Slovākijas vīriešu hokeja izlase piektdien Olimpiskā sporta centra ledus laukumā izcīnīja uzvaru savā pirmajā spēlē 2021.gada pasaules čempionātā.

Slovākija A apakšgrupas duelī ar rezultātu 5:2 (3:0, 0:0, 2:2) guva virsroku pār Baltkrieviem.

Spēles ceturtajā minūtē slovākus vadībā izvirzīja Kristiāns Pospīšils, kurš ar tālu un spēcīgu metienu raidīja ripu vārtos. Desmitajā minūtē spēcīgi un nekļūdīgi bez ripas apstādināšanas meta Peters Cehlāriks - 2:0.

Pāris minūtes vēlāk vēl viens caururbjošs metiens padevās Pospīšilam, kurš jau panāca 3:0. Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Konstantinu Šostaku nomainīja Denijs Teilors, bet baltkrievu nedienas turpinājās, jo pirmā perioda otrajā pusē 5+20 minūšu sodu nopelnīja Ņikita Komarovs.

Trešā perioda sestajā minūtē Mareks Hrivīks panāca jau 4:0 Slovākijas labā. Perioda otrajā pusē 57 sekunžu laikā Mihails Stefanovičs un Jegors Šarangovičs divus vārtus atguva un atstāja baltkrieviem nelielas cerības. Tomēr atspēlēties neizdevās un 45 sekundes pirms finālsvilpes Cehlarīks panāca 5:2.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā apakšgrupā Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda ar 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) uzveica Čehiju. Uzvaras vārtus 19 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Mihails Grigorenko.

Vēl šajā apakšgrupā spēlēs Zviedrija, Šveice, Dānija un Lielbritānija.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiek no 21.maija līdz 6.jūnijam. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

$duelID=1313;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>