PČ treniņu halles likstas: atbildīgie izvairās komentēt gatavību pasaules hokeja čempionātam
Foto: LETA

Pēc tam, kad pasaules hokeja čempionātam paredzētā "Daugavas stadiona" ledus treniņa halle piedzīvoja atkārtotas neveiksmes ēkas nodošanā ekspluatācijā, kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" vadība un atbildīgā būvnieku kompānija "ARMS Group" vairākas dienas izvairās komentēt gatavību pasaules hokeja čempionātam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairāku dienu laikā aģentūrai LETA nav izdevies sazināties ar ledus halles būvnieka "ARMS Group" īpašnieku un vadītāju Artūru Sprudzānu, kurš neatbildēja uz telefona zvaniem. Tāpat aģentūrai LETA vairākas dienas nav izdevies noskaidrot halles gatavību čempionātam no sporta bāzes valdes locekļa Daniēla Nātriņa, kurš arī neatbild uz telefona zvaniem.

Ceturtdien turpinoties komunikācijai ar ēkas apsaimniekotājiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdien, 14.maijā, plāno veikt klātienes pārbaudi "Daugavas stadiona" ledus treniņu hallē.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs aģentūrai LETA norādīja, ka VUGD vizīte piektdien plānota plkst.12. Pēc tās pēcpusdienā plānota arī Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvju apmeklējums, lai piektdien varētu pabeigt procesu "Daugavas stadiona" ledus halles nodošanai ekspluatācijā.

Severs apstiprināja, ka atbildīgajam būvniekam "ARMS Group" par termiņu kavēšanu piemēros līgumsodu atbilstoši noslēgtā būvniecības līguma nosacījumiem. Līgumsoda aprēķinu veiks kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions".

Severs atgādināja, ka līgumsoda aprēķins taps atbilstoši dienu skaitam, kuru laikā objekts nebija nodots ekspluatācijā. Sākotnējais halles nodošanas termiņš bija 17.marts. Iepriekš IZM pārstāvis aģentūrai LETA komentēja, ka viena kavēta diena būvniekam izmaksā līdz 5000 eiro.

Trešdien objektu apmeklējuši VUGD inspektori un secinājuši, ka liela daļa no iepriekš dienesta konstatētajām ugunsdrošības nepilnībām ir novērstas, taču ne visas.

Rīgā gaidāmajā pasaules čempionātā izlašu treniņi paredzēti jaunuzceltajā "Daugavas" stadiona ledus hallē, taču tā vēl nav nodota ekspluatācijā.

Pagājušās nedēļas nogalē VUGD sagatavoja negatīvu atzinumu par halles atbilstību ugunsdrošības prasībām.

Tikmēr "Volvo" sporta centra hallē pakāpeniski sākti darbi, lai nepieciešamības gadījumā varētu uzņemt izlašu treniņus pasaules hokeja čempionāta laikā.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2019.gadā "ARMS Group" strādāja ar 5,294 miljonu eiro apgrozījumu un guva 54 815 eiro peļņu. Uzņēmuma finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publiskoti.

Uzņēmums reģistrēts 2014.gadā ar 3000 eiro pamatkapitālu. Līdz 2015.gadam uzņēmuma 50% kapitāldaļu īpašnieks bija Andris Kozulis, kuru vēlāk apsūdzēja un notiesāja par balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās sava drauga, toreizējā "Vienotības" politiķa Dzintara Zaķa labā.

Patlaban Sprudzāns ir vienīgais "ARMS Group" īpašnieks.

Savukārt 2019.gada septembrī Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto" vēstīja, ka iespēju celt ledus halli Rīgā pie "Daugavas stadiona" ieguvusi igauņu kompānija, kuras līdzīpašnieks apsūdzēts par bijušā Tallinas mēra Edgara Savisāra kukuļošanu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

"Daugavas" stadions Hokejs 2021 Hokejs Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form