Pasaules hokeja čempionāts: 17. maija spēļu apskats

2019. gada pasaules hokeja čempionāts 17. maijā turpinājās ar astotās dienas spēlēm Bratislavas un Košices arēnās.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

PASAULES ČEMPIONĀTS HOKEJĀ, 17. MAIJS
Bratislavas grupa: Austrija - Norvēģija 3:5. Spēle noslēgusiesKošices grupa: Francija - Slovākija 3:6. Spēle noslēgusiesBratislavas grupa: Čehija - Itālija 8:0. Spēle noslēgusiesKošices grupa: Somija - Lielbritānija 5:0. Spēle noslēgusies
Pasaules čempionāta kārtējā spēļu diena noslēgusies! Uz tikšanos sestdien, kad jau pulksten 13:15 Latvija spēkosies ar Krieviju.
Čehija - Itālija 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)Vārtu guvēji: Milans Gulašs (7:04 min.), Radko Gudašs (27:09 min.), Mihaels Frolīks (32:07 min.), Jans Kovāržs (33:43 min., vair), Dmitrijs Jaškins (34:17 min.), Dominiks Simonss (56:02 min.), Dmitrijs Jaškins (57:12 min), Mihaels Frolīks (57:58 min.) - - Soda minūtes: 2 - 6Metieni pa vārtiem: 48 - 15
Somija - Lielbritānija 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)Vārtu guvēji: Toni Rajala (20:24 min., vair.), Ate Ohtamā (25:08 min.), Joels Kiviranta (34:59 min.), Kristians Kūsela (57:27 min., tukšos), Miko Lehtonens (59:49 min., vair.)Soda minūtes: 4 - 8Metieni pa vārtiem: 49 (12+18+19) - 12 (2+5+5)
Somija - Lielbritānija 5:0. Spēle noslēgusies
59:49 min. Somija - Lielbritānija 5:0Miko Lehtonens nokārto formalitātes un gūst vārtus 11 sekundes pirms spēles beigām. Lehtonens atdeva uzbrukuma pirmo piespēli un laukuma garumā veica slidojumu līdz tālajam vārtu stabam, kur aizsargs arī noslēdza uzbrukumu.
58:45 min. Somijai vairākumsDeivīss pārcenšas aiz pretinieku vārtiem, trāpot ar nūju pa Tirvainena seju. Lielbritānijas centība līdz pašas spēles beigām gan ir uzteicama.
Čehija - Itālija 8:0. Spēle noslēgusies.
57:27 min. Somija - Lielbritānija 4:0Ja pirmajā reizē somi centās gūt vārtus no savas laukuma puses, tad nākamreiz somi tam pieiet aukstasinīgāk. Izlase ar piespēlēm izkļūst no savas laukuma puses līdz Kristians Kūsela izslido viens pret tukšiem vārtiem.
Lielbritānija maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Briti patiešām izmanto skaitlisko pārsvaru un labi ieslido zonā, izveidojot tīri labu momentu. Pēcāk somi uz kādu pusminūti tiek iespiesti savā zonā.
57:58 min. Čehija - Itālija 8:0.Mihaels Frolīks uzbrukumā apstājās uz zilās līnijas, spēcīgi atvēzējās un raidīja ripu virs vārtsarga kājsarga.
57:12 min. Čehija - Itālija 7:0.Dmitrijs Jaškins lielā ātrumā pēc aizsardzības zonā uzvarētā iemetiena devās uzbrukumā un raidīja ripu pašā vārtu augšējā stūrī.
54:10 min. Lielbritānijai vairākumsTirvainens atkal sodīts par neatļautu darbību pretinieku zonā. Šoreiz hokejists apsūdzēts par bloķēšanu. Uzbrucējs gan nepiekrīt soģa lēmumam un triec nūju pret ledu.
56:02 min. Čehija - Itālija 6:0. Čehijas izlase ļoti ātri saspēlējas un uzbrukuma noslēgumā Jakubs Vorāčeks raidīja ripu vārtu virzienā, kur Dominiks Simonss ieguva ripu un raidīja to vārtos.
Spēle aizgājusi lielā pašplūsmā. Maz svilpju un atklāts hokejs, kurā abas komandas tiek pie iespējām pārejas uzbrukumos. Brīžiem šķiet, ka briti varētu spēlēt vienkāršāk, bet komanda turpina censties ar piespēlēm meklēt vēl labākus momentus.
Itālijas izlases vairākums bija ļoti neizteiksmīgs. Čehijas izlase turpināja kontrolēt notikumus laukumā, bet paši vairs tik ļoti nerāvās uzbrukumā.
Kako, iesprostots aiz vārtiem, nospēlē ļoti radoši. Uzbrucējs pārmet ripu pāri vārtiem, kur no tās steigšus jāatbrīvojas britu aizsargiem, lai somi nevarētu izpildīt tūlītēju metienu.
46:45 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Čehi pārkāpa skaitlisko sastāvu, dodot itāļiem pirmo vairākumu mačā.
43:00 min. Lielbritānijai pirmais spēles vairākumsJuhani Tirvainens aiz vārtiem klupina pretinieku.
Piecas minūtes šajā periodā aizritēja ļoti ātri. Traversa vārtu priekšā gandrīz pārspēja Francuzu, kad mainīja ripas lidojuma virzienu, bet uzreiz pēc tam moments bija pie itāļu vārtiem.
Somija - Lielbritānija 3:0. Sācies 3. periods
Čehija - Itālija 5:0. Sācies 3. periods.
Somija - Lielbritānija 3:0. Noslēdzies 2. periods
Spēle gandrīz pilnībā vairs tikai norit Lielbritānijas zonā. Tas būs vien atkarīgs no somiem, cik vārtus viņi šajā spēlē gūs.
Čehija - Itālija 5:0. Noslēdzies 2. periods.Ar Čehijas izlases uzbrukumiem pēdējās minūtēs noslēdzās otrais periods. Visticamāk, ka spēle šajā periodā tika salauzta par labu čehiem un lielas sensācijas nebūs.
34:59 min. Somija - Lielbritānija 3:0Joels Kiviranta nospēlē nadzīgi vārtu priekšā, atlēkušo ripu uzņemot ar slidu, bet nākamajā kustībā jau ar nūju raidot to vārtos.
34:17 min. Čehija - Itālija 5:0.Čehi pilnībā satricināja Itālijas izlases aizsardzību, un Dmitrijs Jaškins pretī vārtiem saņēma ripu no Filipa Hitila un guva savas komandas piektos vārtus.
33:45 min. Čehija - Itālija 4:0.Jans Kovāržs lieliski atbrīvojās no pretinieku aizsargs un pirmais tika pie ripas, kuru vārtsargs atsita pēc Jakuba Vorāčeka metiena. Viņš izdarīja precīzu metienu un realizēja vairākumu.
Olivers Beteridžs nonāk izcilā metiena pozīcijā, tomēr nepārspēj Olkinuoru. Lielbritānija turpina ik pa laikam tikt pie labām iespējām.
32:38 min. Noraidījums Itālijas izlasēInsams nogāza pretinieku spēlētāju, kurš ieslīdēja vārtu stabā.
32:07 min. Čehija - Itālija 3:0Mihals Moravčiks pa kreiso malu ieslidoja uzbrukuma zonā, kur uz pašu vārtu priekšu piespēlēja Mihaela Frolīkam, kurš ar ne pārāk veiklu nūjas kustību ripu ieslidināja starp itāļu vārtsarga kājām.
Itālijas izlases spēlētāji divatā bija nonākuši vārtu priekšā, bet metiens neizdevās pietiekami precīzs, lai pārspētu Pāvelu Francuzu.
25:08 min. Somija - Lielbritānija 2:0Šoreiz precīzs metiens otrā augšējā stūrī. Ate Ohtamā izdara metienu no zilās līnijas, taču plusiņš noteikti jādod arī Marko Antillam, kurš pilnībā nobloķēja Bounsam redzamību.
27:09 min. Čehija - Itālija 2:0. Radko Gudašs izdarīja metienu no laukuma centra, un Itālijas izlases vārtsargs šādam metienam nebija gatavs. Viņš ripu nenotvēra.
Marketi bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju un trāpīja Jakubam Vorāčekam pa seju, bet tiesneši šoreiz noraidījumu nepiesprieda
21:42 min. Somijai vairākumsBriti izveido ļoti bīstamu situāciju pie somu vārtiem, taču Kolins Šīldss uzbrukuma beigās nevajadzīgi pie borta nogāž somu hokejistu.
Itālijas izlase otro periodu iesāka ļoti apņēmīgi, un otrajā minūtē Djego Kostners bīstami meta pa Čehijas izlases vārtiem. Arī turpinājumā itāļi spēja pieturēt ripu.
Somija - Lielbritānija 0:0. Sācies 2. periods
20:24 min. Somija - Lielbritānija 1:0Toni Rajala ieslido pretinieku zonā un aizsarga aizsegā raida precīzu metienu tālajā vārtu devītniekā.
Čehija - Itālija 1:0. Sācies 2. periods.
Somija - Lielbritānija 0:0. Noslēdzies 1. periodsBriti otro reizi pēc kārtas pirmās 20 minūtes iztur. Pagājušajā spēlē Lielbritānija pirmajā trešdaļā nospēlēja 1:1 pret ASV.
Čehija - Itālija 1:0. Noslēdzies 1. periods.Perioda pēdējās sekundēs Čehijas izlases uzbrucējs Hitils lūkoja gūt vārtus, ejot uz ģērbtuvēm, taču itāļi kopīgiem spēkiem vārtus nosargāja.
19:40 min. Somijai vairākumsBriti neiztur līdz perioda beigām. Evans Mouzijs atkārtoti traucē pretinieku ar nūju līdz tiesnešiem neiztur pacietība.
Miko Lehtonens izglābj Somijas izlasi. Briti izpilda uzmetienu no asa leņķa, kuru Olkinuora netver savā ķērājcimdā. Lehtonens pamanās "noslaucīt" ripu no vārtu priekšas, kur līdz tai vārtsargs vairs netiktu, bet Džonatanam Filipsam tā gan bija pieejama.
Itālijas izlases spēlētājs Marketi mazākumā gūlās ripas lidojuma ceļā, un tā viņam trāpīja pa ķiveri. Tiesnesis uzreiz apturēja spēli, bet ar spēlētāju viss kārtībā. Turpinājumā Čehija vairākumā darbojās pārliecinoši, bet lēnīgi.
16:34 min. Noraidījums Itālijas izlasē. Tauferers devās izciest divu minūšu sodu par klupināšanu.
De Filipo Roja teicami nospēlēja vārtos, kad Jans Kovāržs uzmeta pa vārtiem, bet Kubaliks vārtu priekšā jau lūkoja pēc savas iespējas gūt vārtus.
Spēles groži jau diezgan konkrēti nonākuši Somijas rokās. Briti knapi tiek ārā no zonas, lai samainītos.
Čehijas izlase laukumā darbojas pārliecinoši un kontrolē notikumus laukumā, taču Itālijas hokejisti spēj atbruņot čehus no ripas un lūko pēc kāda pretuzbrukuma.
Kako nonāk pie izcilas iespējas vārtu priekšā, taču negūst savus septītos čempionāta vārtus. Briti pēc nepilnām 11 minūtēm joprojām turas pretī.
Bounss neveiksmīgi, stāvot kājās, cenšas ķert ripu. Epizode noslēdzas, visiem četriem britu spēlētājiem cīnoties, lai glābtu savu vārtsargu. Neveikli, bet situācija glābta un mazākums izciests.
7:04 min. Čehija - Itālija 1:0.Milans Gulašs saspēlējās ar Dominiku Kubaliku un raidīja ripu vārtu tuvējā augšējā stūrī, gūstot pirmos vārtus spēlē. Gulašam šī ir pirmā spēle pasaules čempionātā, un viņš ļoti ātri atzīmējās.
5:54 min. Somijai vairākumsBens Okonors grūž pretinieku bortā. Citādi briti ļoti labi bija uzsākuši spēli.
Čehijas hokejistu pirmais vairākums bija neveiksmīgs. Itālijas hokejisti veiksmīgi aizvirzīja spēli prom no saviem vārtiem.
1:50 min. Noraidījums Itālijas izlasē. Itāļi jau mača sākumā paliek mazākumā, kad viņi pārkāpa skaitlisko sastāvu.
Čehija - Itālija 0:0. Spēle sākusies.
Somija - Lielbritānija. Spēle sākusies
Somijas izlasei spēlē pret Lielbritāniju vārtos pirmo reizi čempionātā stāsies "Pelicans" vārtsargs Jusi Olkinuora, kurš nākamgad spēlēs Vladivostokas "Admiral" vienībā. Britiem par vārtu drošību turpinās gādāt Bens Bounss, kurš rādīja labu sniegumu zaudējumā 3:6 pret ASV. Šajā spēlē briti guva trīs no pagaidām četriem turnīrā gūtajiem vārtiem:https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-italis-bernards-un-citi-vartsargi-turpina-radit-brinumus.d?id=51094771
Francija - Slovākija 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)Vārtu guvēji: Antonī Manavjans (32:16 min.), Aleksandrs Tesjērs (35:09 min., vair.), Antonī Rešs (57:50 min.) - Rihards Panīks (13:25 min., vair.), Matušs Sukels (19:10 min.), Ļibors Hudāčeks (25:31 min., vair.), Ēriks Černāks (40:16 min.), Mihails Čajkovskis (42:41 min.), Ladislavs Naģs (45:41., vair.)Soda minūtes: 12 - 4 Metieni pa vārtiem: 20 - 27
Austrija - Norvēģija 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)Vārtu guvēji: Peters Šnaiders (22:08 min., vair.), Konstantīns Komareks (49:37 min.), Dominiks Hainrihs (59:09 min.) - Kristians Buls (2:01 min.), Johaness Johanesens (36:42 min.), Aleksandrs Raihenbergs (50:33 min.), Kristians Buls (53:22 min.), Kristians Buls (59:17 min., tukšos)Soda minūtes: 4 - 8Metieni pa vārtiem: 33 (11+11+11) - 30 (11+8+11)
Francija - Slovākija 3:6. Spēle noslēgusies.
Austrija - Norvēģija 3:5. Spēle noslēgusies
57:50 min. Francija - Slovākija 3:6.Antonī Rešs pretuzbrukumā nolēma izdarīt metienu pats un raidīja ripu no Čajkovska aizsega starp Ribāra kājsargiem.
59:17 min. Austrija - Norvēģija 3:5Norvēģi tiek pie ripas un Buls caur apmali trāpa ripu tukšos vārtos. Aizsargam "hat-trick"!
59:09 min. Austrija - Norvēģija 3:4Skaitliskais pārsvars sešatā tiek izmantots. Dominiks Hainrihs iešķeļ ripu vārtos no zilās līnijas.
Austrija nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Komareks nonāk izcilā metiena pozīcijā, no kuras ripa jāraida pustukšos vārtos, taču īsti netrāpa pa ripu. Jonass Holoss pēc tam lieliski nocīnās vārtu priekšā un nepieļauj atlēkušo ripu. Austrieši neizmanto skaitlisko pārsvaru.
Slovākijas un Francijas hokejisti maču turpināja līdzīgā cīņā, un abas ik pa laikam izveidoja kādu iespēju uzbrukumā. Francijas hokejisti acīmredzot vairs īsti necer uz atspēlēšanos.
55:22 min. Austrijai vairākumsKristians Forsbergs sodīts neizprotamā epizodē, kurā šķietami austrietis pats neveikli nokrīt, iespiežot savu nūju pret bortu.
53:22 min. Austrija - Norvēģija 2:4Kristiana Bula otrie vārti! Aizturētā soda laikā norvēģi izmanto skaitlisko vairākumu, Matīsam Olimbam veicot piespēli šķērsām laukumam. Štarkbaumam nav pietiekami laika pārvietoties pa savu vārtsarga laukumu, un Buls raida ripu pustukšos vārtos.
50:33 min. Austrija - Norvēģija 2:3Austrieši turpina "skrieties", pamet savu zonu pirms īsti dabūjuši ripu prom no tās, bet kļūda vārtu tuvumā dod iespēju Aleksandram Raihenbergam raidīt ripu vārtos.
Francijas hokejisti mazākumā izdarīja metienu pa vārtiem un trāpīja pa vārtu pārliktni.
49:37 min. Austrija - Norvēģija 2:2Komareks trešo lielisko iespēju neiznieko. Hokejists atrodas pareizajā vietā, pareizajā laikā. Šnaiders, slidojot apkārt vārtiem, piesaista divu aizsargu uzmanību, ripa nonāk pie Komareka, pret kuru Holmam jau izmisumā jākrīt uz ledus.
45:41 min. Francija - Slovākija 2:6.Slovākijas izlase pašā vairākuma izskaņā guva vārtus un panāca jau četru vārtu pārsvaru. Marko Daņo no vārtu priekšas piespēlēja Ladislavam Naģam uz kreiso malu, un pieredzējušais hokejisti trāpīja tukšajā vārtu stūrī. Pēc šī gola Ardī vietā Francijas vārtos stājā Bujsē.
Matiass Treteness bīstami maina ripas lidojuma virzienu, stāvot vārtu priekšā. Norvēģija vairākumu neizmantoja, taču no tā šķietami ieguvusi iniciatīvu. Vēl nepilnas divpadsmit minūtes pamatlaikā.
43:46 min. Noraidījums Francijas izlasē. Valjērs ļoti neuzmanīgi nospēlēja ar savu nūju un trāpīja Hudāčekam pa seju.
42:41 min. Francija - Slovākija 2:5. Francijas izlase vairākumā uzvarēja iemetienā savā aizsardzības zonā, bet Tesjērs ripu aiz vārtiem pazaudēja. Mihails Čajkovskis ieguva ripu lieliska metiena pozīcijā un izdarīja precīzu metienu.
43:07 min. Norvēģijai vairākumsStīvens Strongs atkārtoti sit pretiniekam ar nūju līdz tiek sodīts.
41:07 min. Noraidījums Slovākijas izlasē. Marko Daņo aiz Francijas izlases vārtiem ietrieca pretinieku apmalē un tika noraidīts.
40:16 min. Francija - Slovākija 2:4Slovākijas izlasei vajadzēja tikai 16 sekundes, lai gūtu vārtus trešajā periodā. Rihards Panīks pie laukuma apmales uzvarēja divcīņā un piespēlēja ripu Ērikam Černākam, kurš meta ripu starp kājsargiem.
Austrija - Norvēģija 1:2. Sācies 3. periods
Francija - Slovākija 2:3. Noslēdzies 2. periods. Vairākumā Slovākijai bija divas labas vārtu gūšanas iespējas, taču abās Ardī nospēlēja veiksmīgi.
Austrija - Norvēģija 1:2. Noslēdzies 2. periods
37:45 min. Noraidījums Francijas izlasē. Tesjērs pēc gūtajiem vārtiem devās izciest divu minūšu noraidījumu par klupināšanu.
36:42 min. Austrija - Norvēģija 1:2Austrija kļūdās un tas maksā sāpīgi. Iepriekš piesauktais Šnaiders neveikli cenšas pārtvert piespēli (vai savainojums traucē?) un tas ļauj Johanesam Johanesenam no neērtās puses izpildīt metienu tuvu vārtiem. Jāsaka, ka Štarkbaums varēja ripu tvert. Tā vārtos ieslīdēja zem viņa kājsarga.
35:09 min. Francija - Slovākija 2:3.Francijas izlase vairākumā darbojās uzbrukuma zonā, un tad ātri izspēlēja ripu no laukuma stūra un nogādāja ripu Aleksandram Tesjēram, kurš meta ripu tuvējā vārtu stūrī.
34:14 min. Noraidījums Slovākijas izlasē. Černāks bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju un devās uz noraidīto soliņu. Pirmais mazākums Slovākijai.
32:16 min. Francija - Slovākija 1:3Francijas izlase otrā tempa uzbrukumā nogādāja ripu Antonī Manavjanam, kurš atrada spraugu starp vārtu stabu un vārtsargu, samazinot rezultāta starpību.
Šķiet, ka Austrijas līdzjutēji Bratislavā apbrīnojamā saskaņā tribīnēs izpilda DJ Otzi dziesmu "Hey Baby (Uhh, Ahh)". Pasaules čempionātos hokejā šīs skaņdarbs diezgan bieži tiek atskaņots arēnās. Pārsvars izdzīvošanas spēlē arī pieder Austrijai, taču vieni vārti varētu izmainīt visu spēli. Komandas sākušas spēlēt maķenīt drošāk.
Šnaideram pēc metiena izdarīšanas atkal jādodas uz ģērbtuvi. Jāveic minējums, ka vārtu autoram nav viss kārtībā ar veselību.
Abas komandas turpināja apmainīties ar iespējām uzbrukumos. Slovāki pretuzbrukumā no vārtu priekšas nespēja gūt vārtus, bet otrā laukuma pusē Rešs norībināja vārtu stabu.
Flerī izgāja pret vārtsargu, bet Ribārs ar lielām grūtībām atsita ripu un neielaida to vārtos.
25:31 min. Francija - Slovākija 0:3.Slovākijas izlase vairākumā saspēlējas zibenīgi un nogādāja ripu Ļiboram Hudāčekam. Viņam neviens aizsargs netraucēja, un slovāks ar lieliskām māņkustībām apspēlēja Ardī.
23:43 min. Noraidījums Francijas izlasē. Pret Čaikovski divi Francijas hokejisti pielietoja spēka paņēmienu, un Valjēram tiesneši fiksēja sitienu ar elkoni.
Norvēģiem kontakts ar Raflu atkal beidzas sāpīgi. Šoreiz gan pie vainas cits NHL hokejists - norvēģis Andreass Martinsens. Martinsens pagrūž Raflu ar izstieptu roku, bet austrietis ietriecas norvēģu vārtsargā Holmā. Holmam nokrīt ķivere un viņš izskatās mazliet apdullis.
Pēc tāla metiena ripu Ardī atsita, un tā uzlidoja augstu gaisā un piezemējās uz vārtiem. Vēl viena iespēja Slovākijas izlasei.
Norvēģi iztur vismaz otru mazākumu. Pagaidām abas komandas pieci pret četri spēlējušas ļoti blāvi. Iespējas nav izmantotas pienācīgi.
Francija - Slovākija 0:2. Sācies 2. periods.
22:08 min. Austrija - Norvēģija 1:1Peters Šnaiders, neapturot ripu, no iemetiena apļa raida ripu vārtos pretkustībā. Hokejists gan uzreiz pēc tam pamet laukumu. Šķiet, ka viņš šajā epizodē arī savainojās.
21:18 min. Austrija spēlēs piecatā pret trijiemErlends Lesunds izpilda bīstamu spēka paņēmienu. Tas tiek traktēts kā novēlots sitiens.
20:54 min. Austrijai vairākumsKomareks ar cimdiem trāpa Matīsam Olimbam sejā, kurš atbild ar viņa nūjas izraušanu. Sodīts tikai norvēģis Olimbs.
Austrija - Norvēģija 0:1. Sācies 2. periods
Francija - Slovākija 0:2. Noslēdzies 1. periods.
19:10 min. Francija - Slovākija 0:2Matušs Sukels vārtu priekšā ļoti precīzi pielika nūju pēc tāla Martina Fehervārija metiena un ievirzīja ripu Francijas izlases vārtos.
Austrija - Norvēģija 0:1. Noslēdzies 1. periods
Lantoši šoreiz izgāja viens pats pret vārtsargu, bet viņa metienu savā cimdā tvēra Ardī.
Lantoši lieliski pieturēja ripu un centās sev izveidot iespēju gūt vārtus, bet francūzis viņu apturēja ar spēka paņēmienu. Mirkli vēlāk Tatars netrāpīja no labas pozīcijas. Rics Francijas uzbrukumā izdarīja savas komandas otro metienu šajā periodā.
13:09 min. Norvēģijai vairākumsPatriks Obrists nevajadzīgi iesit ar nūju pretiniekam aiz norvēģu vārtiem.
12:15 min. Noraidījums Francijas izlasē. Francijas hokejisti jau trešo reizi spēlē pārkāpa noteikumus, un slovāki aizturētā soda laikā izspēlēja kombināciju uz Naģu, bet metiena leņķis bija pārāk ass. Sodu izcietīs Manavjans.
13:25 min. Francija - Slovākija 0:1Slovākijas hokejisti saspēlējās gar perimetru un izdarīja tālu metienu. Vārtu priekšā ripu ieguva Rihards Panīks, kurš raidīja to vārtos. Francijas izlases treneris pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka Hudāčeks vārtu priekšā traucēja vārtsargam. Tiesneši ilgi skatījās video atkārtojumu, līdz fiksēja, ka Žanīls pats uzgrūda Hudāčeku virsū savam vārtsargam.
Filadelfijas "Flyers" uzbrucējs Rafls nospēlē bīstami pret norvēģu aizsargu Matīsu Olimbu. Pēc kāda laika pavadīšanas uz ledus Olimbs spēj piecelties un šķiet viņam viss būs kārtībā.
Komarekam šoreiz tīrs izgājiens. Arī tas netiek realizēts. Austrijai sāk rasties vairāk labas vārtu gūšanas iespējas.
Pagājušās sezonas sestais rezultatīvākais Zviedrijas hokeja līgas (SHL) spēlētājs Konstantīns Komareks pēc divām izcilām un ātrām austrieši piespēlēm nonāk labā situācijā pie vārtiem, taču nespēj apstrādāt ripu. Spēle ļoti līdzvērtīga.
Francijas hokejisti arī otro mazākumu izturēja un neļāva pretiniekiem izveidot labas vārtu gūšanas iespējas. Francūži diezgan veiksmīgi mazina spēles tempu.
6:52 min. Noraidījums Francijas izlasē. Damjēns Flerī par turēšanu ar nūju tika noraidīts. Vēl viena iespēja Slovākijai.
Slovākijas hokejisti vairākumā gandrīz visas divas minūtes darbojās uzbrukuma zonā, tomēr šoreiz Francijas aizsardzības līnija spēja nosargāt vārtus, lai arī ar lielām grūtībām. Francijas izlases uzbrukumā Ribārs atvairīja metienu, bet tad viņam pēc kontakta ar laukuma spēlētāja nokrita kājsargs.
3:54 min. Austrijai vairākumsNorvēģijai laukumā seši hokejisti. Pie tam visi seši aktīvi iesaistījušies spēlē, nevis kļūdījušies nomaiņā.
2:09 min. Noraidījums Francijas izlasē. Slovākijas izlases agresīvie uzbrukumi deva vairākumu. Tataru aiz vārtiem klupināja Krinons.
2:01 min. Austrija - Norvēģija 0:1Norvēģijas "Storhamar" vienības aizsargs Kristians Buls pa taisno pēc iemetiena raida "šāvienu" Štarkbauma vārtos.
Tatars iesāka Slovākijas pirmo bīstamo uzbrukumu, tad Hudāčeks izdarīja tālu metienus, bet Ardī ripu atvairīja ar atsitējcimdu. Vārtu priekšā jau Černāks lūkoja pēc atlēkušās ripas.
Francija - Slovākija. Spēle sākusies!
Austrija - Norvēģija. Spēle sākusiesAustrijai vārtos pirmais numurs Bernards Štarkbaums, bet norvēģiem labāku sniegumu rādījušais Henriks Holms.
Francijas izlases vārtos šajā mačā būs Florians Ardī, bet Slovākijas valstsvienības vārtsargs būs Patriks Ribārs.
Savukārt Bratislavas grupā situācija šobrīd ir diezgan vienkārša. Ne Norvēģija, ne Austrija, ne Itālija līdz šim guvusi kādu punktu, taču visas no izlasēm vēl savā starpā nav spēlējušas. Savstarpējo spēļu lielākā neveiksminiece, visticamāk, izkritīs un nākamgad spēlēs 1. divīzijā. Piektdien norisināsies pirmais dublis – Austrija pret Norvēģiju.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/devini-zviedri-gust-vartus-spele-pret-austriju.d?id=51097025
Slovākijas pretiniecei Francijas izlasei, kura līdz šim guvusi vienu punktu, svarīgākā spēle, visticamāk, būs pirmdien, 20. maijā, kad tā cīnīsies ar bešā palikušo Lielbritānijas izlasi par palikšanu elitē. Jebkurš līdz tam papildu iekrāts punkts, protams, ka nāks tikai par labu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/pirmajos-pc-pecspeles-metienos-virsroku-gust-danija.d?id=51076215
Mājinieki slovāki, iespējams, piedzīvojuši smagāko likteni, divreiz piekāpjoties spēļu pamatlaika pēdējā minūtē. Komandai jāveic uzvaru sērija, sākot ar šīs dienas spēli pret Franciju. Pēcāk jāpieveic Lielbritānija un Dānija, kā arī būs jācer uz konkurentu neveiksmēm, lai tiktu ceturtdaļfinālā. Slovākijas izlasei jācer, ka ASV valstsvienība pret Dāniju, Vāciju un Kanādu savāc ne vairāk par četriem punktiem.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-kosice-velreiz-soka-vacija-triumfe-pec-diviem-vartiem-pedejas-divas-minutes.d?id=51093891
Sveicināti pasaules čempionāta hokejā astotajā spēļu dienā! Pēc ceturtdienas spēlēm katra vienība aizvadījusi jau četrus mačus, kas nozīmē, ka aizvien skaidrāk saprotams to iespējamais liktenis.