kurā Itālija zaudēja 0:8.
20:18 min. Krievija - Itālija 5:0Līdzīgs scenārijs kā pirmajā periodā. Krievi nekavējoties gūst vārtus. Divas izcilas piespēles laukuma garumā izvirza Kuzņecovu izgājienam pret Bernardu.
Krievija - Itālija 4:0. Sācies 2. periods.
Vācija - Slovākija 0:0. Noslēdzies 1. periods
Krievija - Itālija 4:0. Noslēdzies 1. periodsKrievi laukumā dara, ko vien vēlas, demonstrējot skaistu hokeju. Pašās trešdaļas beigās soģiem viegls lēmums neieskaitīt no zilās līnijas gūtus vārtus, jo Gusevs acīmredzami traucēja vārtsargam. Taču itāļiem arī bijuši trīs bīstami pretuzbrukumi. Iespējams, ka briest vārti.
Slovākiem vairākuma beigās laba iespēja, Nīderbergers glābj.
Slovākijai vairākums
16:14 min. Krievija - Itālija 4:0Kuzņecovs neskatoties dod piespēli šķērsām zonai. Bernards nepārspēj pārvietoties gar vārtiem un Aleksandrs Ovečkins "cauršauj" nelaimē pamesto itāļu vārtsargu. Ovečkinam pirmais turnīra rezultativitātes punkts.
Pēc slovāku metiena pa vārtiem ripu tver Nīderbergers. Un sākas pirmās lielākas grūstīšanās. Ja šie mazie incidenti turpināsies, skatītāji redzēs ne vienu vien kautiņu.Incidentā Vācijas izlases kapteinim Moricam Milleram saplēsts krekls. Turpinājumā viņš spēlēs ar citu numuru, kamēr tiek sašūts īstais krekls.
13:15 min. Krievija - Itālija 3:0Barabanovs uzņem ātrumu gar laukuma apmali, no aizvārtes izdara piespēli nepiesegtam Kuzņecovam. Jevgeņijs Kuzņecovs izceļas no vārtu priekšas. Viņam pirmais vārtu guvums šajā čempionātā.
Divas zibenīgas piespēles Krievijas laukuma pusē, pēc kurām Marko Rosa trāpa pa vārtu stabu no kāda metra attāluma. Šajā epizodē Itālija gandrīz vai izskatījās pēc Krievijas zvaigznēm.
Košicē diezgan saspringta cīņa no pirmajām minūtēm. Ja momentu ziņā nekas īpašs, tad starp hokejistiem jūtama spriedza - nelieli asumi, bakstīšanās, pagrūstīšanās pēc svilpes...
8:30 min. Krievija - Itālija 2:0Dinārs Hafizuļins netraucēti ieslido brīvā itāļu zonas daļā un gūst vārtus. Piespēles lieliskajiem Ņikitām Gusevam un Kučerovam.
Ja nenāk talkā aizsargi, jāspēlē pašam. Bernards savā laukuma pusē apspēlē Mihailu Grigorenko jau tā mazliet tālāk no vārtiem nekā vārtsargam ierasts.
Vācijai vairākumsStudeničam nesanāk spēka paņēmiens laukuma centrā pret Draizaitlu. Sanāca 2 minūšu noraidījumsSlovākija ļoti apņēmīgi sāka maču, bet tagad nāksies aizstāvēties
4:31 min. Itālijai vairākumsAleksandrs Barabanovs jau aizbēdzis uz rezervistu soliņa, taču viņam būs jādodas atpakaļ laukumā, lai pa to nokļūtu uz noraidīto soliņu. Viņš pieturēja pretinieku ar nūju.
Lai cik pārsteidzoši, bet Košices grupā Vācija ir vienīgā, kas nav zaudējusi punktus un ar maksimālajiem deviņiem punktiem ir līdere. Slovākijai pēc diviem zaudējumiem trīs spēlēs šī praktiski ir būt vai nebūt spēle - uzvara palielinās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, bet zaudējums varētu pārvilkt svītru šīm cerībām.
Slovākija pirms spēles pieteikumā iekļāva vēl divus hokejistus. Tiesa, abi šovakar nedosies uz Košices arēnas ledushttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1128723720057577472
1:41 min. Krievijai vairākumsIvanam Taufereram iesprūst nūja kapteiņa Iļjas Kovaļčuka kājās.
Krievija - Itālija. Spēle sākusiesKrieviem trešo spēli vārtos stājies Vasiļevskis, savukārt itāļi nav saudzējuši Latvijas izlases otrdien nomētāto Bernardu.
Vācija - Slovākija . Spēle sākusies
0:31 min. Krievija - Itālija 1:0Izcila krievu saspēle. Ņikita Zaicevs vispār neatstāj variantus Bernardam. Krievi pat nespēj rast dižu prieku par ātrajiem vārtiem.
Paralēli Košicē mājinieki slovāki uzņems Vācijas valstsvienību. Vācieši pagaidām ļoti sekmīgi izpildījuši turnīra minimālo programmu, uzvarot Lielbritāniju, Dāniju, Franciju. Tādējādi Vācija ir viena no trim vienībām, kas vēl nav piedzīvojusi zaudējuma rūgtumu. Slovākijai jāatkopjas no turnīra sāpīgākā zaudējuma - pēdējā sekundē ielaistās ripas fantastiskajā mačā pret Kanādu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-vienpadsmit-vartu-birums-un-slovaku-sirdis-plososa-galotne.d?id=51084067
15. maija pasaules čempionāta hokejā vakara klāsts mums sagādā divas pilnībā dažādas spēles. Līdz šim dižu pretestību nesagaidījusī Krievijas izlase tiksies ar Itālijas valstsvienību, kas vēl trīs spēlēs nav guvusi nevienus vārtus. Itāļi pēdējo reizi uz ledus kāpa otrdien, kad atzina Latvijas pārākumu ar 0:3. Savukārt krievu zvaigznes ar šādu pašu rezultātu apspēlēja Latvijas nākamos pretiniekus Čehiju.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/bratislavas-grupas-lideru-dueli-krievija-parliecinosi-apspele-cehiju.d?id=51083065
IIHF šogad izveidojusi atkal līdzjutēju balsošanas konkursu. Viens no kandidātiem šobrīd ir Bukarts un viņa vārtu guvumshttps://contest.iihf.com/tb_app/445022
Šveice - Norvēģija 4:1. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Andress Ambūls (5:30 min.), Niko Hišīrs (20:34 min.), Gregorijs Hofmans (49:01 min.), Andress Ambūls (56:02 min.) - Tobiass Lindstrēms (58:04 min.)Soda minūtes: 10 - 28Metieni pa vārtiem: 42 (15+14+13) - 32 (14+7+11)
Bratislavas grupa: Šveice - Norvēģija 4:1. Spēle noslēgusiesKošices grupa: ASV - Lielbritānija 6:3. Spēle noslēgusiesBratislavas grupa: Krievija - Itālija. Pulksten 21.15Košices grupa: Vācija - Slovākija. Pulksten 21.15
Šveice - Norvēģija 4:1. Spēle noslēgusies
Bens Bounss atvairīja 59 no 65 metieniem (90,7%) un godam tiek atzīts par labāko britu hokejistu. Kapteinis Patriks Keins (vieni vārti un divas rezultatīvas piespēles) izpelnās atzinību starp ASV spēlētājiem.
ASV - Lielbritānija 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)Vārtu guvēji: Džeimss van Rīmsdaiks (12:17 min., vair.), Kleitons Kellers (29:07 min., vair.), Kriss Kraiders (31:20 min.), Alekss Debrinkats (37:54 min.), Patriks Keins (41:00 min.), Dereks Raiens (49:50 min.) - Maiks Hamonds (15:18 min.), Brets Perlini (39:54 min.), Bens Deivīss (56:28 min.)Soda minūtes: 0 - 10Metieni pa vārtiem: 65 (18+26+21) - 26 (13+9+4)
58:35 min. Šveicei vairākumsMača izskaņā norvēģi paliek mazākumā
ASV - Lielbritānija 6:3. Spēle noslēgusies.Britu līdzjutēji jau kādu laiku skandē dziesmas. Vairums stāv kājās un aplaudē saviem spēlētājiem par iepriecinošo sniegumu.
58:04 min. Šveice - Norvēģija 4:1Lindstrēms aizbēg no šveiciešiem un neļauj šveiciešiem tikt pie trešās "sausās" spēles
59:50 min. ASV vairākumsSkaitliskā sastāva pārkāpums britiem.
Baunss sarūgtina vakardienas gaviļnieku, tagad jau 18 gadus veco Džeku Hjūzu, skaistā kritienā laupot jauneklim pirmos vārtus turnīrā. Hjūzs vārtsargu jau bija apspēlējis, taču nespēja ripu aizslidināt garām labu spēli aizvadījušajam Baunsam.
Tiesneši skatījās Šveices vārtu guvuma atkārtojumu, tomēr pārkāpumu nesaskatīja un skaita Šveicei ceturto vārtu guvumu
56:28 min. ASV - Lielbritānija 6:3Deivīss reabilitējas par savu kļūdu. ASV noguļ viņa iznākšanu no noraidītā soliņa, un brits izmanto savu izdevību, efektīvi raidot ripu tālajā vārtu stūrī. Lai gan spēles liktenis jau zināms, labu sniegumu rādījušajiem Lielbritānijas hokejistiem par vārtiem prieks tāpat liels.
56:02 min. Šveice - Norvēģija 4:0Gaužām bāls vairākums norvēģiem, un drīz pēc tam norvēģi zaudē vēl vienus vārtus. Dženaci metienu nedaudz ar nūju pielabo Ambūls, un ripa iespurdz vārtoshttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1128698422645493760
53:35 min. Norvēģijai vairākumsNorvēģija nosargājusi vārtus mazākumā iegūst vairākumu. Martinsens izprovocē Josi un norvēģi iegūst vairākumu
54:20 min. ASV vairākumsDemko aptur Lielbritānijas izlases ātro uzbrukumu un pēc tam meistarīgi ar nūju raida ripu prom no vārtiem. Bens Deivīss par šo epizodi tiek sodīts ar divu minūšu pārkāpumu. Uzbrucējs ietriecās ASV vārtsargā.
51:23 min. Šveicei vairākumsBonsaksens iegrūž apmalē šveicieti un saņem sodu
49:01 min. Šveice - Norvēģija 3:0Norvēģu kļūdu vidējā zonā ātri izmanto Šveice - Hofmans panāk 3:0!https://twitter.com/IIHFHockey/status/1128695458237272064
Pamatīga šveiciešu ofensīva, Holms glābj norvēģus. Norvēģijai gan neliels bardaks aizsardzībā.
49:10 min. ASV - Lielbritānija 6:2Dereks Raiens saņem piespēli vārtu priekšā un eleganti to met gar Bounsa plecam ar nūjas neērto pusi.
ASV praktiski divas minūtes no vietas nospēlē Lielbritānijas zonā. Jau kārtējo reizi spēlē ripa atsitas pret britu vārtu stabu, šoreiz to otro reizi paveic Džeks Aikels. Pusminūti vēlāk, neskatoties uz radošo Bounsa kritienu no vienas vārtu puses uz otru, Kleitons Kellers norībina otru stabu.
45:56 min. ASV vairākumsMetjū Maierss netīšām trāpa pretiniekam ar augstu paceltu nūju.
Šveicei izcila iespēja! Praplans apspēlē visu Norvēģijas piecinieku, bet trāpa pa pārliktni. Atkārtojumā redzams, ka ripu nedaudz ar plecu skāra Holms, kas glāba norvēģus.
Šveicieši atkal perioda sākumā metas uzbrukumā - Fiala pēc solo gājiena bīstami meta, norvēģus glābj Holms.
Šveice - Norvēģija 2:0. Sākas 3. periods
41:00 min. ASV - Lielbritānija 5:2Vārtsargs uz viena sāna, aizsargs atsit vienu ripu, jau stāvot vārtos, pēc tam jau veseli divi aizsargi ar pēdējiem spēkiem cenšas nepieļaut golu - gandrīz vai komisks vārtu guvums Patrikam Keinam, ko ASV gūst ar kādu ceturto piegājienu. Vai atkal kāds ASV hokejists traucējis Bounsam? Tiek skatīts video atkārtojums. Kraiders it kā nokritis blakus Bounsam, kurš atrodas kādu metru no saviem vārtiem. Taču nešķiet, ka viņš jebkādi traucējis. Vārti tiek ieskaitīti ļoti ātri.
ASV - Lielbritānija 4:2. Sācies 3. periods.
Šveice - Norvēģija. Noslēdzies 2. periods
ASV - Lielbritānija 4:2. Noslēdzies 2. periods.
39:54 min. ASV - Lielbritānija 4:2Vārti "uz ģērbtuvēm". Trešais britu gols turnīrā, otrais spēlē. Patriks Keins slinki nospēlē pie saviem vārtiem, ar vienu roku ķeksējot ripu, kas atlec tieši pie Breta Perlini. Brits uzreiz raida ripu vārtu stūrī.
37:54 min. ASV - Lielbritānija 4:1Gribas gandrīz, vai teikt, ka negodīgi. Briti neizmanto lieliskas iespējas, iespiežot ASV pie saviem vārtiem, bet savā laukuma pusē ripa turpina atrast ceļu Bounsa vārtos. Aizsargs neveiksmīgi gar bortu raida ripu ārpus zonas, tai nonākot pie pretinieku spēlētāja. Metiens vārtu virzienā, kur veiklākais izrādās Debrinkats.
Norvēģi vairākuma beigās izveidoja momentu, bet joprojām izcili spēlē Dženoni. Šveice aizvadījusi trīs spēles un ceturtajā vairāk nekā pusi - joprojām tikai Mikam Indrašim izdevies raidīt ripu šveiciešu vārtos
Briti tomēr sasparojas. Vairāki momenti ap vārtiem piespiež Demko pazaudēt nūju. Lielbritānijas izlase saglabā pārsvaru zonā, vēlreiz tiek līdz ASV vārtiem un raida neskaitāmus metienus no mazāk nekā metra attāluma. Tiesnesim beigās jāsvilpj vairākas reizes, jo čupā sakritušie abu izlašu spēlētāji nepārtrauc spēli. Vairākumā esošie britu līdzjutēji gavilē par savu varoņu pašaizliedzību. Briti pirmo reizi turnīrā sasnieguši 20 metienu robežu.
Pagalam apsīkuši arī Lielbritānijas mēģinājumi uzbrukt. Tālais rezervistu soliņš noteikti atstājis savu iespaidu. ASV pārsvarā dzīvo pa britu zonu. Briti šajā periodā izpildījuši tikai divus metienus. Komandai gan tāpat labas iespējas lauz savu turnīra rekordu (19 metieni) veiktajos metienos pa vārtiem. Pret Kanādu iespēto (12 metieni) briti pārspēja jau pirmajā trešdaļā.
30:27 min. Norvēģijai vairākumsNeko īpašu neizdarījuši vairākumā, šveicieši paliek mazākumā
31:20 min. ASV - Lielbritānija 3:1Lielbritānija tomēr šķiet nebūs spējīga piedāvāt vairāk par 20 minūtēm līdzvērtīga hokeja. Kriss Kraiders apsteidz pretspēlētāju aiz viņa muguras un pielabo piespēli gar vārtiem.
28:03 min. Šveicei vairākumsMartinsens iespaidīgi apmalē ielīmē Kuraševu, par ko saņem 2+10 minūšu sodu
29:07 min. ASV - Lielbritānija 2:1Briti prasmīgi aizsargājas četratā, taču vienā no pārejām komanda pamatīgi iekrīt, Kleitonam Kelleram aizbēgot vienam pret Bounsu.
27:24 min. ASV vairākumsHamonds šajā spēlē izcēlies gandrīz ar pilnībā visu. Vārtu autoram jau otrais noraidījums. Visticamāk, viņš rīkojās pareizi, neatļauti traucējot ASV uzbrucēju vārtu priekšā. Pie viņa atlēkusi ripa varētu būt bijusi ļoti bīstama.
26:03 min. ASV - Lielbritānija 1:1. ASV izlases vārti netiek ieskaitīti pēc video atkārtojuma.Keins raida spēcīgu metienu no zilās līnijas. Pie vārtiem Dilans Larkins ar vārtsargu Bounsu "sacenšas", kurš augstāk pacels nūju. Grūti spriest, no kuras nūjas ripa ielidoja vārtos. Dziesma "Video Killed the Radio Star" liecina par britu treneru pieprasīto atkārtojumu. Ripa vārtos ielido no Bounsa nūjas, taču Larkins ar šo darbību noteikti traucēja britu vārtu vīram. Vārti netiek ieskatīti, rezultāts joprojām 1:1. Tiesnesis izskaidro, ka nūja bijusi pacelta par augstu. Līdzjutēji gavilē.
Bounss nokritis uz muguru, ar aizsargu palīdzību cīnās pret ASV uzbrucējiem. Ripa lēnām aizslīd garām vārtu stabiņam. Šajā trešdaļā amerikāņi vairs nepieļauj tik daudz vaļību.
20:34 min. Šveice - Norvēģija 2:0.Hišīrs piemāna norvēģu vārtsargu Holmu, neaizslidojot apkārt vārtiem, un tuvējā stūrī ar otro mēģinājumu iebaksta ripu vārtoshttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1128679749855744001
Šveice - Norvēģija 1:0. Sācies 2. periods
ASV - Lielbritānija 1:1. Sācies 2. periods
Šveice - Norvēģija 1:0. Noslēdzies 1. periods
Norvēģiem vairākumā nekas nesanāca, tagad pēdējās sekundes periodā komandas aizvadīs vienādos sastāvos
17:29 min. Šveicei noraidījumsŠveiciešiem vairākums nesekmējas, turklāt vēl Šveicei noraidījums. Komandas vienādos sastāvos, bet tad vairāk nekā minūti Norvēģijai būs vairākums
ASV - Lielbritānija 1:1. Noslēdzies 1. periods
16:13 min. Šveicei vairākumsHofmans varēja iziet viens pret vienu, bet viņu ar rokām apturēja Kristians Bulls.
Norvēģi šobrīd daudz biežāk viesojas pretinieku zonā, tomēr ripu neizdodas raidīt vārtos. Iepriekšējos mačos norvēģi nebija tik manāmi.
15:08 min. ASV - Lielbritānija 1:1Briti nospēlē naskāk pie laukuma borta ASV zonā un izvirza aiz aizsargiem palikušo Maiku Hamondu "randiņā" ar Demko. Hamonds ar atkārtotu metienu izlīdzina rezultātu.
Lielbritānija pieļauj pirmo rupjo kļūdu šajā spēlē, savā zonā dodot iespēju Aleksam Debrinkatam vienatnē izslidot pret Bounsu. Bounss lieliskā kritienā glābj britus no otro vārtu zaudējuma.
12:17 min. ASV - Lielbritānija 1:0Baunss īsti netver ripu ar ķērājcimdu, bet tā nokrīt pašā vārtu priekšā, kur netraucēti vārtus gūst Džeimss van Rīmsdaiks.
8:33 min. Šveicei vairākumsReihenbergers izmantoja pretinieku kļūdu un nonāca labā situācijā, bet pārspēt Dženoni neizdevās. Metiena brīdī norvēģim pa rokām uzsita Lefels, par ko saņēma sodu
10:51 min. ASV vairākumsMaiks Hamonds par Džeka Aikela ķeksēšanu un nogāšanu dodas uz noraidīto soliņu.
Lielbritānija turpina sekmīgi pāriet no aizsardzības uzbrukumā un izpildīt bīstamus metienus. Pēc komandu snieguma būtu grūti pateikt, kura ir spēles favorīte.
Demko ne pārāk sarežģītu metienu atsit augstu gaisā. Bens Deivīss negaidīti raida atkārtotu metienu no gaisa, hokeja nūju izmantojot kā tenisa raketi. Lielbritānija pirmās septiņas minūtes rādījusi atzīstamu sniegumu.
Šveicieši ar pirmajām minūtēm metās uzbrukumā, lai gan tikai pirms 17 stundām beiguši iepriekšējo spēli. Norvēģi atbildēja ar bīstamu metienu, Šveices vārtsargs Dženoni nospēlēja nedroši, bet tvēra ripu.
5:30 min. Šveice - Norvēģija 1:0Šveice pārtvēra ripu vidējā zonā, ātra saspēle un Ambūls tehniski apspēlē vārtsargu
Lielbritānijas vārtsargam Bounsam nākas pamatīgi atstāt savu vārtsarga laukumu. Vēlāk sekojošu metienu viņš jau atsit, kritienā slīdot cauri savam laukumam. Arī aizsargs Tims Bilingslijs atvaira vienu ripu, kamēr Bounss vēl nebija paguvis ieņemt savu pozīciju.
Lielibritānija pirmā apdraud otras komandas vārtus. Patīkams pārsteigums. Komanda nākamajā uzbrukumā piespiež Demko arī piespiest ripu.
ASV - Lielbritānija 0:0. Spēle sākusies
Šveice - Norvēģija. Spēle sākusies
ASV vārtos otro reizi turnīrā stāsies Vankūveras 'Canucks" vārtsargs Tačers Demko, kurš aizvadītajā sezonā vairāk spēles gan aizvadīja Amerikas Hokeja līgā (AHL). Britiem par vārtu drošību rūpēsies komandas pamatvārtsargs Bens Bounss no Kārdifas "Devils" vienības. Pret dāņiem viņu gan spēles laikā nācās nomainīt.
Savukārt ASV laukumā pēdējo reizi redzējām pirmdien, kad amerikāņi ar somiem sarūpēja vienu no turnīra visaizraujošākajām spēlēm. Košices grupā vēl daudz kas par vietu sadalījumu jānosaka.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/divu-supertalantu-cina-metjuzs-un-asv-pagarinajuma-parspej-somiju-ar-kako.d?id=51083175
Lielbritānijas izlase šo turnīru par veiksmīgu vai neveiksmīgu, visticamāk, varēs vērtēt pēc grupu turnīra priekšpēdējās dienas spēles pret Francijas izlasi, kurā abas komandas varētu cīnīties par palikšanu elites divīzijā. Otrdien briti piedzīvoja negaidīti lielu sagrāvi pret Dānijas valstsvienību:https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/poulsenam-hat-trick-danija-labo-rezultativitates-rekordu.d?id=51087757
15. maijs pasaules čempionātā tiks uzsākts ar modrības pārbaudi divām izteiktām favorītēm. Vai Šveicei, kura otrdien spēli pret Austriju noslēdza īsi pirms pusnakts, būs fiziski gatava Bratislavas grupā pulksten 17.15 notiekošajai spēlei ar Norvēģiju? Kādu sniegumu pret ASV valstsvienību Košicē demonstrēs Lielbritānija? Briti pagaidām trīs spēlēs guvuši tikai vienus vārtus, bet ielaiduši veselas 20 ripas.