Pasaules hokeja čempionāts: 21. maija spēles. Teksta tiešraides arhīvs

Pēdējā grupu turnīra izspēles dienā 2019. gada pasaules čempionātā hokejā 21. maijā risinājās sešas spēles.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

PASAULES ČEMPIONĀTS HOKEJĀ, 21. MAIJS
Bratislavas grupa: Čehija – Šveice 5:4. Košices grupa: Somija – Vācija 2:4.  Bratislavas grupa: Latvija – Norvēģija 4:1. Košices grupa: Slovākija – Dānija 2:1 Bratislavas grupa: Zviedrija – Krievija 4:7 Košices grupa: Kanāda – ASV. 3:0
Zviedrija - Krievija 4:7. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Gabriels Landeskogs (7:32 min.), Viljams Nīlanders (52:02 min.), Olivers Ekmans-Larsons (56:22 min.), Jons Klingbergs (58:49 min., vair.) - Artjoms Aņisimovs (20:57 min.), Jevgeņijs Dadonovs (24:10 min.), Aleksandrs Ovečkins (28:52 min.), Kirils Kaprizovs (34:39 min.), Mihails Grigorenko (37:17 min.), Jevgeņijs Malkins (37:47 min.), Dmitrijs Orlovs (52:57 min.)Soda minūtes: 12 - 6Metieni pa vārtiem: 37 (10+13+14) - 34 (5+20+9)
Kanāda - ASV 3:0. Spēle noslēgusies Vārtu guvēji: Pjērs Luks Dubuā (1:49 min.), Kails Turiss (8:02 min.), Džareds Makkans (35:59 min.) - - Soda minūtes: 14 - 4 Metieni pa vārtiem: 35 - 28
Ar to 21. maija teksta tiešraidi noslēdzam. Trešdien, 22. maijā, komandām brīvdiena, bet 23. maijā visi četri 1/4 fināla mači.
Zviedrija - Krievija 4:7. Spēle noslēgusies
58:49 min. Zviedrija - Krievija 4:7Klingbergs ar plaukstas metienu vairākumā raida ripu devītniekā
Kanāda - ASV 3:0. Spēle noslēgusies
56:22 min. Zviedrija - Krievija 3:7Ekmans-Larsons pamana nepiespiestu ripu vārtsarga laukumā un gūst vārtus
Eikels mērķēja tuvējā vārtu stūrī, bet Marejs ar plecu ripu atsita. Mirkli vēlāk van Rīmsdaiks neizmantoja momentu no vārtu priekšas, kad vārtsarga jau bija apspēlēts.
55:23 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Maršeso par pretinieka turēšanu ar nūju devās uz noraidīto soliņu.
Pagaidām neizskatās, ka ASV izlase varētu radīt intrigu šajā mačā, un šī komanda diezgan bieži pieļauj kļūdas savos uzbrukumu mēģinājumos.
52:57 min. Zviedrija - Krievija 2:7Orlovs ar plaukstas metienu gūst Krievijai septītos vārtus
52:02 min. Zviedrija - Krievija 2:6Nīlanders veica reidu Krievijas zonā, bet uzbrukums bija nesekmīgs. Uzbrukuma turpinājumā Nīlanders saņēma piespēli un ar plaukstas metienu guva vārtus
Keins ar veiklu nūjas kustību mēģināja ievirzīt ripu vārtos, taču Marejs vārtos pārvietojās un ripu atsita.
Kanādas izlases vairākumā Reinharts bija tuvu vārtu guvumam, taču kanādiešu uzbrukumi  turpinājās arī pēc spēles nevienādos sastāvos. Pretinieku ofensīvu pārtrauca Keins, kurš uzmeta pa Mareja vārtiem.
Krievijai vairākumsPirmais mazais sods Zviedrijai mačā
44:36 min. Noraidījums ASV izlasē. Keins cīnījās ar Kuturjē, un tiesneši redzēja, kā amerikānis turēja pretinieku ar rokām. Tiesa, arī kanādietis nebija bez vainas šajā epizodē.
Zviedrija - Krievija 1:6. Sācies 3. periods
Kanāda - ASV 3:0. Sācies 3. periods.
Kanāda - ASV 3:0. Noslēdzies 2. periods.
Zviedrija - Krievija 1:6. Noslēdzies 2. periodsPerioda izskaņā Hornkvists pateica kaut ko tiesnesim, par ko saņēma 10 minūšu disciplināro sodu
37:47 min. Zviedrija - Krievija 1:6Krievijas hokejisti dara, ko grib. Katastrofāls sniegums, Malkins ar rikošeta palīdzību gūst jau sestos vārtus Krievijai
37:17 min. Zviedrija - Krievija 1:5Zviedri kļūdās pie saviem vārtiem un Grigorenko gūst Krievijai piektos vārtos 17 minūtēs!
Kanādas izlase turpināja izdarīt lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, un vienā no uzbrukumiem Henriks trāpīja pa vārtu pārliktni.
34:39 min. Zviedrija - Krievija 1:4Pēc uzvarēta iemetiena Kaprizovs uzreiz negaidīti met pa vārtiem un ripa atrod ceļu vārtos
35:59 min. Kanāda - ASV 3:0.Kanādas izlase zibenīgi pārgāja no aizsardzības uzbrukumā, Kails Turiss no labās malas precīzi piespēlēja Džeredam Makkanam, un viņš izdarīja precīzu metienu vārtos.
Kanādai neieskata vārtu guvumu.Kanādas un ASV izlases spēkojās ļoti līdzīgi, un abām komandām bija tendence mēģināt izspēlēt līdz tukšiem vārtiem. Tad Marks Stouns vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu, taču tiesnesis uzreiz parādīja - vārtu guvums netiks ieskaitīts, jo kanādietis nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
ASV izlase vairākumā uzbrukuma zonā izspēlēja kombinācijas, Keinam bija labi metieni, bet tie netika realizēti. Tad komandas atsāka spēlēt vienādos sastāvos, un Maršeso Kanādas uzbrukumā aizblieza ripu garām vārtiem.
29:31 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Kanādas izlases vairākums noslēdzās bez vārtu guvuma, bet tad Vartrano iznāca laukumā un izgāja pret Mareju, taču amerikānis trāpīja pa vārtu pārliktni. Manta ar elkoni iesita Vaitam pa seju un nopelnīja noraidījumu 2+10 minūšu noraidījumu.
Zviedrija - Krievija 1:3Krievija turpina palielināt tempu, Malkins skaisti starp kājām atstāj ripu Ovečkinam, kurš nedaudz pavirzās uz centru un spēcīgi raida ripu vārtos!
26:57 min. Noraidījums ASV izlasē. Frenks Vatrano cīņā ar Šabo pazaudēja ķiveri. Tad viņš pretinieku vēl iegrūda mugurā.
Kvins Hjūzs ilgi mērķēja, bet aizmeta garām. ASV izlase pamatīgi pārbaudīja Kanādas izlases aizsardzību.
Abas komandas pusminūtes laikā izveidoja labas vārtu gūšanas iespējas no pašas vārtu priekšas. Pēkšņi abas komandas ielaidās atklātā hokejā, kurā nedaudz labāk izskatījās ASV.
Vai nu cita Krievijas izlase, vai cita Zviedrijas izlase. Spēle krasi mainījusies, Zviedrijas izlases visu laiku aizsatāvas pirmajās 5 minūtēs 2. periodā
Zviedrija - Krievija 1:2Dadonovu iegrūž mugurā vārtu tuvumā, bet viņš kritienā pamanās pielabot ripas lidojumuTiesneši dodas skatīt video atkārtojumu, bet Dadonovam nebija spēle ar augsti paceltu nūju
Kanādas izlase otro trešdaļu iesāka ar bīstamiem uzbrukumiem, bet pēc Reinharta piespēles Sireli meta garām vārtiem. Otrā laukuma galā mirkli vēlāk Debrinkets izdarīja metienus, bet Marejs ripu atsita ar nūjas galu.
Kanāda - ASV 2:0. Sācies 2. periods.
20:57 min. Zviedrija - Krievija 1:1Zviedri "miegaini" sāk 2. periodu un dārgi samaksā - teicami nospēlē Gusevs un Aņisimovam atlika triekt ripu tukšos vārtos
Zviedrija - Krievija 1:0. Sācies 2. periods
Kanāda - ASV 2:0. Noslēdzies 1. periods.
Zviedrija - Krievija 1:0. Noslēdzies 1. periods
ASV izlasei līdz šim labāko vārtu gūšanas iespēju izveidoja Gudro, kurš pietuvojās vārtiem un meta tālajā stūrī, tomēr Marejs bija uzdevumu augstumos. Sireli mirkli vēlāk izmantoja neveiksmīgu amerikāņu saspēli un rāvās uz vārtiem, bet aizsargs Martiness viņu apturēja.
Šoreiz zviedri vairākumā ļoti labi saspēlējas un rada draudus Krievijas vārtiem. Lui Ēriksons nedaudz maina ripas lidojuma virzienu, bet ripa aizspurdz gar Krievijas vārtu stabu.
ASV hokejisti vairāk kontrolē ripu, tomēr uzbrukumi viņiem neveidojās pārāk bīstami. Kanādieši vienā no pretuzbrukumiem norībināja vārtu stabu.
14:55 min. Zviedrijai vairākumsZviedri iegūst vēl vienu vairākumu. Pirmais ne visai bīstams...
9:37 min. Zviedrijai vairākumsZaudējuši vārtus, Krievijas hokejisti tagad arī vēl mazākumā
8:02 min. Kanāda - ASV 2:0.Džeimss van Rīmsdaiks uzbrukuma zonā uz zilās līnijas pazaudēja ripu. Entonijs Manta devās pretuzbrukumā, kurā piespēlēja Kailam Turisam, un viņš neviena netraucēts izdarīja precīzu metienu.
7:32 min.  Zviedrija - Krievija 1:0Gabriels Landeskogs gūst pirmos vārtus mačā, mainot nedaudz ripas lidojumu
Pēc Kanādas gūtajiem vārtiem abas komandas laukumā darbojās diezgan piesardzīgi. Spēle vairāk ritēja neitrālajā zonā, tāpēc momentu nebija tik daudz.
Bratislavas grupā mačs sācies ar zviedru uzbrukumiem, Krievija nedaudz haotiska aizsardzībā
1:49 min. Kanāda - ASV 1:0.Marks Stouns visus amerikāņus pārliecināja, ka viņš apslidos vārtus, taču viņš ar ātru kustību piespēlēja uz vārtu priekšu Pjēram Lukam Dubuā, kurš meta tukšajā vārtu stūrī.
Mača sākumā ASV izlase darbojās uzbrukuma zonā un ar aktivitāti izcēlās Keins, kurš izdarīja metienu.
Kanāda - ASV. Spēle sākusies
Zviedrija - Krievija. Spēle sākusies
Zviedrijas izlase savus vārtus uzticējusi Jakobam Markstromam, bet Krievijas izlasē Andrejs Vasiļevskis rūpēsies par vārtu drošību.
Ziemeļamerikas grandu duelī Kanādas izlases vārtus sargās Mets Marejs, bet Korijs Šnaiders būs ASV izlases vārtos. Abas izlases šajā mačā cīnīsies par pirmo vietu A apakšgrupā.
Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs otrdien noslēdzas ar diviem aizraujošiem hokeja lielvalstu dueļiem, kuros var noskaidrosies galīgais ceturtdaļfināla pāru sadalījums. A grupā Košicē tiksies ASV un Kanādas izlases, bet B grupā Bratislavā mačosies Zviedrija un Krievija.
Čehija - Šveice 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)Vārtu guvēji: Jakubs Vorāčeks (12:21 min., vair.), Dominiks Simonss (20:38 min.), Mihaels Frolīks (26:20 min.), Dominiks Kubaliks (28:27 min.), Jans Ruta (58:33 min.) - Lukass Friks (2:13 min.), Tristans Šervejs (26:49 min.), Tristans Šervejs (41:47 min.), Nino Nīderreiters (56:37 min.) Soda minūtes: 12 - 14 Metieni pa vārtiem: 26 - 40
Čehija - Šveice 5:4 (1:1, 3:1, 1:2). Spēle noslēgusies.
58:33 min. Čehija - Šveice 5:4Jans Ruta no neitrālās zonas raidīja ripu tukšos vārtos.
Šveices izlase spēlē par uzvaru pamatlaikā, un mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
56:19 min. Čehija - Šveice 4:4.Šveices izlases uzbrukums iesākās pēc Niko Hišīra veiksmīgas spēles savā aizsardzības zonā. Viņš devās uzbrukumā un piespēlēja Romānam Josi, kurš veica apgriezienu ap savu asi un piespēlēja Nino Nīderreiteram. Viņš vārtu priekšā ar otro metienu pārspēja vārtsargu.
52:37 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Abu komandu spēlētāji ļoti ilgi aiz Čehijas vārtiem pie apmales cīnījās par ripu, bet tad Hroneks to izmeta no laukuma, saņemot sodu.
Šveices izlase arī mazākumā spēja noturēties uzbrukuma zonā un turpināt uzbrukumus. Čehi pēc vairākuma spēja apdraudēt vārtus. Aizraujošs hokejs ritēja trešajā periodā.
Somija - Vācija 2:4. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Hari Pesonens (15:05 min., vair.), Juhani Tirvainens (24:07 min.) - Marks Mihaeliss (17:04 min.), Dominiks Kahūns (33:13 min.), Leons Draizaitls (44:46 min., vair.), Leons Draizaitls (59:00 min., tukšos)Soda minūtes: 4 - 8Metieni pa vārtiem: 41 (15+11+15) - 21 (3+7+11)
Somijas sastāvā par labāko atzīts Juhani Tirvainens, bet Vācijai no savainojuma atlabušais vārtsargs Filips Grūbauers.
Somija - Vācija 2:4. Spēle noslēgusies.
Mazākumā Hāss aizskrēja pēc ripas, viņš apspēlēja aizsargu un izdarīja metienu. Bartošaks glāba savu komandu.
29:39 min. Noraidījums Šveices izlasē. Šveices izlase pēc izturētā mazākumā ļoti aktīvi devās uz vārtiem un centās rezultātu izlīdzināt. Bartošaks atvairīja spēcīgu metienu, taču pēc tam pazaudēja ripu. Šveiciešu ofensīvu pārtrauca Bertši, kurš trāpīja ar nūju pa galvu Vranam.
59:00 min. Somija - Vācija 2:4Somiem neizdodas īsti neko uzsākt. Komanda kļūdās uz zilās līnijas un Leons Draizaitls lepnā vientulībā aizslido mierīgi ievietot ripu vārtos.
Somi divas minūtes līdz spēles beigām sagatavojas, lai dotos Vācijas zonā, taču tā vietā sanāk pārmetiens. Jau vairāki iemetieni bijuši pie Somijas vārtiem. Palikušas nepilnas divas minūtes pamatlaikā.
Somija paņem pusminūtes pārtraukumu 1:20 minūtes līdz pamatlaika beigām. Spēle sešatā pret pieciem vāciešiem.
Vācija pēdējās pāris minūtes sev veiksmīgi nomierinājusi spēli. Somiem kādu laiku jau nav bijušas labas vārtu gūšanas iespējas. Vēl trīsarpus minūtes pamatlaikā.
Šveices hokejisti mazākumā izgāja pretuzbrukumā divi pret vienu, taču ar Šerveja metienu tika galā Čehijas izlases vārtsargs Bartošaks, bet atvairītajai ripai netrāpīja Rods. Vairākums Čehijas izlasei bija ļoti neizteiksmīgs.
43:51 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Josī ar nūju iesita pretiniekam pa rokām, par ko tika noraidīts uz divām minūtēm.
Somijai vairākums ne pārāk labi padevās. Vēl sešas minūtes pamatlaikā.
41:47 min. Čehija - Šveice 4:3Šveices izlase uzvarēja iemetienā un ātri izspēlēja uzbrukumu. Janiks Vēbers pamanīja, ka Tristens Šervejs vārtu priekšā bija atstāts pilnīgi viens un izdarīja precīzu piespēli. Uzbrucējs ar vienu pieskārienu ripai to ieraidīja vārtos.
Somi rada lielu spiedienu Vācijas zonā jau vairākas minūtes. Šķiet, ka vadzim drīz jālūzt. Ja ne Somija gūs vārtus, tad Vācija aizbēgs pretuzbrukumā.
51:36 min. Somijai vairākumsJaniks Zeidenbergs cenšas izsekot līdzi Kāpo Kako individuālajām darbībām, taču jaunība šoreiz uzvar pieredzi. Kako tiek nogāzts, somiem vairākums.
Čehija - Šveice 4:2. Sācies 3. periods
Somija pozicionālā uzbrukumā izspēlē līdz labai iespējai Ojamaki. Grūbauers laikus atstāj vārtus, samazina leņķi metienam un tver ripu. Vēl desmit minūtes pamatlaikā.
44:46 min. Somija - Vācija 2:3Vācija lēni un pavirši iesāk vairākumu, bet tad pēkšņi Leons Draizaitls, dodoties iekšā zonā, nez kāpēc paliek viens vārtu priekšā un caur Lankinena padusi raida ripu vārtos.
44:07 min. Vācijai vairākumsAte Ohtamā otrā laukuma pusē no notiekošā nogāž Vācijas hokejistu. Neizprotama rīcība.
Čehija - Šveice 4:2. Noslēdzies 2. periods.
Somija - Vācija 2:2. Sācies 3. periods!
33:41 min. Noraidījums Šveices izlasē. Josi aiz saviem vārtiem centās atbrīvoties no Ržepīka, taču ar roku trāpīja viņam pa seju.
33:21 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Šveices izlase vairākumā uzbruka ļoti bīstami, un viņu aktivitāte sagādāja vēl vienu vairākumu, kad Faksa nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
30:19 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Asumi turpinājās, un vārtu priekšā ar rupjību izcēlās Tomašs Zohorna.
Somija - Vācija 2:2. Noslēdzies 2. periods.
28:40 min. Vēl viens abpusējais noraidījums. Jaškins un Vebers apmainījās ar sitieniem.
Lankinenam ķērājcimdā ar tvērienu jāķer Hāgera metiens tālajā stūrī pārejas uzbrukumā.
Millers nonāk ļoti labā metiena pozīcijā, bet Ojamaki to bloķē. Vācija spēles ritējuma ziņā var būt apmierināta par otro periodu. Mačs aizritējis krietni vienlīdzīgāk.
8:27 min. Čehija - Šveice 4:2Šveices hokejisti savā aizsardzības zonā saspēlējās, bet tad Markuss Friks pazaudēja ripu, to pārtvēra Dominiks Simonss, kurš piespēlēja Dominikam Kubalikam, un viņš vienatnē tika galā ar vārtsargu.
27:10 min. Noraidījums abās komandās. Mozers vārtu priekšā centās ievirzīt ripu vārtos, bet viņu apturēja. Tad sākās kašķēšanās starp abu komandu spēlētājiem. Bertšī un Hroneks tika noraidīti par rupjību.
Stikla labošanas laiks! Šoreiz vaininieks Antila. Problēmas gan radušās ar stiklu otra laukuma pusē.
26:49 min. Čehija - Šveice 3:2.Šveices izlase ļoti ātri un ar lielu veiksmes palīdzību atspēlēja vārtus. Lino Marčini no aizvārtes piespēlēja Tristenam Šervejam, kura mestā ripa trāpīja pa vārtsarga plecu, bet tad no pie tālā staba esošā Dmitrija Jaškina ielidoja vārtos.
Šveices izlase veica vārtsarga maiņu. Reto Berras vietā vārtos stājās Roberts Majers.
Čehijas izlase otrajā periodā pārņēma mača iniciatīvu un darbojās ar ripu daudz vairāk, kas deva pozicionāla uzbrukuma iespējas.
33:13 min. Somija - Vācija 2:2Frederiks Tifels izraujas garām Ohtamā un atstāj ripu Kahūnam pašā vārtu priekšā. Lankinens glābj, bet jāskata, ka šāda iespēja bija jāizmanto. Ripa aizslīd garām vārtiem... Dominiks Kahūns nākamreiz vairs nekļūdās. Padsmit sekundes vēlāk gūst vārtus ar nūjas neērto pusi pēc Draiztaila piespēles.
26:20 min. Čehija - Šveice 3:1.Šveices izlase atkal pozicionāli nospēlēja neveiksmīgi. Mihaels Frolīks saņēma piespēli no pie apmales esošā Jakuba Vorāčeka un izgāja viens pats pret Reto Berru, skaisti viņu apspēlējot.
20:38 min. Čehija - Šveice 2:1.Mačs atsākās ar haotiskiem notikumiem laukumā. Vispirms Šveices izlase bīstami uzbruka, tad tiesneši nefiksēja sešus laukuma spēlētājus Šveicei, bet pēc tam Čehijas izlases spēlētājs Simonss rāvās uz vārtiem, bet Hāss viņu paklupināja. Simonss slīdēja vārtos, un viņš ar kāju arī ripu ieslidināja tajos. Tiesneši skatījās video atkārtojumu, kurā fiksēja, ka vārti tika gūti bez noteikumu pārkāpuma.
Čehija - Šveice 1:1. Sācies 2. periods.
24:07 min. Somijai vairākumsHāgers ielido no Jani Hakanpā neredzamas puses un nones somu no kājām. Divas minūtes par bloķēšanu.
24:07 min. Somija - Vācija 2:1. Vārti tiek ieskaitīti!Niko Ojamaki vienatnē cīņā pret diviem vācu hokejistiem izrādās spēcīgāks un tiek līdz vārtiem. Uzbrucējs gan pēc tam pamatīgi traucē Grūbaueram, bet Juhani Tirvainens raida ripu vārtos. Video gan tiek skatīts pēc Vācijas treneru prasības, nevis pašu soģu lēmuma. Lemts, ka aizsargi "palīdzējuši" Ojamaki uztriekties vārtsargam. Vācieši zaudē pusminūtes pārtraukumu.
Somija - Vācija 1:1. Sācies 2. periods!
Čehija - Šveice 1:1. Noslēdzies 1. periods. Perioda izskaņā Čehijas izlase divreiz apdraudēja Berras sargātos vārtus, taču šveicietis ar grūtībām ripu atvairīja.
Šveices izlase ik pa laikam iespiež pretiniekus aizsardzības zonā un izspēlē draudīgus uzbrukumus. Šveiciešu apņēmīgie uzbrukumi dod ātros pretuzbrukumus Čehijai.
Somija - Vācija 1:1. Noslēdzies 1. periods.Draizaitls izveido izcilu iespēju Vācijai, taču ripa neatrod ceļu līdz vārtiem. Pēdējās perioda sekundēs arī noklaudz vārtu stabs.
18:13 min. Vācijai vairākumsPeteri Lindboms sodīts par ripas izmešanu ārpus laukuma. Tiesnešiem nepieciešama apspriede, lai pieņemtu lēmumu, taču atkārtojums liecina, ka soģi veikuši pareizo izvēli.
11:35 min. Noraidījums Šveices izlasē. Šervejs aiz vārtiem iegrūda Hroneku apmalē un atstāja savu komandu mazākumā.
12:21 min. Čehija - Šveice 1:1.Mazākumā Romāns Josi pieslēdzās uzbrukumam, taču viņa metiens nebija precīzs. Uzreiz sekoja Čehijas izlases pretuzbrukums divi pret vienu, un Jans Kovāržs piespēlēja Jakubam Vorāčekam, kurš šādu iespēju nelaida garām.
Spēlējot četri pret četri, bīstamu metienu pa Šveices izlases vārtiem izdarīja Ržepīks, bet šveicieši atbildēja ar tālu metienu pretuzbrukumā. Abas vienības spēlēja augstā tempā.
17:04 min. Somija - Vācija 1:1Somi mazliet neizprotami iekrīt viduszonā. Plahta ilgstoši nospēlē ar ripu un negaidīti izveido divi pret viens izgājienu. To realizē Marks Mihaeliss ar komandas pirmo metienu vārtu rāmī.
Čehijas un Šveices izlašu mačs atsācies.
15:05 min. Somija - Vācija 1:0Miko Lehtonens izpilda spēcīgu šķēlienu no zilās līnijas, bet vārtu priekšā metienu pielabo Hari Pesonens. Grūbaueram traucēja redzamību veseli divi somu uzbrucēji.
13:54 min. Somijai vairākumsKako nospēlē teicami un atstāj labu piespēli Pesonenam, kurš nespēj izmantot izdevību. Vēlāk jaunais supertalants tiek gāzts. Marko Novākam divu minūšu noraidījums.
Šķiet, ka Vācijai vismaz viens metiens lidojis rāmī, taču pēc 13 aizvadītām minūtēm šī statistikas ailīte komandai stāv tukša. Grūbauers tiek galā ar vairākām labām somu iespējām.
Un atkal problēmas ar Bratislavas halles bortiem. Pēc spēka paņēmiena ieplasāja aizsargstikls, un tas ir jānomaina. Spēle apturēta.
9:19 min. Noraidījums abās komandās. Abu komandu spēlētāji saķērās pēc metiena pa Šveices izlases vārtiem. Noraidījumus nopelnīja Berra un Jaškins.
Šveices hokejistiem vairākumā izdevās labas izspēles, no kurām bīstamākā bija Hišīram, kurš saņēma ripu pašā vārtu priekšā. Čehija mazākumu izturēja, taču šveicieši turpināja vairāk darboties ar ripu.
Spēle atsākusies. Soģi lēmuši, ka ar šāda stikla stāvokli var turpināt spēli.
5:50 min. Noraidījums Čehijas izlasē. Vorāčeks ar nūju trāpīja Bertši pa seju un tika noraidīts. Viņš vēl atļāvās šveicietim pārmest par simulēšanu, taču atkārtojumā bija redzams, ka viņam nav taisnība.
Borta stikla stiprinājums atkal atnācis vaļā Košicē. Uzslavas Jerem Salinenam par labu spēka paņēmienu pret Moricu Milleru. Tehniskā pauze pagaidām arēnā.
Pārliktnis glābj Vācijas izlasi. Grūbaueram nebija varianti šo ripu atsist.
Mača otrajā minūtē Palats no pašas vārtu priekšas izdarīja metienu pēc Kolārža labas piespēles, taču Berra Šveices izlases vārtos nospēlēja precīzi.
2:13 min. Čehija - Šveice 0:1.Lukass Friks apsteidza savu sedzēju un nonāca pilnīgi viens pats labā metiena pozīcijā. Viņš saņēma piespēli no Lino Marčini, kurš atradās aiz vārtiem, un meta gar pašu vārtu stabu.
1:50 min. Somijai vairākumsJonass Millers norauj Somijas ātro uzbrukumu, turot pretspēlētāju.
Čehija - Šveice. Spēle sākusies.
Somija - Vācija. Spēle sākusies!
Savukārt Somijai iespēja nosargāt pirmo vietu grupā. Vārtos ziemeļniekiem Kevins Lankinens, kurš četrās spēlēs kopā ielaidis tikai četras ripas. Pretiniekiem vien otro spēli šajā čempionātā vārtus sargās Filips Grūbauers.
Vācijai šodien morāle diezgan skaidra. Ja komanda nevēlas ceturtdaļfinālā, iespējams, tikties ar Krievijas sarkano mašīnu, tad šodien jāuzvar pamatlaikā un jācer uz ASV zaudējumu pret Kanādu.
Čehijas un Šveices valstsvienību sastāvs spēlei:
B apakšgrupas kopvērtējumā Čehijas izlase ir otrajā vietā ar 15 punktiem, bet šveicieši ir ceturtajā pozīcijā ar 12 punktiem. Abām komandām šī spēle ir svarīga, lai nodrošinātu sev pēc iespējas augstāku pozīciju kopvērtējumā.
Pasaules hokeja čempionātā Slovākijā šodien noslēdzas grupu turnīrs, kurā noskaidrosies apakšgrupu vietu sadalījums un ceturtdaļfinālu pāri.