Ar samērā negaidītu uzvaru UEFA Eiropas līgas turnīra "play-off" kārtu ceturtdien iesāka Latvijas futbolista Alekseja Višņakova pārstāvētā Moldovas komanda Kišiņevas "Zimbru", kas ar rezultātu 1:0 (0:0) savā laukumā uzveica grieķu klubu Saloniku PAOK.

Višņakovs, kurš "Zimbru" komandai oficiāli pievienojās pirms nepilnām divām nedēļām, laukumā devās 61.minūtē, bet vienīgos vārtus 80.minūtē iesita Stefans Burgiu.

Abu komandu atbildes spēle pēc nedēļas risināsies PAOK komandas laukumā, bet vienība, kas uzvarēs divu spēļu summā, kvalificēsies UEFA Eiropas līgas grupu turnīram.

Neveiksmi piedzīvoja Latvijas vārtsarga Pāvela Doroševa pārstāvētā Azerbaidžānas vienība Baku "Ņeftči", kas izbraukumā ar 2:3 (2:2) piekāpās Serbijas grandiem Belgradas "Partizan", kaut tieši viesi guva pirmos divus vārtus. Doroševs ir pieteikts turnīram, tomēr arī šīs spēles pieteikumā viņš neiekļuva.

Polijas augstākās līgas vienība Hožuvas "Ruch", kurā savu karjeru turpinās Latvijas uzbrucējs Eduards Višņakovs, ceturtdien savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Ukrainas trešo spēcīgāko vienību Harkovas "Metaļist". Tomēr E.Višņakovs šajā kārtā vēl nevarēs spēlēt.

Savukārt cita Latvijas izlases uzbrucēja Valērija Šabalas pārstāvētā Beļģijas komanda "Club Brugge" ar 2:1 izbraukumā uzveica Šveices komandu Cīrihes "Grasshoppers", tomēr Šabala spēles pieteikumā neiekļuva, bet jau tuvākajās dienās oficiāli pāries uz Kipras komandu Famagustas "Anorthosis".

UEFA Eiropas līgas pamatturnīram automātiski kvalificējušās vien septiņas komandas, bet visas pārējās tiks noskaidrotas četrās kvalifikācijas kārtās. Turnīra fināls 2015. gada 27. maijā notiks Varšavā.