PČ hokejā nedienas: IIHF varētu tikt sodīta par nelegālu azartspēļu reklāmu
Foto: F64

Starptautisko hokeja federāciju (IIHF) varētu sodīt par Latvijā nelegālas azartspēļu vietnes reklāmu hokeja čempionāta laikā, aģentūru LETA informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa stāstīja, ka Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija jau pirmajā 2021. gada pasaules čempionāta hokejā dienā pamanīja, ka "Arēnā Rīga" notiekošajā čempionātā uz hokeja laukuma bortiem ir izvietots Krievijā reģistrēta sporta bukmeikeru zīmola "Liga Stavok" logo.

Pēc Birnes teiktā, šis azartspēļu pakalpojumu sniedzējs nav Latvijā licencēts, tādējādi hokeja čempionāta spēļu laikā tas tiek reklamēts nelegāli.

Tāpat viņa uzsvēra, ka Latvijas Azartspēļu likums skaidri norāda uz azartspēļu reklāmas liegumu, izņemot, ja azartspēles tiek reklamētas pie azartspēļu organizēšanas vietas vai azartspēļu organizētāja vietnē. "Hokeja laukums neatbilst likumā noteiktajam. Latvijā šis azartspēļu organizētājs nav licencēts, tātad tas tiek reklamēts nelegāli," piebilda Birne.

Līdz ko Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija pamanīja pēc Latvijas likumiem nelegāli izvietotu azartspēļu reklāmu, tā nosūtīja minēto gadījumu izvērtēt Latvijas Hokeja Federācijai, "Arēnai Rīga", Izglītības un zinātnes ministrijai, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei un Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC), lai rastu piemērotāko risinājumu, kas nebūtu pretrunā ar Latvijas likumiem.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija noskaidroja, ka līgumu ar "Liga Stavok" slēgusi IIHF, tāpēc tālāko situāciju skaidro PTAC.

Birne ir pārliecināta, ka Latvijas atbildīgās iestādes var piemērot IIHF sodu par nelegālas reklāmas izvietošanu, tāpēc Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija ir nosūtījusi visu sev pieejamo informāciju PTAC, lai tas izvērtē situāciju un lemj par to, kādā veidā juridiski varētu piemērot sodu starptautiskai organizācijai.

"Tas nebūs vienkārši, ņemot vērā, ka reklāmas līgumu slēgusi IIHF, kas ir starptautiska organizācija. Bet jebkurā gadījumā, Latvijas likumi ir jāievēro ikvienam," uzsvēra inspekcijas vadītāja.

Tags

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija Hokejs 2021 Arēna Rīga Hokejs IIHF Izglītības un zinātnes ministrija Pasaules čempionāts hokejā PTAC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form