PČ hokejā: ceturtdaļfināla kārtas spēles. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: AFP/Scanpix/LETA

2022. gada pasaules hokeja čempionātā Somijā ceturtdien, 26. maijā, risinājās ceturtdaļfināla spēles, kurās kļuva zināmas četras medaļu pretendentes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

Pasaules čempionāts hokejā, 26. maijs. Ceturtdaļfināla cīņas
Somija – Slovākija 4:2 (1:2, 1:0, 2:0). Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Marko Antila (18:17 min., 1:2), Marko Antila (23:44 min., 2:2), Sakari Manninens (44:01 min., 3:2), Saku Menalanens (59:59 min., 4:2) – Ādams Sikora (8:17 min., 1:0), Pāvols Regenda (15:16 min., 2:0)Metieni pa vārtiem: 22 (6+12+4) – 20 (12+7+1)Soda minūtes: 2 – 2
Šveice – ASV 0:3 (0:2, 0:0, 0:1). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: - – Bens Maierss (11:59 min., vair.), Ādams Godets (16:42 min.), Bens Maierss (54:06 min.)Metieni pa vārtiem: 33 (4+17+12) – 22 (12+6+4)Soda minūtes: 2 (2+0+0) – 4 (0+4+0)
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529909468992901120
Šveice – ASV 0:3 (0:2, 0:0, 0:1). Spēle noslēgusies!Šveice ar pirmo zaudējumu pasaules čempionātā izstājas no meistarsacīkstēm. 
ASV izlase divas reizes pēc kārtas no savas laukuma puses trāpa pa stabu. Vispirms pa vienu, bet pēc tam jau pa otru. 
Kukans kļūdās piespēlē, bet Kulmens netrāpa tukšos vārtos. Atlikušas nepilnas divas minūtes. Tā vien izskatās, ka Šveices izlase nespēs paveikt brīnumu.
Amerikāņi liedz šveiciešiem izpausties. Pagaidām spēle sešatā nav pilnībā neko devusi.
Somija – Slovākija 4:2 (1:2, 1:0, 2:0). Spēle noslēgusies.
Patriks Fišers pieprasa pusminūtes pārtraukumuŠveicieši pāriet uz spēli ar sešiem laukuma spēlētājiem!
59:59 min. Somija – Slovākija 4:2Slovākijas izlase spēlēja bez vārtsarga, taču iekļūt uzbrukuma zonā viņiem neizdevās. Saku Menalanens saņēma piespēli no Marko Antilas un raidīja ripu tukšos vārtos. Antila varēja mest pats, taču viņš par "hat-trick" nedomāja.
Slovākijas izlases hokejisti turpināja spēlēt ar ripu trīs minūtes pirms pamatlaika beigām. Kad slovāki pārvarēja vidējo zonu, Tatara metiens lidoja garām vārtiem. Pēc tam pārvarēt neitrālo zonu bija grūtāk. 
54:06 min. Šveice – ASV 0:3. Vārti!Kārsons Kulmens neitrālajā zonā uzsāk ātro uzbrukumu. Uzbrucējs izcili pietur ripu līdz pie pašiem vārtiem izpilda piespēli Benam Maiersam, kurš jau panāk rezultātu 0:3.
Pamatlaikā vairs tikai sešas minūtes. Šveiciešiem jāsāk domāt par sestā laukuma spēlētāja iesaistīšanu. Ik pa laikam viņi izpilda kādu metienu, bet tie pārsvarā veikti ar lielu aizsargu pretestību. 
Sallinens laukuma stūrī bija labākais cīnītājs par ripu, tad viņš ar asu kustību izlauzās vārtu priekšā un mēģināja dubultot savas komandas pārsvaru. 
Slovākijas izlase apņēmīgi spēlēja uzbrukuma zonā. Nemecs un Liška vārtu priekšā cīnījās par ripu pēc aizsargu metieniem. Nekas jauns slovākiem nav jāizdomā - jādabū ripa vārtu priekšā un jācīnās par atkārtotu metienu. 
Amerikāņi ļoti prasmīgi aizvirzījusi spēli tālāk prom no saviem vārtiem. Pēdējās minūtēs vērojams ļoti augsta līmeņa presings ASV izlases izpildījumā. It kā uzbrūk šveicieši, bet parasti viņi pat nepārvar neitrālo zonu.
Slafkovskis pieturēja ripu un atbrīvojās no aizsarga. Viņš izdarīja metienu no labās malas, bet trāpīja pa tālo vārtu stabu. 
Slovākijas izlase astoņās minūtēs nav spējusi izdarīt metienu pa vārtiem. Somi pārliecinoši ripu virza uz laukuma apmalēm, kad pretinieki mēģina sākt uzbrukumus. 
Šveicieši kļūdās un uzdāvina iespēju ASV! Meiers, piespēlējot atpakaļ, ripu nodod Boldijam, kurš ar plaukstas metienu nepārspēj Dženoni.
Ļoti veiklu solo reidu starp vairākiem spēlētājiem veic Simions, bet viņa metiens tiek atvairīts. Šveicieši perioda ievadā turpina uzbrukt!
44:01 min. Somija – Slovākija 3:2Somijas izlase trešās trešdaļas ievadā kontrolēja spēles gaitu, ļaujot pretiniekiem darboties ar ripu. Tad izdevās labs prettrieciens, kurā Mikaels Granlunds apslidoja vārtus un piespēlēja Miko Lehtonenam. Viņš piespēlēja uz vārtu priekšu Jerem Salinenam, kura metienu atvairīja Adams Huska, bet ripa nonāca tiešu uz nūjas Sakari Manninenam, un viņš pirmo reizi spēlē deva vadību Somijai. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529902327326355456
Šveice – ASV 0:2. Sākusies trešā trešdaļa!
Somija – Slovākija 2:2. Sācies 3. periods. 
Šveice – ASV 0:2 (0:2, 0:0). Noslēgusies otrā trešdaļaLai gan šveicieši perioda izskaņā nerealizē vairākumu, jāsaka, ka spēle ASV izlases pusē ir diezgan ieilgusi. Jau pēcpusdienā labi redzējām, ka nevajag daudz, lai pēkšņi mainītu rezultātu uz tablo... Trešais periods sāksies ar vēl palikušajām 40 sekundēm vairākumā.
Somija – Slovākija 2:2. Noslēdzies 2. periods.
Spēle aizvien vairāk norisinās ASV izlases zonā, bet amerikāņi dara visu, lai šveiciešiem nesanāktu uzspiest savus uzbrukumus. 
Laba vārtu gūšanas iespēja bija Pokam, kurš saņēma piespēli no aizvārtes un izdarīja metienu pa vārtiem. Frimans jau bija klāt, lai savāktu atlēkušo ripu, bet tādas nebija, jo Huska spēlēja teicami. 
35:41 min. Noraidījums Somijas izlasē. Somijas hokejisti vairākumā trīs reizes meta pa vārtiem. Slovāki savu "cietoksni" noturēja neieņemtu, bet tad metās pretuzbrukumā, kurā Ulkinuora atvairīja metienu. Pāris sekundes vēlāk Heiskanens pārkāpa noteikumu pie laukuma apmales, klupinot pretinieku.  
Bīstamā pretuzbrukumā aizskrien čempionāta otrais rezultatīvākais hokejists Deniss Malgins. Ļoti vērtīga iespēja paliek neizmantota.
33:08 min. Noraidījums Slovākijas izlasē. Fehervaris atstāja savu komandu mazākumā pēc pārkāpumu par pretinieka turēšanu.
Dīns Kukans izpilda ļoti spēcīgu metienu, Sveimanam ripu atsitot ar savu ķiveri.
Somijas izlase spēlēja savu iemīļoto pretuzbrukumu hokeju. Lai arī slovāki ik pa brīdim apdraudēja vārtus, kā, piemēram, pirms brīža darīja Slafkovskis, somi zibenīgi metās pretuzbrukumā. 
Abas vienības turpina piekopt ļoti augstu presingu. Pagaidām tas ļauj amerikāņiem uzturēt vadību, jo labas vārtu gūšanas iespējas ir bijis retums.
Slovākijas hokeja izlase iespieda Somiju savā aizsardzības zonā, un čempionāta mājinieki ar lielām grūtībām atvairīja uzbrukumus. Viņiem nekas cits neatlika kā pieļaut pārmetienu. 
Ne tikai šveicieši neizmanto vairākumu, bet viņi arī atdod iespēju Boldijam vienatnē aizslidot pret Dženoni uzreiz pēc vairākuma beigām. Šoreiz vārtsargs glābj!
Boldijs lieki paklupina pretinieku šveiciešu zonā. Laba iespēja Šveices izlasei, lai gūtu pirmos vārtus.
Huska aizvirzīja ātru Armijas metienu uzreiz pēc ieiešanas uzbrukuma zonā. Brīdi vēlāk Tatars aiz vārtiem veica māņkustības, bet tad izlauzās vārtu priekšā, bet meta garām tuvējam vārtu stabam. 
23:44 min. Somija – Slovākija 2:2 Ļoti paviršu piespēli izdarīja Šimons Nemecs. Ripu pārvēra Marko Antila, kurš ar labi sagatavotu metienu izlīdzināja spēles rezultātu.  https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529889398740856833
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529884373385760769
Šveice – ASV 0:2. Sākusies otrā trešdaļa!
Slafkovskis tika līdz vārtu priekšai, bet šoreiz viņa metiens atdūrās pret Olkinuoras kājsargu. Slovāki turpina spēlēt savu apņēmīgo hokeju un slāpēt Somijas izlases darbības. 
Somija – Slovākija 1:2. Sācies 2. periods
Šveice – ASV 0:2. Noslēgusies pirmā trešdaļa
Somija – Slovākija 1:2. Noslēdzies 1. periodsLīdz ar beigu sirēnu Mannilainens izdarīja bīstamu metienu, bet Huska saglabāja neizšķirtu rezultātu. 
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529882472858628096
18:27 min. Somija – Slovākija 1:2.Marko Antila liek līdzjutējiem uzgavilēt! Niklass Frimans raidīja ripu vārtu virzienā, bet Antila, slīdot prom no vārtiem, skāra ripu un pārsteidza Ādamu Husku, kuram ripa izspruka starp roku un ribām. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529883214310821889
16:42 min. Šveice – ASV 0:2. Vārti!Rupja kļūda Dženoni! Ādams Godets, cenšoties aizsprukt pretuzbrukumā, cīnās ar šveicieti par ripu. Vārtus lieki pamet Dženoni, kurš neaizsniedzas līdz ripai, Godetam aizmetot to garām vārtsargam. Amerikānis rezultātā nonāk tukšu vārtu priekšā un panāk 0:2.Nevar teikt, ka amerikāņi bijuši tik pārāki, cik varētu padomāt, paskatoties uz metienu skaitu. Tomēr abi vārtu guvumi ir pašu izcīnīti. 
Amerikāņi pēc vairākuma sajutuši spēles garšu. Vēl pāris bīstami momenti pie Dženoni "cietokšņa".
Līdz ielaistajiem vārtiem pret Slovākiju Somijas izlases vārtsargs Jusi Olkinuora bija nepārspēts 189 minūtes un 55 sekundes. Viņam neizdevās labot pasaules čempionātu rekordu, kas pieder citam somam Pekam Rinnem, kurš vārtus neielaida 237 minūtes un 5 sekundes.
15:16 min. Somija – Slovākija 0:2.Somijas publika ir šokēta. Samuels Takačs izdarīja metienu pa vārtiem, vārtsarga atvairīto ripu savāca Pāvols Regenda, kurš no diezgan asa leņķa izdarīja precīzu metienu.
Šveiciešiem nonākot mazākumā, amerikāņi tiek pie pirmajām īstajām vārtu gūšanas iespējām. Boldijs izcilā pozīcijā izlemj atdot vēl vienu piespēli, un amerikāņi paliek bez metiena.
Hartikainens apslidoja vārtus un izdarīja metienu, bet Granlunds vārtu priekšā jau lūkoja pēc atlēkušās ripas. Ādams Huska ripu pēc atvairīšanas nepalaida vaļā. 
11:59 min. Šveice – ASV 0:1. Vārti!Ļoti savāds vārtu guvums. Bens Maierss vairākumā pēkšņi "izlien" vārtu priekšā, bet pazaudē ripu. Tā atsitas pret Kalvina Tirkaufa slidu un nonāk Dženoni sargātajos vārtos. Veiksme uzspīd ASV.
Olkinuora atvairīja metienu ātrā Slovākijas uzbrukumā, ripu atsitot sev blakus, bet tur bija tikai viņa komandas biedrs. Slovākija pagaidām diezgan labi aptur Somijas izlases uzbrukumu mēģinājumus. 
8:17 min. Somija – Slovākija 0:1Mario Lunters devās uzbrukumā pa labo malu un izdarīja metienu. Ripa trāpīja aizsargam un lidoja gar vārtiem, bet tur 17 gadus vecais Ādams Sikora pielika nūju un pārtrauca Jusi Olkinuoras “sauso” sēriju. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529879219291017216
Slovākijas izlase vairākumā izdarīja spiedienu uz Somijas valstsvienības vārtiem. Olkinuora atvairīja divus metienus, Tatara draudīgs metiens tika bloķēts. 
Ātri spēlējošās vienības uzstādījušas augstu spēles tempu. Pagaidām tas pārsvarā radījis cīņu par ripu. Ne viena, ne otra komanda nekautrējas iesaistīties divcīņas pie apmales vai aktīvi presingot otrā laukuma pusē.
5:27 min. Noraidījums Somijas izlasē.Teicamo turnīru aizvadošais Olkinuora tika galā ar Ņemeca metienu pa vārtiem. Brīdi vēlāk otrā laukuma galā Granlunds iegrūda pretinieku mugurā un nopelnīja pirmo noraidījumu spēlē. 
Spēles pirmās trīs minūtes ritēja diezgan saraustīti. Somi pieļāva pārmetienus, bija problēmas ar ieiešanu uzbrukuma zonā. Ceturtajā minūtē līdzjutēju atbalstīti Somijas hokejisti sāka veidot pozicionālus uzbrukumus, bet Sepalas metiens lidoja garām vārtiem. 
Šveices izlase labi pacentusies sagrābt spēles iniciatīvu. Amerikāņiem brīžiem smagi iet savā zonā, taču viņi sparojas pretim.
Somija – Slovākija 0:0. Spēle sākusies!
Šveice – ASV 0:0. Spēle sākusies!Divu savainojumu dēļ amerikāņiem pieteikumā ir tikai pieci aizsargi.
Šveices hokejisti šajā pasaules čempionātā zaudējuma rūgtumu tā arī vēl nav piedzīvojusi, un pēc grupu turnīra tā pieteikusi savas pretenzijas uz pasaules čempionu titulu. Modernajā hokeja čempionātā tā divreiz izcīnījusi sudraba medaļas, 2013. un 2018. gada finālā zaudējot Zviedrijai. Zviedrija izslēgta no turnīra, par ko šveicieši noteikti neskumst. ASV hokejisti aizvadīto desmit gadu laikā četras reizes izcīnījuši bronzas godalgas. Ar nepieredzējušo sastāvu tā nav starp šī čempionāta favorītiem, tomēr amerikāņi joprojām ir vērā ņemams spēks.
Somijas hokeja izlase pēdējos divos pasaules čempionātos sasniegusi finālu, gluži kā Kanāda, un šoreiz tās pretiniece ceturtdaļfinālā ir Slovākijas valstsvienība, kas tikai pēdējā grupu turnīra spēlē nodrošināja dalību izslēgšanas spēlēs.
Vācija – Čehija 1:4 (0:2, 0:1, 1:1). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Morics Zaiders (53:48 min.) – Davids Pastrņāks (2:17 min., vair.), Romans Červenka (10:04 min., vair.), Davids Krejči (32:10 min., vair.), Jirži Smeikals (58:10 min., vair.)Metieni pa vārtiem: 22 (5+7+10) – 24 (7+9+8)Soda minūtes: 8 (6+2+0) – 6 (2+2+2)
Zviedrija – Kanāda 3:4 (2:0, 1:0, 0:3, 0:1). Vārtu guvēji: Karls Klingbergs (1:27 min., 1:0), Viljams Nīlanders (7:04 min., 2:0), Makss Frībergs (28:23 min., 3:0) – Raiens Grīvss (41:21 min., 3:1), Pjērs Lūks Dibuā (58:07 min., 2:3, vair.), Metjū Barzals (58:37 min., 3:3)Metieni pa vārtiem: 19 (11+2+7+0) – 42 (9+19+13+1)Soda minūtes: 4 – 8
60:43 min. Zviedrija – Kanāda 3:4. Vairākumā četri pret trīs Metjū Barzals izdarīja pirmo metienu, bet uzbrukuma turpinājumā viņš lūkoja izdarīt vēl vienu metienu, bet negaidīti piespēlēja Dreikam Batersonam, kurš raidīja ripu tukšajā vārtu stūrīKanāda iekļūst pusfinālā! 
60:25 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Nīlanders paklupināja Batersonu, kurš ar māņkustību gribēja tikt viņam garām. 
Sācies pagarinājums! 
Zviedrija – Kanāda 3:3. Noslēdzies pamatlaiks.Zviedrijas izlase salauza Zviedrijas izlases aizsardzību un pēdējās minūtes dominēja laukumā. Ar 10 minūšu pagarinājumu turpināsies šī cīņa.
Pēc varenās atspēlēšanās Zviedrija bija šokēta. Kozenss tika atstāts nepiesegts, un viņš saņēma labu piespēli, bet šoreiz neizdevās trāpīt. 
Kanādas hokejistu uzbrukumi pamatlaika galotnē bija ļoti bīstami, bet Ulmarks ripu atvairīja un tvēra. 
58:37 min. Zviedrija – Kanāda 3:3Kanādas izlase spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, un Metjū Barzals izdarīja tālu metienu ar nūjas neērto pusi. Ripa kaut kā izspruka cauri spēlētāju burzmai un iekrita vārtos.  
58:07 min. Zviedrija – Kanāda 3:2Kanādas izlase vairākumā spēlēja bez vārtsarga, tāpēc viņiem bija divu vīru vairākums. Teicamu metienu no labā iemetiena apļa centra izdarīja Pjērs Lūks Dibuā. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529851256642015232
56:08 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Dalīns neveiksmīgi meta ripu ārā no savas zonas, taču ripa lidoja pāri aizsargstiklam. 
Vācija – Čehija 1:4 (0:2, 0:1, 1:1). Spēle noslēgusies
Kanādas izlase mazākumā provocēja pretiniekus uz kļūdām, un tas devas iespējas gūt vārtus mazākumā. Silindžeram bija laba iespēja. Pēc tam zviedri saspēlējās uzbrukuma zonā, bet metieni tika izdarīti no distances. 
51:46 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Kanādas izlases izredzes atspēlēties ietekmē spēles disciplīna. Batersons neuzmanīgi nospēlēja ar nūju. 
Ulmarks aizvadītajās epizodēs bija diezgan noslogots, viņš tika galā ar sarežģītu metienu, atvairot to ar atsitējcimdu, bet tad lēnām cēlās kājās. Vai nu viņam kāds iesita vārtu priekšā, vai viņš kaut ko pastiepa. Taču spēli var turpināt. 
58:10 min. Vācija – Čehija 1:4. Čehi gūst izšķirīgos vārtus!Vāciešu ilgstošais risks noslēdzas ar, visticamāk, loģisku atrisinājumu. Čehi pēc kārtējā uzvarētā iemetiena tiek ārā no savas zonas, bet Jirži Smeikals tiek pie goda raidīt ripu tukšos vārtos.
Raihels atkal trāpa pa vārtu konstrukciju! Uzbrucējam īsti nesanāk metiens no vārtu priekšas, taču planējošā ripa lido pāri Vejmelkam. Tiesa, tā atsitas pret pārliktni. 
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529846128924979200
Vāciešiem tiekot pie iemetiena pretinieku zonā, Sēderholms atkal nomaina Grūbaueru. Vācijas izlasei atlikušas četras minūtes, lai atspēlētos!
Zviedrijas izlases vairākums arī šoreiz nedeva gribēto vārtu guvumu. Zviedri divreiz uzmeta pa vārtiem, nespējot atgūt divu vārtu pārsvaru. 
46:36 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Ruā nopelnīja sodu par sitienu ar nūju epizodē, kad Jakobs Petersons izlauzās līdz vārtu priekšai. Šajā epizodē kanādiešus no vārtu zaudējuma glāba Drīgers, kurš ar kājsarga purngalu aizvirzīja ripu garām vārtiem.
Krejči un Pastrņāks divatā aizslido pret Grūbaueru! Abi meistari saspēlējas līdz vārtsargam it kā vairs nav iespēju izsekot, taču Grūbauers neticamā kārtā atsit ripu! Trešā trešdaļa bijusi ļoti aizraujoša. 
Vācijas izlase vispirms gandrīz ielaiž ripu tukšajos vārtos... Tam seko vairākums ar ilgu, bet ne pārāk bīstamu saspēlēšanos. Viena epizode noslēdzās ar pamatīgu cīniņu pie Vejmelkas vārtiem, taču čehi spēja raidīt ripu prom no sava "cietokšņa". Spiediens gan turpinās arī pēc vairākuma.
53:48 min. Vācija – Čehija 1:3. Vāciešiem vārti!Morics Zaiders vienkārši lemj izpildīt pēkšņu metienu no zilās līnijas! Ripa izslīd starp Vejmelkas kājsargiem. Vāciešu izvēle spēlēt sešatā tiek attaisnota!
Plahta jau trešo reizi nodrošina vairākumu Vācijas izlasei. Kundrateks viņu nejauši aizķēra ar nūju, bet vācietis to labi parādīja. Vācijas izlase uzreiz pieprasa pārtraukumu un pāriet uz spēli ar sešiem laukuma spēlētājiem!
Čehijas izlases vadošais virknējums ik pa laikam izceļas ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Vācieši var pagaidām priecāties, ka tie nav noslēgušies ar kādu vārtu guvumu. Pamatlaikā vairs tikai astoņas minūtes. Izskatās, ka uzvarētājs jau ir noskaidrots. 
Ripa pēc metiena no zilās līnijas nonāk pie Ehlica, bet lieliski turpina spēlēt Vejmelka, kurš ar nūju atbruņo pretinieku uzbrucēju.
41:21 min. Zviedrija – Kanāda 3:1Tieši tas, kas Kanādas izlasei bija vajadzīgs - ātri gūti vārti. Raiens Greivss izdarīja tālu metienu pa vārtiem, kad Ēriks Gustafsons bija tieši priekšā savam vārtsargam. Tur arī dežurēja Makss Komtuā un Ādams Lourijs. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529843161660436481
Zviedrija – Kanāda 3:0. Sācies 3. periods.
Plahta ar retu metienu trāpa pa vēderu Jordanam. Ripa atsitas pret aizsargu, nokrīt uz ledus un lēnām slīd tukšā vārtu stūrī, bet Vejmelka, uz ripu nemaz neskatoties, intuitīvi to atsit ar slidu. Ripa aizslīd garām Čehijas izlases vārtiem!
Vācieši meklē ceļus, pa kuriem nokļūt pretinieku zonā, taču šie centieni ir nesekmīgi.
Vācija – Čehija 0:3. Sākusies trešā trešdaļa!
Zviedrija – Kanāda 3:0. Noslēdzies 2. periodsKanādas izlase otrajā trešdaļā izdarīja 19 metienus pa vārtiem, bet zviedri tikai divus, no kuriem vienu realizēja. 
Kanādas izlase mazākumā pārtvēra ripu un izgāja divi pret vārtsargu, taču šo iespēju Kozenss nerealizēja. 
37:06 min. Noraidījums Kanādas izlasei. Ruā nelaikā nopelnīja noraidījumu par grūšanu apmalē.
Batersons saņēma piespēli no aizvārtes, bet Ulmarks ripu tvēra. Pēc tam Barzels izdarīja bīstamus metienus pa vārtiem. Kanāda mēģināja dažādot savu uzbrukumu, bet Ulmarks vārtos spēlēja perfekti. 
Vācija – Čehija 0:3 (0:2, 0:1). Noslēgusies otrā trešdaļa
Beidzot sagaidījām pārtraukumu. Atkārtojumā var redzēt, ka pēc Nēbelsa metiena ripa vispirms trāpīja pa Vejmelkas elkoni, bet tad atsitās pret stabu. Pareizs tiesneša lēmums!
34:22 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Zviedri darbojās uzbrukuma zonā, lika Drīgeram iesaistīties spēlē, bet pie laukuma apmales Nordstrēms pārkāpa noteikumus. 
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529833007481118721
Vai patiešām Vācijas izlase tikko neguva vārtus!?Vācieši skaisti izspēlē pretuzbrukumu pēc Krejči kļūdas. Šķita, ka ripa nonāca vārtos un tūlīt pat no tiem izlidoja, taču tiesneši mudina spēli turpināt. Gaidām pārtraukumu...
Zviedrijas un Kanādas izlašu spēle atgriezās iepriekšējā gaitā - kanādieši centās uzbrukt, bet zviedri veiksmīgi to apslāpēja. Tad Zviedrijas pretuzbrukumā Vālmarks pēc Nīlandera piespēles netrāpīja pa ripu labā pozīcijā, bet tam atkal sekoja Kanādas uzbrukums, kurā bīstamu metienu atvairīja Ulmarks. 
Beidzot izcila vārtu gūšanas iespēja Vācijas izlasei! Vejmelka jau bija nokritis uz ledus, taču Štefans Loibls ar pāris atkārtotiem metieniem nespēj pārcelt ripu pāri guļošajam vārtsargam.
32:10 min. Vācija – Čehija 0:3. Vārti!Trešais vairākums, trešie vārti...Čehi ar pāris ātrām piespēlēm izkārto metienu Pastrņākam. "Bruins" uzbrucēja raidījums tiek bloķēts, bet ripa atlec tieši pie Krejči, kurš šoreiz nonāk vārtu guvēja lomā! It kā nejaušība, taču no otras puses Čehijas izlase ar savu zibenīgo lēmumu pieņemšanu nopelnīja situāciju, kurā Krejči bija pilnībā brīvs.
Vāciešiem vairākums nesanāk ne tuvu tik bīstams, cik Čehijas izlasei.
28:23 min. Zviedrija – Kanāda 3:0. Makss Frībergs uzbrukuma sākumā ātrumā saņēma ripu un izdarīja metienu, ripu raidot pret vārtu stabu, bet uzbrukuma turpinājumā viņš vārtu priekšā pēc Ērika Gustafsona metiena pielika nūju un mainīja ripas lidojuma virzienu. Tas bija Zviedrijas pirmais uzbrukums šajā trešdaļā. 
Plahta jau otro reizi izprovocē pretinieku uz noteikumu pārkāpumu! Šoreiz par rupjību tiek sodīts Červenka. Pirmais vairākums vāciešiem! 
Zviedrijas hokejisti lika kanādiešiem spēlēt gar laukuma apmalēm, bet tad labs metiens pa vārtiem izdevās Gregoram un Greivsam. 
Pēc mierīgāka spēles nogriežņa čehi aizslido ātrajā uzbrukumā divatā pret vienu aizsargu. Bīstamu Mateja Blumela metienu atsit Grūbauers!
Zviedrijas hokejisti veiksmīgi neitralizēja Kanādas uzbrukumus trešdaļas pirmajās trīs minūtēs. Paši pretinieku vārtus neapdraudēja
Vācieši periodu sāka agresīvi, taču nupat iestrēga savā zonā uz kādu pusotru minūti. Čehi pragmatiski notur ripu zonā, kamēr vācieši, mēles izkāruši, cenšas aizsargāties. 
Zviedrija – Kanāda 2:0. Sācies 2. periods.
Vācija – Čehija 0:2. Sākusies otrā trešdaļa!
Zviedrija – Kanāda 2:0. Noslēdzies 1. periods.
Kanādas izlase trešdaļu beigu daļā uzbrukuma zonā radīja draudus vārtu priekšā, bet Kozensa piespēle nesasniedza adresātu. Kanādas izlasei ripas kontrole ir pietiekami liela, bet paviršības līdz šim viņus iegāzušas. 
Vācija – Čehija 0:2. Noslēgusies pirmā trešdaļa
Plahta izprovocē Krejči uz abpusēju noraidījumu. Spēli četratā gandrīz izmanto Lukass Raihels, kurš izmet ripu starp Hroneka kājām un aizmūk uz Vejmelkas vārtiem. Raihels izpilda viltīgu metienu, kas trāpa pa stabu!
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529820385981542406
Zviedrijas hokejisti vairākumā ģenerēja labas vārtu gūšanas iespējas, bet realizācija šoreiz pievīla. Spēles turpinājumā abas komandas radīja draudus pretinieku vārtu priekšā.  
Komandām spēlējot piecatā, notiek tā saucamā "mīcīšanās". Daudz cīņu pie laukuma apmalēm. Vairāki uzbrukumi tiek aprauti to saknēs. Čehi joprojām ilgi iesāk savus uzbrukumus, kā tiek pie ripas.
12:15 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Kozenss sodīts par grūšanu ar nūju. 
Zviedrijas izlasei līdz labai vārtu gūšanas iespējai ilgi nebija jāgaida. Vispirms teicams moments bija Nīlanderam, bet epizodes turpinājumā zviedri ar piespēlēm nostādīja Vālmarku teicamā pozīcijā, bet viņš netrāpīja tukšajā vārtu pusē. 
11:09 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Gregors sodīts par klupināšanu.
https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529817194711764992
Pie Ulmarka vārtiem bija saspringts moments, un Kanādas izlase vienā uzbrukumā trīs reizes bīstami meta. Zviedrijas hokejisti kopīgām pūlēm briesmas novērsa. 
10:04 min. Vācija – Čehija 0:2. Vārti!Vēl viens vairākums, vēl viens vārtu guvums. Čehi ar piespēlēm sarauj gabalos Vācijas izlases aizsardzību. Šoreiz Krejči no kreisās laukuma puses izpildīja diagonālu piespēli, kuru ar precīzu metienu izmantoja Romans Červenka.
Fišbuhs uz zilās līnijas neaptur ripu un tūlīt pat pārkāpj noteikumus. Tas gan nepalīdz vāciešiem liegt pretiniekiem iespēju doties pretuzbrukumā, kuru čehi gan beigās nerealizē. Tagad gan iespēja vairākumā...
7:04 min. Zviedrija – Kanāda 2:0Kanādas izlase ilgu laiku spēlēja pozicionālus uzbrukumus, bet tad Deimona Seversona metienu bloķēja Viljams Nīlanders, kurš pēc tam savāca ripu un devās izgājienā pret vārtsargu, pārspējot Krisu Drīgeru otro reizi. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529817961212497922
Vācieši pat netiek tuvumā iespējām izpildīt kādu metienu. Čehi spēlē lēni, precīzi un pārliecinoši.
Lai arī Zviedrijas izlases vārtsargs Ulmarks atvairījis pāris metienus, tomēr Zviedrijas izlases momenti bijuši bīstamāki. 
2:17 min. Vācija – Čehija 0:1. Vārti!Domāju, ka jūs, lasītāji, jau varat uzminēt, kurš virknējums izmantoja vairākumu. Krejči trāpīgi parādās laukuma vidū, saņem piespēli no Červenkas un uzreiz ripu nogādā tālāk Pastrņākam, kurš uzreiz triec ripu pustukšos Grūbauera vārtos.
1:27 min. Zviedrija – Kanāda 1:0Jakobs Petersons uzbrukuma zonas stūrī izcīnīja ripu, to savāca Oskars Langs, kurš piespēlēja Karlam Klingbergam, un viņš izdarīja precīzu metienu, atrodoties ārpus iemetiena apļa. Ripa lidoja gar kanādieša aizsarga slidām un ielidoja Krisa Drīgera sargātajos vārtus. Līdz pirmajam vārtu guvumam ilgi nebija jāgaida. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1529816367628595202 
Jau pirmajā minūtē Kanāda iekrita aizsardzībā, kad zviedri zibenīgi no savas zonas devās uzbrukumā. Pēc precīzas piespēles Kelmans izgāja viens pats pret Drīgeru, un Kanādas vārtsargs veiksmīgi iesaistījās spēlē.
Ehlics jau pašā spēles ievadā paklupina aktīvo Pastrņāku. Spēcīgā pirmā virknējuma vērtība!
Zviedrija – Kanāda. Spēle sākusies!
Vācija – Čehija 0:0. Spēle sākusies!
Vācijas un Čehijas valstsvienība oficiālās spēlēs nav tikušās trīs gadus, bet pēdējā savstarpējā cīņā čehi uzvarēja ar 5:1. Vācijas hokejisti pēc veiksmīga grupu turnīra otro gadu pēc kārtas mēģinās sasniegt pusfinālu, ko izdevās paveikt Rīgā. Čehijas hokejisti pirms gada apstājās ceturtdaļfinālā, bet pasaules čempionāta medaļas tā nav izcīnījusi kopš 2012. gada turnīra, kas notika Helsinkos.
Zviedrijas un Kanādas izlases šogad tikā Pekinas olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā, kurā zviedri uzvarēja ar 2:0. Protams, komandu sastāvi bija pilnīgi citi, ņemot vērā, ka Pekinā nepiedalījās spēlētāji no NHL. Šogad Kanāda mēģina izcīnīt otro pasaules čempionu titulu pēc kārtas, bet Zviedrija lūko atgūties pēc pērnā gada fiasko.
Pasaules hokeja čempionātā ceturtdien sākas izslēgšanas spēles! Šīs dienas iesākumā Vācija spēkojas ar Čehiju, bet šīs turnīra fāzes intriģējošākajā duelī spēkojas Zviedrijas un Kanādas valstsvienības.

Tags

Hokejs 2022 Hokejs Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form