Pasaules hokeja čempionāts: ceturtās spēļu dienas apskats

2019. gada pasaules hokeja čempionāts Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē pirmdien, 13. maijā, turpinājās ar četrām spēlēm.

Portāls "Delfi" visa vakara garumā piedāvāja spēļu teksta tiešraides.

Pasaules čempionāts hokejā, 13. maijs
Līdz ar aizraujoši izcīnīto Kanādas izlases uzvaru noslēdzas pasaules čempionāta ceturtā diena. Uz tikšanos jau otrdien, kas spēlēs arī Latvijas izlase.
Slovākija - Kanāda 5:6 (2:2, 2:3, 1:1).Vārtu guvēji: Matušs Sukels (7:14 min.), Adams Liška (8:18 min.), Ladislavs Naģs (21:49 min., vair.), Adams Liška (25:09 min.), Matušs Sukels (51:45 min.) - Entonijs Manta (16:20 min.), Šī Teodors (18:10 min., vair.), Džonatans Marčeso (27:01 min., vair.), Entonijs Čirelli (28:43 min.), Trojs Stečers (36:40 min.), Marks Stouns (59:59 min., vair.)Soda minūtes: 10 - 22Metieni pa vārtiem: 31 (11+11+9) - 28 (10+10+8)
Norvēģija - Zviedrija 1:9 (0:3, 0:5, 1:1) Vārtu guvēji: Matiass Treteness (51:14 min.) - Aleksandrs Venbergs (00:39 min.), Patriks Hērnkvists (6:40 min.), Viljams Nīlanders (18:22 min.), Adrians Kempe (22:05 min.), Patriks Hērnkvists (25:54 min.), Mario Kempe (26:40 min.), Aleksandrs Venbergs (29:38 min.), Luī Ēriksons (38:40 min.), Oskars Lindbloms (27:27 min.). Soda minūtes: 8 - 16 Metieni pa vārtiem: 17 - 44
Slovākija - Kanāda 5:6. Spēle noslēgusies.
Košices arēnā pēc uzvaras vārtiem ieilgusi pauze. Līdzjutējiem tiek doti kādi paziņojumi slovāku valodā.
59:59 min. Kanāda izrauj uzvaru!!!Kanāda apbrīnojami ilgi nesteidzas līdz Stouns sekundi pirms pamatlaika beigām raida precīzu metienu tuvajā devītniekā. Martins Fehešvari vien salauž savu nūju pret vārtu pārliktni.
Marčeso nonāk izcilā pozīcijā, lai izpildītu spēcīgu plaukstas metienu. Čiliaks ar ķērājcimdu pārsit ripu virs vārtiem. Vēl 43 sekundes pamatlaikā. Slovākija dabū ripu ārpus savas zonas. Kanāda ieslido atpakaļ ar 20 sekundēm atlikušām.
Treteness tika atzīts par labāko spēlētāju Norvēģijas izlasē, bet Nīlanders ar vārtiem un četrām piespēlēm bija labākais Zviedrijas izlasē.
58:46 min. Kanādai vairākumsDilans Stroms bīstami apslido apkārt Slovākijas vārtiem. Ērikam Černakam nākas klupināt pretinieku. Kanādai iespēja izraut uzvaru pamatlaikā. Pirms tam komanda palūdz pusminūtes pārtraukumu.
Norvēģija - Zviedrija 1:9. Spēle noslēgusies
Panīks atkal nodemonstrē individuālo meistarību, izkārto sev iespēju no tiešas vārtu priekšas, taču Kanādu glābj Murejs, kuru pēc metiena vēl notriec Tatars. Pamatlaikā vēl palikušas nepilnas trīs minūtes.
Slovāki pirmo vairākuma minūti pilnībā iznieko. Čerņaks pusminūti līdz vairākuma beigām individuāli ieslido zonā, izpilda ikdienišķu metienu. Komanda tā arī nenostājas ne reizi zonā.
57:27 min. Norvēģija - Zviedrija 1:9.Uzreiz pēc vairākuma beigām Zviedrijas izlase guva vārtus, kad pēc Viljama Nīlandera piespēles Oskars Lindbloms ar teicamu precizitāti ievirzīja ripu vārtos. Nīlanderam šodien vārdi un četras piespēles.
55:26 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Bonsaksens atstāja mazākumā norvēģus, dodot iespēju zviedriem atjaunot astoņu vārtu pārsvaru.
54:11 min. Slovākijai vairākumsEntonijs Manta ar nūju trāpa pa "knaģiem" Rihardam Panīkam, kurš vairāku kanādiešu ielenkumā demonstrēja savu tehnisko meistarību.
51:45 min. Slovākija - Kanāda 5:5Mājinieki izlīdzina rezultātu!!! Naģam varonīgi cīnoties vārtu priekšā, Matušs Sukels raida ripu vārtu virzienā. Naģs no tās izvairās, bet ripa ielido vārtos no kanādieša kājas.
Pirmā trešās trešdaļas puse pagājusi diezgan mierīgi.
51:14 min. Norvēģija - Zviedrija 1:8.Matiass Treteness izdarīja precīzu metienu no tālas distances, kamēr viņa komandas biedrs aizsedza skatu pretinieku vārtsargam. Goda vārti ir gūti.
Zviedrija samazinājusi spēles tempu, bet norvēģiem nekas vairāk par pusmomentiem uzbrukumā nesanāk, bet vismaz zviedru vārtsargam Markstrēmam ir iespēja nedaudz izkustēties. Abas komandas noskaņotas sagaidīt spēles beigas.
46:33 min. Spēle četri pret četriPjērs Luks Dubuā ar nūju pagrūž Adamu Lišku, kurš gan sodīts par tēlošanu.
Piesardzīgs trešā perioda sākums. Spēlē bijušas vairākas pauzes. Pirmo reizi mača gaitā uz laukuma radies lēns temps.
45:11 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Forbergs sodīts par pretinieka nūjas turēšanu.
43:04 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Oskars Lindbloms pēc tiesneša svilpes ieslidināja ripu vārtus, tāpēc norvēģi viņam metās virsū. Pēc tam Lindblomam piesprieda 10 minūšu disciplinārsodu. Komandas turpina spēlēt pieci pret pieci.
Slovākija - Kanāda 4:5. Sācies 3. periods
Norvēģija - Zviedrija 0:8. Sācies 3. periods.
Slovākija - Kanāda 4:5. Noslēdzies 2. periods
Slovākija nomaina Patriku Ribaru pret Bratislavas "Slovan" vārtu vīru Mareku Čiliaku.
Norvēģija - Zviedrija 0:8. Noslēdzies 2. periods.
39:25 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Patriks Tūresens sagādāja savai komandai vēl vienu mazākumu.
36:40 min. Slovākija - Kanāda 4:5Trojs Stečers izceļas no vārtu priekšas ar atkārtotu metienu.
38:40 min. Norvēģija - Zviedrija 0:8Zviedrijas izlase ieguva vairākumu, kuru minūtes laikā realizēja. Pēc fantastiskas izspēles, kurā ripa praktiski neapstājās, Luī Ēriksons no vārtu priekšas iebīdīja ripu tukšajā vārtu stūrī.
Tatars aizmūk pilnībā viens pret Mureju. Uzbrucējam pat dota iespēja izpildīt "bullītim" līdzīgu gājienu, izpildot pāris māņkustības. Divcīņu gan uzvar Murejs.
35:00 min. Zviedrijai neieskaita vārtus.Mario Kempe pats izlauzās līdz vārtu priekšai, izdarīja vienu metienu, bet tad ar nūju iebakstīja ripu vārtos, ko Holms jau bija piespiedis pie ledus.  Tiesneši vēro video atkārtojumu.
32:03 min. Slovākija - Kanāda 4:4.Tomašs Tatars ar atkārtotu metienu šķietami atgūst vadību Slovākijai. Slovākija turpina pieveikt Kanādu, spēlējot viņiem tipiskā spēles manierē. Vai tiks skatīts atkārtojums? Panīks metiena brīdī notrieca Mureju. Tā arī notiek. Tiesneši izskata epizodi. Sadursmi noteikti ietekmēja Darnels Nērss, kurš tobrīd cīnījās ar Mureju par pozīciju. Vārti netiek ieskaitīti.
Norvēģijas izlasei izturēja kārtējos zviedru uzbrukumus, bet tad viņi divos uzbrukumos pēc kārtas bīstami meta, otrajā metienā trāpot pa vārtu stabu.
29:38 min. Norvēģija - Zviedrija 0:7Kārtējais rezultatīvais Zviedrijas uzbrukums, bet šoreiz tiesnešiem vajadzēja video atkārtojumu, lai ieraudzītu golu. Aleksandrs Venbergs saņēma piespēli no Viljama Nīlandera un izdarīja metienu. Sākotnēji šķita, ka Henriks Holms ripu tvēra cimdā, bet video atkārtojumā bija redzams, viņš ripu ķēra aiz vārtu līnijas.
28:43 min. Slovākija - Kanāda 4:4Kanāda atkal atspēlē divu vārtu pārsvaru. Slovāki pēdējās pāris minūtes izskatās apjukuši. Ribakam jāglābj komanda vairākkārt līdz Čirelli iebaksta ripu pāri vārtu līnijai.
27:01 min. Slovākija - Kanāda 4:3Džonatans Marčeso netraucēti ieslido labajā iemetiena aplī un caur Maričina kājām raida ripu vārtos.
25:41 min. Kanādai vairākumsTomašs Tatars pilnībā lieki pieslido pie cīņas par ripu pie borta un pagrūž mugurā pretinieku.
26:40 min. Norvēģija - Zviedrija 0:6Norvēģija mainīja vārtsargu, un Haukelanda vietā stājās Holms. Taču viņš nebija glābējs, kad Antons Landers devās izgājienā, ripu ar veiksmes palīdzību atstāja Adrianam Kempem, kurš pārspēja arī otru norvēģu vārtsargu.
Vispirms vienā epizodē Ribars atstāj vārtus, bet Kanādai nesanāk izmantot šo epziodi. Minūti vēlāk Marko Daņo "Sotnieka manierē" krīt virsū savam vārtsargam, lai palīdzētu noturēt ripu ārpus vārtiem. Vairāki spēlētāji saklūp apkārt vārtiem.
25:09 min. Slovākija - Kanāda 4:2Vēlreiz vārtu guvums no pašas vārtu priekšas. Slovākija ātri ieslido zonā, veic metienu, bet neviena nepieskatīts vārtu priekšā paliek Adams Liška, kurš no gaisa vārtos raida atkārtotu metienu.
25:54 min. Norvēģija - Zviedrija 0:5Zviedrijas hokejisti turpināja pārliecinošo sniegumu, un Olivers Ekmans-Larsons izdarīja metienu pa vārtiem, un vairāki zviedri vārtu priekšā mēģināja vārtsargam aizsegt skatu. Patriks Hērnkvists aizskāra ripu un ievirzīja to vārtos.
22:05 min. Norvēģija - Zviedrija 0:4.Adrians Kempe labi pacīnījās pie apmales, saņēma piespēli no Antona Landera, skaisti apspēlēja aizsargu un izdarīja precīzu metienu Henrika Haukelanda sargātajos vārtos.
21:49 min. Slovākija - Kanāda 3:2Kanādieši neiztur mazākumu līdz galam. Ladislavs Naģs raida ripu gar vārtiem. Tā trāpa pa Kanādas aizsarga slidu un pārlido pāri Mureja kājsargiem.
Slovākiem nepadodas ieiešana zonā pret trim kanādiešiem. Nejaušības dēļ gan izcila iespēja rodas Panīkam, kurš vienatnē paspēj pat izpildīt divus metienus, taču vārtus negūst. Kanādiešiem vēl 40 sekundes četratā.
Norvēģija - Zviedrija 0:3. Sācies 2. periods.
Slovākija - Kanāda 2:2. Sācies 2. periods
Slovākija - Kanāda 2:2. Noslēdzies 1. periods
19:55 min. Slovākijai lielais vairākumsDeimons Seversons sodīts ar 2+10 pārkāpumu par rupjību. Kanādietis pēc epizodes nekautrējas papildu reizi ietriekt slovāku apmalē.
Norvēģija - Zviedrija 0:3. Noslēdzies 1. periods.
18:57 min. Slovākijai vairākumsEntonijs Čirelli sodīts par turēšanu.
18:10 min. Slovākija - Kanāda 2:2Šī Teodors no zilās līnijas raida ripu Slovākijas vārtos. Reinharts meistarīgi aizsedz vārtsarga skatu.
Kanāda izspēlē līdz tukšiem vārtiem, taču Marka Stouna metiens no pusmetra lido garām.
18:22 min. Norvēģija - Zviedrija 0:3.Zviedrijas hokejisti vēlreiz uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā, tad Viljams Nīlanders ieguva ripu un raidīja to vārtos. Norvēģijas treneris vēl pieprasīja video atkārtojumu, bet tajā bija redzams, ka pats norvēģis Patriku Hērnkvistu grūda vārtsarga laukumā.
16:40 min. Kanādai vairākumsJarošs noraidīts uz divām minūtēm. Aizsargs nejauši trāpa pretiniekam ar nūju pa seju.
16:20 min. Slovākija - Kanāda 2:1Entonijs Manta gūst turnīra trešos vārtus, raidot ripu pašā devītniekā. Tādējādi Manta kļuvis par otro čempionāta hokejistu ar sešiem rezultativitātes punktiem, atkārtojot Ņikitas Kučerova iespēto.
Divu vīru vairākums Norvēģijas izlasei deva pārsvaru laukumā, ko izdevās saglabāt arī klasiskajā vairākumā. Pa Markstroma vārtiem tika izdarīti vairāki metieni, taču viņš bija līmenī un ripas atvairīja.
Kanādieši nespēj tikt pie sev iecienītās spēles manieres. Slovāki labi cīnās pie saviem vārtiem un nepieļauj atkārtotus metienus. Kanādai varenas vārtu gūšanas iespējas pagaidām nav bijušas. Pirmajā periodā palikušas vēl četras minūtes.
14:29 min. Vēl viens noraidījums Zviedrijas izlasē. Krīgers pārkāpa noteikumus, paklupinot norvēģi. Norvēģijai divu vīru vairākums.
12:36 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Eliass Lindholms pielietoja nevajadzīgu spēka paņēmienu laukuma vidusdaļā, sagādājot vēl vienu mazākumu Zviedrijai. Pirms tam norvēģi vairākumā nespēja izveidot nevienu iespēju uzbrukumā.
Slovākija vairākumu neizmanto, taču drīz pēc tā 39 gadus vecā leģenda Ladislavs Naģs bīstami ieslido zonā un izpilda spēcīgu metienu, kas tiek bloķēts.
9:51 min. Slovākijai vairākumsPar epizodi sodīti divi kanādieši un viens slovāks. Slovākija spēlē vairākumā piecatā pret četriem.
Šoreiz asumi apkārt vārtsarga vārtiem saucami jau par kautiņiem. Vairāki spēlētāji krīt, pāris hokejisti pazaudē ķiveres. Sekos noraidījumi...
8:32 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Pēc draudīga norvēģu uzbrukuma Markuss Petersons iegrūda pretinieku apmalē un nopelnīja noraidījumu.
8:18 min. Slovākija - Kanāda 2:0Slovāki ilgi nevilcinās un drīz vien aizskrien četratā pret diviem ātrajā uzbrukumā. 19 gadus vecais Adams Liška ar atkārtotu mēģinājumu iebaksta ripu vārtos. Diviem pasaules čempionātu debitantiem šajā spēlē jau vārti.
Norvēģijas hokejisti aizvadītajās epizodēs izcēlās ar ne pārāk bīstamiem uzmetieniem pa vārtiem, bet Zviedrijai lielisks moments bija Nīlanderam, bet Haukelands glāba.
6:40 min. Norvēģija - Zviedrija 0:2.Viljams Nīlanders iesāka uzbrukumu, bet tad apstājās un sagaidīja Oliveru Ekmanu-Larsonu, kurš uzmeta pa vārtiem. Vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu no gaisa mainīja Patriks Hērnkvists, dubultojot savas komandas pārsvaru.
7:14 min. Slovākija - Kanāda 1:0Murejs nespēj piespiest ripu, izslīdot ārpus vārtiem, tālāk jau turpinās divu slovāku un divu kanādiešu laukuma spēlētāju cīņa. Matušs Sukels iemoca ripu vārtus.
Slovākijas izlase provocē kanādiešus pēc Mureja piespiestas ripas. Pirmie spēles konflikti. Šis mačs solās būt azarta pilns.
Slovāki aizmūk divatā pret vienu aizsargu. Marko Danjo izvēlas slidot tik, cik vien jaudas, un uzbrukt pats, bet metiens lido pagalam garām vārtiem.
Zviedrijas hokejisti arī mača turpinājumā ļoti daudz uzbruka, vārtsargs bija spiests vairākas reizes piespiest ripu, un tāpēc spēlē bija daudz paužu. Bīstams metiens padevās Hāgam.
Dantem Fabro trāpa ar ripu pa seju. Kanādas izlases štābs steidz izpalīdzēt jauneklim ar dvieļiem. Aizsargam laukums jāpamet.
00:39 min. Norvēģija - Zviedrija 0:1.Zviedrijas izlase uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā, un šodien turnīram pieteiktais Aleksandrs Venbergs viens pats noslidoja gar vārtiem un meta precīzi.
Slovākija - Kanāda 0:0. Spēle sākusiesMājinieku vārtos atgriezies Patriks Ribars, kurš sargāja komandas vārtus pret ASV. Savukārt kanādiešiem par vārtu drošību rūpēsies divkārtējais Stenlijas kausa ieguvējs Mats Murejs.
Norvēģija - Zviedrija. Spēle sākusies!
Zviedrijas hokejisti čempionātu sāka ar zaudējumu Čehijai (2:5), bet tad ar 8:0 izdevās sagraut Itāliju. Norvēģi tikmēr zaudējuši Krievijai (2:5) un Čehijai (2:7).
Norvēģijas izlases vārtos šajā mačā būs Henriks Haukelands, bet Zviedrijas izlasē pirmo maču čempionātā aizvadīs Jakobs Marstroms.
Kanāda un Slovākija dēvējamas par Košices grupas turnīra tabulas kaimiņienēm. Komandas ieņem attiecīgi ceturto un piekto vietu. Abas atzinušas Somijas izlases pārākumu un cietušas no Kāpo Kako varenuma. Kanāda gan ar 8:0 sagrāva Lielbritāniju, savukārt Slovākija 4:1 apspēlēja ASV valstsvienību.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-hokeja-dzimtenes-kanadas-meistari-pamaca-lielbritaniju.d?id=51080221
Pasaules hokeja čempionāts, 13. maija spēles:17:15, Bratislavas grupa: Krievija - Čehija 3:017:15, Košices grupa: ASV - Somija 3:221:15, Bratislavas grupa: Norvēģija - Zviedrija21:15, Košices grupa: Slovākija - Kanāda
ASV - Somija 3:2. Spēle noslēgusies. Vārtu guvēji: Breidijs Skjei (0:50 min.), Džonijs Gudro (10:36 min.), Dilans Larkins (63:47 min.) - Hari Pesonens (19:05 min.), Niko Omajaki (39:28 min., vair).Soda minūtes: 4 - 2 Metieni pa vārtiem: 29- 26
Krievija - Čehija 3:0. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Sergejs Andronovs (13:02 min.), Ņikita Gusevs (32:25 min.), Ņikita Zaicevs (59:04 min., tukšos)Soda minūtes: 10 - 16Metieni pa vārtiem: 28 (5+15+8) - 23 (8+8+7)
Par labāko Čehijas hokejistu atzīts vārtsargs Patriks Bartošaks, bet Krievijas izlasē šis gods pienācās Sergejs Andronovs, pirmo vārtu autors.
63:47 min. ASV - Somija 3:2. Spēle noslēgusies.Dilans Larkins pie zilās zonas uzbrukumā saņēma ripu, un neviens no somiem viņam netraucēja ceļā uz vārtiem. Viņš izdarīja precīzu metienu vārtos, pārspējot pretinieku vārtsargu.
Krievija - Čehija 3:0. Spēle noslēgusies
Kako aptuveni pusminūti kontrolēja ripu ASV zonā, bet pie metiena tā arī netika.
Pagarinājuma pirmā minūte aizritēja Somijas aizsardzības zonā, taču labs moments neizdevās. Antila pretuzbrukumā pieņēma dīvainu lēmumu izdarot metienu no tās pozīcijas, kad daudz labāk izskatījās piespēlēt.
59:04 min. Krievija - Čehija 3:0Ņikita Zaicevs no savas laukuma puses raida ripu tukšos vārtos.
ASV - Somija 2:2. Sācies pagarinājums.
ASV - Somija 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.Abas komandas pamatlaika izskaņā neizmantoja labas vārtu gūšanas iespējas, taču biežāk uzbrukumus izspēlēja ASV izlase.
Čehija nomainījusi vārtsargu pret piekto spēlētāju.1:19 min. palicis spēlē. Pagaidām labi momenti netiek radīti.
56:54 min. Spēle četri pret četriPie laukuma apmales saķeras Hroneks un Teļegins. Otrs sitienu veic jau pēc svilpes, taču noraidīti tiks abi.
Malkins ar Dadonovu divatā izlaužas līdz čehu vārtiem, taču pēdējā, svarīgākā piespēle neizslīd cauri. Padsmit sekundes vēlāk Kovaļčuks trāpa pa vārtu stabu.
Fokss precīzā laikā pieslēdzās uzbrukumam, saņēma piespēli no Keina un meta neprecīzi. Pāris sekundes vēlāk Pesonens izdarīja metienu pretuzbrukumā, Kako ieguva vārtsarga atvairīto ripu, taču netrāpīja cauri burzmai, kas bija vārtu priekšā.
Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām grūti saskatīt iespējas čehiem izlīdzināt rezultātu. Spēle pārsvarā noritējusi gar bortiem vai laukuma vidusdaļā.
Pretuzbrukumā Kako strauji nobremzēja un izdarīja metienu aizsarga aizsegā, bet Šnaiders ripu tvēra. Somi turpināja savus momentus iegūt ātrās pārejās no aizsardzības uzbrukumā.
ASV hokejisti izspēlēja lielisku uzbrukumu - vispirms Martiness izdarīja tālu metienu, kuru somu vārtsargs Vehvilainens atvairīja. Vārtu priekšā Vatrano ieguva atlēkušo ripu un arī apdraudēja vārtus, bet tur lieliski nospēlēja ne tikai vārtsargs, bet arī Kako.
48:52 min. Čehijai vairākumsPēc svilpes uzsākas asumi, par kuriem sodīts vien Artjoms Aņisimovs, kurš veica sitienu pa seju Gudasam.
Laukumā bija vērojams hokejs no vieniem uz otriem vārtiem, un spēles temps bija ievērojami pieaudzis, salīdzinot ar pirmajiem diviem periodiem. Somi brīžiem aizsardzībā ļāva pretiniekiem diezgan brīvi ieiet uzbrukuma zonā, bet metieni ASV aizvadītajās epizodēs nebija pārāk bīstami.
Tomašs Zahorna ar augstu metienu trāpa pa vārtu stabu. Kubaliks jau bija pacēlis rokas, lai svinētu, taču ripa vārtos noteikti nepaviesojās.
Antila pārtvēra paviršu pretinieka piespēli un izgāja pret vārtsargu, bet Šnaiders glāba savu komandu. Eikels izcēlās ar aktivitāti, vienu metienu bloķēja Lehtonens, bet citā epizodē vārtsargs tvēra cimdā ripu.
ASV hokejisti periodu sāka ar apņēmīgiem uzbrukumiem, taču pēc nospēlētām divām minūtēm labāks moments bija Tirvainenam, kurš raidīja ripu garām vārtiem no priekšas.
Šķiet, ka ar šādu vairākuma izspēli Čehijai šodien tomēr nebūs variantu uzvarēt spēli. Komanda nespēj kārtīgi nostāties zonā pret Krieviju visas spēles garumā. Jakubs Vrana gan vairākuma beigās negaidīti trāpa pa vārtu pārliktni no ļoti asa leņķa. Vasiļevskis šo metienu nepavisam negaidīja.
40:54 min. Čehijai vairākumsTeļegins sodīts par klupināšanu. Vai beidzot Čehijai padosies respektabls vairākums?
ASV - Somija 2:2. Sācies 3. periods.
Krievija - Čehija 2:0. Sācies 3. periods
ASV - Somija 2:2. Noslēdzies 2. periods.
39:28 min. ASV - Somija 2:2Somijas hokejisti izmantoja to, ka amerikāņi nenosedza vārtu priekšu, un Niko Ojamaki saņēma piespēli no Sakari Maninena un meta vārtu augšējā stūrī.
Krievija - Čehija 2:0. Noslēdzies 2. periods
38:26 min. Noraidījums ASV izlasē. Kolins Vaits ļoti muļķīgi pēc spēles apturēšanas iesita pretiniekam ar nūju un devās izciest divu minūšu sodu.
Barabanovs paslidina sev ripu aiz muguras un ļoti meistarīgā manierē apspēlē Moravčiku, taču, iespējams, metiens jāizpilda pārāk tuvu vārtiem, lai panāktu 3:0.
Jans Kovars nonāk vienatnē ar Vasiļevski pēc krievu kļūdas savā zonā, taču čehu hokejists nespēj izmantot izdevību.
Kako bija tuvu saviem sestajiem vārtiem, bet kāds no amerikāņiem pēdējā brīdī pielika nūju un apturēja ripu, kas bija tēmēta tukšajā vārtu stūrī. Vēlāk Savinainens no vārtu priekšas trāpīja virsū vārtsargam, bet Pesonenam citā epizodē neizdevās trāpīt pa ripu, izdarot atkārtotu metienu.
33:01 min. Krievijai vairākumsJans Kovārs sodīts par bloķēšanu. Laukumā gan pilnīgs apjukums, ne vienai, ne otrai komandai šajā situācijā īsti sagaidot noraidījumu.
33:12 min. Noraidījums ASV izlasē. ASV izlases kapteinis bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
32:25 min. Krievija - Čehija 2:0Kučerovs nerealizē izgājienu divatā pret vienu vārtsargu. Pusminūti vēlāk Gusevs pēc Kučerova piespēles gan nekļūdās un raida ripu Bartošaka vārtos. Kučerovam sestais punkts (2+4) šajā čempionātā. Krievs šobrīd ir rezultatīvākais turnīra hokejists.
Somijas izlase aizvadīja lielisku mazākumu, kurā amerikāņiem tā arī nebija reālas iespējas gūt vārtus. Spēle turpināja ātri ritēt uz priekšu, un Vaits neveiksmīgi centās ripu iedabūt vārtos, metot tuvējā augšējā stūrī.
Čehija vairākumā atkal pabāli, bet minūti vēlāk ieslido zonā četratā pret diviem. Metiens gan izpaliek, čehiem pārcenšoties ar radošām piespēlēm.
28:20 min. Noraidījums Somijas izlasē. Abu komandu spēkošanās ritēja diezgan miermīlīgi līdz brīdim, kad Lehtonens izdarīja metienu pēc tiesneša svilpes. ASV hokejisti uzreiz viņu pārmācīja. Tad Tirvainens bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
27:39 min. Čehijai vairākumsAndronovs nevajadzīgi uzbrukuma zonā pazaudē ripu un ar nūju klupina čehu hokejistu.
Visi pieci čehi dzēš "ugunsgrēku" jau pēc mazākuma beigām. Krievija vārtus tā arī neiemoca, lai gan pāris satraukuma pilni brīži radās.
Somi veica pirmos saasinājumu pie ASV vārtiem, bet tad iekrita pretuzbrukumā. Dilans Larkins izgāja pret somu vārtsargu, bet nespēja viņu apspēlēt.
ASV hokejisti otrā perioda pirmajās minūtēs daudz spēlē uzbrukuma zonā, izspēlējot pozicionālas kombinācijas. Somijas izlasei pirmās četras minūtes bija diezgan smagas.
24:00 min. Krievijai vairākumsČehijai skaitliskā sastāva pārkāpums.
Gusevs izcili apspēlē aizsargu, Kučerovs liek nogulties vārtsargam un slidina jau ripu tukšos vārtos, bet pēdējais vārds pieder Hronekam, kurš apstādina ripu pirms vārtu līnijas.
ASV - Somija 2:1. Sācies 2. periods.
Krievija - Čehija 1:0. Sācies 2. periods
ASV - Somija 2:1. Noslēdzies 1. periods.
Krievija - Čehija 1:0. Noslēdzies 1. periods
19:05 min. ASV - Somija 2:1Somijas hokejisti savā aizsardzības zonā uzvarēja iemetienā un lielā ātrumā devās uzbrukumā, kur no labās malas precīzu metienu caur vārtsarga padusi izdarīja Hari Pesonens.
Čehijai nesanāk īsti nostāties krievu aizsardzības zonā. Vairākums paliek neizmantots. Pirmajā periodā vēl palikusi pusotra minūte.
16:30 min. Čehijai vairākumsJevgeņijs Malkins izrāda neizpratni par piešķirto noraidījumu. Krievijas hokejists aizķēra pretinieku ar augsti paceltu nūju.
Pēc ASV otrajiem vārtiem laukumā hokejs kļuva atklātāks. Somijas izlase turpināja vairāk uzbrukt, taču tas pavēra vēl iespējas ASV izlasei pretuzbrukumos.
13:02 min. Krievija - Čehija 1:0Sergejs Andronovs, neapstādinot ripu pēc Hafizuļina piespēles, triec ripu vārtos no vārtu staba. Čehija iekrīt, tobrīd veicot nomaiņu.
10:36 min. ASV - Somija 2:0Abas komandas apmainījās ar vārtu gūšanas iespējām no tuvas distances, bet amerikāņi dubultoja savu pārsvaru pēc uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā. Džonijs Gudro ieguva ripu un izdarīja metienu no ļoti asa leņķa. Viņš trāpīja pa vārtsarga masku, un ripa ielidoja vārtu augšējā stūrī.
Vēl viena iespēja bija Somijai, kad Maninens "apzaga" neveiksmīgi ar nūju spēlējošo vārtsargu Šnaideru. Soms piespēlēja uz vārtu priekšu Kako, kurš meta garām, Maninens aiz vārtiem saņēma ripu, bet no tās pozīcijas nespēja trapīt.
Nevienmērīga pirmā puse pirmajai trešdaļai spēlē starp Krieviju un Čehiju. Kopā izpildīti septiņi metieni pa vārtiem, daudz cīņas pie laukuma apmalēm.
Somijas izlase izveidoja pirmo bīstamo vārtu gūšanas momentu, un Antila lika pamatīgi pasvīst Šnaideram, lai atvairītu ripu.
Somijas hokejisti mača turpinājumā vairāk darbojās ar ripu un spēja saasināt situāciju pie ASV vārtiem. Kako bieži vien dežūrē vārtu priekšā, taču hokejs kopumā laukumā ir ļoti piesardzīgs.
Bratislavas arēnā uz brīdi pazūd gaisma. Būs kavējusies laikam kāda rēķinu samaksa...
Kovaļčuks pret apmali izsmērē Janu Ruttu. Krievija sākusi agresīvi.
0:50 min. ASV - Somija 1:0ASV hokejisti devās ātrā uzbrukumā, bet Džeiks Eikels ripu atspēlēja atpakaļ Aleksam Debrinkatam, kurš atspēlēja tālāk atpakaļ Breidijam Skjei. Viņa tālais metiens lidoja vārtu augšējā stūrī, pārsteidzot somu vārtsargu Veini Vehvilainenu.
ASV - Somija 0:0. Spēle sākusies.
Krievija - Čehija. Spēle sākusies!
Čehijas izlases vārtos otro reizi šajā čempionātā stājies Patriks Bartošaks, bet Krievijai otrā spēle Andrejam Vasiļevskim.
ASV un Somijas izlašu mačā gaidāma spēkošanās starp 2019. gada NHL drafta pirmo divu numuru kandidātiem Džeku Hjūzu un Kāpo Kapo. Par šo dueli jau pirms mača daudz tika runāts.
Klātienē un neklātienē notiks arī cīņa par rezultatīvākā spēlētāja godu, kuru šobrīd dala seši hokejisti, katram esot guvušam pa pieciem punktiem. Gan čehi Filips Hroneks un Dominiks Kubaliks, gan Krievijas zvaigzne Ņikita Kučerovs savākuši pa diviem vārtiem un trim rezultatīvām spēlēm. Košices grupas spēlē jāvēro 18 gadus vecais Somijas talants Khttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-somu-brinumberns-kakko-turpina-ugunot.d?id=51077495āpo Kakko (5+0), bet vakarā Kanādas izlasi pārstāvēs Entonijs Manta. Vien Rūdolfs Balcers no šī sešinieka šodien atpūšas.
Bratislavas grupā šodien nāksies "krist" vienai no neuzvarētajām komandām. Krievijas izlase, kura pirmajās divās spēlēs pārspēja Norvēģiju un Austriju, vēl īsti nav tikusi pārbaudīta. Savukārt Čehija savu varēšanu pierādīja, apspēlējot Zviedriju, bet dienu vēlāk pieveicot tos pašus norvēģus.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/cehija-aizraujosa-spele-apspele-pasreizejos-cempionus-zviedriju.d?id=51075285
Lai arī sākotnēji šķita, ka Somijas izlase pasaules čempionātā ar šo sastāvu nevarēs pacīnīties par augstām vietām, tad talantīgā Kāpo Kako sniegums pirmajās spēlēs somiem devis cerības. Viņš divās spēlēs guvis piecus vārtus un ir labākais vārtu guvējs čempionātā. Somijas izlases vārtus šajā mačā sargās Veini Vehvilainens, bet amerikāņiem ripas atsitīs Korijs Šnaiders.
Pasaules hokeja čempionāts, 13. maija spēles:17:15, Bratislavas grupa: Krievija - Čehija17:15, Košices grupa: ASV - Somija21:15, Bratislavas grupa: Norvēģija - Zviedrija21:15, Košices grupa: Slovākija - Kanāda
Pasaules hokeja čempionātā Slovākijā aizvadīta pirmā no trim nedēļas nogalēm, visas komandas aizvadījušas pa divām spēlēm. Pirmdien Košicē un Bratislavā tiek aizvadītas nākamās četras spēles.