Pirmo reizi Latvijā televīzijā varēs vērot parahokeja pasaules čempionāta 'zelta spēli'
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas Para Ledus Hokeja federācija, sadarbojoties ar Starptautisko Paralimpisko komiteju un "Tet", pirmo reizi Latvijā dos iespēju līdzjutējiem vērot parahokeju – pasaules čempionāta zelta spēli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules čempionāta para hokejā finālspēli no Čehijas pilsētas Ostravas Latvijā tiešraidē varēs vērot 4. maijā pulksten 17.30 īpaši hokejam izveidotajā kanālā "360TV Hokejs".

"Nepārspīlējot saku – šī ir izcila iespēja Latvijas sporta faniem vērot to hokeja disciplīnu, kuru pie mums zina vismazāk – parahokeju. Mēs kā jaunākie Latvijas paralimpiešu saimes dalībnieki ļoti lepojamies, ka līdzās informatīvajiem pasākumiem, iepazīšanās treniņiem un citām aktivitātēm, kuras vēršam uz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, visiem hokeja draugiem kopā varēsim sniegt šo sporta veida demonstrējumu," saka Latvijas Para Ledus Hokeja federācijas prezidente Jekaterina Bistrova.

Pasaules čempionāts parahokejā 2019.gadā norisinās Čehijas pilsētā Ostravā, kur laika posmā no 27.aprīļa līdz 4.maijam sacentīsies elites grupas pārstāvji – Čehijas, Zviedrijas, Itālijas, Kanādas, Norvēģijas, Dienvidkorejas, ASV un Japānas parahokeja valstsvienības. 2.maijā paralēli čempionātam norisināsies arī Nāciju pārstāvju sanāksme, kurā piedalīsies arī Latvijas pārstāvji.

"Para ledus hokeja pasaules čempionāta zelta spēles demonstrēšana televīzijā ir nozīmīgs solis paralimpiskā sporta attīstībā Latvijā. Lai gan daži ziemas paralimpiskie sporta veidi tika translēti arī Phjončhanas Ziemas paralimpisko spēļu laikā, hokejs nebija viens no tiem. Tieši tādēļ ir prieks, ka mums ir iespēja sabiedrībai parādīt, cik daudzveidīgs un azartisks ir šāds sports. Esam hokeja lielvalsts, un ceram, ka 2026.gadā paralimpiskajās spēlēs piedalīsies arī Latvijas Para ledus hokeja izlase," stāsta Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

"Latvijā ir labākie hokeja līdzjutēji, tādēļ priecājamies, ka šogad saviem skatītājiem varam nodrošināt ne tikai visas pasaules čempionāta hokejā spēles, bet arī pavisam ko jaunu – cīņu par zeltu parahokejā. Šī ir iespēja mums un plašākai sabiedrībai iepazīt jaunu disciplīnu un just līdzi labākajiem," norāda "Tet" izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda.

"Es lepojos, ka Latvijā varēsim parādīt visaugstākā līmeņa parahokeju TV ekrānos – tas noteikti veidos izpratni, ka cilvēku ar invaliditāti sports ir tikpat dinamisks un emocijām bagāts, kā Starptautiskās Hokeja federācijas vai Nacionālās Hokeja līgas mači," skaidro Latvijas Para Ledus Hokeja Federācijas ģenerālrekretārs Mareks Matisons.

Latvijas Para Ledus Hokeja federācija 2019.gada janvārī kļuvusi par pilntiesīgu Latvijas Paralimpiskās komitejas dalīborganizāciju, tādējādi izpildot atzīšanas procedūru - apliecinot savu piederību parasportam, un izvirzot mērķus 2026.gadā piedalīties kā nācijas izlase paralimpisko spēļu disciplīnā – parahokejā.

Para ledus hokejs ir komandas sporta spēle uz ledus, analoga hokejam ar ripu, taču domāta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Divas spēlētāju komandas, kurās ir līdz 15 dalībnieku, sacenšas savā starpā, pārvietojoties pa ledu ar speciālām kamaniņām un ar hokeja nūju palīdzību cenšas izdarīt pēc iespējas vairāk metienu pretinieka vārtos, aizsargājot savējos. Uzvar komanda, kas iemetusi visvairāk ripu pretinieka vārtos. Komandas sastāvā paralēli var piedalīties dažādu dzimumu atlēti – tādējādi šis ir viens no demokrātiskākajiem un iekļaujošākajiem komandu sporta veidiem. Para ledus hokejs ir iekļauts paraolimpisko ziemas spēļu programmā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form