Pasaules hokeja čempionāts, pirmā sacensību diena. Teksta tiešraides arhīvs

Piektdien, 5. maijā, Ķelnā un Parīzē sākās 2017. gada pasaules hokeja čempionāts augstākajā divīzijā.

Portāls "Delfi" visa vakara gaitā piedāvāja četru spēļu teksta tiešraidi.

Pasaules hokeja čempionāts. 5.maijs
Ar šiem mačiem pirmā pasaules čempionāta spēļu diena ir aizvadīta. Sestdien Latvijas izlase pulksten 13:15 uzsāks turnīru, un portāls "Delfi" šim notikumam sekos līdzi, atspoguļojot aktuālo informāciju.
Čehija - Kanāda 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)Vārtu guvēji: Lukašs Radils (52:41 min., vair.) - Raians O'Reilijs (6:09 min.), Maiks Matesons (20:55 min., vair.), Taisons Barijs (54:50 min.), Džefs Skiners (59:18 min, tukšos vārtos)Metieni pa vārtiem: 29 (10+11+8) - 28 (10+10+8)
ASV - Vācija 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)Vārtu guvēji: Konors Mērfijs (51:00 min.) - Tobiass Rīders (10:50 min.), Patriks Hāgers (53:58 min.)Metieni pa vārtiem: 43 (11+12+20)  - 27 (15+6+6)
Čehija - Kanāda 1:4. Spēle noslēgusies
59:18 min. Čehija - Kanāda 1:4Skiners no laukuma centra deva piespēli, bet sanāca iemest tukšos vārtos
ASV - Vācija 1:2. Spēle noslēgusiesVācijas izlase sagādā pārsteigumu jau pirmajā čempionāta dienā.
Broka Nelsona metienu pašā pēdējā brīdī ar nūju bloķēja Zeidenbergs. ASV mainīs vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Čehijas treneri maina Mrazeku pret vēl vienu laukuma spēlētāju. Jāriskē, ja grib tikt pie punktiem
Vācijas izlase ar savu aktivitāti neļauj vairs amerikāņiem tik brīvi darboties uzbrukuma zonā. Vācietim Tifelsam pretuzbrukumā nedaudz nepaveicās, jo ripa trāpīja pa vārtu stabu
Lielisks uzbrukuma hokejs abu komandu izpildījumā! Čehijas kārtējā ofensīva nedod augļus, bet kanādiešu pretuzbrukumus aptur Mrazeks.
53:58 min. ASV - Vācija 1:2.Vācijas izlase vairākumu sāka ar vairākiem momentiem, bet tad Deniss Zeidenbergs meta pa vārtiem, bet Patriks Hagers mainīja ripas lidojuma virzienu. Ripai bija vēl viens rikošets un tā ielidoja vārtu augšējā stūrī
54:50 min. Čehija - Kanāda 1:3.Kanādieši izturēja vēl vienu čehu uzbrukuma vilni un atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Konečnijs no aizvārtes piespēlēja Barijam, kurš ir precīzs ar plaukstas metienu
53:26 min. Noraidījums ASV izlasē.Denijs Dikaizers savā zonā klupināja pretinieku.
52:41 min. Čehija - Kanāda 1:2Čehija gūst vārtus vairākumā. Kovārža metienu no vārtu priekšas atvaira Pikārds, ripa trāpa pa vārtu stabu un atlec otrā pusē pie Radila, kurš trāpa tukšos vārtos.
50:46 min. Čehijai vairākumsKilorns čehu zonā uzsit pa rokām pretiniekam.
Drīz pēc tam ASV izlase gandrīz vēlreiz guva vārtus. Greiss netika galā ar Lī metienu, bet vācu aizsargs ripu apturēja uz vārtu līnijas.
51:00 min. ASV - Vācija 1:1.ASV izlases lielais spiediens beidzot dot rezultātu, un Konors Mērfijs ar tālu delnas metienu raida ripu Vācijas vārtos.
Čehu hokejisti skaisti spēlē, noteikti ieguvuši skatītāju simpātijas un atbalstu, tomēr uz tablo pie uzrakstiņa CZE ir "0".
ASV uzbrukuma zonā dara gandrīz visu, ko vēlas, izņemot vārtu gūšanu. Perioda vidū vāciešiem izdevās divi ātri pretuzbrukumi, kuros viens metiens lidoja pāri, bet otru atsita vārtsargs.
Lai gan čehi ļoti apņēmīgi aizvadīja 2. periodu un sāka 3. periodu, vairākums ļoti vājš un nekas īsti netika izveidots pie Kanādas vārtiem
42:48 min. Čehijai vairākumsSimeks no saviem vārtiem lielā ātrumā veica visu laukumu un tika pie vārtiem, kur viņam metienu izdarīt kavēja Džošs Morisejs. Fantastisks reids no vārtiem līdz vārtiem!
Trešajā periodā piecas minūtes paskrēja ļoti ātri, bet amerikāņi joprojām nespēj iedabūt ripu Vācijas vārtos. Tad pretuzbrukumā Kahuns iegāja zonā un izdarīja metienu par ASV vārtiem.
Vācijas hokejisti periodu sāka mazākumā, kurā viņi darīja visu iespējamo, lai neļautu amerikāņiem izdarīt metienus. Kad tas neizdevās, tad vārtos Greiss darbojās lieliski.
Čehija - Kanāda 0:2. Sācies 3. periods
ASV - Vācija 0:1. Sācies 3. periods.
Čehija - Kanāda 0:2. Noslēdzies 2. periodsPēdējā minūtē Vrana bija palicis viens pie vārtiem, bet nepārspēja Pikārdu. Kanādiešiem pēdējā minūtē bīstams metiens no distances, bet rezultāts nemainās.
ASV - Vācija 0:1. Noslēdzies 2. periods.
39:58 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Matiass Plahta sodīts par Gudro bloķēšanu, bet šī vairākuma realizācija notiks trešajā periodā.
VIDEO Kovaržs saspēlējās ar Voračeku, saņēma ripu atpakaļ uz tukšu vārtu stūri - Kovaržs netrāpa tukšos vārtos!!!
Otrās trešdaļas beigās ASV izlases pārsvars laukumā vairs nav tik liels. Vācijas izlase biežāk kombinējas uzbrukuma zonā, nevis tikai paļaujas uz ātriem uzbrukumiem.
Kanādieši netrāpa praktiski tukšos vārtos, bet vairākuma izskaņā Kundrāteks iegrūž čehu vārtos Šeifeli. Tiesneši pārkāpumu neatrod un arī asumi nesākas, lai gan Šeifele vēl saņem dunku no vārtsarga Mrazeka.
32:07 min. Kanādai vairākumsZohorna dodas "atpūsties" par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju
Kops uzbrukumā izdarīja metienu gar vārtu stabu. Viņš varēja piespēlēt komandas biedram, taču šoreiz amerikānis izlēma uzņemties iniciatīvu.
Vācijas aizsargs Krīgers glāba savu komandu no vārtu zaudējuma, apturot ripu uz vārtu līnijas, kad to cauri izlaida vārtsargs Greiss. Amerikāņu uzbrukumi joprojām nav devuši augļus, lai arī pārsvars laukumā ir liels.
Lieliska čehu saspēle, bet Kanādu atkal glābj Pikārds! Abu komandu vārstargi šodien demonstrē izcilu līmeni, jo daudzi no visiem metieniem ir ļoti bīstami
30:54 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Morics Millers sagādā savai komandai pirmo mazākumu spēlē.
Vācijas vārtsargs Greiss iesāka uzbrukumu, tad ripa nonāca līdz Brūkam Macekam, kurš izgāja pret amerikāņu vārtsargu Hovardu. Viņš tvēra ripu.
2. periodā Čehija palielinājusi spiedienu, bet čehiem jādomā arī par aizsardzību, jo kanādiešu pretuzbrukumi ir ļoti bīstami.
Vācijas izlase ar divām ātrām un precīzām piespēlēm no savas zonas uzbrukuma smailē izvirzīja Tobiasu Rīderu, bet viņa metiens lidoja garām.
Ļoti augstā tempā turpina ritēt Vācijas un ASV spēle. Ik pa laikam Džonijs Gudro ar individuālo meistarību mēģina gūt vārtus, taču viņam neizdodas ripu iedabūt vārtos. Jo ilgāk amerikāņi negūst vārtus, jo nervozāki viņi paliek.
Latvijas izlases kapteinis apņēmīgs pirms rītdienas spēles. Atgādinām, ka spēles sākums jau pulksten 13:15 pēc Latvijas laika, bet portāls "Delfi" no 12:30 sāks teksta tiešraidi!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/jarevansejas-daniem-par-pern-piedzivoto-zaudejumu-parliecinats-daugavins.d?id=48803125
ASV izlase uzbrukumā mēģina izspēlēt līdz tukšiem vārtiem. Šmalcs trāpīja pa vārtu stabu, un turpinājumā amerikāņi ilgāku laiku iespieda vāciešus savā zonā.
Čehi uzreiz varēja samazināt rezultāta starpību, bet Pikārds glābj pēc Kundrāteka metiena no tuvas distances. Viens no labākajiem momentiem čehiem pagaidām mačā.
Vācijas izlase atkal aizskrēja zibenīgā pretuzbrukumā, kurā Tifels izdarīja bīstamu metienu, bet Hovards ar kājsargu atsita.
Čehija - Kanāda 0:1. Sācies 2. periods
20:55 min. Čehija - Kanāda 0:2Kanāda izmanto vairākumu. Pēc Matesona metiena ripa atrod ceļu vārtos, bet vārtu priekšā teicami darbojās divi kanādieši, aizsedzot vārtsarga Mrazeka redzamību
ASV - Vācija 0:1. Sācies 2. periods.
Čehija - Kanāda 0:1. Noslēdzies 1. periods
ASV - Vācija 0:1. Noslēdzies 1. periods.
19:42 min. Kanādai vairākumsKempnijs aiz saviem vārtiem ar nūju kavēja pretinieku. Soģi piešķir noraidījumu
Kanādieši pēc mazākuma perioda izskaņā dominē. Pretuzbrukumā Kanāda izspēlēja pratkiski līdz tukšiem vārtiem, bet Konečnija metienu kaut kā pamanās atvairīt Mrazeks
Kanādiešus glābj vārtus stabs pēc spēcīga Jana Rūtas metiena.
Vācijas hokejisti ar ātrām un asām piespēlēm izkārto sev momentus. ASV izlase turpina kontrolēt ripu un meklē iespējas, kā izlīdzināt rezultātu.
16:11 min.Čehijai lielais vairākumsČehiem vairākuma sākumā bija labas iespējas, bet tad diezgan vājš vairākums. Toties kanādieši uzdāvina uz brīdi lielo vairākumu, jo Maiks Matesons trāpa ar nūju pa seju pretiniekam
Vācijas hokejistiem vairākums nebija pārāk veiksmīgs, bet Plahta pretuzbrukumā izdarīja neērtu metienu pa Hovarda vārtiem. Pēc mazākuma izturēšanas Gudro skaisti apspēlēja aizsargu, taču vāciešu vārtsargs Greiss glāba savu komandu.
14:31 min. Čehijai vairākumsKanādiešu uzbrukums apstājas pēc Neita Makinona pārkāpuma laukuma vidus zonā. Nevajadzīga pretinieka bloķēšana.
12:49 min. Noraidījums ASV izlasē.Džeikobs Truba neatļauti kavēja pretinieku, kad vācieši metās pretuzbrukumā.
Spēlējot 4 pret 4, kanādiešiem izgājiens viens pret vienu - Breidans Points savu iespēju neizmanto. Spēlējot jau 5 pret 5 kanādiešus glābj vārtsargs Pikārds.
10:50 min. ASV - Vācija 0:1Patriks Reimers uzmeta vārtu virzienā no aizvārtes, un ripa no Džimija Hovarda atlēca pie Tobiasa Rīdera, kurš meistarīgi apstrādāja ripu un meta to vārtos. Ķelnē sanākušie vācu fani līksmo un dzied.
9:51 min. Abpusējais noraidījumsKlods Žirū pēc iemetiena sāpīgi trāpīja čehu hokejistam ar nūju pa rokām. Mirkli vēlāk, kad spēle jau bija apturēta, čehs Radko Gudašs devās meklēt kašķi ar pretiniekiem un saņēma noraidījumu
ASV izlase turpina izdarīt lielu spiedienu uz Vācijas valstsvienības vārtiem, taču momentus amerikāņiem neizdodas. Vāciešiem pagaidām uzbrukumi jāveido ar ātru pāreju no aizsardzības.
Ja čehi spēles sākumā bija aktīvāki, tad līdz periodam vidum iniciatīvu pārņēmuši kanādieši. Hokeja dzimtenes vīri labi iejutušies Parīzes arēnā un varēja gūt vēl pāris vārtus, bet čehus glāba vārstargs Petrs Mražeks.
Vācijas izlasei izdevās pretuzbrukums divi pret vienu, taču Hāgera metienu atsita vārtsargs. Pēc tam amerikāņi ilgstoši darbojās uzbrukuma zonā, bet tad vēlreiz Vācijas izlasei bija pretuzbrukums. Spēles temps līdz šim bijis augsts un mačs skatāms.
6:09 min. Čehija - Kanāda 0:1Kanādiešu otrais metiens pa vārtiem ir precīzs. Marks Šeifele aiz vārtiem teicami nobremzēja un kritienā atdeva piespēli uz vārtu priekšu, kur uzreiz ripu vārtos raida Raians O'Reilijs.
Amerikāņiem vēl viens teicams pretuzbrukums un moments pie vāciešu vārtiem, bet ripa trāpīja pa stabu. Vācijas izlases līdzjutēji rada teicamu atmosfēru Ķelnes arēnā.
Čehijas un Kanādas spēle rit ļoti raiti, praktiski bez pārtraukumiem. Čehi diezgan labi iesākuši spēli, bet neizmanto pretinieku biežās kļūdas aizsardzības zonā.
ASV izlase jau pirmajās sekundēs bija tuvu vārtu guvumam, kad uzrucējs Džonijs Gudro pēc tālas piespēles izgāja pret vārtsargu Tomasu Greisu. Amerikānis vārtus tomēr neguva
ASV - Vācija 0:0. Spēle sākusies.
Vācijas izlase vēl pirms čempionāta pirmās spēles palikusi bez viena no saviem līderiem Kristiana Erhofa, taču komandas treneri vēl cer uz viņu.
Čehija - Kanāda. Spēle sākusies
Ar Vācijas valstsvienības spēli oficiāli tiks atklāts pasaules čempionāts. Pirms šī mača notika arī svinīgs priekšnesums.
Čehijas un Kanādas izlašu sastāvs
ASV un Vācijas valstsvienību sastāvi mačam:
Rīt jau dienas vidū Latvijai spēle pret Dāniju. Latvijas treneris Hārtlijs vērš uzmanību uz dāņu pretuzbrukumiem: "Dānija ir ļoti ātra komanda. Viņiem ir tāds spēlētājs kā Nikolajs Ēlers, kuru savā komandā labprāt redzētu jebkurš treneris. Dāņi labi spēlē pretuzbrukumos, taču arī mēs gatavojamies ātram tempam, tāpēc domāju, ka spēle būs ar lielu intensitāti." https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/danija-ir-loti-atra-komanda-ar-labu-pretuzbrukumu-atzime-hartlijs.d?id=48802837
Somijas izlases spēlētājs Jonas Kempainens par sīvo cīņu mačā pret Baltkrieviju sacīja: “Pirmā spēle vienmēr ir grūta. Viss varēja notikt, bet mēs zinājām, kā mums jāspēlē.”
Krievijas izlases vārtsargs Andrejs Vasiļevskis: “Mēs nenospēlējām labi pirmos divus periodus, bet spēlējām labi trešajā. Mēs smagāk strādājām, ātrāk slidojām un nepadevāmies. Komandas biedri bloķēja metienus, palīdzēja man ieraudzīt ripu. Ar katru periodu jutos labāk.”
Pēc pasaules hokeja čempionāta pirmā grandu dueļa starp Zviedriju un Krieviju zviedru treneris Rikards Grenborgs teica: “Tā bija smaga, bet lieliska spēle. Pirmās 15 minūtes aizvadījām lieliski un guvām vārtus, bet otrajā periodā Krievija kļuva spēcīgāka. Mēs nespējām nospēlēt visas 60 minūtes. Tagad jāskatās uz priekšu.”
Pasaules hokeja čempionāta pirmā diena noslēgsies ar spēlēm, kas sāksies pulksten 21:15: Ķelnes grupa: ASV - VācijaParīzes grupa: Čehija - Kanāda
Somija - Baltkrievija 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)Vārtu guvēji: Sebastjans Aho (2:43 min.), Oskars Osala (5:09 min.), Veli Mati Savinainens (49:15 min.) - Jegors Šarangovičs (38:08 min.), Jevgeņijs Koveršins (44:32 min.)Metieni pa vārtiem: 24 (10+8+6) - 24 (8+8+8)
Zviedrija - Krievija 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1)Vārtu guvēji: Eliass Lindholms (14:40 min.) - Sergejs Andronovs (43:58 min.), Artēmijs Panarins (65:00, pēcspēles metiens)Metieni pa vārtiem: 23 (10+7+3+3) - 29 (9+4+14+2)
Zviedrija - Krievija. Pēcspēles metieni"Bullīšus" sāk Zviedrijas izlase0:0 - vārtu guvējs Eliass Lindholms šoreiz nepārspēj Vasiļevski0:0 - Gusevs arī meta no distances, virsū vārtsargam0:0 - Ekmans Larsons arī nepārspēj Vasiļevski0:1 - Panarins no tuvas distances iemet starp kājsargiem0:1 - Nīlanders arī nepārspēj VasiļevskiKrievija uzvar pēcspēles metienos
Zviedrija - Krievija 1:1. Noslēdzies papildlaiksPēc nelielas pauzes un ledus uzkopšanas sekos pēcspēles metienu sērija
Krievijai neizdevās uzbrukums divi pret vienu, sekoja zviedru atbilde. Vasiļevskis pielika nūju un neitralizēja uzbrukumu.
Kučerovs izgājienā viens pret vienu aizmet garām vārtiem. Kā jau prognozēts un zināms, lielā tempā rit pagarinājums formātā trīs pret trīs spēlētājiem.
Zviedrija - Krievija 1:1. Sākas papildlaiks
Somija - Baltkrievija 3:2. Spēle noslēgusies. Baltkrievijas izlase vairākumā mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izveidojot vārtu gūšanas iespēju. Taču izglābties baltkrieviem neizdevās.
Zviedrija - Krievija 1:1. Noslēdzies 3. periods
57:35 min. Noraidījums Somijas izlasēOskars Osala iegrūda Baltkrievijas izlases spēlētāju apmalē, par ko viņš tika sodīts ar divu minūšu sodu
Baltkrievijas hokejisti savā pirmajā vairākumā šajā mačā veidoja labas izspēles, taču uzbrukumu noslēdzošā fāze šoreiz nesekmējās.
Zviedrijas un Krievijas izlases samērā piesardzīgi, bet aktīvi spēlē. Tā vien izskatās, ka Ķelnes grupā jau pirmajā spēlē būs pagarinājums.
54:21 min. Noraidījums Somijas izlasē.Ate Hotamā izmeta ripu no laukuma, un tika sodīts par laika vilcināšanu.
Korpisalo atvairīja Kogaļeva metienu no ļoti tuvas distances. Spēle sākumā šķita, ka Somija sagraus Baltkrieviju, bet cīņa ir daudz līdzīgāka un aizraujošāka nekā likās.
Zviedrijas izlase atguvās un uz brīdi iespieda Krieviju viņu aizsardzības zonā. Komandas apmainās ar bīstamiem metieniem, bet rezultāts nemainās. Labi spēlē abi vārtsargi Fasts un Vasiļevskis.
47:34 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Somijas izlase steidz sasmelt izlieto ūdeni, un Anti Pilstrēms metās uzbrukumā, kur pret viņu pārkāpa noteikumus Dmitrijs Korobovs.
49:15 min. Somija - Baltkrievija 3:2Somijas izlase vairākumā darbojās ļoti pārliecinoši, taču divus lieliskus momentus neizdevās izmantot. Taču tad sekoja ātra saspēle starp Sebastjanu Aho, Miko Rantanenu un Veli Mati Savinainenu, kurš guva vārtus.
Baltkrievijas izlase ieguvusi pārliecību pār saviem spēkiem, un Somijas hokejisti vairs netiek uzbrukuma zonā.
44:32 min. Somija - Baltkrievija 2:2. Baltkrievijas izlasei izdodas izlīdzināt spēles rezultātu. Jevgeņijs Koveršins uzvarēja iemetienā, Romāns Graborenko uzmeta pa vārtiem un pats Koveršins vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un guva "golu".
Zviedrijas un Krievijas spēles pēdējā trešdaļa rit lielos ātrumos. Tempu pārsvarā kurina Krievijas hokejisti, bet zviedri izskatās nedaudz apjukuši. Pārsvars pilnībā Krievijai, tas redzams arī 3. perioda statistikā - metienos pārsvars 7:1.
Baltkrievijas hokejisti aizsardzībā notur somus pie laukuma apmalēm, bet tad viņi izveidoja divus pretuzbrukumus, no kuriem bīstamākais bija Kogaļevam, taču viņš raidīja ripu pāri vārtiem.
43:58 min. Zviedrija - Krievija 1:1Krievija savu pārsvaru apliecina ar vārtu guvumu. Aiz vārtiem ripu uztvēra Barabanovs, uzreiz to atdeva uz vārtu priekšu Andronovam, kurš pārspēja Viktoru Fastu.
Somija - Baltkrievija 2:1. Sācies 3. periods.
Krievijas hokejisti 2. periodā izdarīja vien četrus metienus. Znaroka vadītā izlase tādēļ aktīvi sākusi pēdējo trešdaļu!
Zviedrija - Krievija 1:0. Sākas 3. periods
Somija - Baltkrievija 2:1. Noslēdzies 2. periods.
38:08 min. Somija - Baltkrievija 2:1Somijas izlases vārtsargs Korpisalo aiz vārtiem pieļāva rupju kļūdu, Mihails Stefanovičs pārtvēra ripu un nogādāja to Jegoram Šarangovičam, kurš meta tukšos vārtos.
Zviedrija - Krievija 1:0. Noslēdzies 2. periods
Baltkrievijas izlase gandrīz guva kuriozus vārtus, kad somu vārtsargs Jonass Korpisalo pēc nepārāk sarežģīta metiena izlaida ripu starp kājsargiem, taču tā slīdēja tik lēni, ka aizsargs paspēja piesteigties palīgā. Pēc brīža Kosticinam izdevās labs metiens pa somu vārtiem.
Zviedrijas un Krievijas spēlē otrais periods mazāk aktīvs izdevību ziņā. Lai gan laukumā jūtama spriedze, bet tribīnēs labs līdzjutēju atbalsts. Īsta hokeja atmosfēra!
Somijas hokejisti turpina meklēt trešo "golu" šajā spēlē. Viņi atkal sākuši "griezt" uzbrukumus baltkrievu zonā, bet Lalands Baltkrievijas izlases vārtos darbojas droši.
Diezgan bāls zviedru sniegums vairākumā. Krievija pilnā sastāvā
31:18 min. Zviedrijai vairākumsIvans Provorovs pie saviem vārtiem bīstami nospēlē ar augsti paceltu nūju. Soģi to redz.
Spēles gaita ļoti līdzīga pirmajai trešdaļā redzētajai, tikai šoreiz bez gūtiem vārtiem. Somijas izlase dominēja pirmās minūtes, bet tad baltkrieviem izdodas izlīdzināt spēli. 29. minūtē Aho pārtvēra ripu, bet nepārmeta to pāri Lalanda kājsargiem.
Krievijai laba spēle vairākumā, bet zviedri kopīgiem spēkiem nosargā savus vārtus. Vairākuma sākumā Krievija gan aizrāvās ar uzbrukumu un iekrita uz pretubzurkumu - Oļega Znaroka trenēto izlasi glāba Andrejs Vasiļevskis.
Somijas izlase trešdaļas pirmajās piecās minūtēs laukumā atkal darbojas ļoti pārliecinoši. Baltkrieviem šajā laikā izdevies viens pretuzbrukums ar nepārāk bīstamu metienu.
24:42 min. Krievijai vairākumsViktors Hedmans saņem 2 minūšu sodu
Zviedrija - KrievijaKrievu hokejisi daudz aktīvāk iesāka otro trešdaļu, bet tad zviedri vairākas minūtes veidoja savus uzbrukumus pretinieku zonā.
Baltkrievijas izlase izturēja divus vairākumu pēc kārtas, tomēr Somijas perioda pirmajā minūtē atkal saraustīja pretinieku aizsardzību, taču metiens līdz vārtiem netika.
Somijas - Baltkrievija 2:0. Sācies 2. periods.
Zviedrija - Krievija. Sākas 2. periods
Somijas - Baltkrievija 2:0. Noslēdzies 1. periods.
18:14 min. Vēl viens noraidījums Baltkrievijas izlasē.Somijas izlase vairākumā darbojās iespaidīgi, izspēlējot ātrus metienus uzreiz pēc piespēlēm. Tad baltkrievi muļķīgi kļūdījās un uz brīdi bija laukumā piecatā, ko tiesneši pamanīja, piespriežot vēl vienu sodu.
16:55 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Iļja Šinkevičs iegrūž pretinieku bortā un nopelna pirmo noraidījumu spēlē.
Zviedrija - Krievija 1:0. Noslēdzies 1. periodsZviedri mazākumā labi nospēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem izveidot ko bīstamu.
Somijas izlase jau ilgāku laiku nav devusies uzbrukumā, bet Baltkrievijas hokejisti izdara metienus pa vārtiem pie pirmās iespējas. Metieni gan nav pārāk bīstami.
17:14 min. Krievijai vairākumsJoakims Nordstrēms netrāpīja no dažiem centimetriem tukšos vārtos. Ripa gan lēkāja un leņķis bija mazs.Pēc brīža zviedri paliek mazākumā, par nūjas turēšanu noraidīts Linuss Umarks.
Baltkrievijas izlasei izdevies spēli aizvest prom no saviem vārtiem, taču uzbrukumā baltkrievi pagaidām neko īsti nedemonstrē, izņemot momentu spēles pašā sākumā.
Zviedrija - KrievijaPanarinam diezgan bīstams metiens, ripa kaut kā izlidoja cauri hokejistu burzmai. Zviedru vārtsargs Viktors Fasts intuitīvi atvairīja ripu, jo melno kaučuku nemanīja.
14:40 min. Zviedrija - Krievija 1:0Viktors Rasks labi pacīnījās pie apmales, atdeva piespēli uz laukuma vidu Eliasam Lindholmam, kurš bija tieši pret vārtiem, - precīzs plaukstas metiens vārtu labajā apakšējā stūrī!https://twitter.com/IIHFHockey/status/860504654039453696
Somijas izlase spēles pirmajās minūtēs laukumā dominē. Baltkrievijas izlase diezgan viegli ielaiž pretiniekus savā zonā, kur tie veido momentus.
Pirms trīs gadiem zviedru un krievu spēle pusfinālā bija emocijām bagāta. Krievijas trenerim Oļegam Znarokam savas rīcības dēļ bija jāizlaiž fināls, ko viņš vēroja no tribīnēmhttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-znaroks-piedraud-zviedru-trenerim-pargriezt-rikli.d?id=44532304
5:09 min. Somija - Baltkrievija 2:0Oskars Osala ieguva ripu pie laukuma apmales, slidoja pretī vārtiem un izdarīja precīzu metienu vārtu devītniekā, kamēr Baltkrievijas vārtsargam Kevinam Lalandam bija aizsegts skats.
Zviedrija - KrievijaZviedri iesākuši diezgan iespaidīgi, bet Krievijai viens bīstams metiens. Piektajā minūtē Edlers ar efektīgu spēka paņēmienu uz Krievijas zonas līnijas apturēja vienu no pretiniekiem. Krievijas atbilde - metiens pa vārtu stabu. Abas komandas negaidīti augstā tempā uzsākušas maču. Tomēr principiāli pretinieki, un savstarpējās spēles vienmēr bijušas īpašas.
2:43 min. Somija - Baltkrievija 1:0Somijas izlase skaisti saspēlējās uzbrukuma zonā, un Valteri Filipula lieliski piespēlēja Sebastjanam Aho, kurš guva pirmos vārtus šajā pasaules čempionātā. https://twitter.com/NHLCanes/status/860508573910130688
Ja spriestu pēc pieteikuma, tad zviedriem diezgan liels pārsvars pār Krieviju. Bet tā ir tikai teorija...https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/zviedrijas-izlase-pasaules-cempionatam-brunojas-ar-16-nhl-speletajiem.d?id=48798543
Baltkrievijas izlase uzreiz izveidoja labu vārtu gūšanas iespēju, cenšoties jau no paša sākumā pārsteigt vienus no favorītiem. Somijas izlase pēc brīža arī radīja sajukumu pie baltkrievu vārtiem.
Somija - Baltkrievija. Spēle sākusies
Zviedrija - Krievija. Spēle sākusies
Ķelnes arēna pārpildīta. Krievijas masu mediji ziņo, ka biļešu pārdošanā uz šo maču vairs neesot.
Zviedrijas un Krievijas valstsvienību sastāvi spēlei Ķelnē:
Somijas un Baltkrievijas izlašu sastāvi turnīra pirmajai spēlei Parīzē:
Ķelnē spēles risināsies “LANXESS” arēnā, kur var sapulcēties 18 500 skatītāju, bet Parīzē cīņas notiks “AccorHotels” arēnā, tajā var satilpt 14 500 līdzjutēju.
Divus gadus pēc kārtas pasaules čempiona titulu izcīnījuši hokeja dzimtenes Kanādas spēlētāji. Pērn finālā ar 2:0 uzvarēta Somija. Kā būs šogad, to redzēsim 21. maijā!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/kanadas-hokejisti-klusa-finala-atkartoti-klust-par-pasaules-cempioniem.d?id=47471005
Vakar kļuva zināms Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā. Diemžēl, Ķelnē nāksies iztikt bez viena no kapteiņa asistentiem - Laurim Dārziņam pārbaudes spēlē gūtā trauma izrādījusies nopietnāka, nekā cerēts. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/darzins-parbaudes-spele-gutas-traumas-del-nepiedalisies-pasaules-cempionata.d?id=48800279
Vakar Latvijas hokejisti Ķelnē svinīgās vakariņās atzīmēja Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienuhttps://twitter.com/lhf_lv/status/860393602689708032
Portāls "Delfi" 17 dienu garumā informēs par visām aktualitātēm Ķelnē un Parīzē. Katru dienu piedāvāsim teksta tiešraidi par notikumiem visās spēlēs, bet Latvijas izlases spēlēm - speciālas teksta tiešraides. Katras spēles aprakstā piedāvāsim ne tikai foto un video, bet lasītāji tradicionāli varēs izvēlēties savu spēles zvaigzni!Seko līdzi visiem notikumiem portāla "Delfi" speciālajā sadaļā - 2017. gada pasaules čempionāts!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/
5. maija spēļu grafiks: 17:15, Ķelnes grupa: Zviedrija - Krievija 17:15, Parīzes grupa: Somija - Baltkrievija 21:15, Ķelnes grupa: ASV - Vācija 21:15, Parīzes grupa: Čehija - Kanāda Detalizētu spēļu grafiku var aplūkot portāla "Delfi" speciālajā sadaļā! https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/
Gads apritējis un lielie hokeja svētki atnākuši! 5. maijā Parīzē un Ķelnē sākas 2017. gada pasaules čempionāts. Hokeja svētki Vācijā un Francijā risināsies līdz 21. maijam, kad arī kļūs zināmi jaunie pasaules čempioni.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/jauna-latvijas-hokeja-era-slavens-treneris-un-saliedeta-izlase-sakas-pasaules-cempionats.d?id=48797351